Oferta - Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońca

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońca

15 dni 13500 zł
  • 16.05.2020 - 30.05.2020
    • 16.05.2020 - 30.05.202013500zł
    • 15.09.2020 - 29.09.202013500zł
    • 10.10.2020 - 24.10.202013500zł
Wyprawy
Wycieczki do Japonii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

03.11.Dzień 1: 

Warszawa, spotkanie na lotnisku o 12.00 następnie bezpośredni przelot na trasie Warszawa– Tokio.

04.11. Dzień 2:

Przylot do Tokio o 9:15odprawa paszportowa, a następnie przejazd do centrum Tokio, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 r. w Asakusa czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełen sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami przysmakami. Następnie transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży.

05.11. Dzień 3:

Tokio (ś,o): Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od przejazdu do ratusza Tokyo Metropolitan Building w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Stąd spacer przez 70 hektarowy park z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu poświęconego cesarzowi Meiji, który otworzył Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa. Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku: uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło, słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów, zakup pamiątek w Oriental Bazaar. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów” , „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Kolacja w jednym w wieżowców Tokyo – spróbujemy nie tylko sake, ale też specjałów tradycyjnej kuchni japońskiej.  Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

06.11. Dzień 4: 

Rankiem śniadanie, następnie duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kioto (w shinkansenie niewygodnie podróżuje się z duża walizką). Przejazd pociągiem shinkansen do Nagano, a następnie wyczarterowanym autobusem do Doliny Piekieł Jigokudani, gdzie w gorących źródłach w miesiącach jesienno-zimowych relaksują się małpy śnieżne makaki. Powrót do Nagano i przejazd pociągiem do urokliwego miasteczka Matsumoto, które słynie z Zamku Kruków – jedynego zamku japońskiego o ścianach w czarnym kolorze. Nocleg w Matsumoto.

07.11. Dzień 5: 

Rano wykwaterowanie i zwiedzanie okolic zamku w Matsumoto (opcjonalnie, zależne od godziny wyjazdu pociągu, wizyta w muzeum poświęconym przede wszystkim urodzonej w Matsumoto awangardowej królowej japońskiej sztuki i najdroższej artystki świata Yoyoi Kusama, która na co dzień mieszka w…. szpitalu psychiatrycznym. Po obiedzie transfer do Kyoto i jedziemy shinansenem do Kioto ze średnią prędkością 280 km/ h.  Dzień w Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. W Kioto zachowało się około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów, jest kwintesencją japońskiej estetyki.  Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Wieczorem po o kolacji spacer do Gion czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie najczęściej można spotkać gejsze z klientami. Kolacja w stylu shabu – shabu. Nocleg w Kioto.

08.11. Dzień 6: 

Po śniadaniu udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice świątyni buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 r. i zbudowanej bez jednego gwoździa. Przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconym bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, i spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10,000 czerwono-pomarańczowych bram tori. Następnie przejazd do Arashiyama i tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego i pradawnego Mostu Togetsukyō (Most Przekraczającego Księżyca), a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni niebiańskiego smoka Tenryuji. Powrót do hotelu. Powrót do hotelu.

09.11. Dzień 7: 

Kyoto – Nara – Osaka – Kyoto (ś,o): Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu posągiem Buddy, a także świątynie Horyuji. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57 metrowym posągiem Buddy. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Popołudniem przejazd do Osaki. Osaka to stolicy japońskiej kuchni i centrum zakupowe kraju. Przejdziemy pod zamek w Osace „Osakajo” – dla kontrastu, standardowy czyli bialy. Popołudniem spacer po najbarwniejszej dzielnicy rozrywkowej świata wzduż kanału Dotonbori w Nanba i kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie spróbujemy placków okonomiyaki oraz kushikatsu. Powrót do hotelu w Kyoto.

10.11. Dzień 8: 

Kyoto – Hiroshima (ś,o): Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Duży bagaż kurierem wysyłamy do Atami. Jak już dotrzemy do Hiroshimy, małe bagaże zostawimy w hotelu, a następnie zwiedzamy miasto. Dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów.  Nocleg w Hiroszimie.

11.11. Dzień 9: 

Hiroshima – Atami (ś,o): Rano wycieczka na Miyajimę, wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza.  Przejazd shinakansenem i nocleg w Atami, tu trzy noce śpimy na tatami. 

12.11. Dzień 10: 

Atami . Rankiem dwoma vanami udamy się nad powulkaniczne jezioro Yamanakako pod samą górą Fuji, gdzie zjemy lunch, celujemy w japońskie specjały –  *wołowinę wagyu i owoce morza.

13.11. Dzień 11: 

Mount Fuji – Hakone – Shizuoka (ś,o): w pierwszej kolejności zwiedzimy Park Narodowy Fuji. Jeśli warunki pogodowe będą dobre, dotrzemy do piątej stacji G. Fuji – ponad chmurami. Jeśli nie, to atrakcji na pewno nie zabraknie. Będziemy w Dolinie Owakudani. Odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioska, udamy się także na rejs po J. Ashi. Jeśli wjazd na 5tą stację się nie uda, wjedziemy kolejką na wulkan Hakone. Powrót do Atami. Wieczorem nadamy duże bagaże do hotelu znajdującego się blisko lotniska. 

14.11. Dzień 12: 

Śniadanie. Całodzienny wyjazd pociągiem do Nikko (lista UNESCO), gdzie w XVII wieku wzniesiono grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy między innymi Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w kurorcie uzdrowiskowym z gorącymi źródłami Kinugawa Onsen.

15.11. Dzień 13: 

Transfer to Edo Wonderland Nikko Edomura, wycieczka do przeszłości i teleportacja do epoki gejsz i samurajów w parku tematycznym z epoki Edo– przebranie się w np. lorda, gejszy, ronina lub ninja. W programie widowiskowy pokaz sztuk walki ninja, spektakularny orszak Oiran, kiedy gejsza prowadzona jest w uroczystym pochodzie do domu swojego przyszłego patrona

*Lunch na terenie wioski Edo w tradycyjnej karczmie o atmosferze Tokio sprzed 200-300 lat. Popołudniem transfer do hotelu Tokyo – Narita

16.11. Dzień 14: 

Tokio Narita (ś): poranny transfer na lotnisko i przelot do kraju przez), lądowanie w Warszawie o 14.25.

Warunki

Składowe ceny

16.05.2020 - 30.05.2020: 13500 PLN
15.09.2020 - 29.09.2020: 13500 PLN
10.10.2020 - 24.10.2020: 13500 PLN

Cena zawiera

- przeloty:- Warszawa -Tokio, Tokio –Warszawa,
- transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem,
- przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami (bus/ van na wyłączność w czasie
wycieczki na Fuji oraz do Kamakury) a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje),
- wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie,
- zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4 *,
- lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii) i licencjonowanego pilota z Polski,
- ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż w Signal Iduna,
- wyżywienie: śniadania oraz obiady/ kolacje (2 posiłki w ciągu dnia),
- składka w wysokości 15 zł/ osobę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wydatków natury osobistej.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego. Kraju pełnego kontrastów,  nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą,  a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)); beton atakuje z każdej strony, a jak skrawek zieleni znajdziesz, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake…Zapraszamy, nie będziecie żałować.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl