Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - TOP 12 Azji Ppołudniowo-Wschodniej

TOP 12 Azji Ppołudniowo-Wschodniej

12.08.2014
Artykuły

Zbliża się sezon na Azję Południowo-Wschodnią, region różnorodny, ciekawy i ostatnio bardzo popularny. Ażeby ułatwić orientację i pomóc w wyborze właściwej trasy podjęliśmy próbę przeanalizowania go pod kątem najciekawszych miejsc. Azja południowo-wschodnia to 10 krajów zajmujących Półwysep Indochiński oraz tysiące wysp na Oceanie Spokojnym. Jest to ogromny obszar, z utrudnioną komunikacją, niemożliwe jest więc poznanie wszystkich ciekawych miejsc w ciągu dwu lub trzy tygodniowego wyjazdu. W zasadzie każdy z większych krajów regionu wart jest głębszego poznania i osobnej wizyty. Jeżeli jednak Waszym celem jest zobaczenie największych atrakcji regionu musicie wybrać wyjazd, który łączy kilka krajów. Na polskim rynku najczęściej znajdziemy wyprawy na Półwysep Indochiński, w zasadzie w dowolnej konfiguracji - dwóch, trzech bądź czterech krajów, albo też do południowej części regionu, a więc do Malezji i Indonezji. Poniżej prezentujemy listę perełek, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze programu.

1.Bangkok (Tajlandia) - to imprezowa stolica Azji. Wieczorny spacer po Khao San Road nikodo nie pozostawi obojętnym. Świątynia Szmaragdowego Buddy i Wat Pho to jedne z najświętszych miejsc całej Tajlandi a jednocześnie przykłady tajskiej architektury i sztuki w pełnej okazałości.

Zapraszamy do Tajlandii

2.Sukhotai (Tajlandia) - ruiny pierwszej stolicy Tajlandii (której początki sięgają XIII w.) rozrzucone są na dużym obszarze wśród pól i wzgórz. Kilkugodzinna przejażdżka rowerowa po okolicy to oprócz walorów rekreacjnych gwarantowana satysfakcja estetyczna.

Zapraszamy do Tajlandii

3.Ankor Wat (Kambodża)- świątynia świątyń, największa na świecie budowla religijna. Oblicza się, że masa kamieni użyta do wzniesienia Angkor Wat jest porównywalna z masą kamieni użytych do budowy piramidy Cheopsa. Najbardziej znana z spośród setek świątyń będących pozostałością po świetnym imperium Khmerów.

Zapraszamy do Kambodży

4.Pagan (Birma) - stara stolica Birmy położona na prawym brzegu rzeki Irawady. Usiana jest świątyniami, pagodami i klasztorami buddyjskimi. Wiele z nich jest zrujnowanych, ale jest też dużo odrestaurowanych, gduż jest to wciąż żywe miejsce pielgrzymkowe. Widok strzelistych wież o zachodzie słońca jest niepowtarzalny.

Zapraszamy do Birmy

5.Luang Prabang (Laos) - urokliwa dawna stolica Laosu, nazywanego niegdyś "królestwem miliona słoni". Od 1995 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w nim wiele cennych świątyń buddyjskich.

Zapraszamy do Laosu

6.Zatoka Ha Long (Wietnam) - malownicza zatoka ze skupiskiem ok. 1900 skalistych wysp i wysepek. Większość wysp ma formę wapiennych słupów wyłaniających się wysoko ponad powierzchnię turkusowej wody.

Zapraszamy do Wietnamu

7.Penang (Malezja)- wyspa ta oprócz zabytkowych świątyń, może pochwalić się kolonialną architekturą, atmosferą "starego świata", chińskimi i brytyjskimi tradycjami, i folderowymi plażami z kurortami Tanjung Bungah i Batu Feringgi.

Zapraszamy do Malezji

8.Bali (Indonezja)- indonezyjska, rajska wyspa słynna z niezliczonej ilości świątyń hinduistycznych i malowniczych terasowych pól ryżowych, zwłaszcza oglądanych na tle stożków wulkanicznych. Bali to również największa indonezyjska imprezownia, przyciągająca tłumy turystów z sąsiedniej Australii.

Zapraszamy na Bali

9.Borobudur (Indonezja) - największa buddyjska stupa na świecie od kilkunastu stuleci zachwyca swym konceptem i wyrafinowaniem. Ta tajemnicza budowla, która niedługo po wybudowaniu została opuszczona powstała na przełomie VIII i IX w. n.e.

Zapraszamy do Indonezji

10.Gunung Bromo (Indonezja) - widok tego majestatycznego wulkanu o świcie słońca jest oszołamiający. Wulkan wyrasta ponad tarasowe pola ryżowe z rozległej, liczącej 10 km średnicy kaldery. W tle stoi kolejny wulkan - Semeru, który co jakiś czas daje znaki życia.

Zapraszamy do Indonezji

11.Singapur - serce miasta stanowi rzeka o tej samej nazwie i ulokowane wokół niej dzielnice, m.in stara dzielnica kolonialna, Chinatown czy Orchard Road. W architekturze miasta przeważają nowoczesne drapacze chmur, ale mimo tego tonie ono w tropikalnej zieleni, a na ulicach słychać śpiew ptaków.

Zapraszamy do Singapuru

12.Bohol (Filipiny) - wyspa jest jednym z głównych rejonów upraw kokosów na Filipinach, jednak najbardziej znana jest z niezwykłych Wzgórz Czekoladowe w centrum wyspy, których regularne, zaokrąglone kształty wznoszą się na około 30 metrów ponad otaczający teren.

Zapraszamy na wyprawy i wycieczki na Filipiny

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje