Oferta - Zielona Indonezja: Celebes, Borneo + Kuala Lumpur

tel: 
22 299 27 52
email: 

Zielona Indonezja: Celebes, Borneo + Kuala Lumpur

15 dni 12950 zł
 • 19.11.2023 - 03.12.2023
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie Grupy na lotnisku w Warszawie i wylot z Polski do stolicy Malezji Kuala Lumpur.

MALEZJA - KUALA LUMPUR

Dzień 2. Przylot na miejsce

Po przylocie na miejsce i załatwieniu formalności paszportowo-bagażowych spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu w centrum miasta. Po zakwaterowaniu spacer po stołecznym China Town z opcjonalną lokalną kolacją w programie. Nocleg w hotelu.

Dzień 3. Zwiedzanie Kuala Lumpur

Po śniadaniu rozpoczynamy pierwszy dzień zwiedzania Kuala Lumpur. Dzisiaj odwiedzamy hinduistyczną świątynię Batu Cave, największą świątynię chińską, plac Merdeka i Pałac Sułtana. Jeżeli będą ponownie otwarte wieże Petronas możliwość wjazdu na najwyższy punkt widokowy. Wieczorem powrót do Chińskiej Dzielnicy na ostatni nocleg w Malezji. Po dotarciu na miejsce opcjonalna kolacja w lokalnej restauracji.

INDONEZJA - CELEBES

Dzień 4. Przelot na Celebes 

Rano wymeldowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko w Kuala Lumpur, skąd odlatujemy do Makassar na Celebes (Sulawesi) w Indonezji. Przylot na miejsce w godzinach popołudniowych. Po odprawie paszportowo bagażowej, spotykamy się z lokalnym przewodnikiem i jedziemy w kierunku miejscowości Pare na nocleg tranzytowy przed Krainą Torajów. Zakwaterowanie w hotelu. Po przejeździe na miejsce opcjonalna kolacja.

Dzień 5. Pare - Rantepao

Rano po śniadaniu wyjazd w kierunku Toraja połączony już ze zwiedzaniem. Obok pięknych górzystych krajobrazów po wjeździe do ziemi Torajów zobaczymy pierwsze tradycyjne osady z charakterystycznymi domami. Wczesnym popołudniem dojedziemy do hotelu w stolicy regionu, miejscowości Rantepao. Po zakwaterowaniu opcjonalna kolacja.

Dzień 6. Eksploracja Krainy Torajów

Od rana eksploracja ziemi Torajów. W zależności od tego, na który dzień uda się umówić uczestnictwo w ceremonii pogrzebowej, jednego dnia zwiedzimy najważniejsze wioski i nekropolie drugiego natomiast weźmiemy udział w rytualnym pogrzebie. Drugi nocleg w hotelu. Opcjonalna kolacja w hotelu.

Dzień 7. Ciąg dalszy eksploracji 

Drugi dzień eksploracji Tanah Toraja. Program dnia – patrz wyżej – po programie powrót do hotelu na opcjonalną kolację i ostatni nocleg w Rantepao.

Dzień 8. Przelot na Jawę

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu kilkugodzinny przejazd powrotny w kierunku Makassar, skąd wylecimy na Jawę do Surabaya. Przed dotarciem na lotnisko opcjonalna tradycyjna kolacja. Po przylocie do Surabaya nocleg tranzytowy w hotelu, przed kolejnym lotem, tym razem na Borneo.

BORNEO

Dzień 9. Przelot na Borneo

Wcześnie rano lot do Pangkalan Bun na Borneo. Po przylocie transfer do portu w Kumai i wejście na pokład tradycyjnej łodzi Klotok, na której spędzimy 3 dni w Parku Narodowym Tanjung Puting. Podczas rejsu pełne wyżywienie na łodzi.

Dzień 10. Park Narodowy Tanjung Puting

Drugi dzień na Klotok. Podczas rejsu rzeką Sekonier w głąb Parku Narodowego odbędziemy dwa trekkingi, między innymi do Camp Leakey w poszukiwaniu orangutanów, gibonów, nosaczy i innych zwierząt. Druga noc na łodzi Klotok.

Dzień 11. Park Narodowy Tanjung Puting - dzień drugi

Powrót do portu w Kumai i transfer do hotelu w przejazd w Pangkalan, gdzie zostawimy główne bagaże. Następnie przejazd autem do wioski Riam Tingi, zamieszkanej przez rdzennych mieszkańców Borneo Dayaków. Zakwaterowanie w tradycyjnym długim domu Dayaków. Wieczorem kolejny nocny trekking po Borneo i uczestnictwo w lokalnej ceremonii w długim domu.

Dzień 12. Pangkalan Bun

Po śniadaniu kilkugodzinna eksploracja okolicy a w drugiej części dnia gotowanie tradycyjnego posiłku Dayaków na luch. Wieczorem powrót autem do Pangkalan. Ostatnia noc na Borneo w hotelu w centrum miasta.

JAWA

Dzień 13. Przelot na Jawę 

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Pangkalan i lot do stolicy Indonezji, Dżakarty. Po przylocie na Jawę przejazd przejazd do centrum Dżakarty odwiedzimy historyczną częśc miasta oraz największy meczet Azji południowo wschodniej Istiqlal. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu, w którym spędzimy ostatnią indonezyjska noc. 

Dzień 14. Powrót do Polski

Po śniadaniu transfer na lotnisko Soekarno Hatta w Dżakarcie. Lot do Kuala Lumpur. Transfer na inny terminal a następnie lot w kierunku Polski.

Dzień 15. Przylot do Polski

Przylot do Polski

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

19.11.2023 - 03.12.2023: 12950 PLN

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na przeloty lokalne: Kuala Lumpur-Celebes, Celebes-Borneo, Borneo-Jawa, Jawa-Kuala Lumpur,
 • polski pilot przez cały czas wyjazdu,
 • angielskojęzyczni lokalni przewodnicy we wszystkich odwiedzanych miejscach,
 • wyżywienie: 12 śniadań, 4 obiady, 4 kolacje,
 • wszystkie transfery lądowe i morskie ujęte w programie,
 • udział w ceremonii pogrzebowej i rytualnym pogrzebie na Celebes,
 • 3 dni na łodzi Klotok na rzece Sekonier na Borneo,
 • trekkingi w dżungli na Borneo,
 • zakwaterowanie w hotelach 2 i 3 ***, w pokojach dwuosobowych oraz z "długim domu" na Borneo
 • bilety wstępów do obiektów turystycznych i Parków Narodowych,
 • ubezpieczenie turystyczne,
 • składkę na TFG.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Kuala Lumpur-Warszawa (ok. 4200 PLN),
 • wydatków własnych,
 • posiłków poza wymienionymi w programie.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-12 osób

Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym - dopłata wyniosi 2500 PLN


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wspaniała przyroda, mnóstwo zieleni, ciekawe zabytki, różnorodna kultura i tradycje - tym właśnie kuszą rajskie wyspy największego archipelagu świata. Mowa oczywiście o Indonezji, której skarby odkryjemy podczas naszej wyprawy. Republika Indonezji to państwo rozrzucone po wyspach w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii, położone między oceanami Indyjskim i Spokojnym. My odwiedzimy te najpiękniejsze - Celebes, Borneo oraz Jawę. 

Nasz wyjazd to nie lada gratka dla osób kochających przyrodę i obcowanie z naturą, egzotyczną kulturą i tradycjami. Podczas naszej wyprawy zobaczymy na żywo orangutany, nosacze, przeróżne gatunki tropikalnych ptaków, piękne górzyste krajobrazy, soczyście zielone lasy i wspaniały Park Narodowy na Borneo - tam czeka nas rejs rzeką w głąb tego pięknego rezerwatu oraz trekkingi w niesamowitych okolicznościach przyrody. Obok Sumatry to właśnie Borneo jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie orangutany żyją w swoim naturalnym środowisku - będziemy ich poszukiwać podczas naszych wędrówek.

Nie zabraknie również odkrywania kutlury regionu - odwiedzimy hindusityczne świątynie, meczety, ale również weźmiemy udział w lokalnych ceremoniach i rytuałach. Na Celebes poznamy obyczaje mieszkańców wyspy - górskiego ludu Torajów, których życie nieustannie przeplata się ze śmiercią, a najważniejszym wydarzeniem życia jest pogrzeb - niezwykła kolorowa ceremonia, trwająca od kilku dni do nawet kilku tygodni. Nieodłącznym elementem ceremonii jest rytualna rzeź bawołów po to, aby dusza mogła zaznać spokoju w życiu po śmierci.

W planie mamy także Kuala Lumpur - stolicę Malezji, prawdziwy zlepek kultur, dziejów, a co za tym idzie również architektoniczny - nowoczesne dzielnice sąsiadują ze starą, typową dla postkolonialnej Azji zabudową. Tam oczywiście zwiedzimy najważniejsze atrakcje i spróbujemy lokalnej kuchni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje