Oferta - W krainie Inków - Peru i Boliwia

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Kameralnie - max 8 osób

W krainie Inków - Peru i Boliwia

Peru Boliwia
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dni 1 - 2.

Przelot z Warszawy przez jeden z portów europejskich do Limy. Nocleg w hotelu w Limie.

Dzień 3. 

Zwiedzanie Limy. Pierwszą cześć miasta poznamy korzystając z rowerów. Zaczynamy w Miraflores, następnie jedziemy do Huaca Pucllana, znanego miejsca archeologicznego na terenie dzielnicy. Kolejnym punktem będzie lokalny targ w Surquillo, gdzie spróbujemy lokalnych produktów, w tym pysznych soków. Następnie przerwa na kawę z widokiem na Ocean Pacyficzny.

Dzień 4.

Zanim opuścimy Limę zajrzymy do dzielnicy Barranco, słynącej z artystycznej bohemy oraz nietuzinkowej architektury. Dzielnicę zwiedzimy jeżdżąc zabytkowym tramwajem. Przerwa na lunch – dziś polecamy ceviche, czyli marynowane stwory morskie w soku limonowym. Popołudniem przelot z Limy do Arequipa. Nocleg w hotelu w Arequipa.

Dzień 5. Arequipa 

Zwiedzanie miasta i wizyta w klasztorze Świętej Katarzyny. Zaczynamy od zwiedzania klasztoru, następnie udajemy się do centrum miasta (Katedra, Starówka, Kościół La Compañia, Kaplicę Sixitina), dalej podjeżdżamy na punt widokowy Carmen Alto, skąd doskonale widać Dolinę Arequipy i dzielnicę kolonialną Yanahuara. Nocleg w hotelu w Arequipa.

Dzień 6. Arequipa - Colca

Wyjeżdżamy do Pampa Cañahuas, przejeżdżamy przez PN Yura, następnie odwiedzamy rezerwat Salinas w Vizcachani, w którym żyją flamingi, Parihuanas, kaczki, mewy itp. Przyjazd do wioski Chivay. Wieczorem, jeśli czas i chęć pozwoli, udamy się nad gorące źródła la Calera. Nocleg w hotelu w Chiway.

Dzień 7. Condor Cross - Puno

Bardzo wczesnym rankiem przejazd lokalnymi drogami do Condor Cross, gdzie zobaczymy niezwykłe przyrodnicze zjawisko – wraz ze wschodem słońca i unoszącymi się prądami powietrza, wzlatują kondory nad jednym z najgłębszym kanionów świata – Kanionem Colca. Powrót do Chivay, następnie przejazd do Puno, nocleg w hotelu.

Dzień 8. Puno

Cały dzień spędzimy na Jeziorze Titicaca. Z hotelu Puno po 2 godzinach motorówką docieramy do pływających Wysp Uros. Wyspy wykonane są z trzciny tortory (dzięki temu cały czas unoszą się na wodzie), a zamieszkują je rybacy korzystający od tysięcy lat z bogactwa ryb najwyżej położonego na świecie Jeziora Titicaca. Nocleg w hotelu w Puno. 

Dzień 9. Puno - Copacabana - La Paz

Rankiem jedziemy urokliwą drogą z widokiem na Jezioro Titicaca do Boliwii. Do Copacabany dotrzemy po około 4 godzinach jazdy. Jest to niewielkie miasto, znajdujące się nad Jeziorem Titicaca. Znane jest z katedry oraz cudownej rzeźby Matki Boskiej, wyrzeźbionej przez Francisco Tito Yupanqui – prawnuka jednego z inkaskich władców.Ostatecznie dotrzemy do stolicy kraju - La Paz. Miasto położone jest na wysokości 3 640 m n.p.m.. Nocleg w hotelu w La Paz.

Dzień 10. La Paz

Po śniadaniu całodzienne spotkanie z tym niesamowicie położonym miastem. Udamy się na intrygujący Mercado Hechicheria – czyli Targ Czarownic oraz zwiedzimy Stare Miasto. Popołudniem pojedziemy do Doliny Księżycowej. Nocleg w hotelu w La Paz.

Dzień 11. La Paz - Puno

Śniadanie. Przejazd z La Paz do Desaguadero (powrót do Peru inną drogą). Zwiedzimy Tiahuanaco, znajdującego się na liście UNESCO, które onegdaj było jednym z najważniejszych ośrodków religijnych, jako miejscu kultu Wirakoczy. Do dziś zachowały się pozostałości piramidy Akapana, a także Bramy Słońca oraz Bramy Księżyca. Przejazd do hotelu w Puno, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 12. Puno - Cusco

Przejazd z Puno do Cusco. Cuzco jest niewielkim miastem, jego centrum zwiedzimy w trakcie pieszej wycieczki. Zwiedzanie Cuzco: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca) i pobliskich ruin: Tambomacha, Kenko, Puca-Pucara, Sacsayhuaman. Nocleg w hotelu w Cusco.

Dzień 13. Cusco - Sacred Valley - Machu Picchu

Cały dzień spędzimy w Świętej Dolinie Inków, zwiedzając m.in. Pisac (tam lokalne targowisko z wieloma egzotycznymi owocami oraz znanymi warzywami np. ziemniakami, których jest tu mnóstwo odmian) oraz pozostałości twierdzy Ollantaytambo. Wszystko w otoczeniu niezwykłej andyjskiej przyrody. Po południu przejazd pociągiem do Aguas Calientes, tu nocleg w hotelu.

Dzień 14. Machu Picchu - Cusco

Wczesnym porankiem ruszamy do Machu Picchu aby obejrzeć wschód słońca nad tym wspaniałym miejscem, nadal strzegącym wiele sekretów. W Machu Picchu spędzimy pół dnia, aby mieć wystarczająco dużo czasu, by podziwiać jedno z niezwykłych miast stworzonych przez Inków. Powrót do Augas Calientes. Przejazd pociągiem do Ollantaytambo i dalej autobusem do Cusco, tam nocleg w hotelu.

Dzień 15. Cusco - Lima

Zwiedzanie Limy – najważniejsze zabytki oraz dzielnice miasta Miraflores oraz Stare Miasto wpisane na listę UNESCO. Nocleg w hotelu w Limie.

Dzień 16. 

Wylot z Limy i powrót do Warszawy.

Warunki

Cena zawiera

 • Przelot na trasie Warszawa - Lima - Warszawa w klasie ekonomicznej z 1 bagażem podręcznym i jednym do nadania (23 kg);
 • 14 noclegów w Peru i Boliwii w pokojach 2-os ze śniadaniem w standardzie 3* oraz 4*;
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz polskiego przewodnika;
 • transfery na miejscu klimatyzowanymi autobusami, a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 • ubezpieczenie;
 • składkę w wysokości 15 zł/os na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej, np. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki, połączenia telefoniczne;
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie (ok. 150 USD);
 • wyżywienia poza śniadaniami (koszt to ok. 15-18 USD/os dziennie);
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W trakcie wyjazdu poznają Państwo jedno z najciekawszych państw świata – Peru, znane przede wszystkim z zabytków inkaskich. W trakcie wycieczki zobaczymy najważniejsze z nich – magiczne Machu Picchu, pełne zabytków Cusco czy twierdzę w Ollantaytambo. Nie zapomnimy także o zabytkach kolonialnych Peru - malowniczym Arequipa, imponującej zabudowie kolonialnej Limy - to tylko niektóre z nich. Peru to także niezwykła przyroda – andyjskie krajobrazy, Park Narodowy Paracas, Kanion Colca – to najważniejsze z nich.
Odwiedzimy także Boliwię, a konkretnie jej pięknie położoną stolicę oraz okolice Jeziora Titicaca.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl