Oferta - Jordania dla aktywnych

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Jordania dla aktywnych

8 dni 3599 zł
 • 22.10.2021 - 29.10.2021
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.Przylot do Jordanii i Wadi Al Mujjib

Spotkanie na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie (2 godziny przed wylotem), a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie kontrola paszportowa, odbiór bagaży, a następnie przejedziemy do Wadi Al Mujjib, czyli rezerwatu obejmującego teren wadi (dolin/kanionów) wpadających do Morza Martwego, jednego z ukrytych, ale niezmiernie ciekawych miejsc dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Tutaj (jeśli poziom wód nie będzie zbyt wysoki) udamy się przygodową trasą na kanioning, czyli połączenie trekkingu, pływania oraz wspinaczki skalnej. Niezwykłe widoki w połączeniu ze sporą dawką adrenaliny gwarantowane! Następnie transfer do Akaby. Zakwaterowanie w bazie nurkowej położonej w pobliżu Morza Czerwonego. Czas na zasłużony relaks.

Dzień 2. Rejs wzdłuż wybrzeża i zwiedzanie Akaby

Po śniadaniu udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (wybierając snorkeling, czyli pływanie z rurką lub nurkując), a pozostali – oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował – to może być Was pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje, jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Po rejsie udamy się na spacer na lokalny suk (targ) – tu zrobimy przerwę w klimatycznej knajpce, urozmaiconą najlepszą w Akabie sziszą oraz aromatyczną kawą. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 3. Pustynia Wadi Rum

Śniadanie, czas na jeszcze odrobinę relaksu (chętni mogą udać się na plażę), a następnie transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi, jak nikt inny. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi, połączonego z wieloma intensywnymi spacerami, aby poznać jej najpiękniejsze fragmenty. Nocleg w namiotach dwuosobowych.

Dzień 4. Mała Petra

Z samego rana ciąg dalszy pustynnego safari. Po tak intensywnym początku dnia żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Petra. Późnym popołudniem dotrzemy do Wadi Musa (Petra), tam zakwaterowanie. Następnie udamy się do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej bocznej doliny. Tam spacer po zakamarkach doliny, połączony z bajecznym zachodem słońca. Powrót i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5. Petra

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami, aby zobaczyć mniej znane miejsce – ołtarz poświęcony Duszarze, intrygujący Wodospad Lwów, a także Monastyr. Długość tras, którymi będziemy spacerować to sporo ponad 20 km.

Dzień 6. Zamek Shobak i trekking w Rezerwacie Biosfery Dana

Po śniadaniu ruszamy do Rezerwatu Biosfery Dana. Zatrzymamy się także przy zamku Shobak (Montréal), jednej z imponujących twierdz krzyżowców, ufundowanej przez króla Baldwina I. Dalej w trasie przystanki widokowe na niezwykłe Góry Edomu oraz fragmenty wielkiego systemu ryftów, ciągnących się od Afryki Wschodniej aż po Liban. Docelowo dotrzemy do niewielkiej wioski Dana, tam jeszcze przed kolacją udamy się na około trzygodzinny trekking. Nocleg w lokalnym hoteliku.

Dzień 7. Wadi Ghuweir i Morze Martwe

Z samego rana udamy się na spacer po najpiękniejszej część Rezerwatu Biosfery Dana – Wadi Ghuweir. Jest to dość wymagający trekking (potrwa około 5-6 godzin), ale piękne krajobrazy i ciągle zmieniająca się sceneria na pewno to wynagrodzą. Dalej przerwa na obiad i przejazd do hotelu znajdującego się nad samym Morzem Martwym. Wieczorem i kolejnego dnia z samego rano możliwość kąpieli w tym niezwykłym zbiorniku, gdzie leżąc można czytać ulubioną gazetą. Po zakwaterowaniu i krótkim wypoczynku udamy się na pożegnalną kolacją.

Dzień 8. Powrót do Polski

Z samego rana śniadanie, a następnie transfer na lotnisko do Ammanu i wylot do Polski. Lądowanie w kraju.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy a kolejność realizacji danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

22.10.2021 - 29.10.2021: 3599 PLN 5 wolnych miejsc

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa/Kraków-Amman-Warszawa/Kraków (walizka podręczna 55x40x23 - 10 kg plus mały bagaż podręczny typu torebka/plecak );
 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku prowadzonym przez Beduinów;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiad i kolacja;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 120 USD.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 120 USD);
 • posiłków, poza śniadaniami o obiadokolacją na Wadi Rum,
 • wstępu do Wadi Mujib (ok. 65 USD);
 • zwyczajowych napiwków (ok. 25 USD).

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Przed przylotem do Jordanii wymagane jest posiadanie negatywnego wyniku testu, wskazującego brak zarażenia wirusem SARS CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż na 72 h przed wylotem.

Liczba uczestników: 6-14 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania to raj dla miłośników aktywnego podróżowania wśród niezwykłych krajobrazów! Poznaj Bliski Wschód jadąc razem z nami! Prezentowany program zadowoli tych, którzy lubią wędrówki księżycowymi dolinami, nurkowanie w rajskim Morzu Czerwonym, wschody i zachody slońca na pustyni oraz... kanioning. 

Jordania, mimo swej niewielkiej powierzchni zachwyca – księżycowe krajobrazy, krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego, legendarna Petra. Nasza przygoda odbywa się wśród przyjaznych mieszkańców, w kraju skrywającym wiele tajemnic. Jordania dla aktywnych to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy nie lubią biernego wypoczynku, nie boją się wcześniej wstawać czy późno wrócić z forsownej wycieczki. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik aktywnego podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby Jordania mogła zostać ukazana z jak najciekawszej strony.

Kto nie słyszał o słynnym szpiegu Lawrensie z Arabii czy o bogatych karawanach przemierzających pustynie Półwyspu Arabskiego? Pewnie wielu oglądało „Marsjanina” – będąc na Wadi Rum będziemy mogli podziwiać właśnie te plenery, a przy okazji poszukamy tajemniczych inskrypcji z czasów Nabatejczyków.

W Petrze podążać będziemy śladami „Indiany Jonesa” – szlakiem ostatniej krucjaty. Zobaczymy nie tylko ołtarze poświęcone Duszarze, ale także niezwykły Wodospad Lwów, podążając dawnym szlakiem pątniczym sprzed 2 tysięcy lat.

W Akabie poznamy tajniki parzenia kawy po jordańsku i wypalimy najlepszą w Jordanii sziszę. Podczas rejsu po Zatoce Akaba rozkoszować się będziemy łagodną morską bryzą, ale także zanurkujemy aby obejrzeć jedne z piękniejszych raf świata.

Rezerwat Dana to raj dla piechurów i marzenie malarzy, z racji gry świateł na tutejszych piaskowcach. Plus spora dawka adrenaliny w Wąwozie Al Mudjib – specjalnie wybieramy takie terminy, aby można było przejść kanionem, przez który płynie zdradliwa woda (w okresie tutejszej zimy).

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać jordańską gościnność oraz przeżyć przygodę rodem z baśni o krainie tysiąca i jednej nocy.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Krakowa lub Warszawy
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach
 • nocleg na pustyni

 

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Marta 31.08.2021 20:29

  Świetna wyprawa, wszystko wspaniale zorganizowane i dograne. Sebastian jak nadopiekuńczy ojciec nad wszystkim czuwał :) można było wakacyjnie wyłączyć tryb czuwania i przestawić się na delektowanie miejscem, widokami i smakołykami. Ciekawą stroną wyjazdu było również towarzystwo przewodnika jordańskiego, z którym można było porozmawiać na różne tematy dotyczące jego ojczyzny. Wspaniały czas, urozmaicony, aktywny, ale bez zadyszki. Było wszystko, kaniony, woda, góry, morza :) Wielkie dzięki.

 • Gracjan 27.08.2021 16:47

  Świetny wyjazd! Było przepięknie! Program bardzo intensywny i ciekawy - chociaż nie zabrakło czasu na odpoczynek i relaks. Super organizacja logistyki i wszystkich technikaliów, uczestnikom pozostało tylko podziwiać widoki i cieszyć się słońcem. Zorientowanie Sebastiana zasługuje na oklaski ;) Dzięki za super wyjazd!

 • Karolina 27.08.2021 15:42

  Wróciłam parę dni temu z wyprawy i z czystym sumieniem polecam zarówno biuro jak i samą wycieczkę. Bardzo ciekawy program, odbiegający od standardowego zwiedzania, nastawiony na kontakt z przyrodą. Organizacja na miejscu rewelacyjna, cały czas przemieszczaliśmy się w kameralnym gronie busem. Grupa zgrana, wesoła, choć zróżnicowana, ale myślę, że wszyscy dobrze się bawiliśmy. Na mega uznanie zasługuje tez przewodnik Sebastian, dbał o nas do samego końca, duża wiedza historyczna, bardzo przyjazna i pomocna osoba. Polecam kanioning, pustynię Wadi Rum i rezerwat Dana. Miałam jechać z Rainbow, które odwołało moją wycieczkę więc bardzo dziękuję im za to i cieszę się, ze znalazłam wyjazd ze Zorientowani.pl. Co do intensywności, nie ma ciśnienia, jeśli ktoś tak jak ja, miał obawy aby kanionem dojść do końca mógł zawrócić i poczekać na grupę. Co do noclegów, bardzo fajne miejsca, czyste, przemyślane, "namioty" na pustyni super :) Jest czas też na odpoczynek. Pierwszy raz byłam na grupowym wyjeździe w stylu wyprawy i na pewno jeszcze skorzystam. Pozdrawiam wszystkich Karolina :)

 • Alek 27.08.2021 14:37

  bardzo ciekawy, urozmaicony i świetnie zorganizowany wyjazd Polecam

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl