Oferta - Rajskie Filipiny

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Rajskie Filipiny

15 dni 8624 zł
 • 19.11.2022 - 03.12.2022
Wyprawy
Wycieczki na Filipiny
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

UWAGA: Wjazd na Filipiny możliwy jest tylko w przypadku posiadania paszportu Covidowego oraz dodatkowo negatywnego wyniku testu antygenowego (wykonanego przed wylotem).

 

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie z pilotem i wylot z Warszawa Chopin 15:45 (Qatar Airlines).

 

Dzień 2. Przylot na Filipiny

Przylot na lotnisko Mactan-Cebu ok. godz. 16:40. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu (na 4 kolejne noce), kolacja na mieście.

Zakwaterowanie: Hotel 3***S w centrum Cebu City (4 noce)
Środki transportu: klimatyzowane vany (transfery lotniskowe)

 

Dzień 3. Dzień na aklimatyzację

Po śniadaniu odwiedzimy kantor, a następnie vanami pojedziemy na plażę na wyspie Mactan aby zregenerować się nieco po długiej podróży. Po południu, w drodze do hotelu, odwiedzimy Krzyż Magellana umieszczony w kaplicy przy Placu Sugbu. Jest to swego rodzaju symbol hiszpańskiej kolonizacji Filipin. Wieczorem spacer i kolacja w Larsian - dużej restauracji na świeżym powietrzu serwującej zarówno świeże owoce morza jak i potrawy mięsne z grilla.

Zakwaterowanie: Hotel 3***S w centrum Cebu City
Trasa: Cebu City-Wyspa Mactan-Cebu City
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 4. Rekin wielorybi (whaleshark) i Sumilon Island 

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną rybą o długości do 12 metrów. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (1-2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami i wchodzimy do wody, albo podziwiamy je bezpośrednio z łodzi gdyż w trakcie karmienia pływają przy samej powierzchni. Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż będzie to dla nas niezapomniane przeżycie. Przykładowe zdjęcie jest do wglądu w galerii.

Aby zdążyć do Oslob na godzinę 8-9 musimy wyjechać o 4:00 rano. Nie będziemy jednak tego żałować, gdyż majestatyczność tego rekina pozostanie nam na długo w pamięci. Transfer vanami zajmuje ok. 3,5h, a na miejscu musimy jeszcze poczekać na swoją kolej. Tę godzinę wykorzystamy na śniadanie w sąsiadującej restauracji.

Około południa płyniemy na wyspę Sumilon, aby zrelaksować się na białym piasku, zanurzyć w turkusowej wodzie i orzeźwić się w barze przy plaży. Po ok 3 godzinach ruszamy z powrotem do Cebu. To będzie dość wyczerpujący dzień więc nie warto wracać do hotelu zbyt późno, tym bardziej, że kolejnego dnia również wstajemy dość wcześnie.

Śpimy w tym samym hotelu, więc za dnia podróżujemy z minimalnym bagażem.

Zakwaterowanie: Hotel 3***S w centrum Cebu City
Trasa: Cebu City-Oslob-Sumilon Island-Cebu City
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie
Wliczone atrakcje: rekin wielorybi i rejs na Sumilon Island

 

Dzień 5. Bohol country tour

Z hotelu wychodzimy ok. godz. 6 aby zdążyć na poranny prom. Po godzinnym rejsie będziemy już na Bohol gdzie zjemy śniadanie. Objeżdżając wyspę vanami odwiedzimy m.in. Tarsier Conservation Area (park wyraków) aby obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie. Następnie udajemy się na Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czeka nas również rejs rzeką Loboc, w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Różnorodne dania w opcji bogatego bufetu z muzyką na żywo. Zobaczymy pokaz lokalnego tańca - Tinikling, a także bambusowy most w Tigbao oraz mahoniowy „Man-Made Forest”. Na sam koniec udamy się do Loboc EcoTourism Adventure Park, w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad rzeką Loboc. Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy na Cebu.

Zakwaterowanie: Hotel 3***S w centrum Cebu City
Trasa: Cebu City-Tubigon (prom)-objazd wyspy Bohol-Tubigon (prom)-Cebu City
Środki transportu: klimatyzowane vany i promy
Wliczone posiłki: Śniadanie i obiad
Wliczone atrakcje: Bohol country tour (6 przystanków z atrakcjami) + rejs rzeką Loboc
Opcjonalne atrakcje: tyrolka w Loboc Eco-Tourism Adventure Park (19USD w dwie strony)

 

Dzień 6. Lot do Puerto Princesa

Po śniadaniu czeka nas krótki lot (1 godz. 15 min) na cudowną wyspę Palawan, gdzie spędzimy kolejne 6 dni. Wyspa w 2013, 2017 i 2020 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to, co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Po intensywnym wcześniejszym dniu zwolnimy nieco tempo. Po zakwaterowaniu w hotelu w Puerto Princesa (2 noce), vanem lub wynajętymi skuterami, wybierzemy się na plażę Talaudyong Beach na popołudniowy relaks połączony z zachodem słońca. Późnym wieczorem możemy przejść się wzdłuż zatoki, wstępując na kolację do jednej z wielu restauracji oferujących lokalne owoce morza na świeżym powietrzu. Tego dnia będziemy też mieli okazję m.in. skorzystać z pralni.

Zakwaterowanie: Hotel 3***S w Puerto Princesa (2 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Talaudyong Beach-Puerto Princesa
Środki transportu: klimatyzowane vany i skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15 USD/dzień)

 

Dzień 7.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas island hopping wynajętymi łodziami (transfer vanem bezpośrednio z hotelu). Island hopping to w wolnym tłumaczeniu "skakanie z wyspy na wyspę". Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli, Pandanna (na której zjemy obiad) czy też możliwość zamówienia niesamowitego masażu na plaży (30 lub 60 min) na wyspie Cowrie. Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nam podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu. Tego dnia dodatkową atrakcją będzie przejazd oryginalnym filipińskim jeepney'em. Zajedziemy nim do cukierni gdzie obejrzeć będziemy mogli proces produkcji lokalnych wypieków wraz z szeroką ich degustacją. Następnie transfer do hotelu i kolacja na mieście lub relaks przy hotelowym basenie.

Zakwaterowanie: Hotel 3***S w Puerto Princesa
Trasa: Puerto Princesa-Honda Bay-Puerto Princesa
Środki transportu: klimatyzowane vany i "Jeepney"
Wliczone posiłki: Śniadanie i degustacja w cukierni
Wliczone atrakcje: przejażdżka Jeepneyem i wizyta w cukierni
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 50 USD z obiadem), masaż na plaży (15 USD/1 godz.)

 

Dzień 8.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 roku należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódka + kolejka turystów łącznie to ok. 4-5 godz.) i atrakcja nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym miejscu.

Ze względu na fakt, że nie jest to jednak atrakcja dla każdego (np. nie dla osób z klaustrofobią lub niepewnie czujących się na małej łódce w ciemności), grupa tego dnia się podzieli (każdej grupie będzie towarzyszył pilot). Jeden VAN pojedzie z częścią grupy do Sabang celem zwiedzania podziemnej rzeki, drugi VAN zabierze pozostałych uczestników bezpośrednio do Port Barton gdzie spędzimy dwie kolejne noce.

Zakwaterowanie: Hotel 3*** w Port Barton przy plaży (2 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Sabang-Port Barton
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: Podziemna rzeka w Sabang (ok 70 USD, obiad wliczony w cenę)

 

Dzień 9. Dzień relaksu Port Barton

Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem.

W dzień wolny, poza możliwością spędzenia czasu na plaży, możemy wynająć skutery i pojechać podziwiać wodospady Pamuayan Waterfalls jednocześnie kąpiąc się w słodkiej wodzie. W ”mieście” możemy odwiedzić restaurację wegetariańską prowadzoną przez mieszkającego tam naszego rodaka lub np. zwiedzić budynki lokalnej szkoły. Wieczorem zjemy kolację w sąsiadującej z hotelem restauracji. Lokal ten wyposażony jest także w bar serwujący wieczorem różnego rodzaju kolorowe drinki. Piña colada na leżaku, szum morza i czarne niebo pełne gwiazd...

Zakwaterowanie: Hotel 3*** w Port Barton przy plaży
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15 USD/dzień)

 

Dzień 10. Island hopping Port Barton

Czas na drugi Island hopping na Palawanie. Zatoka Port Barton ma do zaoferowania nam m.in. plaże z białym piaskiem i intensywną turkusową wodą (German Beach), miejsca do nurkowania (Lagoon Reef) oraz Exotic Island, na której zjemy obiad.

Po powrocie do hotelu będziemy mieli jeszcze możliwość skorzystania z naszych pokoi. Na spokojnie odświeżymy się przed wyjazdem do El Nido, gdzie spędzimy kolejne 3 noce.

Zakwaterowanie: Hotel 3*** w El Nido (3 noce)
Trasa: Port Barton-El Nido
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 50 USD z obiadem)

  

Dzień 11. Plaże i tyrolka - objazd vanem (lub skuterem)

Po śniadaniu osoby mające doświadczenie mogą wynająć skuter (modele dwuosobowe) podczas gdy pozostała część grupy korzystać będzie z vana. W programie m.in. objazd północnej części wyspy oraz przejazd tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem wybierzemy się też na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Wieczorem wracamy do El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji, barów oraz dyskoteka.

Zakwaterowanie: Hotel 3*** w El Nido
Trasa: El Nido-Las Cabañas Beach-Nacpan Beach-El Nido
Środki transportu: klimatyzowane vany i skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15 USD/dzień), tyrolka (19 USD), masaż na plaży (15 USD/1 godz.)

 

Dzień 12. Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. W miarę możliwości wypływamy przed zorganizowanymi wycieczkami aby uniknąć innych turystów. Wybieramy własne lokalizacje i ich kolejność, nie narzucane przez gotowe oferty. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z białym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. Island hopping zajmuje zwykle około 7 godzin (na jednej z wysp zawsze serwowany jest obiad w postaci bardzo bogatego bufetu). Po powrocie do El Nido mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na „Canopy Walk”- wejściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją) lub odwiedzić liczne sklepy z pamiątkami.

Zakwaterowanie: Hotel 3*** w El Nido
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 50 USD z obiadem), Canopy Walk (19 USD)

 

Dzień 13. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Wybieramy się na Coron promem, który odpływa z El Nido o 8 rano. Podróż trwa 3-4godz i może być nieco męcząca dla osób cierpiącą na tzw. chorobę morską. Jest to niedogodność która odpycha potencjalnych turystów a zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Przez wielu Coron zwane jest perełką Filipin z najbardziej przejrzystą wodą na Filipinach. To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w hotelu możemy wynająć skutery i zrobić objazd południowowschodniej części wyspy. Można również zostać w mieście, zakupić pamiątki, a wieczorem odwiedzić restaurację i bar.

Zakwaterowanie: Hotel 3*** w Coron (2 noce)
Trasa: El Nido-Coron Town Proper (prom)
Środki transportu: klimatyzowany prom
Wliczone posiłki: Śniadanie (skromne śniadanie na wynos)
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15USD/dzień), Mt. Tapyas

 

Dzień 14. Coron Island Hopping Tour A

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową będącą tuż przy powierzchni wody. Dzięki temu, że posiadać będziemy prywatną łódź, przez dwa kolejne dni bez pośpiechu będziemy eksplorować starannie wyselekcjonowane miejsca tej części Filipin. Dodatkową atrakcją po powrocie może być wejście na górę Tapyas (bezpośrednio z centrum miasta). 

Zakwaterowanie: Hotel 3*** w Coron
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 50 USD z obiadem), Mt. Tapyas

 

Dzień 15. Coron Island Hopping Tour B i wylot

Drugi dzień Island Hopping pozwoli nam odwiedzić te miejsca, których ze względu na odległości nie mogliśmy zobaczyć dnia wcześniejszego, a na pewno warto spędzić tam jeszcze trochę czasu. Zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą, krystalicznie czyste Jezioro Kayangan i przepiękne plaże pozwolą nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Island hopping rozpoczniemy nieco wcześniej i zakończymy ok. godz 14. W hotelu odświeżymy się przed popołudniowym lotem do Manilii. Tego też dnia, tuż po północy (00:15) czeka nas już nocny lot powrotny do Polski. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy nasz czas spędzony w tym rajskim kraju.

Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 50 USD z obiadem)

 

Dzień 16. Powrót do kraju

Powrót na lotnisko Warszawa Chopin o godz. 12:05.

Warunki

Składowe ceny

19.11.2022 - 03.12.2022: 4200 PLN + 300 USD + bilet lotniczy ok 3200 PLN

Cena zawiera

 • transport lokalny: promy i vany;
 • zakwaterowanie w wysokiej klasy hotelach;
 • śniadania;
 • 1 obiad (podczas rejsu na rzece Loboc);
 • pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob);
 • spływ rzeką Loboc z obiadem na łodzi na Bohol;
 • wstępy do Parku Wyraków, Chocolate Hills i innych mniejszych atrakcji na wyspie Bohol;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opiekę dwóch pilotów;
 • opłatę wylotową tzw. terminal fee;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych: Warszawa–Cebu; Manila–Warszawa (bilety kupowane osobno po zebraniu się grupy);
 • dwóch lotów wewnętrznych (po ok. 60 USD każdy);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (ok. 6 USD za obiad/kolację w restauracji);
 • zwyczajowych napiwków (po 20 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z kórych pokrywa wszystkie napiwki);
 • Underground River (ok. 70 USD);
 • Island hopping. W zależności od aktualnych przepisów cena może ulec zmianie. Przed pandemią pojedynczy Island hopping (z obiadem) kosztował 25-30USD. Na ten moment liczba miejsc na łodziach została ograniczona o połowę, przez co zmuszeni jesteśmy każdorazowo wynajmować nie jedną, a dwie łodzie. W takim wypadku cena za pojedynczy Island hopping wynosi teraz ok 50USD co w zaokrągleniu daje 1000zł za łącznie 5 Island Hopping. Dokładna cena będzie potwierdzona na kilka dni przed wylotem.

Na realizację programu należy przeznaczyć 250-350 USD "kieszonkowego".

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 10-14 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

Trasa: Cebu-Bohol-Palawan-Coron-Luzon

Filipiny to najbardziej wyspowy kraj świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. W dużym stopniu skupiamy się na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów. 

Na wyprawie podróżujemy z plecakiem lub walizką, aczkolwiek chodzenia z całym bagażem będzie bardzo niewiele. Zwykle większość ekwipunku zostawiamy w hotelu. Z tego też względu możliwe jest również zbranie dodatkowej mniejszej walizki (szczegóły omawiamy indywidualnie). Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że różne polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas trzy loty wewnętrzne (po ok. 60 USD przy limicie wagowym bagażu 25-30kg) oraz trzy przeprawy promowe. Nocujemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do "jedynki"). Śniadania są wliczone w cenę, podobnie jak pięć obiadów w trakcie island hopping.

Czym wyróżnia się nasza oferta? 

 • przez większość czasu spędzonego na Filipinach bedziecie Państwo pod opieką dwóch pilotów 24/7 - polskiego i lokalnego;
 • na island hopping wybieramy się zawsze łodziami zarezerwowanymi w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • zawsze wynajmujemy po dwa vany mimo iż w praktyce zmieścilibyśmy się do jednego. Zapewniamy uczestnikom maksymalny komfort na transferach. Wybieramy vany klasy premium jeśli są dostęne w danej lokalizacji;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • standard hoteli jest w większości przypadków bardzo wysoki. Tyczy się to zarówno samych pokoi jak i lokalizacji obiektów;
 • zawsze stawiamy na szybkie połączenia lotnicze (z tylko jedną przesiadką w Katarze lub Dubaju).

 

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 21 dni; 
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza (jednoscześnie duży wybór posiłków mięsnych i zup); 
 • stosunkowo niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

 

Pogoda:
temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 180 kolejnych dni od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie).

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny.

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Komentarze

 • ewa 22.10.2021 11:16

  Cześć . Byłam na pierwszej wyprawie na Filipiny organizowanej przez Filipa. Była świetna choć jeszcze troszkę niedoszlifowana /,Teraz wiem że jest fantastyczna. Zgadzam się ze wszytkami pochwałami osoby Filipa /to wyjątkowy pilot i człowiek/. Rozważam powtórkę Filipin z Filipem. Poleca każdemu Ewa

 • Katarzyna 09.04.2021 12:58

  Jak Filipiny, TO tylko z Filipem. Wyjazd doskonale zorganizowany pod każdym względem. Wrażenia niezapomniane. Filip jako pilot jest nastawiony na zadowolenie uczestników wyprawy,bardzo pomocny. Gorąco Polecam.

 • robert 03.04.2021 16:40

  Bardzo dobry Pilot dobra komunikacja z organizatorem jaki i z uczestnikami Polecamy wyjazd z tym pilotem Zorientowani.pl to już doswiadczony organizator wycieczek i faktycznie zorientowani na zadowolenie swoich klientów

 • Mirek 01.04.2021 20:13

  W swoich paszportach mam wiele krajów, szczególnie fascynuje mnie Azja. Jednym z krajów były Filipiny, które na przełomie listopada i grudnia 2019 zwiedziałem z Filipem. Wybierając Filipiny ze „Zorientowanymi” porównywałem przede wszystkim program i cenę. Był to udany wyjazd, obfitujący w wspaniałe krajobrazy i przygody. Bardzo ciekawy, przekrojowy program z chwilami relaksu. Po mimo, że nie jestem pływakiem, nie mogłem się oprzeć podwodnym krajobrazom. Gorąco polecam wyjazd z Filipem, który okazał się bardzo przyjacielskim i pomocnym przewodnikiem, starającym rozwiązywać wszelkie niedogodności i niespodzianki ( jak to w Azji) np. zmiany rozkładu powstałe z powodu zbliżających się huraganów. Wspaniała przygoda !!!!

 • Mateusz 01.03.2021 16:18

  Filipiny zawsze były moim marzeniem udało mi się je zrealizować z biurem zorientowani.Przeglądałem wiele ofert i jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to rajskie Filipiny były bezkonkurencyjne.Jestem typem osoby która nie lubi nudy a na tym wyjeździe była mieszanka mnóstwa atrakcji z relaksem i plażowaniem.Nawet najbardziej wymagający podróżnik byłby zadowolony.Wyjazd bardzo dobrze zorganizowany dzięki osobie pilota Filipa. Bardzo sympatyczny i pogodny.Zorganizowany ,zaradny i radzący sobie w każdej sytuacji.Na miejscu lokalny przewodnik Jay perfekcyjnie wspolpracował z Filipem.Serdecznie polecam ta wyprawę.

 • Jacek 01.03.2021 11:01

  Program tego wyjazdu jest chyba najciekawszą opcją dostępną u polskich tour operatorów. Głównie ze względu na długi pobyt na wyspach Palawan i Coron. Dla mnie to właśnie te wyspy dostarczają najwięcej atrakcji i wrażeń z wyprawy. Drugą ważną kwestią, która przemawia za odwiedzeniem Filipin z Zorientowanymi to piloci. Filip - polski pilot, pomimo zaangażowania i zdolności organizacyjnych, nie byłby w stanie sam zadbać o detale. Filipińczycy w wielu kwestiach różnią się od nas. Inne mają podejście do punktualności, komfortu, czystości. I tutaj niezbędny okazuje się drugi pilot. Mmiejscowy, który potrafi wpłynąć na kierowców czy kierowników hoteli. A ponieważ Jay, który współpracuje z Biurem jest również w pełni profesjonalnym pilotem, wyjazd jest "dopięty na ostatni guzik". Byłem już na tym wyjeździe i raczej nie zrobię go drugi raz. Jednak z Zorientowanymi chętnie wybiorę się w innym interesującym kierunku. POLECAM !!!

 • MK 22.02.2021 16:39

  Planując wyjazd, początkowo w ogóle nie myśleliśmy o Filipinach. Jednak splot różnych czynników spowodował, że wybraliśmy właśnie ten kierunek i absolutnie nie żałujemy! Nie jesteśmy typami plażowiczów, więc mieliśmy pewne obawy, czy to będzie wyjazd dla nas. Program jest tak ułożony, ze każdy znajdzie coś dla siebie. Jest czas na aktywności i na odpoczynek na rajskich plażach. Zdecydowanie warto tam być! Poszerzyliśmy nasz wyjazd o opcję zwiedzania Singapuru. I to również była świetna decyzja. Choć od naszej podrozy minął juz ponad rok, wciaz chętnie ją wspominamy i polecamy znajomym. Filip to świetny przewodnik, który dba o komfort każdego i proponuje różne rozwiązania. Zabrał nas na przejażdżkę skuterami po jednej z wysp, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć znacznie więcej i poznać prawdziwych Filipińczyków. Z całego serca polecamy!

 • ewa 11.02.2021 18:35

  Byłam z Filipem na pierwszej wyprawie Rajskie Filipiny w 2019r, Piękne wspomnienia .Piękne Filipiny i fantastyczny pilot Filip-na tyle fantastyczny że mam zamiar powtórzyć ten kierunek z tym pilotem /wiem że oferta jest udoskonalona / a i tak była świetna. Szczerze polecam.

 • ewa 11.02.2021 18:34

  Byłam z Filipem na pierwszej wyprawie Rajskie Filipiny w 2019r, Piękne wspomnienia .Piękne Filipiny i fantastyczny pilot Filip-na tyle fantastyczny że mam zamiar powtórzyć ten kierunek z tym pilotem /wiem że oferta jest udoskonalona / a i tak była świetna. Szczerze polecam.

 • Wiola 27.01.2021 23:41

  To była najlepsza oferta jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny jaką udało nam się znaleźć. Program jest bardzo bogaty ale równocześnie jest czas na relaks :). Podróż w takiej kameralnej grupie sprawia, że naprawdę przyjemnie można spędzać wspólnie wieczory. A Filip najlepszy przewodnik ever! Naprawdę warto odwiedzić ten piękny kraj, przy czym przy podróżowaniu z Filipem o nic nie trzeba się martwić i można skupić się tylko na wakacjowaniu :) Polecamy każdemu!

 • Weronika 14.01.2021 05:58

  Polecam Juz prawie rok od naszej wyprawy ( ale by się tam wrócilo ) ;) Niezapomniane przeżycia!!

 • Agata 03.01.2021 18:28

  Filipiny z Filipem ... niezwykła podróż pełna niezapomnianych przeżyć. Polecam :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl