Oferta - Hanami kwitnące wiśniami
tel: 22 299 27 52
email:
-
07.03.2023 - 22.03.2023
Dzień 1. Wylot do Japonii Spotkanie na lotnisku w Warszawie w godzinach popołudniowych. Przelot na trasie Warszawa–Tokio z przesiadką w jednym z portów europejskich (jeśli cenowo i logistycznie będzie pasował lot bezpośredni, zostanie on wybrany).
Dzień 2. Tokio Przylot do Tokio w godzinach wieczornych, odprawa paszportowa. Następnie transfer do hotelu i czas na sen po długiej podróży.
Dzień 3. Tokio Dzień zaczynamy od spaceru do ratusza Tokyo Metropolitan Building, w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku (Zachodnie Shnjuku), z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Stąd spacer przez 70 hektarowy park z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji (otworzył on Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa). Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów. Następnie powrót do Shinjuku i spacer po tajemniczych zakamarkach jego części rozrywkowej -Shinjuku Wschodnie. Odwiedzimy Uliczkę Wspomnień Omoide Yokocho, gdzie czas zatrzymał się w latach 50-tych, dzielnicę czerwonych latarni Kabukicho z barami karaoke, klubami nocnymi i salonami gry pachinko, dystrykt mikroskopijnych barów Golden Gai oraz ukryty w miejskiej dżungli chram shintoistyczny Hanazono. Kolacja w japońskiej tawernie zwanej Izakaya, typie lokalu gastronomicznego, w którym Japończycy tradycyjnie spędzają wieczory po długim dniu pracy. Izayaka to także ulubione miejsce japońskiej młodzieży. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.
Dzień 4. Tokio Przejazd na historyczny rynek rybny Tsukiji, gdzie oferowane są najświeższe owoce morza w Tokio oraz unikatowe japońskie produkty żywnościowe. Będzie okazja spróbowania ostryg na surowo, japońskiego omletu o posmaku tuńczyka, szaszłyków ze słynnej japońskiej wołowiny oraz oczywiście doskonałego sushi.Odwiedzimy japońskie ogrody szoguna Hamarikyu z drapaczami chmur w tle, gdzie będzie okazja kontemplacji piękna japońskiej natury ukształtowanej i okiełznanej przez człowieka. Następnie przejedziemy metrem do najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami i przysmakami. Przystanek w miejscowej herbaciarni, gdzie można napić się najlepszej jakości herbaty matcha lub spróbować jaskrawozielonych lodów. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”.
Dzień 5. Tokio Rankiem śniadanie, następnie duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kioto (w shinkansenie niewygodnie podróżuje się z dużą walizką). Na czeka przejazd pociągiem shinkansen do Nagano, a następnie wyczarterowanym autobusem do Doliny Piekieł Jigokudani, gdzie w gorących źródłach w miesiącach zimowo-wiosennych relaksują się małpy śnieżne makaki. Powrót do Nagano i przejazd pociągiem do urokliwego miasteczka Matsumoto, które słynie z Zamku Kruków – jedynego zamku japońskiego o ścianach w czarnym kolorze. Nocleg w Matsumoto.
Dzień 6. Matsumoto Rano wykwaterowanie i zwiedzanie okolic zamku w Matsumoto (opcjonalnie, zależne od godziny wyjazdu pociągu). Następnie transfer do Kioto - jedziemy shinansenem ze średnią prędkością 280 km/h! Spędzimy dwa dni w Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem kwitnienia wiśni jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Po przyjeździe do Kioto zakwaterowanie w hotelu i odświeżenie po podróży. Wieczorem spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie najczęściej można spotkać gejsze. Nocleg w Kioto.
Dzień 7. Kioto Po śniadaniu przejazd do Arashiyama i tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego oraz pradawnego Mostu Togetsukyō (Most Przekraczającego Księżyca), a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni niebiańskiego smoka Tenryuji. Następnie udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice Parku Maruyama, świątyń shinto Yasaka-ji oraz buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa. Po zwiedzaniu świątyń eksploracja uliczek starego miasta, w którym znajdują się herbaciarnie, kawiarnie i tradycyjne sklepiki z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 8. Kioto-Nara Rankiem przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, dalej spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram tori. Następnie przerwa na posiłek na festynie przyświątynnym, gdzie można spróbować lokalnych przekąsek. Przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57 metrowym posągiem Buddy, a także świątynię Horyuji. Powrót do hotelu w Kioto.
Dzień 9. Kioto-Hiroshima Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Duży bagaż kurierem wysyłamy do Atami. Jak już dotrzemy do Hiroshimy małe bagaże zostawimy w hotelu, a następnie zwiedzamy miasto. Dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów. Nocleg w Hiroszimie.
Dzień 10. Hiroshima-Atami Rano wycieczka na Miyajimę - wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położony kompleks świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza. Przejazd shinakansenem i nocleg w Atami.
Dzień 11. Atami i Półwysep Izu Udamy się dwoma vanami na wulkaniczny Półwysep Izu nad Pacyfikiem. Wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na wygasły wulkan Omuro, następnie pójdziemy na spacer spektakularnym nadmorskim szlakiem w Jogasaki wzdłuż urwistych brzegów oceanu, uwieńczony zastrzykiem adrenaliny-przejście wiszącym mostem. W drodze powrotnej odwiedzimy słynne wodospady w Kawazu (możliwość odwiedzenia plantacji WASABI) oraz kąpiel w gorących źródłach, z których słynie Półwysep Izu. Zależnie od pory roku możliwość kąpieli w wodospadach (prosimy o zabranie strojów kąpielowych). Powrót do hotelu.
Dzień 12. Mount Fuji-Oshino Hakkai Transfer w okolice Góry Fudżi. W pierwszej kolejności zwiedzimy okolice jeziora Yamanakako - największego z pięciu powulkanicznych jezior Fuji znajdującego się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Jeśli warunki pogodowe będą dobre pojedziemy na słynny punkt widokowy Panoramadai W porze lunchu odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioska Ośmiu Mórz, znajdującą się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Z Oshino Hakkai pojedziemy do kultowej pagody Chureito z pocztówkowym widokiem świętej góry Japończyków. Pagoda Chureito znajduje się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Jeśli w ten dzień warunki pogodowe nie dopiszą i Fuji będzie słabo widoczna, wjedziemy na samą Fuji samochodami najwyżej jak się da. Jeżeli się uda i wszystkie stacje będą otwarte to na wysokość 2305 m n.p.m i wtedy udamy się na spacer - dotrzemy do piątej stacji G. Fuji –ponad chmurami do szóstej stacji Fuji. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.
Dzień 13. Enoshima Po śniadaniu transfer vanami doRano wykwaterowanie z hotelu i przejazd nad jezioro Yamanakako, gdzie zjemy śniadanie i będziemy mogli przy dobrej pogodzie pożegna
się z górą Fuji w Parku Nagaike Koen. Dalej transfer na położoną przy Pacyfiku wysepkę-górę Enoshima, po której będziemy poruszali się …schodami ruchomymi Enoshima ESCAR. Na wyspie w skałach wykuto świątynie poświęcone Benzaiten, czyli bogini oceanu, która specjalizuje się w zapewnianiu urody, bogactwa i miłości oraz zdolności artystycznych, a której wysłannikiem jest biały wąż. Enoshima słynie z shirasu czyli mikroskopijnych białych młodych sardynek, które tutaj serwuje się z ryżem, w formie hamburgerów a nawet lodów. Z wyspy przejedziemy do historycznego miasta świątyń Kamakura, zwanej mini Kioto, która między XII a XIII wiekiem była stolicą Japonii i siedzibą szogunatu.
Dzień 14. Kamakura - Narita Zwiedzanie Kamakury. Kamakura dziś to perełka turystyczna, odwiedzana głównie ze względu na 43 metrowy posąg Buddy Amidy wykonany z brązu w 1252 roku w buddyjskiej świątyni Kōtoku-in. Monument Buddy o wadze 120 ton możemy zwiedzić również od środka -wnętrze Amidy jest ogólnodostępne dla zwiedzających. Transfer do hotelu przy lotnisku Narita i kolacja pożegnalna w formie szwedzkiego stołu. Powrót do Polski
Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.
W terminie 7-22.03.2023 rozkład lotów wygląda następująco:
QR 260
07.03.2023
Warszawa (WAW)-Doha (DOH)
15:45-23:10
08.03.2023
Doha (DOH)-Tokio (Narita) (NRT)
02:00-17:55
21.03.2023
Tokio (Narita) (NRT)-Doha (DOH)
21:55-05:00
22.03.2023
Doha (DOH)-Warszawa (WAW)
08:15-12:05
Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 USD.
Bilety lotnicze w terminie 13-27.04.2023 są wyłączone z ceny.
Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake... Zapraszamy, nie będziecie żałować!
* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.
Dodaj komentarz