Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Japonia w czerwieni klonów

tel: 
537 975 995
email: 

NOWOŚĆ

Japonia w czerwieni klonów

16 dni 13999 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1/2. Wylot do Japonii Spotkanie na lotnisku w Warszawie w godzinach popołudniowych. Przelot na trasie Warszawa–Tokio, przylot do Tokio, odprawa paszportowa. Następnie transfer do hotelu. Nocleg w Tokio

Dzień 3 Tokio Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od wizyty w tokijskim ratuszu Tokyo Metropolitan Building skąd roztacza się wspaniały widok japońskiej stolicy. Stąd przejedziemy metrem do 70 hektarowego parku z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji, który otworzył on Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa. Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej i mekkacosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omotesando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów. Przejazd do Shinjuku , gdzie zjemy obiad i udamy się na spacer po tajemniczych zakamarkach części rozrywkowej dzielnicy Kabukichicho. Nocleg w Tokio

Dzień 4. Tokio Rano udamy się na eksplorację starego miasta w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, i przejdziemy przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami i przysmakami. Przystanek w miejscowej herbaciarni, gdzie można napić się najlepszej jakości herbaty matcha lub spróbować jaskrawozielonych lodów. Następnie przejedziemy metrem do japońskich ogrodów szoguna Hamarikyu z drapaczami chmur w tle, gdzie będzie okazja kontemplacji piękna japońskiej natury ukształtowanej i okiełznanej przez człowieka.Z ogrodów przejdziemy na historyczny rynek rybny Tsukiji, gdzie oferowane są najświeższe owoce morza w Tokio oraz unikatowe japońskie produkty żywnościowe. Będzie okazja spróbowania ostryg na surowo, japońskiego omletu o posmaku tuńczyka, szaszłyków ze słynnej japońskiej wołowiny oraz oczywiście doskonałego sushi. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Powrót do hotelu i nocleg w Tokio.

Dzień 5. Tokio – Kioto Rano po śniadaniu pójdziemy na przechadzkę nad drugie największe z jezior Fuji Five Lakes czyli Kawaguchiko, Następnie pojedziemy do miejscowości Mishima w prefekturze Shizuoka, gdzie będzie krótka przerwa na zakupy na lunch, a stamtąd udamy się superszybkim ekspresem shinkansen do Kioto czyli jednego z najbardziej niezwykłych miast Nippon, w którym spędzimy razem 3 dni. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Po przyjeździe do Kioto zakwaterowanie w hotelu i odświeżenie po podróży. Wczesnym wieczorem spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie po kolacji przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie niekiedy można spotkać gejsze z klientami. Nocleg w Kioto. 

Dzień 6. Kioto Po śniadaniu przejedziemy autobusem do Złotego Pawilonu Kinkakuji, tzw. Świątyni w Ogrodzie Jeleni, która powstała w 1397 r. jako willa szoguna Yoshimitsu Ashikaga, i której dach pokryty jest szczerym złotem. W 1950 r. Kikakuji został podpalony przez psychicznie chorego młodego mnicha, który następnie próbował popełnić samobójstwo na wzgórzu Daimon-li. Wydarzenie to stało się motywem powieści „Złota pagoda” autorstwa Yuko Mishimy z 1956 r. Z Kinkakuji udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto. Przespacerujemy się przez okolice Parku Maruyama, świątynię shinto Yasaka-ji oraz wejdziemy do sławnej buddyjskiej świątyni na palach Kyomizu-dera, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa, która jest obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii. Po zwiedzaniu świątyń eksploracja uliczek starego miasta Ninenzaka i Sannezaka, na których znajdują się herbaciarnie, kawiarnie i tradycyjne sklepiki z pamiątkami a także targu z jedzeniem - Nishiki. Powrót do hotelu. Nocleg w Kioto.

Dzień 7. Kioto Rano wyjazd do świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, i spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram torii. Następnie transfer koleją do dzielnicy Arashiyama, miejsca odpoczynku na łonie natury cesarzy i arystokracji od okresu Heian (794-1185), gdzie znajduje się słynny las bambusowy oraz pradawny most Togetsukyō (most przekraczającego księżyca). przejdziemy do przylegającej do szlaku bambusowego ogrodu przy Tenryuji z 1339roku, czyli Klasztoru Niebiańskiego Smoka - głównej świątynią gałęzi tenryū buddyzmu rinzai zen. Niezwykły ogród przy klasztorze, będący połączeniem żwirowego ogrodu zen oraz ogrodu spacerowego, przetrwał w postaci prawie nie zmienionej od XIV wieku, czyli od momentu, gdy założył go genialny artysta i projektant ogrodów Muso Soseki. Nocleg w Kioto.

Dzień 8. Koyasan Wczesnym rankiem transfer do Koyasan, czyli najbardziej mistycznego miejsca w całej Japonii, położonego w dolinie otoczonej ośmioma górami na wys. 800 m n.p.m., do którego korzystając ze środków komunikacji publicznej można dotrzeć jedynie kolejka linowa. Znajduje się tutaj kompleks świątyń na liście światowego dziedzictwa UNESCO i miasto mnichów z 819 r. czyli skupisko wyznawców Shingon japońskiej odmiany buddyzmu ezoterycznego. Transfer do Koyasan, gdzie będzie nocleg w buddyjskim klasztorze. Po przyjeździe odwiedzimy wspaniały i prastary kompleks świątyń przy Ganjo Daran. Nocleg w Koysan.

Dzień 9. Koyasan - Hiroshima Rano przed śniadaniem weźmiemy udział w rytuale Homa czyli ceremonii poświęconej świętemu ogniowi, którego historia liczy sobie 7 tys. lat. Ogień jako duch żywiołu uważany jest za bóstwo i jest „karmiony” przez mnichów po porannej liturgii. Jest to archaiczna tradycja, stanowiąca najstarszą formę indyjskiej pudży, prawdopodobnie pochodzenia przed aryjskiego. Po śniadaniu udamy się ponownie na cmentarz OKUNOIN, aby zakosztować jego mistycznej aury tym razem w świetle dziennym. Wśród prastarych drzew na przestrzeni wieków pochowano ponad 200 tys. osób, głównie mnichów, a liczne omszałe kamienne nagrobki, kapliczki i posągi Jizo tworzą unikatową atmosferę tajemniczej. Z Koyasan przejazd do Hiroshimy, tu nocleg.

Dzień 10. Hiroshima Udamy się na spacer do Ogrodu Miniatur Shukkeien, gdzie zrelaksujemy się na łonie natury przed wizytą w miejscach tragicznej przeszłości Hiroshimy. Potem przejdziemy ulicami miasta pod słynną Kopułę Bomby Atomowej, po drodze zahaczymy także o zamek samurajów, a następnie przez Park Pokoju dotrzemy do Muzeum Pokoju. Zobaczymy tu nie tylko prezentację wybuchu nuklearnego i jego skutków bezpośrednich oraz długotrwałych, bogatą w zdjęcia urazów ofiar wybuchu, ruin zniszczonego miasta, przedmioty stopione wysoką temperaturą, spalone ubrania itp., ale także informacje na temat historii Hiroshimy, militaryzacji miasta, zbrojeń atomowych i związane z tym zagrożenia, rozwoju broni jądrowej Nocleg w Hiroshima.

Dzień 11 Hiroshima - Miyajima – Atami Rano po śniadaniu udamy się na wyspę świątyń Miyajima, która w Japonii ma status świętej ziemi shintoizmu i buddyzmu, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – majestatycznej bramy torii umieszczonej w Morzu Wewnętrznym. Jest to największa brama tego typu w Japonii, o wysokości 16 m i o szerokości 23 m, opierająca się na 6 filarach i ważąca 60 ton, a zarazem najważniejszy element świątyni Itsukushima Jinja, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia w obecnym kształcie powstała w XII wieku i poświęcona jest trzem boginiom shinto, córkom Amaterasu i Susanoo: Takiribime, Ichikishimahime i Tagitsuhime. Na trasie zwiedzania, uczęszczanej dość tłumnie wolnożyjące jelonki, zobaczymy wyjątkowo piękną świątynię Daisho-in, należącą do mistycznego odłamu buddyzmu – Shingon, Na wyspie czeka nas też wiele lokalnych przysmaków: świeże ostrygi (hodowane na morzu przy wyspie), Lody podawane z batatami satsumaimo, momiji-manju, czyli ciastka w kształcie liścia klonu nadziewane słodką pastą z czerwonej fasolki azuki, itd.. Po południu transfer shinkansenem do Atami. Nocleg w Atami.

Dzień 12 Atami - Mount Fuji-Oshino Hakkai Transfer w okolice Góry Fudżi. W pierwszej kolejności zwiedzimy okolice jeziora Yamanakako - największego z pięciu powulkanicznych jezior Fuji znajdującego się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Jeśli warunki pogodowe będą dobre pojedziemy na słynny punkt widokowy Panoramadai W porze lunchu odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioska Ośmiu Mórz, znajdującą się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Z Oshino Hakkai pojedziemy do kultowej pagody Chureito z pocztówkowym widokiem świętej góry Japończyków. Pagoda Chureito znajduje się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Jeśli w ten dzień warunki pogodowe nie dopiszą i Fuji będzie słabo widoczna, wjedziemy na samą Fuji samochodami najwyżej jak się da. Jeżeli się uda i wszystkie stacje będą otwarte to na wysokość 2305 m n.p.m i wtedy udamy się na spacer - dotrzemy do piątej stacji Góry Fuji – ponad chmurami do szóstej stacji Fuji. Nocleg Atami.

 Dzień 13 Atami i Półwysep Izu Udamy się na powulkaniczny Półwysep Izu nad Pacyfikiem. Wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na wygasły wulkan Omuro, następnie pójdziemy na spacer spektakularnym nadmorskim szlakiem w Jogasaki wzdłuż urwistych brzegów oceanu, uwieńczony zastrzykiem adrenaliny-przejście wiszącym mostem. W drodze powrotnej odwiedzimy słynne wodospady w Kawazu (możliwość odwiedzenia plantacji wasabi) oraz kąpiel w gorących źródłach, z których słynie Półwysep Izu. Zależnie od pory roku możliwość kąpieli w wodospadach (prosimy o zabranie strojów kąpielowych). Powrót do hotelu. Nocleg w Atami.

Dzień 14 Enoshima Po śniadaniu transfer nad jezioro Yamanakaki, gdzie będziemy mogli przy dobrej pogodzie pożegnać się z górą Fudżi w Parku Nagaike Koen. Dalej transfer na położoną przy Pacyfiku wysepkę - górę Enoshima, po której będziem poruszali się... schodami ruchomymi Enoshima ESCAR. Na wyspie w skałach wykuto świątynie poświęcone Benzaiten, czyli bogini oceanu, która specjalizuje się w zapewnianiu urody, bogactwa i miłości oraz zdolności artystycznych, a której wysłannikiem jest biały wąż. Enoshima słynie z shirasu, czyli mikroskopijnych białych młodych sardynek, które serwuje się tutaj z ryżem, w formie hamburgerów, a nawet lodów. Z wyspy przejedziemy do historycznego iasta świątyń - Kamakura, zwanej mini-Kioto. Między XII a XIII wiekiem była stolicą Japonii i siedzibą szogunatu. Nocleg Jokohama.

Dzień 15/16. Zwiedzanie Jokohamy, drugiego największego miasta w Kraju Kwitnącej Wiśni, o liczbie ludności 4 mln, rozpoczniemy od dojazdu do Sakuragicho i przejazdu kolejką linową nad miastem i przechadzką do Red Brick Warehouse (kompleks byłych rządowych budynków, które w erze Meiji i Taisho służyły jako magazyny celne w porcie w Jokohamie). Dzielnica Minato Mirai czyli „Port przyszłości” posiada mnóstwo atrakcji, w tym centra handlowe, hotele, centrum kongresowe, park rozrywki, centrum relaksu z gorącymi źródłami kąpieli, muzea i przestrzeń parkową. Roztacza się stąd wspaniały widok z panoramą Jokohamy- na hotel Intercontinental o kształcie żagla, 296-metrową wieżę Landmark Tower, i znany diabelski młyn w parku rozrywki Cosmoworld. Stąd wzdłuż wybrzeża przejdziemy do Jokohama Chinatown, największego w Japonii z roku 1863, na terenie, którego znajduje się ponad 200 restauracji i 350 sklepików. Tu zjemy pożegnalny obiad, a następnie udamy się do nowoczesnego centrum Jokohamy, gdzie będzie sposobność zrobienia ostatnich zakupów i zdjęć. Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko Narita i powrót do Polski.

Warunki

Składowe ceny

04.11.2024 - 19.11.2024: 13999 PLN
13.11.2024 - 28.11.2024: 13999 PLN
26.11.2024 - 11.12.2024: 13999 PLN

Cena zawiera

 • transport dużych bagaży między miastami,w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
 • przejazdy shinkansenami oraz klimatyzowanymi autobusam i(bus/lub vany na wyłączność), a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2posiłki w ciągu dnia - zróżnicowane, obejmujące szerokie spektrum kulinarne tutejszej kochni, od sushi przez ramen, pierożki gyoza po zupę champon);
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie (program bardzo intensywny i pozwalajacy bardzo dobrze poznać Nippon;
 • zakwaterowanie w hotelach3* (sprawdzonych, blisko atrakcji lub dworców shinkasen) oraz w ryokanach oraz w buddyjskiej świątyni;
 • opiekę lokalnego przewodnika, od wielu lat mieszkającego w Japonii i doskonale znającego japoński oraz tutejszą kulturę i tradycję oraz drugą osobę do pomocy (pilota), która także mieszka w Japonii i zna japoński;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie do Japonii (cenaok.4500zł/osobę);
 • wydatków natury osobistej;
 • napojów do posiłków.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake... Zapraszamy, nie będziecie żałować!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje