Oferta - Hanami kwitnące wiśniami

tel: 
22 299 27 52
email: 

Hanami kwitnące wiśniami

16 dni 15405 zł
Wyprawy
Wycieczki do Japonii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot do Japonii Spotkanie na lotnisku w Warszawie w godzinach popołudniowych. Przelot na trasie Warszawa–Tokio z przesiadką w jednym z portów europejskich (jeśli cenowo i logistycznie będzie pasował lot bezpośredni, zostanie on wybrany).


Dzień 2. Tokio Przylot do Tokio w godzinach wieczornych, odprawa paszportowa. Następnie transfer do hotelu i czas na sen po długiej podróży.


Dzień 3. Tokio Dzień zaczynamy od spaceru do ratusza Tokyo Metropolitan Building, w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku (Zachodnie Shnjuku), z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Stąd spacer przez 70 hektarowy park z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji (otworzył on Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa). Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów. Następnie powrót do Shinjuku i spacer po tajemniczych zakamarkach jego części rozrywkowej -Shinjuku Wschodnie. Odwiedzimy Uliczkę Wspomnień Omoide Yokocho, gdzie czas zatrzymał się w latach 50-tych, dzielnicę czerwonych latarni Kabukicho z barami karaoke, klubami nocnymi i salonami gry pachinko, dystrykt mikroskopijnych barów Golden Gai oraz ukryty w miejskiej dżungli chram shintoistyczny Hanazono. Kolacja w japońskiej tawernie zwanej Izakaya, typie lokalu gastronomicznego, w którym Japończycy tradycyjnie spędzają wieczory po długim dniu pracy. Izayaka to także ulubione miejsce japońskiej młodzieży. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 4. Tokio Przejazd na historyczny rynek rybny Tsukiji, gdzie oferowane są najświeższe owoce morza w Tokio oraz unikatowe japońskie produkty żywnościowe. Będzie okazja spróbowania ostryg na surowo, japońskiego omletu o posmaku tuńczyka, szaszłyków ze słynnej japońskiej wołowiny oraz oczywiście doskonałego sushi.Odwiedzimy japońskie ogrody szoguna Hamarikyu z drapaczami chmur w tle, gdzie będzie okazja kontemplacji piękna japońskiej natury ukształtowanej i okiełznanej przez człowieka. Następnie przejedziemy metrem do najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami i przysmakami. Przystanek w miejscowej herbaciarni, gdzie można napić się najlepszej jakości herbaty matcha lub spróbować jaskrawozielonych lodów. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”.

Dzień 5. Tokio Rankiem śniadanie, następnie duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kioto (w shinkansenie niewygodnie podróżuje się z dużą walizką). Na czeka przejazd pociągiem shinkansen do Nagano, a następnie wyczarterowanym autobusem do Doliny Piekieł Jigokudani, gdzie w gorących źródłach w miesiącach zimowo-wiosennych relaksują się małpy śnieżne makaki. Powrót do Nagano i przejazd pociągiem do urokliwego miasteczka Matsumoto, które słynie z Zamku Kruków – jedynego zamku japońskiego o ścianach w czarnym kolorze. Nocleg w Matsumoto.


Dzień 6. Matsumoto Rano wykwaterowanie i zwiedzanie okolic zamku w Matsumoto (opcjonalnie, zależne od godziny wyjazdu pociągu). Następnie transfer do Kioto - jedziemy shinansenem ze średnią prędkością 280 km/h! Spędzimy dwa dni w Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem kwitnienia wiśni jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Po przyjeździe do Kioto zakwaterowanie w hotelu i odświeżenie po podróży. Wieczorem spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie najczęściej można spotkać gejsze. Nocleg w Kioto.


Dzień 7. Kioto Po śniadaniu przejazd do Arashiyama i tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego oraz pradawnego Mostu Togetsukyō (Most Przekraczającego Księżyca), a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni niebiańskiego smoka Tenryuji. Następnie udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice Parku Maruyama, świątyń shinto Yasaka-ji oraz buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa. Po zwiedzaniu świątyń eksploracja uliczek starego miasta, w którym znajdują się herbaciarnie, kawiarnie i tradycyjne sklepiki z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8. Kioto-Nara Rankiem przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, dalej spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram tori. Następnie przerwa na posiłek na festynie przyświątynnym, gdzie można spróbować lokalnych przekąsek. Przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57 metrowym posągiem Buddy, a także świątynię Horyuji. Powrót do hotelu w Kioto.


Dzień 9. Kioto-Hiroshima Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Duży bagaż kurierem wysyłamy do Atami. Jak już dotrzemy do Hiroshimy małe bagaże zostawimy w hotelu, a następnie zwiedzamy miasto. Dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów. Nocleg w Hiroszimie.


Dzień 10. Hiroshima-Atami Rano wycieczka na Miyajimę - wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położony kompleks świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza. Przejazd shinakansenem i nocleg w Atami.


Dzień 11. Atami i Półwysep Izu Udamy się dwoma vanami na wulkaniczny Półwysep Izu nad Pacyfikiem. Wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na wygasły wulkan Omuro, następnie pójdziemy na spacer spektakularnym nadmorskim szlakiem w Jogasaki wzdłuż urwistych brzegów oceanu, uwieńczony zastrzykiem adrenaliny-przejście wiszącym mostem. W drodze powrotnej odwiedzimy słynne wodospady w Kawazu (możliwość odwiedzenia plantacji WASABI) oraz kąpiel w gorących źródłach, z których słynie Półwysep Izu. Zależnie od pory roku możliwość kąpieli w wodospadach (prosimy o zabranie strojów kąpielowych). Powrót do hotelu.


Dzień 12. Mount Fuji-Oshino Hakkai Transfer w okolice Góry Fudżi. W pierwszej kolejności zwiedzimy okolice jeziora Yamanakako - największego z pięciu powulkanicznych jezior Fuji znajdującego się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Jeśli warunki pogodowe będą dobre pojedziemy na słynny punkt widokowy Panoramadai W porze lunchu odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioska Ośmiu Mórz, znajdującą się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Z Oshino Hakkai pojedziemy do kultowej pagody Chureito z pocztówkowym widokiem świętej góry Japończyków. Pagoda Chureito znajduje się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Jeśli w ten dzień warunki pogodowe nie dopiszą i Fuji będzie słabo widoczna, wjedziemy na samą Fuji samochodami najwyżej jak się da. Jeżeli się uda i wszystkie stacje będą otwarte to na wysokość 2305 m n.p.m i wtedy udamy się na spacer - dotrzemy do piątej stacji G. Fuji –ponad chmurami do szóstej stacji Fuji. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.


Dzień 13. Enoshima Po śniadaniu transfer vanami doRano wykwaterowanie z hotelu i przejazd nad jezioro Yamanakako, gdzie zjemy śniadanie i będziemy mogli przy dobrej pogodzie pożegna
się z górą Fuji w Parku Nagaike Koen. Dalej transfer na położoną przy Pacyfiku wysepkę-górę Enoshima, po której będziemy poruszali się …schodami ruchomymi Enoshima ESCAR. Na wyspie w skałach wykuto świątynie poświęcone Benzaiten, czyli bogini oceanu, która specjalizuje się w zapewnianiu urody, bogactwa i miłości oraz zdolności artystycznych, a której wysłannikiem jest biały wąż. Enoshima słynie z shirasu czyli mikroskopijnych białych młodych sardynek, które tutaj serwuje się z ryżem, w formie hamburgerów a nawet lodów. Z wyspy przejedziemy do historycznego miasta świątyń Kamakura, zwanej mini Kioto, która między XII a XIII wiekiem była stolicą Japonii i siedzibą szogunatu.


Dzień 14. Kamakura - Narita Zwiedzanie Kamakury. Kamakura dziś to perełka turystyczna, odwiedzana głównie ze względu na 43 metrowy posąg Buddy Amidy wykonany z brązu w 1252 roku w buddyjskiej świątyni Kōtoku-in. Monument Buddy o wadze 120 ton możemy zwiedzić również od środka -wnętrze Amidy jest ogólnodostępne dla zwiedzających. Transfer do hotelu przy lotnisku Narita i kolacja pożegnalna w formie szwedzkiego stołu. Powrót do Polski

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

 

 

W terminie 7-22.03.2023 rozkład lotów wygląda następująco:

QR 260

07.03.2023 

Warszawa (WAW)-Doha (DOH)

15:45-23:10

08.03.2023

Doha (DOH)-Tokio (Narita) (NRT)

02:00-17:55

21.03.2023

Tokio (Narita) (NRT)-Doha (DOH)

21:55-05:00

22.03.2023

Doha (DOH)-Warszawa (WAW)

08:15-12:05

Warunki

Składowe ceny

07.03.2023 - 22.03.2023: 5000 PLN + 2400 USD
13.04.2023 - 27.04.2023: 5000 PLN + 2400 USD

Cena zawiera

 • Transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
 • przelot na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (nie dotyczy terminu 13-27 kwietnia);
 • przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz kliamtyowanymi autobusami (bus/van na wyłączność w czasie wycieczki na Fuji oraz do Kamakury), a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4*;
 • lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii) i licencjonowanego pilota z Polski;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na TFG.

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej
 • przelotu na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (nie dotyczy terminu 7-22.03.2023).

Zaliczka

5000 PLN

Dodatkowe informacje

Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 USD.

Bilety lotnicze w terminie 13-27.04.2023 są wyłączone z ceny.

 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake... Zapraszamy, nie będziecie żałować!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje