Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Rajskie Filipiny z tarasami ryżowymi Banaue

tel: 
534 636 131
email: 

Rajskie Filipiny z tarasami ryżowymi Banaue

19 dni 9884 zł
 • 18.04.2025 - 06.05.2025
Wycieczki na Filipiny
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie z pilotem/przedstawicielem biura i wylot z Warszawa Chopin.

  

Dzień 2. Przylot na Filipiny

Przylot na lotnisko Clark ok. godz. 16. Wybór tego portu podyktowany jest możliwością skrócenia czasu przejazdu kolejnego dnia o 2 godziny (w porównaniu z przylotem do Manili). Spotkanie z lokalnym pilotem na miejscu. Krótki przejazd i zakwaterowanie w hotelu na 1 noc.

Zakwaterowanie: Hotel w Angeles (1 noc)

  

Dzień 3. Podróż w głąb Luzonu

Tego dnia czeka nas najdłuższy transfer w ciągu całej naszej wycieczki. Przed nami ok. siedmiogodzinny przejazd na północny Luzon, z Angeles do Banaue. Oczywiście w planie są przerwy na lunch i punkty widokowe. Już sama droga dojazdowa zapewni nam cudowne widoki, zwłaszcza, że kwiecień to najlepszy miesiąc na odwiedzenie tarasów ryżowych w Banaue. Po przyjeździe powinniśmy jeszcze znaleźć czas na wieczorny spacer.

Zakwaterowanie: Hotel w okolicy Banaue (2 noce)
Trasa: Angeles - Banaue
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 4. Zwiedzanie tarasów ryżowych Banaue

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO tarasy ryżowe Banaue, liczą sobie ponad 2000 lat. Odwiedzając to miejsce w górach Ifugao, sprawiamy, że nasza wycieczka na Filipiny staje się kompletna. Na dzień zaplanowany jest trekking wśród pól ryżowych i lokalnej wioski oraz przejażdżka Jeepneyem (klasycznym filipińskim „autobusem” zbudowanym na przedłużonej ramie amerykańskiego Jeepa Willisa). Pod kątem barw krajobrazu, najkorzystniej jest odwiedzić tarasy ryżowe w kwietniu i maju (pod koniec pory suchej).

Zakwaterowanie: Hotel w okolicy Banaue (2 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Wliczone atrakcje: trekking po tarasach ryżowych 

Dzień 5. Sagada i wiszące trumny

Z Banaue ruszami górskimi drogami w stronę Sagady. Miasteczko to znane jest przede wszystkim z niezwykłego zwyczaju zawieszania trumien na skalnych ścianach i w jaskiniach. Społeczność wioski chowa w ten sposób zmarłych od ponad 2 tys. lat, choć dziś tradycyjny pochówek na klifie praktykuje się coraz rzadziej. Ostatnią trumnę zawieszono w 2010 r., a najstarsze które przetrwały zostały powieszone na początku ubiegłego stulecia. Lokalna społeczność wierzy, że taki pochówek zapewnia duchom zmarłych osiągnąć wyższą naturę w zaświatach. Tego dnia czeka nas jeszcze krótki przejazd  na południe, aby nieco skrócić podróż kolejnego dnia.

Zakwaterowanie: Hotel w Sinto (1 noc)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Wliczone atrakcje: zwiedzanie wiszących trumien w Sagadzie

 

Dzień 6. Przez Baguio na południe

Tego dnia czeka nas przejazd na południe, jednak już nie tak męczący. Na trasie mamy m.in. miasto Baguio, które ze względu na swój chłodniejszy klimat jest m.in. oficjalną, letnią rezydencją filipińskich prezydentów. Okoliczne tereny są też atrakcyjnym obszarem rolnym gdyż możliwa jest tu uprawa roślin gorzej znoszących typowe Filipińskie upały. Nocleg w miejscowości Angeles.

Zakwaterowanie: Hotel w Angeles (1 noc)
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 7. Imponujący Pinatubo i wieczorny lot na Palawan

Tego dnia polecamy opcjonalną wycieczkę w stronę wulkanu Pinatubo. Wybuch tego monstrualnego stratowulkanu, w czerwcu 1991 roku, spowodował śmierć 800 osób, a kilkadziesiąt tysięcy domów zostało zniszczonych. Trwająca tydzień erupcja doprowadziła do przejściowego spadku globalnej temperatury powietrza na Ziemi o 0,5°C. Początkowo jeepami podjeżdżamy do podnóży wulkanu, mijając wprost księżycowe krajobrazy. Następnie czeka nas kilkudziesięciominutowy trekking pod kalderę. Ma ona średnicę 2,7km i wypełniona jest jeziorem o zielonym odcieniu wody.

Po wyprawie na wulkan wracamy do Angeles, skąd ruszamy do Manili. Późnym wieczorem mamy już lot na Palawan, do Puerto Princesa.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa (3 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wycieczka na wulkan Pinatubo (ok. 35 USD)

 

Dzień 8. Skutery lub van na plażę Talaudyong Beach

Na Palawanie spędzimy kolejne 7 dni. Wyspa w 2013, 2017 i 2020 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to, co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Po śniadaniu chętni mogą oddać swoje rzeczy do pralni. Następnie vanem lub wynajętymi skuterami (do wyboru tylko dla osób z doświadczeniem), udamy się na plażę Talaudyong Beach na popołudniowy relaks połączony z zachodem słońca. Dojazd tam zajmuje ok. 1 godzinę co pozwoli nam podziwiać naturę tej części wyspy oraz samą prowincję. Późnym wieczorem możemy odwiedzić miejską zatokę z licznymi restauracjami lub zjeść coś bliżej hotelu i zrelaksować się przy basenie.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa (3 noce)
Trasa: Przejazd vanem lub skuterami na plażę Talaudyong Beach.
Środki transportu: van lub skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (ok. 10 USD/dzień)

 

Dzień 9.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas island hopping wynajętą klasyczną, filipińską łodzią. Island hopping to w wolnym tłumaczeniu "skakanie z wyspy na wyspę". Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli, Pandanna i Cowrie (na której zjemy obiad). Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nam podczas pływania/snorklingu i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu. Tego dnia dodatkową atrakcją będzie przejazd oryginalnym filipińskim jeepney'em którym z zatoki Honda Bay wrócimy do hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa (3 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Honda Bay-Puerto Princesa
Środki transportu: Jeepney
Wliczone posiłki: Śniadanie
Wliczone atrakcje: przejażdżka Jeepneyem
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem)

  

Dzień 10.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 roku należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódź transferowa + łódka + kolejka turystów łącznie to ok. 4-5 godz.) i zwiedzanie nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym miejscu.

Podziemna rzeka nie jest jednak atrakcją dla każdego (np. nie dla osób niepewnie czujących się na małej łódce w ciemności). Osoby które nie zdecydują się na zwiedzanie podziemnej rzeki mogą zostać na plaży w Sabang lub udać się na spacer po okolicy.

Po obiedzie w Sabang udajemy się do Port Barton gdzie spędzimy dwie kolejne noce.

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton (2 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Sabang-Port Barton
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: Podziemna rzeka w Sabang (ok. 40 USD, obiad wliczony w cenę)

 

Dzień 11. Dzień relaksu Port Barton

Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem.

W dzień wolny, poza możliwością spędzenia czasu na plaży, możemy wynająć skutery i pojechać podziwiać wodospady Pamuayan Waterfalls, mając jednocześnie okazję wykąpać się w słodkiej wodzie. Jadąc w drugą stronę możemy dojechać do plaży Coconout Beach. W ”mieście” możemy zwiedzić budynki szkoły lub skusić się na wizytę w lokalnym salonie fryzjerskim. Wieczorem kolację możemy zjeść w hotelu albo w jednej z kilku restauracji w mieście.

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton (2 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (ok. 10 USD/dzień)

 

Dzień 12. Island hopping Port Barton

Czas na drugi Island hopping na Palawanie. Zatoka Port Barton ma do zaoferowania nam m.in. plaże z jasnym piaskiem i intensywną turkusową wodą (German Beach, Peña Plata), miejsca do nurkowania (Fantastic Reef) oraz Exotic Island. 

Po powrocie do Port Barton skorzystamy jeszcze z basenowych prysznicy i przebieralni. Następnie ruszamy coasterem w stronę El Nido (przejazd ok 3,5h). Nasz hotel znajduje się na obrzeżach El Nido. Do centrum możemy dojść w 15min, lub dojechać w 3min tricyklem (lokalny tuc-tuc).

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Trasa: Port Barton-El Nido
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem)

  

Dzień 13. Plaże i tyrolka - objazd vanem lub skuterem

Po śniadaniu osoby mające doświadczenie mogą wynająć skuter, podczas gdy pozostała część grupy korzystać będzie z vana. W programie m.in. objazd północnej części wyspy oraz przejazd tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem wybierzemy się na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Po zachodzie słońca wracamy do El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji, barów oraz dyskoteka.

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Trasa: El Nido-Las Cabañas Beach-Nacpan Beach-El Nido
Środki transportu: van i skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (ok. 10 USD/dzień), tyrolka (13 USD), masaż na plaży (13 USD/1 godz.)

 

Dzień 14. Canopy Walk i Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z jasnym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. W programie również mamy Big Lagoon – do tej obszernej, otoczonej skałami laguny łodzie motorowe nie mają wstępu. Możemy ją zwiedzać wynajmując kajak dwu lub trzyosobowy. Po powrocie do El Nido (ok. godz. 17) mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na odwiedzenie licznych sklepów z pamiątkami.

Tego dnia, jeszcze przed wejściem na łódź chętni mogą wybrać się na „Canopy Walk” – dojściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją). Przejście atrakcji zajmuje ok. 45min i ze względów logistycznych, najlepszy czas na to będzie przed Island Hopping (ok. godz. 8).

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem), wynajęcie kajaka w Big Lagoon (ok. 5 USD), Canopy Walk (13 USD)

  

Dzień 15. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Rozkład dnia jest zależny od godzin kursowania promu. Na ten moment prom kursuje raz dziennie o 12:30.

Wybieramy się na Coron promem, który odpływa z El Nido o 12:30. Ok. 11 musimy już być w porcie. Zanim się tam zjawimy, będziemy mieli wstępnie ok. 1 godz. na zakup prowiantu, wymianę pieniędzy lub nabycie ostatnich pamiątek. Podróż promem trwa 3,5-5godz. Długość jest zależna od siły wiatru (a co za tym idzie wysokości fali). Przeprawa ta może być nieco męcząca dla osób cierpiącą na tzw. chorobę morską. To oraz koszty, to niedogodności które odpychają potencjalnych turystów przed wybraniem się na Coron, ale zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Przez wielu Coron zwane jest perełką Filipin z najbardziej przejrzystą wodą i najlepszymi rafami na Filipinach. To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni.

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (3 noce)
Trasa: El Nido-Coron Town Proper (prom)
Środki transportu: klimatyzowany prom, vany (transfer hotelowy w Coron)
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 16. Coron Island Hopping (Ultimate tour)

Coron jest najbardziej cenione za island hopping i to jest właśnie głównym powodem dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową, będącą tuż przy powierzchni wody. Czekają na nas zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą, takie jak Twin Lagoon czy krystalicznie czyste Jezioro Kayangan. Dodatkową atrakcją po powrocie może być wejście na górę Tapyas (bezpośrednio z centrum miasta).

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (3 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem), wejście na Mt. Tapyas

 

Dzień 17. Coron Island Hopping (Tour C)

Island Hopping w Coron jest na tyle zjawiskowy, że warto poświęcić mu jeszcze jeden dzień. Tego dnia czekać na nas będzie więcej mniejszych wysepek z plażami niż skalistych lagunek. Coron to ogólnie raj dla właścicieli dronów, zwłaszcza, że regulacje są bardzo przyjazne turystom. Ujęcia z dronów są niesamowite. Tego dnia można ewentualnie zostać w naszym hotelu z basenem co pozwoli nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (3 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem), Mt. Tapyas

  

Dzień 18. Coron, przelot na Cebu i wylot do Polski

Plan tego dnia będzie zależał głównie od godziny lotu powrotnego. Standardowo do południa mamy czas wolny w Coron. Będzie to okazja do zakupu ostatnich pamiątek lub np. odwiedzenia salonu masażu. Zwykle wylatujemy do Cebu we wczesnych godzinach popołudniowych (dojazd na lotnisko zajmie nam 30-40min). Lunch zjemy w Coron, a obiadokolację już na lotnisku w Cebu. Wylot zaplanowany jest na 19:25. Lecimy z jedną przesiadką, ale po drodze czeka nas jeszcze "przystanek" w Davao (nie zmieniamy samolotu, ale dosiądą się nowi pasażerowie). Finalnie o 22:30 wylatujemy z Filipin - nocny lot pomoże nam łagodniej przejść przez następstwa zmian stref czasowych.

Wliczone posiłki: Śniadanie
Środki transportu: vany (transfer lotniskowy)

  

Dzień 19. Powrót do Polski

Powrót na lotnisko Warszawa Chopin ok. 13:15.

Warunki

Składowe ceny

18.04.2025 - 06.05.2025: 9490 PLN + 100 USD

Cena zawiera

 • transport lokalny: promy i vany;
 • zakwaterowanie w dobrej klasy hotelach w atrakcyjnej lokalizacji;
 • śniadania;
 • trekking z przewodnikiem po tarasach ryżowych w Banaue;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opłaty klimatyczne/środowiskowe;
 • opiekę polskiego pilota;
 • opiekę lokalnego pilota;
 • opłatę wylotową tzw. terminal fee;
 • ubezpieczenie KW, KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych;
 • dwóch lotów wewnętrznych (łącznie w cenie ok. 100 USD z wliczoną walizką 20kg do luku i 8kg na pokład);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (od ok. 6-8 USD za obiad/kolację w restauracji);
 • zwyczajowych napiwków (po 30 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z kórych pokrywa wszystkie napiwki);
 • wycieczki na wulkan Pinatubo (ok. 35 USD);
 • wycieczki na podziemną rzekę - Underground River (ok. 35 USD);
 • island hoppingów- cena za pojedynczy Island hopping wynosi ok. 1650 PHP (uśredniając), co daje łącznie ok. 150 USD za 5 Island Hopping. To ceny uwzględniające wszystkie możliwe zniżki grupowe i dopłaty za bogatsze menu. Na uczestnictwo w każdym kolejnym Island Hopping można też zdecydować się na miejscu (z dwudniowym wyprzedzeniem). Najprościej za całość zapłacić z góry, a w przypadku chęci rezygnacji z któregoś z rejsów, zwrócimy odpowiednią kwotę w przeddzień rejsu. 

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

 

Trasa: Luzon-Palawan-Coron-Luzon

Filipiny to jeden z wyspiarskich krajów świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. Zaczynamy od odwiedzenia ikonicznych tarasów ryżowych w okolicach miejscowości Banaue, mistycznych wiszących trumien w Sagadzie czy też jednego z najbardziej śmiercionośnych wulkanów Pacyficznego Pierścienia Ognia - Pinatubo. W dużym stopniu skupiamy się też na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca, nieoblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów.

Na wyprawę możemy zabrać plecak lub walizkę; chodzenia z całym bagażem praktycznie w ogóle nie będzie. Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że różne polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas dwa loty wewnętrzne (łacznie w cenie ok. 100 USD przy limicie wagowym bagażu 20 kg do luku i 8 kg na pokład) oraz jedna przeprawa promowa. Nocujemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych, na życzenie trzyosobowych (możliwa jest również dopłata do "jedynki"). Śniadania są wliczone w cenę, podobnie jak pięć obiadów w trakcie island hopping i jednego obiadu w przypadku zwiedzania podziemnej rzeki.

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

 • w trakcie podróży po Filipinach bedziecie Państwo pod opieką dwóch pilotów 24/7 - polskiego i lokalnego;
 • na island hopping wybieramy się zawsze łodziami zarezerwowanymi w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • zawsze wynajmujemy po dwa vany mimo iż w praktyce zmieścilibyśmy się do jednego. Zapewniamy uczestnikom maksymalny komfort na transferach. Wybieramy vany klasy premium, jeśli są dostęne w danej lokalizacji;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • program jest tak ułożony aby, w miarę możliwości ograniczyć przekwaterowywania;
 • wybieramy sprawdzone hotele o wysokim standardzie i dogodnej lokalizacji;
 • zawsze stawiamy na szybkie połączenia lotnicze, z jedną przesiadką (linie Qatar lub Emirates).

  

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 30 dni;
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza (jednoscześnie duży wybór posiłków mięsnych i zup);
 • stosunkowo niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

 

 

Pogoda:

temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

 

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 6 kolejnych miesięcy od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie).

 

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

 

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny.

 

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

 

 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje