Aktualności - Top 8 szlaków rowerowych zachodniej Europy dla każdego

Top 8 szlaków rowerowych zachodniej Europy dla każdego

22.06.2014
Artykuły

Słońce, wiatr we włosach, przestrzeń, uczucie wolności i dobra zabawa. Wakacje i wczesna jesień to doskonała pora na rowerowe wycieczki. W naszym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze szlaki rowerowe zachodniej Europy, dostępne nawet dla początkujących rowerzystów lub osób o słabej kondycji. Piękne krajobrazy doskonale smakują z perspektywy siodełka a aktywność fizyczna to gwarancja dobrego nastroju. Zatem w drogę!

1. Droga do Santiago de Compostela, Hiszpania

Najbardziej znany szlak pielgrzymkowy Europy to jednocześnie doskonała trasa dla rowerzystów. Podróż przez kilka hiszpańskich regionów, z których każdy posiada odrębną kulturę i specyficzne krajobrazy. Przygoda zaczyna się we francuskich Pirenejach, następie przenosi się do znanej z doskonałych win prowincji La Rioja, skąpanej w słońcu Kastylii, a kończy się w mglistej Galicji.

2. Lofoty, Norwegia

Łagodnie wijące się drogi prowadzą od jednej rybackiej do drugiej. W tle towarzyszą nam postrzępione, strome wzgórza i piaszczyste wybrzeże. Jako że znajdujemy się za kołem podbiegunowym możemy upajać się pięknymi widokami przec całą dobę.

3. Jeziora Bawarii, Niemcy

Trasa zaczyna się i kończy w Monachium. Łagodna podróż wzdłuż bawarskich dolin, kręcąca się między uroczymi jeziorami i przecinająca uporządkowane, bajkowe wsie i miasteczka. Jadąc wzdłuż rzeki Loisach docieramy do wysoko położonej, słonecznej doliny z panoramą alpejskich grzbietów Karwendel i Wetterstein.

4. Dolina Loary, Francja

Doskonała, relaksująca trasa dla tych, którzy lubią celebrować życie. Małe miasteczka i senne wsie, winnice, w których degustuje się lokalne wina, zamki i warownie a w tle towarzysząca rowerzystom Loara. Prawdziwa esencja Francji.

5. Kraina Jezior, Anglia

Kumbria to jeden z najpiękniejszych regionów Anglii, graniczący od północy ze Szkocją. Zielone, pofalowane krajobrazy Kumbrii, gdzie drogi wiją się pomiędzy jeziorami to prawdziwa rozkosz dla rowerzysty. Jeśli tylko dopisze pogoda...

6. Region Algarve, Portugalia

Podróż wzdłuż południowego wybrzeża Portugali, przez rolniczy krajobraz z tradycyjnymi rybackimi wioskami i miasteczkami, gdzie trzeba skosztować owoców morza. Po drodze można odpoczywać na piaszczystych plażach, odwiedzić najbardziej znany nadmorski kurort Portugali- Faro, czy też historyczny port - Lagos.

7. Sycylia, Włochy

Podróż przez kilka tysięcy lat historii w przepięknej, śródziemnomorskiej scenerii. Trasa nie jest bardzo wymagająca, problemem może być natomiast wysoka temperatura, dlatego lepiej wyruszyć tam na jesieni.

8. Z Langwedocji do Akwitanii, Francja


Trasa wiedzie z Carcassonne - największego średniowiecznego kompleksu urbanistycznego, poprzez winnice Langwedocji, zamki katarów do pofalowanego krajobrazu Akwitanii i jej stolicy Bordeaux.

Kilkadziesiąt wypraw rowerowych po Europie i nie tylko znajdziesz TUTAJ

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje