Oferta - Rowerem przez Toskanię i Umbrię

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Rowerem przez Toskanię i Umbrię

Włochy
Rowerowe
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Koncepcja wyjazdu:

 • nocne przejazdy komfortowym busem w obie strony,
 • rowery zabieramy z Polski i jadą one na przyczepie,
 • mamy dwie bazy noclegowe (Hotel w Montecatini Terme i Willa w regionie Chianti),
 • nasze trasy nie prowadzą jedynie wokół miejsca zakwaterowania. Aby odwiedzić najciekawsze zakątki Toskanii, przez większość dni korzystamy z dojazdów naszym busem. Dzięki temu trasy są bardzo różnorodne i to czyni naszą ofertę najlepszą na rynku,
 • chcemy aby czerpali Państwo pełną radość z eksplorowania Toskanii, dlatego trasy nie są zbyt wymagające wydolnościowo oraz technicznie,
 • zmiana zakwaterowania w połowie wyjazdu pozwoli nam zasmakować zarówno nocnego życia we włoskiej turystycznej miejscowości (Montecatini Terme) jak i spokoju oraz wyciszenia się w wynajętej willi z basenem pośród wzgórz i winnic Chianti 

 

Dzień 1. Wyjazd z Katowic i przejazd do Włoch

Wyjazd z Polski do Toskanii w godzinach wieczornych (zbiórka w Katowicach o godz. 19). Nocny przejazd do Włoch.

 

Dzień 2. Padwa i Montecatini Terme

Rano spotkanie z głównym pilotem w Padwie, krótkie zwiedzanie centrum miasta. Następnie przejazd do Montecatini Terme. Zakwaterowanie w hotelu i czas na regenerację po długiej podróży. Indywidualne zwiedzanie Montecatini Terme. Szczególnie polecane są baseny i inne atrakcje termalne, z których słynie ta miejscowość: 

http://www.termemontecatini.it/en/thermal-treatments-price-list.html

Innym ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wjazd kolejką na Montecatini Alto. Jest to urokliwe toskańskie miasteczko wybudowane na szczycie wzgórza, z domami przyklejonymi do urwiska. Wagoniki kursują tam od 1898 roku. Urzekające widoki oraz nachylenie sięgające 38% z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Przejazd kosztuje 7 EUR w dwie strony. Kolejka kursuje od godz. 9:30 do 24:00:

http://www.funicolare-montecatini.it

 

Dzień 3. Winnym szlakiem: Montecarlo - Lukka (trasa nr 1)

Przejazd na rowerach bezpośrednio z naszego hotelu do Lukki. Jadąc przez malownicze Montecarlo będziemy podążać tzw. drogą wina “Colline Lucchesi”. Cisza, spokój i cudowne widoki. Kontynuując przez Villa Torrigiani, liczne winnice i gaje oliwne dotrzemy do Lukki. Po zwiedzaniu miasta wracamy naszym autobusem do hotelu.

Dystans wycieczki: 45 km, poziom średni.

 

Dzień 4. Z wizytą u Leonardo: Vinci (trasa nr 2)

Dzień zaczynamy wyjazdem rowerami bezpośrednio z hotelu o godz. 09:00. Zrobimy tzw. ”pętlę”. Poruszać będziemy się na południe, przemierzając w pierwszej kolejności przez największy bagienny rezerwat we Włoszech- Fucecchio Marshes. Na jego terenie znaleźć można wiele typów roślin, od paproci królewskich po turzyce, limnobium (tzw. ”gładkie żaby”) i pływacze (małe rośliny owadożerne), nie wspominając o ponad 200 gatunkach ptaków, w tym czaple, żurawie i bociany czarne. Oczywiście najbardziej okazała część jest pod ścisłą ochroną i wstęp tam jest wzbroniony, lecz pedałując w jego bezpośrednim sąsiedztwie, będziemy mieli okazję poczuć klimat tego miejsca. Przez kolejne wioski oraz gaje oliwne, docieramy do miejscowości Vinci, miejsca narodzin Leonarda da Vinci. Znajduje się tam muzeum poświęcone słynnemu artyście, które osoby zainteresowane będą miały okazję odwiedzić (cena biletu wynosi 5 euro). Posiadamy rezerwację na godzinę 12:00. Trasa początkowo płaska, w dalszej części zawiera wiele mniejszych lub większych podjazdów. Może okazać się męcząca, jednak zapewni nam niezapomniane widoki na otaczające wzgórza.

Dystans: 55 km, poziom średni.  

 

Dzień 5. Przepiękne panoramy i Krzywa Wieża: Monte Pisano - Piza - Muzeum Vespy (trasa nr 3)

Dzień zaczynamy od wjazdu autobusem w okolicę Monte Pisano (900 m n.p.m.) skąd możemy podziwiać panoramę Pizy. Wycieczkę rozpoczynamy długim, malowniczym zjazdem do doliny rzeki Arno. Ścieżką rowerową m.in. wzdłuż rzymskiego akweduktu, dojeżdżamy do samej Pizy. Zwiedzamy plac katedralny, po czym malowniczymi uliczkami, jedziemy na spotkanie z naszym busem. Po zapakowaniu rowerów, kierujemy się do Pontedery, a konkretnie do przyfabrycznego muzeum skuterów Vespa, będącymi najbardziej rozpoznawalnymi skuterami na świecie, symbolem Włoch (cena biletu wynosi 3 euro).

W przypadku chęci wejścia na Krzywą Wieżę, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu, gdyż bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem (koszt 20euro). Istnieje także możliwość zwiedzenia innych atrakcji w ramach odwiedzin Placu Katedralnego (np. Baptysterium lub Museo dell'Opera)

Dystans wycieczki: ok. 25 km, poziom łatwy.

 

Dzień 6. Wzdłuż wybrzeża: Castellaccio – La California (trasa nr 4)

Tego dnia wymeldowujemy się z hotelu i wszystkie bagaże pakujemy już do busa rano. Po śniadaniu ruszamy w okolice Castellaccio, gdzie podziwiać będziemy przepiękne panoramy Livorno. Na początek czeka nas zjazd rowerami do miejscowości Quercianella. Częściowo po asfalcie, a częściowo szutrowymi drogami dla urozmaicenia. Z Quercianelli podążać będziemy już na południe. Czeka nas relaksacyjna jazda wzdłuż wybrzeża, z przerwą w przepięknej marinie pełnej jachtów. Kontynuując jazdę nadmorskimi miejscowościami i leśnymi szlakami, dotrzemy do piaszczystej plaży w okolicach Mazzanty. Będzie czas na obiad w restauracji oraz kąpiel w morzu. Jeśli pogoda będzie dla nas łaskawa, spędzimy tam około dwie godziny. Jadąc dalej na południe, dotrzemy do Marina di Bibbona, skąd odbijemy do Bolgheri. Dojedziemy do tej urokliwej miejscowości bocznymi drogami, ale finalny odcinek tego dnia będziemy już pokonywać przez Viale dei Cipressi- słynną na cały świat cyprysową aleją. Po zapakowaniu rowerów na przyczepę, bus zabierze nas do willi w regionie Chianti.

Dystans wycieczki: ok. 54 km, poziom łatwy.

 

Dzień 7. Zwiedzanie cudnej Florencji

Busem dojeżdżamy do parkingu dla autokarów, do samego centrum docieramy tramwajem. Florencję zwiedzamy pieszo, indywidualnie lub z lokalnym przewodnikiem (ok. 3 godziny). W drodze powrotnej udamy się na degustacje win w winiarni na wzgórzach Chianti (koszt degustacji wraz ze zwiedzaniem piwnic winiarni, z omówieniem procesu produkcyjnego wynosi ok 10euro/os).

 

Dzień 8. Najprawdziwsza Toskania: fabryka oliwy, Lajatico i San Gimignano (trasa nr 5)

Wycieczkę rozpoczynamy w okolicach Casciana Terme. Już po 2 km zajedziemy do fabryki oliwy. Zwiedzać będziemy jej wnętrze, poznamy proces produkcji oraz dokonamy szerokiej degustacji. W przypadku ewentualnego zakupu oliwy lub salami (również produkowanego na miejscu) będziemy mieli możliwość pozostawienia produktów w naszym autobusie, który będzie tam nas oczekiwał. Salami pakowane jest próżniowo także spokojnie wytrzyma podróż do Polski. Poprzez winnice i wzgórza dojedziemy do przepięknego Lajatico, na obrzeżach którego znajduje się słynny Teatro del Silenzio. Następnie wzdłuż rzeki Era dotrzemy do Prato D’era skąd, już autobusem, dotrzemy do San Gimignano. Ze względu na czterokątne, wysokie wieże, miasto to zwane jest „Manhattanem średniowiecza”. Po zwiedzeniu miasta wracamy autobusem do naszej willi. 

Dystans wycieczki: ok. 35 km, poziom średni.

 

Dzień 9.  Wokół jeziora Trasimeno (trasa nr 6)

Wycieczka wokół jeziora Trasimeno, w regionalnym Parku Jeziora Trasimeno. Położone już na terenie Umbrii jezioro jest największym na Półwyspie Apenińskim. Punkt początkowy i końcowy w okolicach Punta Navaccia. Większość trasy pokonujemy ścieżką rowerową. W planie mamy również zwiedzanie twierdzy Fortezza del Leone w Castiglione del Lago. Znajduje się tam wieża będąca jedynym miejscem, z którego widoczne jest całe jezioro.

Dystans wycieczki: ok. 55 km, poziom łatwy.

  

Dzień 10. Region Chianti (trasa nr 7)

Dzień zaczynamy w okolicach Sienny. Pocztówkowe krajobrazy regionów z których pochodzą takie wina jak Chianti Classico czy Brunello di Montalcino będziemy podziwiać jadąc częściowo trasą wyścigu kolarskiego l’Eroica. Ten nostalgiczny wyścig odbywa się na szosach i białych kamienno-szutrowych drogach Toskanii od 1997 roku. Cechą charakterystyczną tej imprezy jest to, że uczestnicy startują na rowerach wyprodukowanych przed 1987 rokiem. Przeważające szutrowe odcinki prowadzić nas będą przez liczne winnice, z których słynie ten region. Ostatnią wycieczkę kończymy w miejscowości Asciano.  Zjemy tam wspólną kolację, w restauracji serwującej typowo toskańskie potrawy. Po powrocie do willi będziemy mieli jeszcze okazję skorzystać z łazienek i odświeżyć się przed drogą powrotną.

Dystans wycieczki: 42 km, poziom średni.

 

Dzień 11.  Powrót do Polski

Przyjazd do Katowic w godzinach porannych. 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 • w zależności od pogody, kolejność wycieczek może ulec zmianie,
 • realizacja programu uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej oraz zaleceń prawnych Rządu.

Warunki

Cena zawiera

 • 4 noclegi w hotelu 3* w pokojach 2 osobowych;
 • 4 noclegi w wynajętej willi w pokojach 2 osobowych;
 • 4 śniadania w miejscu pierwszego zakwaterowania;
 • degustacje oliwy i lokalnego salami,
 • przejazd busem i transport rowerów na trasie Polska - Włochy - Polska na przyczepie rowerowej;
 • transfery lokalne;
 • opiekę polskiego pilota (rezydenta mieszkającego we Włoszech);
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
 • warsztaty rowerowe (2-3 godzinne wieczorne spotkanie na omówienie kwestii sprzętowych, technicznych, porady praktyczne);
 • lokalną opłatę klimatyczną (1 EUR/dzień).
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami (koszt kolacji w hotelu to 13 EUR; jest też wiele innych restauracji na terenie miasta). Kolacje w drugiej części wyjazdu będziemy jedli w drodze powrotnej z naszych wycieczek lub przyrządzając coś samodzielnie w dostępnych kuchniach,
 • wstępów do obiektów (łącznie ok. 30-40 EUR);
 • degustacji win,
 • kosztów zwiedzania Florencji z lokalnym przewodnikiem w języku polskim (istnieje taka możliwość za dodatkową opłatą, zależną od liczby chętnych).

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12 -14 osób.

Możliwość wypożyczenia roweru ze wspomaganiem elektrycznym (500zł) lub klasycznego (250zł).

Wyjazd przeznaczony dla osób powyzej 14 roku życia.

Sugerowane kieszonkowe: 200-250 euro (obiady, kolacje, kawa, lody, napoje, lokalne słodkości).

Na miejscu w drugim noclegu (willa) jest dostępna pralka. 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na rowerową wyprawę do cudownej, słonecznej Toskanii. Wspaniałe krajobrazy, winnice, cudowne historyczne miasta, słoneczna pogoda, plaże i oczywiście piękne rowerowe trasy. Ten wyjazd to połączenie włoskiej Dolce Vita, eksploracji jednego z najpiękniejszych regionów świata i aktywnego spędzania czasu. Prawdziwa wybuchowa mieszanka!

Nasz wyjazd zorganizowaliśmy tak, aby odwiedzić te najpiękniejsze miejsca w Toskanii - nie ograniczamy się do jej wycinka. Każdy dzień naszpikowany jest ciekawymi miejscami i różni się od poprzedniego. Odwiedzimy zarówno małe, urokliwe miejscowości, jak i słynną Florencję, Pizę i Lukę. Jeżdzić będziemy po lasach, ścieżkach rowerowych, rezerwatach, winnicach i gajach oliwnych. Zwiedzimy fabrykę oliwy i winiarnię. Będzie również czas na plażę i kąpiel w morzu. Każdy dzień przyniesie nowe, niezapomniane doznania!

Toskanię na rowerach zwiedzać będziemy "na lekko". Bagaż główny zostaje w hotelu a my przemierzamy Toskanię tylko z niezbędnymi rzeczami w plecaczku na plecach bądź w sakwie. Dodatkowo zawsze w razie potrzeby możemy liczyć na asystę naszego busa.

Trasy charakteryzują się niskim stopniem trudności (mało uczęszczane drogi asfaltowe oraz szutrowe) i komfortowo będą się czuć na nich osoby z 3 różnych pokoleń :)

Kameralna grupa: max 14 osób

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club. 

Opieka techniczna:

Opieka techniczna obejmuje w domyśle drobne poprawki i naprawy, które mogą przytrafić się na trasie wycieczki. Wiedza pilota w tym zakresie jest bardzo szeroka, ale przy poważniejszych uszkodzeniach do naprawy wymagane są specjalistyczne narzędzia, które nie są mobilne. W takich sytuacjach zapewniamy transport uszkodzonego roweru do lokalnego warsztatu rowerowego, gdzie praktycznie każda usterka zostanie naprawiona.

Film z jednego z poprzednich wyjazdów: https://www.youtube.com/watch?v=6Dm_PH4YJug

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NASZA OFERTA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, wszyscy znają się z imienia już od pierwszego dnia,
 • ciekawy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Toskanii i Umbrii,
 • nie ograniczamy się do tras wokół naszego zakwaterowania, każdy dzień różni się od poprzedniego,
 • podróżujemy "na lekko" - bus z przyczepką będzie woził nam bagaże, podwoził nas i asystował w razie potrzeby 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Jasiek 24.02.2021 22:21

  Toskania z Filipem była super. Podobnie Filipiny pod jego nadzorem. Na Dolomity zaraz zacznę się przygotowywać, ale już się cieszę, że trasy i miejsca, które znam z nart, odwiedzę latem. CU!

 • Lidka 08.02.2021 20:03

  Rewelacyjna, godna polecenia wyprawa z bardzo fajnym pilotem Filipem :) świetne, bardzo ciekawe i edukacyjne trasy, dużo zwiedzania, ale też i czas na odpoczynek w pięknych miejscach oraz klimatyczne miejscówki z mega pyszną kuchnią, słowem - mus pojechać!

 • Magdalena 07.02.2021 19:49

  Bardzo dobrze wspominam wyjazd do Toskanii. Był to mój pierwszy rowerowy wyjazd z biurem zorientowani.pl , ale nie ostatni :) Piękne trasy rowerowe, pyszna włoska kuchnia i wino są oczywistymi walorami Toskanii. Dzięki przewodnikowi Filipowi bardzo dużo zwiedziliśmy, a każdy dzień kończył się również krótkim kursem doskonalenia jazdy na rowerze, co było bardzo dobrym pomysłem. Powstał również prawie profesjonalny film z tego wyjazdu - super pamiątka!

 • Beata 07.02.2021 17:57

  „Wyprawa rowerowa Toskania Umbria „ byłam 2019 r. Wycieczka bardzo udana, pilot Filip super, zorganizowany i pomocny z ogromną wiedzą. Bardzo polecam. Warto skorzystać. Beata

 • Borówa 07.02.2021 17:00

  Wyprawa rowerowa do Toskanii z biurem zorientowani.pl ..to były jedne z najlepszych wakacji w moim życiu . Wspaniałe widoki.super ekipa i najlepszy pilot rowerowy..zawsze pomocny, troskliwy i opiekuńczy człowiek z pasją. Filip . Dziękuję ????to również dzięki Tobie rower stał się nieodłączną częścią mojego życia .Polecam gorąco taką wyprawę..Przygoda gwarantowana ????

 • Agnieszka 07.02.2021 16:35

  Byłam ze Zorientowanymi rowerowo w Toskanii jesienią 2019. Pilot Filip jest najlepszy na świecie. Przemiły, uczynny młody człowiek, znający doskonale Włochy. Kameralny wyjazd to duży atut. Przepiękne widoki, pyszne jedzenie w wyszukanych miejscach, znakomite towarzystwo - czego więcej trzeba? Trasy niezbyt męczące i piękne widokowo. Bardzo polecam.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl