Oferta - Rajskie Filipiny

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Rajskie Filipiny

15 dni 7918 zł
 • 09.04.2021 - 23.04.2021
Wyprawy
Wycieczki na Filipiny
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Warszawa Okęcie w godzinach wieczornych.

Dzień 2. Przylot na Filipiny

Przylot do Manili o 19:10, nastęnie transfer do hotelu. Istnieje możliwość wyjścia z pilotem na krótką kolację lub pozostanie w hotelu.

Dzień 3. Lot na Cebu i aklimatyzacja

Po śniadaniu jedziemy bezpośrednio na lotnisko. W okolicach południa powinniśmy wylądować na Mactan - Cebu. Jest to trzecie co do wielkości miasto na Filipinach i odczujemy to stojąc ponownie w filipińskich korkach. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta (na 3 kolejne noce). Po południu spacer w okolicach centrum, wizyta w kantorze a następnie kolacja w Larsian - dużej restauracji na świeżym powietrzu serwującej zarówno świeże owoce morza jak i bardziej klasyczne potrawy mięsne z grilla.

Dzień 4. Rekin wielorybi i Island hopping na Cebu

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną rybą o długości do 10-12 metrów. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (minimum 2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami i nurkujemy z asekuracją, albo podziwiamy je bezpośrednio z łodzi. Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż niezapomniane przeżycie. Dodatkowo zapewniamy zrobienie wyjątkowych zdjęć. Aby zdążyć do Oslob na godzinę ok. 8-9 musimy wyjechać w okolicach 4:00 rano. Transfer vanem zajmuje ok. 3,5 h, ale na miejscu musimy jeszcze poczekać na swoją kolej. Tą godzinę wykorzystamy na śniadanie w sąsiadującej restauracji. Nie będziemy jednak tego żałować, gdyż majestatyczność tego rekina pozostanie nam na długo w pamięci. Po godzinie 10:00 ruszamy już do Moalboal na niezapomniany, pierwszy island hopping łódką wynajętą wyłącznie dla naszej grupy. Zaopatrzeni w lokalne, najsmaczniejsze mango na świecie, zobaczymy rafę koralową wokół wyspy Pescador, ławice sardynek oraz będziemy mieli możliwość popływania z żółwiami morskimi. Śpimy w tym samym hotelu, więc za dnia podróżujemy z minimalnym bagażem. Wyspę objeżdżamy wynajętymi komfortowymi vanami.  

Dzień 5. Bohol country tour

Dzień rozpoczynamy od krótkiej przeprawy promowej na wyspę Bohol (wychodzimy z hotelu ok. 6:30). Po około godzinnym rejsie z portu odbiorą nas vany, dzięki którym dane nam będzie zobaczyć najpiękniejsze miejsca na wyspie. Odwiedzimy m.in. Tarsier Sanctuary (park wyraków). Większość wycieczek udaje się do zoo „Tarsier Conservation Area” obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie - my wybierzemy się do ich naturalnego środowiska, miejsca w którym dorastają. Następnie udajemy się na Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czeka nas również rejs rzeką Loboc, w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Różnorodne dania w opcji bogatego bufetu. Zobaczymy pokaz lokalnego tańca - Tinikling, bambusowy most w Tigbao, „Man-Made Forest”, po czym udamy się do Loboc Eco-Tourism Adventure Park, w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad kanionem rzeki Loboc. Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy do naszego hotelu na Cebu.

Dzień 6. Lot do Puerto Princesa

Po śniadaniu czeka nas krótki lot (1 godz. 15 min) na cudowną wyspę Palawan, gdzie spędzimy kolejne 6 dni. Wyspa w 2013, 2017 i 2020 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to, co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Po intensywnym wcześniejszym dniu zwolnimy nieco tempo. Po zakwaterowaniu w hotelu (2 noce) skuterami lub wynajętym vanem wybierzemy się na plażę Talaudyong Beach na popołudniowy relaks połączony z zachodem słońca. Późnym wieczorem możemy przejść się wzdłuż zatoki, wstępując na kolację do jednej z wielu restauracji oferujących lokalne owoce morza na świeżym powietrzu. Tego dnia będziemy też mieli okazję m.in. skorzystać z pralni.

Dzień 7.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas kolejny island hopping wynajętą łodzią (transfer vanem bezpośrednio z hotelu). Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli, Pandanna (na której zjemy obiad) czy też możliwość dokupienia niesamowitego masażu na plaży (30 lub 60 min) na wyspie Cowrie. Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nas podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu. Tego dnia dodatkową atrakcją będzie przejazd oryginalnym filipińskim jeepem. Zajedziemy nim do cukierni gdzie obejrzeć będziemy mogli proces produkcji lokalnych wypieków wraz z szeroką ich degustacją. Następnie transfer do hotelu i kolacja na mieście.

Dzień 8.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 roku należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódka łącznie ok. 3 godz.) i atrakcja nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym miejscu.

Po godz. 14 w miejscowości Sabang będziemy mieli okazję odpocząć na lokalnej plaży i zjeść obiad w pobliskiej restauracji. Późnym popołudniem wybierzemy się naszymi vanami do Port Barton, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu przy plaży zjemy kolację w sąsiedniej restauracji z barem przy plaży.

Równie atrakcyjną opcją na ten dzień może być rezygnacja z odwiedzenia podziemnej rzeki i wcześniejszy przyjazd do Port Barton. Pilot na miejscu przedstawi szczegóły ewentualnych zmian programowych. W praktyce większość naszych grup rezygnowało z odwiedzenia podziemnej rzeki, wybierając relaks na plaży przy hotelu po dość intensywnych wcześniejszych dniach.

Dzień 9. Island hopping Port Barton

Czas na kolejny island hopping na Palawanie. Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem. Island hopping ma do nam do zaoferowania m.in. plaże z białym piaskiem i intensywnej turkusowej wodzie (German Beach), miejsce do nurkowania (Lagoon Reef) oraz Exotic Island, na której zjemy obiad.

Późnym popołudniem ruszamy vanem do El Nido, aby spędzić tam kolejne 3 noce.

Dzień 10. Plaże i tyrolka - objazd skuterem (lub vanem)

Po śniadaniu zaplanowaliśmy wynajęcie skuterów (dwuosobowych) oraz vana. W programie m.in. objazd północnej części wyspy oraz przejazd tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem wybierzemy się też na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Wieczorem wracamy do El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji, barów oraz dyskoteka.

Dzień 11. Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. Znów wynajmiemy łódź tylko dla siebie i ruszymy (w mierę możliwości) przed zorganizowanymi wycieczkami aby uniknąć innych turystów. Wybieramy własne lokalizacje i ich kolejność, nie narzucane przez gotowe oferty. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z białym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. Island hopping zajmuje zwykle około 7 godzin (na jednej z wysp zawsze serwowany jest obiad w postaci bardzo bogatego bufetu). Po powrocie do El Nido mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na „Canopy Walk”- wejściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją) lub odwiedzić liczne sklepy z pamiątkami.

Dzień 12. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Wybieramy się na Coron promem, który odpływa z El Nido o 6 lub o 8 rano. Podróż trwa 3-4godz i może być nieco męcząca dla osób cierpiącą na tzw. chorobę morską. To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w hotelu możemy wynająć skutery i zrobić objazd południowowschodniej części wyspy. Można również zostać w mieście, zakupić jakieś pamiątki, a wieczorem odwiedzić restaurację i bar.

Dzień 13. Coron Island Hopping Tour A

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową będącą tuż przy powierzchni wody. Dzięki temu, że posiadać będziemy prywatną łódź, przez dwa kolejne dni bez pośpiechu będziemy eksplorować starannie wyselekcjonowane miejsca tej części Filipin. Dodatkową atrakcją po powrocie może być wejście na górę Tapyas (bezpośrednio z centrum miasta). 

Dzień 14. Coron Island Hopping Tour B i wylot

Drugi dzień Island Hopping pozwoli nam odwiedzić te miejsca, których ze względu na odległości nie mogliśmy zobaczyć dnia wcześniejszego, a na pewno warto spędzić tam jeszcze trochę czasu. Zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą, krystalicznie czyste Jezioro Kayangan i przepiękne plaże pozwolą nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Island hopping rozpoczniemy nieco wcześniej i zakończymy ok godz 13. W hotelu odświeżymy się przed popołudniowym lotem do Manilii. Tego też dnia, o godzinie 21:30 czeka nas już lot powrotny do Polski. Grafik będzie nieco napięty, ale dzięki temu maksymalnie wykorzystamy nasz czas spędzony w tym rajskim kraju.

Dzień 15. Powrót do kraju

Powrót na lotnisko Warszawa Okęcie.

Warunki

Składowe ceny

09.04.2021 - 23.04.2021: 6800 PLN + 300 USD

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe: Warszawa – Manila; Manila – Warszawa;
 • transport lokalny: promy i vany;
 • zakwaterowanie w hotelach (europejski standard 3*);
 • śniadania;
 • 6 obiadów (podczas island hopping i rejsu na rzece Loboc);
 • 6 island hopping na Cebu, Palawan i Coron;
 • pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob);
 • spływ rzeką Loboc z obiadem na łodzi na Bohol;
 • wstępy do Parku Wyraków, Chocolate Hills i innych mniejszych atrakcji na wyspie Bohol;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opiekę dwóch pilotów;
 • opłatę wylotową tzw. termianal fee;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • trzech lotów wewnętrznych (po ok. 50 USD każdy);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (ok. 5 USD za podstawowy obiad/kolację);
 • zwyczajowych napiwków (po 20 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z kórych pokrywa wszystkie napiwki);
 • Underground River (ok. 40 USD).

 

Dodatkowe, opcjonalne atrakcje:

 • wypożyczenie skutera dwuosobowego (10 USD/dzień);
 • przejazd ”tyrolką” (15-18 USD);
 • godzinny masaż (8-14 USD).

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 10-16 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

Trasa: Luzon-Cebu-Bohol-Palawan-Coron-Luzon

Filipiny to najbardziej wyspowy kraj świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. W dużym stopniu skupiamy się na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów. 

Na wyprawie podróżujemy z plecakiem lub walizką, aczkolwiek chodzenia z całym bagażem będzie bardzo niewiele. Zwykle większość ekwipunku zostawiamy w hotelu. Z tego też względu możliwe jest również zbranie dodatkowej mniejszej walizki (szczegóły omawiamy indywidualnie). Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że różne polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas trzy loty wewnętrzne (po ok. 40 USD przy limicie wagowym bagażu 25-30kg) oraz trzy przeprawy promowe. Nocujemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do "jedynki"). Śniadania są wliczone w cenę, podobnie jak pięć obiadów w trakcie island hopping.

Czym wyróżnia się nasza oferta? 

 • przez większość czasu spędzonego na Filipinach bedziemy pod opieką dwóch pilotów (polskiego i lokalnego;
 • na island hopping wybieramy się zawsze prywatnymi łodziami, zarezerwowanymi (wraz z załogą) w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • standard hoteli jest w większości przypadków bardzo wysoki.

 

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 21 dni; 
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza; 
 • stosunkowo niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

Pogoda:
temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 180 kolejnych dni od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie).

 

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny;

• japońskie zapalenie mózgu.

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Komentarze

 • Weronika 14.01.2021 05:58

  Polecam Juz prawie rok od naszej wyprawy ( ale by się tam wrócilo ) ;) Niezapomniane przeżycia!!

 • Agata 03.01.2021 18:28

  Filipiny z Filipem ... niezwykła podróż pełna niezapomnianych przeżyć. Polecam :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl