Oferta - Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońca

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońca

15 dni 13500 zł
 • 10.10.2021 - 24.10.2021
  • 10.10.2021 - 24.10.202113500zł
  • 09.11.2021 - 23.11.202113500zł
Wyprawy
Wycieczki do Japonii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot do Japoniii

Warszawa, spotkanie na lotnisku o 12:00, następnie bezpośredni przelot na trasie Warszawa – Tokio.

Dzień 2.  Tokio

Przylot do Tokio o 9:15, odprawa paszportowa, a następnie przejazd do centrum Tokio, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami przysmakami. Następnie transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży.

Dzień 3. Tokio

Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od przejazdu do ratusza Tokyo Metropolitan Building w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Stąd spacer przez 70 hektarowy park z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu poświęconego cesarzowi Meiji, który otworzył Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa. Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów, zakup pamiątek w Oriental Bazaar. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Kolacja w jednym w wieżowców Tokio – spróbujemy nie tylko sake, ale też specjałów tradycyjnej kuchni japońskiej. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 4. Dolina Piekieł Jigokudani

Rankiem śniadanie, następnie duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kioto (w shinkansenie niewygodnie podróżuje się z duża walizką). Przejazd pociągiem shinkansen do Nagano, a następnie wyczarterowanym autobusem do Doliny Piekieł Jigokudani, gdzie w gorących źródłach w miesiącach jesienno-zimowych relaksują się małpy śnieżne makaki. Powrót do Nagano i przejazd pociągiem do urokliwego miasteczka Matsumoto, które słynie z Zamku Kruków – jedynego zamku japońskiego o ścianach w czarnym kolorze. Nocleg w Matsumoto.

Dzień 5. Matsumoto

Rano wykwaterowanie i zwiedzanie okolic zamku w Matsumoto (opcjonalnie, zależne od godziny wyjazdu pociągu), wizyta w muzeum poświęconym przede wszystkim urodzonej w Matsumoto awangardowej królowej japońskiej sztuki i najdroższej artystki świata - Yoyoi Kusama, która na co dzień mieszka w... szpitalu psychiatrycznym. Po obiedzie transfer do Kioto - jedziemy shinansenem ze średnią prędkością 280 km/h!  Dzień w Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Wieczorem po kolacji spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie najczęściej można spotkać gejsze z klientami. Kolacja w stylu shabu – shabu. Nocleg w Kioto.

Dzień 6. Kioto

Po śniadaniu udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice świątyni buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa. Przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, dalej spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram tori. Następnie przejazd do Arashiyama i tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego i pradawnego Mostu Togetsukyō (Most Przekraczającego Księżyca), a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni niebiańskiego smoka Tenryuji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7. Kioto – Nara – Osaka – Kioto

Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57 metrowym posągiem Buddy, a także świątynię Horyuji. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Popołudniem przejazd do Osaki. Osaka to stolica japońskiej kuchni i centrum zakupowe kraju. Przejdziemy pod zamek „Osakajo” – dla kontrastu, standardowy czyli biały. Popołudniem spacer po najbarwniejszej dzielnicy rozrywkowej świata wzduż kanału Dotonbori w Nanba i kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie spróbujemy placków okonomiyaki oraz kushikatsu. Powrót do hotelu w Kioto.

Dzień 8. Kioto – Hiroshima

Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Duży bagaż kurierem wysyłamy do Atami. Jak już dotrzemy do Hiroshimy małe bagaże zostawimy w hotelu, a następnie zwiedzamy miasto. Dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 9. Hiroshima – Atami

Rano wycieczka na Miyajimę - wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położony kompleks świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza. Przejazd shinakansenem i nocleg w Atami, tu trzy noce śpimy na tatami. 

Dzień 10. Atami 

Rankiem dwoma vanami udamy się nad powulkaniczne jezioro Yamanakako pod samą górą Fuji, gdzie zjemy lunch, celujemy w japońskie specjały – wołowinę wagyu i owoce morza.

Dzień 11. Mount Fuji – Hakone – Shizuoka

W pierwszej kolejności zwiedzimy Park Narodowy Fuji. Jeśli warunki pogodowe będą dobre, dotrzemy do piątej stacji Góry Fuji – ponad chmurami. Jeśli nie, to atrakcji na pewno nie zabraknie. Będziemy w Dolinie Owakudani, odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioskę, udamy się także na rejs po Jeziorze Ashi. Jeśli wjazd na piątą stację się nie uda, wjedziemy kolejką na wulkan Hakone. Powrót do Atami. Wieczorem nadamy duże bagaże do hotelu znajdującego się blisko lotniska. 

Dzień 12. Nikko

Śniadanie. Całodzienny przejazd pociągiem do Nikko (lista UNESCO), gdzie w XVII wieku wzniesiono grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy między innymi Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w kurorcie uzdrowiskowym z gorącymi źródłami Kinugawa Onsen.

Dzień 13. Edo Wonderland Nikko Edomura

Transfer do Edo Wonderland Nikko Edomura, wycieczka do przeszłości i teleportacja do epoki gejsz i samurajów w parku tematycznym z epoki Edo – przebranie się w stroje np. lorda, gejszy, ronina lub ninja. W programie widowiskowy pokaz sztuk walki ninja, spektakularny orszak Oiran, kiedy gejsza prowadzona jest w uroczystym pochodzie do domu swojego przyszłego patrona.

* Lunch na terenie wioski Edo w tradycyjnej karczmie o atmosferze Tokio sprzed 200-300 lat. Popołudniem transfer do hotelu Tokyo – Narita.

Dzień 14. Powrót do Polski

Poranny transfer na lotnisko i przelot do kraju, lądowanie w Warszawie o 14:25.

Warunki

Składowe ceny

10.10.2021 - 24.10.2021: 13500 PLN
09.11.2021 - 23.11.2021: 13500 PLN

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa;
 • transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
 • przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami (bus/van na wyłączność w czasie wycieczki na Fuji oraz do Kamakury), a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4 *;
 • lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii) i licencjonowanego pilota z Polski;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake… Zapraszamy, nie będziecie żałować.

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl