Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Tajlandia i Kambodża

tel: 
534 636 131
email: 

Tajlandia i Kambodża

15 dni 6702 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Bangkok

Przelot z Warszawy do Bankgoku z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów.

TAJLANDIA

Dzień 2. Bangkok

Przylot na lotnisko w Bangkoku i przejazd do hotelu. Po południu wycieczka po Bangkoku, w tym zwiedzanie wspaniałego kompleksu Pałacu Królewskiego. Zobaczymy także kolorowy targ kwiatowy oraz przepłyniemy łodzią po rzecze Chao Praya. Wieczorem, dla chętnych night life. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 3. Bangkok - Ayutthaya - Sukhothai

Po śniadaniu pojedziemy na północ, w stronę Ayutthaya – drugiej stolicy Tajlandii. Chociaż większość miasta została zniszczona w XVIII wieku, to to co pozostało daje nam obraz wielkości ówczesnego miasta. Część z nich odbudowano jeszcze w XIX wieku. Zobaczymy m.in. kompleks letniego pałacu królewskiego, z mieszanką stylów azjatyckich i europejskich. Następnie zobaczymy Wat Yai Chaimongkhol, gdzie naszym oczom ukaże się jeden z największych leżących posągów Buddy w otoczeniu ruin pałacu królewskiego. Wat Phra Sri Sanphet jest nie tylko znaczącym miejscem historycznym, ale także przez długi czas uważana za duchowe centrum Tajów. Świątynia służyła do przeprowadzenia ceremonii na dworze królewskim, takich jak rytuał picia przysięgi wierności. Dalej wizyta w słynnej świątyni znajdującek się na południe od Wat Phra Si Sanphet. Wewnątrz stoi jeden z największych wizerunków Buddy w Tajlandii. Zobaczymy też jedną z najstarszych światyń w Tajlandii (XIV w.) - Wat Mahathat oraz Wat Na Phra Men, świątynia została kilka razy odnowiona, ale wciąż ma drobną proporcję ubosot i viharn. Po obiedzie przejazd do Sukhotai. Nocleg w hotelu w Sukhothai.

Dzień 4. Sukhothai - Chiang Mai

Zwiedzanie Parku Historycznego Sukhotai (UNESCO), gdzie znajdują się pozostałości pierwszej stolicy Królestwa Syjamu. W trakcie wycieczki rowerowej zobaczymy m.in: największą stupę w Sukhotai Wat Mahathat, 15-metrową statuę siedzącego Buddy w Wat Si Chum oraz klasztor Wat Sa SiPo południu przejazd do Chiang Mai – stolicy górskiej północy Tajlandii. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 5. Chiang Mai i okolica 

Dzisiaj pojedziemy do malowniczej wioski plemienia Meo Hill, położonej w atrakcyjnym miejscu na zboczu wzgórza. Zobaczymy plemiona Meo ubrane w kolorowe stroje ludowe. Następnie przejazd do świątyni Doi Suthep, która jest jedną z najświętszych świątyń w Chiang Mai, zawierającą świętą relikwię Buddy. Ze szczytu wzgórza roztacza się panoramiczny widok na Chiang Mai. Następnie pojedziemy do Sankampeng i Bosang, gdzie będziemy mieli okazję odwiedzić wioski z tradycyjnym rzemiosłem, m.in. tajski jedwab, snycerka, sztućce, wyroby lakiernicze i najsłynniejszą specjalność tego obszaru - tworzenie parasoli. Wieczorem wizyta na night market. Nocleg w hotelu w Chiang Mai. 

Dzień 6. Chiang Mai - Maetaeng (trekking) 

Po śniadaniu przejazd w kierunku gór. Zaczniemy od wodospadu Mork Fa, gdzie można popływać w relaksującym miejscu ze wspaniałymi widokami. Po wodospadach i obiedzie przejazd do początku trasy trekkingu. Kilkugodzinna wędrówka przez dżunglę do wioski plemienia Lahu. Tam spędzamy nocleg w prostej chacie. Czas na spacer po wiosce i okolicy, jak również podziwianie trzeciej najwyższej góry Tajlandii – do Chiang Dao (2175 m n.p.m.). Wieczorem czas na wsłuchiwanie się w odgłosy potoku i dżungli. Nocleg w wiosce Lahu.

Dzień 7. Maetaeng trekking - Chiang Mai

Rano spędzimy trochę czasu na zwiedzaniu wioski. Następnie rozpoczniemy rafting bambusowymi tratwami po rzece Mae Tang. Podczas spływu będzie czas na podziwianie bujnej przyrody. Nasz spływ potrwa około 2 godzin, po czym dopłyniemy do wioski plemienia Shan. Tam będzie czas na odświeżenie i obiad. Podejdziemy też do wiszącego drewnianego mostu. Po drodze do Chiang Mai zobaczymy jeszcze obóz słoni, gdzie będzie możliwość ich karmienia i dotykania. Przejazd na dworzec kolejowy i nocny pociąg do Bangkoku.

KAMBODŻA

Dzień 8. Bangkok - Phnom Penh

Po przyjeździe na dworzec kolejowy przejazd na lotnisko. Przelot do Phnom Penh. Po przyjeździe do Phnom Penh zatrzymamy się na Polach Śmierci, gdzie dokonywano egzekucji na więźniach reżimu Pol Pota. Następnie kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 9. Phnom Penh

Po śniadaniu zwiedzanie miasta – zapoznamy się z tragiczną historią Kambodży za czasów rządów Czerwonych Khmerów (muzeum Tuol Sleng). Następnie zwiedzimy Pałac Królewski z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Po południu przejazd do Siem Reap. Po drodze zatrzymamy się na targu insektów, gdzie będzie można spróbować m.in. grillowaną tarantulę, świerszcza czy karalucha.

Dzień 10. Angkor Wat

Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów świątynnych na świecie – Angkor Wat. Przez stulecia zapomniane porosło dżunglą, a dziś uznawane jest za najważniejszy historyczny obiekt świata. Zwiedzimy m.in. wielki kompleks świątynny Angkor Wat, niesamowity, porośnięty tropikalną roślinnością Ta Prom, który był tłem akcji dla Lary Croft w filmie "Tomb Raider" oraz zachwycającą świątynię Bayon z wykutymi w kamieniu wielkimi twarzami Awalokiteśwary. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 11. Siem Reap - Ko Chang

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap, największe słodkowodne jezioro Azji południowo wschodniej. Rejs drewnianą łodzią po jeziorze i możliwość obserwowania życia lokalnych rybaków. Następnie przejazd w kierunku tajskiej granicy i dalej na wyspę Ko Chang.

Dni 12-13. Ko Chang

Czas na relaks na plaży i niespieszne spacery. Opcjonalny rejs po sąsiednich wysepkach.

Dzień 14. Ko Chang - Bangkok Suvarnabhumi

Do południa jeszcze czas na relaks, zaś po południu przejazd w stronę lotniska pod Bangkokiem. Nocny lot do Polski. / W razie wylotu w ciągu dnia - przejazd do Bangkoku wieczorem dnia poprzedniego i tam ostatni nocleg.

Dzień 15. Bangkok - Warszawa

Przylot na lotnisko im. Chopina w Warszawie. 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

06.11.2024 - 20.11.2024: 5520 PLN + 300 USD
19.11.2024 - 03.12.2024: 5520 PLN + 300 USD
26.03.2025 - 09.04.2025: 5520 PLN + 300 USD

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 2 i 3* w pokojach 2-osobowych;
 • przejazdy transportem lokalnym na miejscu
 • trekking i rafting na północy Tajlandii;
 • lokalnych przewodników i licencjonowanego pilota z Polski;
 • śniadania;
 • bilety wstępów;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa (kupowane osobno po zebraniu się grupy - ok. 4000-5000PLN);
 • przelotu na trasie Bangkok - Phnom Penh (ok.60-120 USD);
 • innych posiłków niż wymienionych w programie oraz napojów do posiłków (koszt dobrego posiłku w restauracji to ok. 10 USD);
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie;
 • wizy kambodżańskiej (30 USD, płatne na lotnisku w Phnom Penh).

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-16 osób.

Dopłata do jedynki: 500 PLN

Przy wczesnym przylocie do Bangkoku możliwe będzie odwrócenie kolejności i zwiedzanie najpierw Ayuthaya, a następnego dnia Bangkoku.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Podróż do dwóch pięknych i egzotycznych krajów, w których uśmiech na twarzy jest tak naturalny jak oddychanie. Przed nami wspaniałe historyczne miejsca z niezwykłą architekturą i bogatą historią w tle. Na naszej trasie będzie również przyroda - udamy się na trekking wśród porośniętych zieloną dżunglą wzgórz. Poznamy życie codzienne kolorowych plemion. Podróż zakończymy nad morzem, relaksując i ładując akumulatory przed powrotem do Polski.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje