Oferta - Jordania dla aktywnych

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Jordania dla aktywnych

8 dni 3599 zł
 • 16.08.2021 - 23.08.2021
  • 16.08.2021 - 23.08.20213599zł
  • 17.09.2021 - 24.09.20213599zł
  • 08.10.2021 - 15.10.20213599zł
  • 17.10.2021 - 24.10.20213599zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie (2 godziny przed wylotem), a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie kontrola paszportowa, odbiór bagaży, a następnie przejedziemy do Wadi Al Mujjib, czyli rezerwatu obejmującego teren wadi (dolin/kanionów) wpadających do Morza Martwego, jednego z ukrytych, ale niezmiernie ciekawych miejsc dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Tutaj (jeśil poziom wód nie będzie zbyt wysoki) udamy się przygodową trasą na kanioning, czyli połączenie trekkingu, pływania oraz wspinaczki skalnej. Niezwykłe widoki w połączeniu ze sporą dawką adrenaliny gwarantowane! Następnie transfer do Akaby. Zakwaterowanie w bazie nurkowej położonej w pobliżu Morza Czerwonego. Czas na zasłużony relaks. 

Dzień 2.

Po śniadaniu udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (wybierając snorkeling, czyli pływanie z rurką lub nurkując), a pozostali – oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował – to może być Was pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje, jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Po rejsie udamy się na spacer na lokalny suk (targ) – tu rozkoszna przerwa w klimatycznej knajpce, urozmaicona najlepszą w Akabie sziszą oraz aromoatyczną kawą. Wieczorem powrót do hotelu. 

Dzień 3.

Śniadanie, czas na jeszcze odrobinę relaksu (chętni mogą udać się na plażę), a następnie transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi, jak nikt inny. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi, połączonego z wieloma intensywnymi spacerami, aby poznać jej najpiękniejsze fragmenty. Nocleg w namiotach dwuosobowych.

Dzień 4.

Z samego rana ciąg dalszy pustynnego safari. Po tak intensywnym początku dnia żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Petra. Późnym popołudniem dotrzemy do Wadi Musa (Petra), tam zakwaterowanie. Następnie udamy się do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej bocznej doliny. Tam spacer po zakamarkach antycznej historii, połączony z bajecznym zachodem słońca. Powrót i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5.

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami, aby zobaczyć miejsce mniej znane – ołtarz poświęcony Duszarze, intrygujący Wodospad Lwów, a także Monastyr. Długość tras, którymi będziemy spacerować to sporo ponad 20 km.

Dzień 6.

Po śniadaniu ruszamy do Rezerwatu Biosfery Dana. Zatrzymamy się także przy zamku Shobak (Montréal), jednej z imponujących twierdz krzyżowców, ufundowanej przez króla Baldwina I. Dalej w trasie przystanki widokowe na niezwykłe Góry Edomu oraz fragmenty wielkiego systemu ryftów, ciągnących się od Afryki Wschodniej aż po Liban. Docelowo dotrzemy do niewielkiej wioski Dana, tam jeszcze przed kolacją udamy się na około trzygodzinny trekking. Nocleg w lokalnym hoteliku. 

Dzień 7.

Z samego rana udamy się na spacer po najpiękniejszej część Rezerwatu Biosfery Dana – Wadi Ghuweir. Jest to dość wymagający trekking (potrwa około 5-6 godzin), ale piękne krajobrazy i ciągle zmieniająca się sceneria na pewno to wynagrodzą. Dalej przerwa na obiad i przejazd do Ammanu. Po zakwaterowaniu i krótkim wypoczynku udamy się na pożegnalną kolacją.

Dzień 8.

Z samego rana śniadanie, a następnie transfer na lotnisko do Ammanu i wylot do Polski. Lądowanie w kraju.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy a kolejność realizacji danych punktów programu może ulec zmianie. 

 

Warunki

Składowe ceny

16.08.2021 - 23.08.2021: 3599 PLN
17.09.2021 - 24.09.2021: 3599 PLN
08.10.2021 - 15.10.2021: 3599 PLN
17.10.2021 - 24.10.2021: 3599 PLN

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa/Kraków-Amman-Warszawa/Kraków (walizka podręczna 10 kg);
 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku prowadzonym przez Beduinów;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiad i kolacja;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 120 USD.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 120 USD);
 • posiłków, poza śniadaniami o obiadokolacją na Wadi Rum,
 • wstępu do Wadi Mujib (ok. 65 USD);
 • zwyczajowych napiwków (ok. 25 USD).

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Przed przylotem do Jordanii wymagane jest posiadanie negatywnego wyniku testu, wskazującego brak zarażenia wirusem SARS CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż na 72 h przed wylotem.

Liczba uczestników: 6-12 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania to raj dla miłośników aktywnego podróżowania wśród niezwykłych krajobrazów! Poznaj Bliski Wschód jadąc razem z nami! Prezentowany program zadowoli tych, którzy lubią wędrówki księżycowymi dolinami, nurkowanie w rajskim ogrodzie Morza Czerwonego, wschody i zachody slońca na pustyni oraz... kanioning. 

Jordania, mimo swego niewielkiej powierzchni zachwyca – księżycowe krajobrazy, krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego, legendarna Petra. Nasza przygoda odbywa się wśród przyjaznych mieszkańców, w kraju skrywającym wiele tejemnic. Jordania dla aktywnych to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy nie lubią biernego wypoczynku, nie boją się wcześniej wstawać czy późno wrócić z forsownej wycieczki. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 12 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik aktywnego podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby Jordania mogła zostać ukazana z jak najciekawszej strony.

Kto nie słyszał o słynnym szpiegu Lawrensie z Arabii czy o bogatych karawanach przemierzających pustynię Półwyspu Arabskiego? Pewnie wielu oglądało „Marsjanina” – będąc na Wadi Rum będziemy mogli podziwiać właśnie te plenery, a przy okazji poszukamy tajemniczych inskrypcji z czasów Nabatejczyków.

W Petrze podążać bedziemy śladami „Indiany Jonesa” – szlakiem ostatniej krucjaty. Zobaczymy nie tylko ołtarze poświecone Duszarze, ale także niezykły Wodospad Lwów, podążająć dawnym szlakiem pątniczym sprzed 2 tysięcy lat.

W Akabie poznamy tajniki parzenia kawy po jordańsku i wypalimy najlepszą w Jordanii sziszę. Podczas rejsu po Zatoce Akaba rozkoszować się będziemy łagodną morską bryzą, ale także zanurkujemy aby obejrzeć jedne z piękniejszych raf świata.

Rezerwat Dana to raj dla piechurów i marzenie malarzy, z racji gry świateł na tutejszych piaskowacach. Plus spora dawka andrenaliny w Wąwozie Al Mudjib – specjalnie wybieramy takie terminy, aby można było przejść kanionem, przez który płynie zdradliwa woda (w okresie tutjeszej zimy).

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać jordańską gościnność oraz przeżyć przygodę rodem z baśni o krainie tysiąca i jednej nocy.

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl