Oferta - Rowerem przez Toskanię i Umbrię

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Rowerem przez Toskanię i Umbrię

Włochy
Rowerowe
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wyjazd z Katowic i przejazd do Włoch

Wyjazd z Polski do Toskanii w godzinach wieczornych (zbiórka w Katowicach). Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2. Padwa i Montecatini Terme

Rano zwiedzanie Padwy (od ok. godz. 8). Następnie przejazd do Montecatini Terme. Zakwaterowanie w hotelu i czas na regenerację po długiej podróży. Indywidualne zwiedzanie Montecatini Terme. Szczególnie polecane są baseny i inne atrakcje termalne, z których słynie ta miejscowość: 

http://www.termemontecatini.it/en/thermal-treatments-price-list.html

Innym ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wjazd kolejką na Montecatini Alto. Jest to urokliwe toskańskie miasteczko wybudowane na szczycie wzgórza, z domami przyklejonymi do urwiska. Wagoniki kursują tam od 1898 roku. Urzekające widoki oraz nachylenie sięgające 38% z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Przejazd kosztuje 7 EUR w dwie strony. Kolejka kursuje od godz. 9:30 do 24:00:

http://www.funicolare-montecatini.it

Dzień 3. Winnym szlakiem: Montecarlo - Lukka (trasa nr 1)

Przejazd na rowerach bezpośrednio z naszego hotelu do Lukki. Jadąc przez malownicze Montecarlo będziemy podążać tzw. drogą wina “Colline Lucchesi”. Cisza, spokój i cudowne widoki. Kontynuując przez Villa Torrigiani, liczne winnice i gaje oliwne dotrzemy do Lukki. Po zwiedzaniu miasta wracamy naszym autobusem do hotelu.

Dystans wycieczki: 45 km, poziom średni.

Dzień 4. Przepiękne panoramy i Krzywa Wieża: Monte Pisano - Piza - Muzeum Vespy (trasa nr 2)

Dzień zaczynamy od wjazdu autobusem w okolicę Monte Pisano (900 m n.p.m.) skąd możemy podziwiać panoramę Pizy. Wycieczkę rozpoczynamy długim zjazdem do doliny rzeki Arno. Ścieżką rowerową wzdłuż rzymskiego akweduktu dojeżdżamy do samej Pizy. Zwiedzamy miasto, po czym kontynuujemy wycieczkę do parku przyrody Migliarino San Rossore Massaciuccoli. Stamtąd przejeżdżamy autobusem do przyfabrycznego muzeum skuterów Vespa, będących najbardziej rozpoznawalnymi skuterami na świecie, prawdziwym symbolem Włoch. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Dystans wycieczki: ok. 35 km, poziom łatwy.

Dzień 5. Wzdłuż wybrzeża: Castellaccio – La California (trasa nr 3)

Dzień zaczynamy od wjazdu autobusem w okolice Castellaccio, gdzie uświadczymy przepiękne panoramy Livorno i wybrzeża. Następnie czeka nas zjazd rowerem do miejscowości Quercianella, skąd podążać będziemy na południe. Czeka nas relaksacyjna jazda wzdłuż wybrzeża, z przerwą w przepięknej marinie pełnej jachtów. Kontynuując jazdę leśnymi szlakami rowerowymi dotrzemy do piaszczystej plaży w okolicach Mazzanty. Jadąc dalej na południe docieramy do Viale dei Cipressi - słynnej na cały świat cyprysowej alei, w miejscowości Bolgheri. Nas sam koniec przez przepiękne wzgórza dotrzemy do La Californi, skąd odbierze nas autobus.

Dystans wycieczki: ok. 65 km, poziom łatwy.

Dzień 6. Zwiedzanie cudnej Florencji

Piesze zwiedzanie Florencji (dojazd w obie strony autobusem).

Dzień 7. Najprawdziwsza Toskania: fabryka oliwy, Lajatico i San Gimignano (trasa nr 4)

Wycieczkę rozpoczynamy w okolicach Casciana Terme. Już po 2 km zajedziemy do fabryki oliwy. Zwiedzać będziemy jej wnętrze, poznamy proces produkcji oraz dokonamy szerokiej degustacji. W przypadku ewentualnego zakupu oliwy lub salami (również produkowanego na miejscu), będziemy mieli możliwość pozostawienia produktów w naszym autobusie, który będzie tam nas oczekiwał. Poprzez winnice i wzgórza dojedziemy do przepięknego Lajatico, na obrzeżach którego znajduje się słynny Teatro del Silenzio. Następnie wzdłuż rzeki Era dotrzemy do Prato D’era skąd, już autobusem, dotrzemy do San Gimignano. Ze względu na czterokątne, wysokie wieże miasto to zwane jest „Manhattanem średniowiecza”. Po zwiedzeniu miasta wracamy autobusem do hotelu. 

Dystans wycieczki: ok. 35 km, poziom średni.

Dzień 8. Wokół jeziora Trasimeno (trasa nr 5)

Wycieczka wokół jeziora Trasimeno, w regionalnym Parku Jeziora Trasimeno. Położone już na terenie Umbrii jezioro jest największym na Półwyspie Apenińskim. Punkt początkowy i końcowy w okolicach Punta Navaccia. Większość trasy pokonujemy ścieżką rowerową. W planie mamy również zwiedzanie twierdzy Fortezza del Leone w Castiglione del Lago. Znajduje się tam wieża, będąca jedynym miejscem z którego widoczne jest całe jezioro.

Dystans wycieczki: ok. 55 km, poziom łatwy.

Dzień 9. Region Chianti i degustacją wina (trasa nr 6)

Dzień zaczynamy w okolicach zamku w Brolio. Pocztówkowe krajobrazy regionu Chianti będziemy podziwiać jadąc trasą wyścigu kolarskiego l’Eroica. Ten nostalgiczny wyścig odbywa się na szosach i białych kamienno-szutrowych drogach Toskanii od 1997 roku. Cechą charakterystyczną tej imprezy jest to, że uczestnicy startują na rowerach wyprodukowanych przed 1987 rokiem. Przeważające szutrowe odcinki prowadzić nas będą przez niezliczone winnice, z których słynie ten region. Stąd właśnie pochodzi wino Chianti Classico. Pod koniec dnia zaplanowana jest degustacja win, połączona ze zwiedzaniem lokalnej winnicy i prezentacją procesu produkcyjnego.

Dystans wycieczki: 35 km, poziom średni.

Dzień 10. Z wizytą u Leonardo: Vinci (trasa nr 7)

Dzień zaczynamy wyjazdem rowerami bezpośrednio z hotelu. Poprzez największy bagienny rezerwat we Włoszech Fucecchio Marshes oraz niezliczone gaje oliwne, docieramy do miejscowości Vinci, miejsca narodzin Leonarda da Vinci. Znajduje się tam muzeum poświęcone słynnemu artyście. Powrót na rowerach do hotelu. Po skorzystaniu z łazienek ruszamy autobusem do Polski. 

Dystans: 55 km, poziom średni.  

Dzień 11. Powrót do Polski

Przyjazd do Katowic w godzinach porannych. 


10 dnia istnieje możliwość powrotu do Polski samolotem - lot Piza - Kraków. Zakup biletu we własnym zakresie, szczegóły omawiamy indywidualnie.

DODATKOWE INFORMACJE:

 • w zależności od pogody, kolejność wycieczek może ulec zmianie;
 • wyjazd przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia.

Warunki

Cena zawiera

 • 8 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2 osobowych (istnieje możliwość dopłacenia do "jedynki");
 • 8 śniadań hotelowych;
 • przejazd busem i transport rowerów na trasie Polska - Włochy - Polska na przyczepie rowerowej;
 • transfery lokalne;
 • opiekę polskiego pilota;
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
 • warsztaty rowerowe (2-3 godzinne wieczorne spotkanie na omówienie kwestii sprzętowych, technicznych, porady praktyczne);
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami (koszt kolacji w hotelu to 12 EUR; jest też wiele innych restauracji na terenie miasta);
 • wstępów do obiektów (ok. 30-40 EUR);
 • kosztów zwiedzania Florencji z lokalnym przewodnikiem w języku polskim (istnieje taka możliwość za dodatkową opłatą, zależną od liczby chętnych);
 • lokalnej opłaty klimatycznej (1 EUR/dzień).

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na rowerową wyprawę do cudownej, słonecznej Toskanii. Wspaniałe krajobrazy, winnice, cudowne historyczne miasta, słoneczna pogoda, plaże, i oczywiście piękne rowerowe trasy. Ten wyjazd to połączenie włoskiego Dolce Vita, eksploracji jednego z najpiękniejszych regionów świata i aktywnego spędzania czasu. Prawdziwa wybuchowa mieszanka!

Nasz wyjazd zorganizowaliśmy tak, aby odwiedzić te najpiękniejsze miejsca w Toskanii- nie ograniczamy się do jej wycinka. Każdy dzień naszpikowany jest ciekawymi miejscami i różni się od poprzedniego. Odwiedzimy zarówno małe, urokliwe miejscowości, jak i słynną Florencję, Pizę i Lukę. Jeżdzić będziemy po lasach, ścieżkach rowerowych, rezerwatach, winnicach i gajach oliwnych. Zwiedzimy fabrykę oliwy i winiarnię. Będzie również czas na plażę i kąpiel w morzu oraz relaks w hotelu. Każdy dzień przyniesie nowe, niezapomniane doznania!

Toskanię na rowerach zwiedzać będziemy "na lekko". Bagaż główny zostaje w hotelu a my przemierzamy Toskanię tylko z niezbędnymi rzeczami w plecaczku na plecach bądź w sakwie. Dodatkowo zawsze w razie potrzeby możemy liczyć na asystę naszego busa.

Trasy charakteryzują się niskim stopniem trudności (mało uczęszczane drogi asfaltowe oraz szutrowe) i komfortowo będą się czuć na nich osoby z 3 różnych pokoleń :)

Kameralna grupa: max 14 osób

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club. 

Opieka techniczna:

Opieka techniczna obejmuje w domyśle drobne poprawki i naprawy, które mogą przytrafić się na trasie wycieczki. Wiedza pilota w tym zakresie jest bardzo szeroka, ale przy poważniejszych uszkodzeniach do naprawy wymagane są specjalistyczne narzędzia, które nie są mobilne. W takich sytuacjach zapewniamy transport uszkodzonego roweru do lokalnego warsztatu rowerowego, gdzie praktycznie każda usterka zostanie naprawiona.

Film z jednego z poprzednich wyjazdów: https://www.youtube.com/watch?v=6Dm_PH4YJug

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl