Oferta - Kaszmir i Ladakh

tel: 
534 636 131
email: 

Kaszmir i Ladakh

15 dni 6150 zł
 • 26.06.2024 - 10.07.2024
Wyprawy
Wycieczki do Indii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Warszawy

Lot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów.

Dzień 2. Przylot do Delhi

Transfer do hotelu. Po południu półdniowe zwiedzanie miasta. Nocleg w Delhi.

Dzień 3. Delhi - Śrinagar

Transfer na lotnisko w Delhi i lot do stolicy Kaszmiru - Śrinagaru. Przylot na lotnisko. Transfer do hotelu zlokalizowanego na łodzi na jeziorze Dal. Wieczorem przejażdżka łódką po jeziorze. Nocleg w Śrinagarze.

Dzień 4. Śrinagar

Po śniadaniu zwiedzanie Śrinagaru – ogrody Nishaat i Szalimar, powstałe w czasach dynastii mogolskiej. Następnie świątynia Śankanaćarji, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Śrinagarze.

Dzień 5. Śrinagar - Gulmarg - Śrinagar

Po śniadaniu udamy się Gulmarg, najpopularniejszej stacji górskiej Kaszmiru. Słowo gul oznacza kwiat, nazwę Gulmarg można zatem tłumaczyć jak Łąka Kwiatów. W czasie pobytu w Gulmarg będzie możliwość skorzystania z kolejki górskiej, z której roztacza się piękny widok, m.in. na dziewiąty szczyt świata – Nanga Parbat. Nocleg w Śrinagarze.

Dzień 6. Śrinagar - Kargil (204 km; 6-7 godz.)

Tego dnia wyruszymy w stronę Kargilu, znajdującego się w połowie drogi między Śrinagarem a Leh. Po drodze przejedziemy przez Sonamarg, przełęcz Zoji La oraz wieś Drass – drugą najzimniejszą, zamieszkaną wieś na świecie. Zobaczymy też pomnik poświęcony ofiarom wojny kargilskiej, między Indiami a Pakistanem. Nocleg w Kargilu

Dzień 7. Kargil - Lamayuru - Leh (230 km; 6-7 godz.)

Rano wyruszymy w kierunku Leh. Po drodze zatrzymamy się aby podziwiać wielką rzeźbę Buddy w Mulbek, a także jeden z najstarszych klasztorów w Ladakhu, w Lamayuru. Po obiedzie odwiedzimy gompę w Alchi. Nocleg w Leh.

Dzień 8. Leh

Cały dzień w Leh. Spacer po mieście. Zwiedzanie Stupy Pokoju oraz zamku królewskiego. Popołudniu program kulturalny z tańcami regionalnymi, w tradycyjnych ladakhijskich strojach. Nocleg w Leh.

Dzień 9. Leh

Tego dnia udamy w górę doliny Indusu, gdzie obejrzymy pałac królów Ladakhu i klasztor w Shey oraz klasztor w Hemis, jeden z najsłynniejszych klasztorów w regionie. W drodze powrotnej odwiedzimy sikhijską gurudwarę Pathar Sahib, Wzgórze Magnetyczne i miejsce spotkania dwóch rzek – Zanskaru i Indusu. Nocleg w Leh.

Dzień 10. Leh - Dolina Nubry (120 km; 4-5 godz.)

Po śniadaniu czeka nas podróż jedną z najwyżej położonych dróg świata, która na przełęczy Khardung La osiąga wysokość 5359 m n.p.m. Z przełęczy widoczne jest całe pasmo Karakorum, wraz z K2. Po drugiej stronie przełęczy znajduje się półpustynna Dolina Nubry. Po południu spacer wzdłuż rzeki Shayok oraz możliwość przejażdżki dwugarbnymi wielbłądami po piaskowych wydmach między wioskami Deskit i Hunder. Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 11. Dolina Nubry - Leh (120 km; 4-5 godz.)

Rano odwiedzimy malowniczo umiejscowiony, na wzgórzu, klasztor w Deskit z wielkim posągiem Buddy. Z klasztoru roztacza się piękny widok na dolinę Nubry. Następnie powrót do Leh. Nocleg w Leh.

Dzień 12. Leh - Jezioro Pangong Tso (140 km; 4-5 godz.)

Po wczesnym śniadaniu czeka nas podróż do jeziora Pangong Tso. Po drodze przejedziemy przez przełęcz Changla (5360 m n.p.m.). Pangong Tso jest najbardziej zasolonym jeziorem świata. Po drugiej stronie jeziora znajdują się Chiny. Jezioro często zmienia swoje barwy, na zielone, niebieskie czy granatowe. Zachód słońca nad Pangong Tso będzie niezwykłym przeżyciem. Noc spędzimy w hotelowych namiotach nieopodal jeziora.

Dzień 13. Pangong Tso - Leh (140 km; 4-5 godz.)

Wcześnie rano będziemy podziwiać wschód słonca nad jeziorem. Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Leh. Popołudnie wolne na spacer i zakupy. Nocleg w Leh.

Dzień 14. Leh - Delhi

Poranny transfer na lotnisko w Leh i lot do Delhi. W Delhi transfer do hotelu, gdzie będzie czas na mały relaks. Po południu czas wolny na zakupy. Wieczorem powrót na lotnisko i lot do Warszawy

Dzień 15. Delhi - Warszawa 

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

26.06.2024 - 10.07.2024: 6150 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w pokojach 2-os. w hotelach i pensjonatach;
 • śniadania;
 • transfery z i na lotnisko w Delhi;
 • przewodnik lokalny w Delhi;
 • loty samolotem na trasie Delhi-Śrinagar i Leh-Delhi;
 • transfery na lotniska w Śrinagarze i Leh;
 • transport minibusem w Delhi;
 • transport samochodami Toyota Innova i/lub Mahindra XUV w Kaszmirze i Ladakhu - w samochodzie 4-6 osób;
 • opiekę pilota przez cały czas wyjazdu;
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

Cena nie zawiera

 • Przelotów na trasie Polska-Indie-Polska (kupowane po zebraniu sięg grupy, ok. 3000 PLN)
 • wizy indyjskiej (25 USD - pomagamy w wyrobieniu, wiza elektroniczna);
 • posiłków poza śniadaniami;
 • wstępów do odwieddzanych obiektów;
 • wydatków osobistych i nieuwzględnionych w programie. 

Opcjonalnie:

 • rafting na rzece Indus lub Zanskar - 40 USD/os. 

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Podróż do dwóch wspaniałych i jakże odmiennych regionów Indii. Obydwa regiony posiadają swoją własną bogatą historię i kulturę. Kaszmir zamieszkiwany jest przez ludność muzułmańską, zaś Ladakh, zwany też Małym Tybetem, przez buddystów. Oba ludy pieczołowicie pielęgnują swoją tradycję i dumne są ze swej odrębności, która przejawia się na wielu poziomach: w architekturze, ubiorze, własnym języku, zwyczajach czy praktykach religijnych. Przed nami wiele niezwykłych miejsc, będących świadkami długiej i zagmatwanej historii.

W Kaszmirze zobaczymy historyczne meczety, przepiękne ogrody, w Ladakhu zaś klimatyczne klasztory i warownie. Przyroda doda naszej podróży dramatyzmu. Zaczniemy od zielonej Kotliny Kaszmirskiej, by później wjechać na wysokie Himalaje, a następnie w Transhimalaje, nazywane też górską pustynią, ze względu na to, że leżą w cieniu opadowym. 

Po drodze do Doliny Nubry wjedziemy na wysokość ponad 5300 m n.p.m., skąd rozciąga się widok na całe Karakorum, a w czasie pobytu nad Jeziorem Pangong Tso zobaczymy terytorium Tybetu.

To jeszcze nie wszystko - pierwszego dnia po przyjeździe zwiedzimy żywiołową i kolorową stolicę Indii - Delhi, pełną ciekawych miejsc i imponujących budowli. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje