Aktualności - 5 rowerowych tras Europy Zachodniej dla wyjadaczy

5 rowerowych tras Europy Zachodniej dla wyjadaczy

05.07.2014
Artykuły

Niedawno opisywaliśmy najpiękniejsze trasy rowerowe Europy Zachodniej dostępne właściwie dla wszystkich miłośników roweru. Obecnie przedstawiamy spektakularne trasy rowerowe dla rowerzystów z dużym doświadczeniem. Wszystkie one przebiegają przez tereny górskie, nieraz o dużych nachyleniu i wymagają żelaznej kondycji oraz dobrej znajomości własnego organizmu.

Toskania i Umbria

Wszyscy znają Florencję czy Pizę - to jedne z najpiękniejszych zabytkowych miast w Europie. Jednakże to samo można powiedzieć o krajobrazach tych wspaniałych prowincji. Piękna sceneria falujących wzgórz, usianych starymi domami, kościołami i klimatycznymi miasteczkami może przywrócić o zwrót głowy.

Północno-zachodnia Szkocja

Dzikie krajobrazy, szerokie, puste przestrzenie i uczucie oddalenia od świata to główna atrakcja pedałowania drogami w północno-zachodnim regionie Szkocji, w pobliżu miejscowości Lochinver. Mamy tam wszystko z czym kojarzy nam się Szkocja: ciche drogi, lochy, rzeki, postrzępione wybrzeże, góry, a do tego dość strome podjazdy i szybkie zjazdy.

Picos de Europa, Hiszpania

Dość wymagająca trasa, po jednym z najpiękniejszych zakątków Hiszpanii. Trasa przebiega przez dwa parki narodowe: Picos de Europa i Somiedo. Po drodze możliwość zobaczenia uroczych asturyjskich miasteczek, plaż północnego wybrzeża i skosztowania doskonałej, znanej w całej Hiszpanii kuchni. Jednak największą atrakcją są niezwykłe krajobrazy Picos de Europa.

Francuskie Alpy

Trasa z Grenoble we francuskie Alpy to przedsięwzięcie dla zaprawionych rowerzystów Trasa obejmuje ikoniczny wręcz odcinek z Le Bourg-d’Oisans do L’Alpe d’Huez - 14 kilometrowy podjazd z 21 zakrętami, którym wielokrotnie przejeżdżali kolarze w czasie górskich etapów Tour de France. Nagrodą za wysiłek jest cudowny widok nadolinę Oisans.

Włoskie Dolomity

Cudowne, postrzępione krajobrazy Dolomitów dostępne są tylko dla naprawdę wytrawnych rowerzystów. Duże wysokości połączone ze stromymi podjazdami sprawiają, że jest to jedna z najtrudniejszych rowerowych destynacji w Europie, zwłaszcza Passo del Stelvio - 22 kilometrowy podjazd,który dociera do prawie 2800 m n.p.m.

Oferty wielu niezwykłych wypraw rowerowych znajdziesz TUTAJ

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje