Zorientowani od 2013 roku

Przewodnik - Japonia

Japonia Japonia Azja
Ambasada Japonii w Warszawie
ul. Szwoleżerów 8
Ambasada RP w Tokio
2-13-5 Mita, Meguro-ku, Tokyo 153-0062
Stolica
Tokio
Powierzchnia
377 835 km2
Liczba ludności
127,5 mln
Strefa czasowa
UTC +9
Język urzędowy
japoński
Języki używane
japoński i jego dialekty, język ajnoski, języki riukiu
Religie
shinto, buddyzm, chrześcijaństwo
Ustrój
monarchia konstytucyjna o gabinetowo-parlamentarnej formie rządów
Waluty
jen (JPY, ¥)
Kiedy jechać
od marca do maja lub od września do listopada
Wiza
brak
Wtyczki
dwa płaskie bolce bez lub z uziemieniem
Nr kierunkowy

Opis kraju

Japonia - "Kraj Wschodzącego Słońca" i "Kwitnącej Wiśni" to jedno z najbardziej interesujących miejsc na świecie. Dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją podróżowanie po Japonii jest fascynującą przygodą, zapewniającą mnóstwo atrakcji. Samuraj, gejsza, anime, sumo, sushi, origami, ogrody japońskie, zielona herbata, sake to pojęcia wszystkim chyba znane. Różnorodność Japonii jest ogromna, a jej poznawanie to niekończąca się przygoda.

Japonia - informacje praktyczne

Japonia usytuowana jest na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag rozciąga się niemal południkowo. W skład kraju wchodzi około 3900 wysp, z których cztery główne to Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku. Wyspy Japońskie to nadwodna część potężnego łańcucha górskiego wyrastającego z dna oceanu u wschodnich wybrzeży Azji. Blisko 80% powierzchni kraju to tereny górzyste.

Japonia - klimat

Duża rozciągłość południkowa sprawia, że Japonia leży w trzech strefach klimatycznych. Północna część kraju to strefa umiarkowana, środkowa należy do strefy podzwrotnikowej, a południe znajduje się w strefie zwrotnikowej. Na całym terytorium Japonii występuje klimat monsunowy, jesienią pojawiają się tajfuny.

Japonia - historia

Początek japońskiego państwa wiąże się ze związkiem plemiennym, a następnie królestwem Yamato (VII w. p.n.e.). Pierwszym legendarnym władcą był Jimmu. Pomiędzy VII a IX w. zaznaczają się wpływy Chin na gospodarkę i kulturę japońską. W XII w. rozpoczął się okres rządów feudalnych, sprawowanych przez samurajów. W 1590 r. nastąpiło zjednoczenie Japonii. Cesarz Meiji formalnie sprawował władzę z Kioto, jednak w rzeczywistości w kraju panował Tokugawa Teyasu. W 1867 r. obalono szogunat i cesarz odzyskał kontrolę nad państwem. W 1874 r. pod władzą Japonii znalazł się Tajwan, a rok później Kuryle. Wpływy Japonii wzrosły po wygranych wojnach: japońsko-chińskiej oraz rosyjsko-japońskiej. Podczas I wojny światowej Japonia nie angażowała się w działania wojenne. Włączyła się jednak w II wojnę światową atakiem na Pearl Harbor. Gdy na Hiroszimę i Nagasaki zostały zrzucone bomby atomowe, 2 września 1945 r. cesarz Hirohito ogłosił kapitulację. Do 1952 r. Japonia znajdowała się pod okupacją amerykańską. W okresie powojennym rozpoczął się gwałtowny wzrost gospodarczy kraju.

Japonia - atrakcje

Japonia jest krajem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Wszyscy turyści, którzy zdecydują się na podróż do tego wspaniałego kraju na pewno nie będą żałować swojej decyzji. Taka wycieczka powinna trwać jednak dość długo, aby można było zobaczyć jak najwięcej. Niestety podróż do Japonii jest bardzo kosztowna, w związku z tym nie odwiedza jej zbyt wielu turystów, ale ten fakt może być akurat atutem. Każdy, kto był tu choć raz, doskonale wie, że wycieczka jest warta swojej ceny. Poza tym Japonia nie promuje się tak bardzo. To część świata, do której trafiają wyłącznie zainteresowani turyści, który pragną ją dokładnie poznać. Japonia jest krajem dla turystów - koneserów, którzy potrzebują "zmiany otoczenia", odkrycia czegoś, czego nie ma w żadnym innym zakątku naszej planety.

Wyjazdy, wycieczki i wyprawy do Japonii - poznaj oferty wyjazdów najlepszych organizatorów.

O kraju, kontynencie

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje