Oferta - Dubaj w pigułce

tel: 
537 975 995
email: 

Dubaj w pigułce

6 dni 4390 zł
 • 14.11.2024 - 19.11.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Dubaju

Przylot do Dubaju w godzinach popołudniowych. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2. Wycieczka po Starym Dubaju

Po śniadaniu, udamy się na pieszą wycieczkę po najstarszej części Dubaju (ok. 4-5h). Wycieczkę poprowadzi lokalny przewodnik, który opowie o historii miasta, zwróci uwagę na różne aspekty kultury i architektury oraz przekaże wiele ciekawostek. Nie każdy wie, że przed współczesnym rozkwitem miasta dzięki przemysłowi wydobycia ropy, mieszkańcy Dubaju zajmowali się poławianiem pereł – ten rozdział historii miasta poznamy wPearl Museum. W ramach wycieczki zwiedzimy najstarsze dzielnice Dubaju – Bur DubaiDeira oraz Al Fahidi. Udamy się na targi przypraw, złota oraz tekstylny, dzielnice te są idealnym miejscem na zakup pamiątek. Będziemy mieli również okazje przepłynąć się przez Dubai Creek tradycyjną drewnianą taksówką wodną – Abrą. Podczas wycieczki odwiedzimy również Coffee Museum prezentujące historię i kulturę picia kawy. Ostatnim etapem będzie zwiedzenie dzielnicy Al Seef, stosunkowo młodej części miasta, które architektura nawiązuje do korzeni Dubaju.

Na lunch udamy się do Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding, które promuje świadomość kultury, zwyczajów, tradycji i religii Emiratów, a także ma na celu usuwanie barier kulturowych. Posiłek będzie nie tylko szansą na skosztowanie prawdziwej kuchni emirackiej, ale również okazją do porozmawiania z obywatelami kraju o ich kulturze i religii.

Czas wolny wieczorem.

Dzień 3. Nowy Dubaj

Dzień zaczniemy wizytą w Dubai Frame. Ramka posiada taras widokowy na wysokości 150 m i przysłowiowo odzwierciedla most, który łączy Stary Dubaj i historyczne dzielnice z nowoczesną częścią miasta z drapaczami chmur. Wewnątrz Dubai Frame znajduje się ciekawa ekspozycja pozwalająca lepiej zrozumieć historię miasta. Tym samym zakończymy eksplorację starszej i tradycyjnej części miasta, aby w kolejnych dniach poznać tą nową, tętniącą życiem stronę metropolii. 

Następnie udamy się do największej Galerii Handlowej – Dubai Mall, gdzie znajduje się m.in. lodowisko, akwarium, jak również szkielet prawdziwego dinozaura liczący ponad miliard lat. Czas wolny na zakupy, lunch. Z Dubai Mall rozpościera się jeden z lepszych widoków na Burj Khalifa – najwyższy budynek świata o wysokości 828 m. W porze lunchu, obejrzymy pokaz fontann działających pod budynkiem. 

Fakultatywnie można udać się na platformę widokową znajdującą się na 124 piętrze wieżowca (koszt 169 AED).

Powrót do hotelu ok. 16

Ostatnim elementem dnia będzie rejs tradycyjną łodzią arabską dhow, w czasie którego będzie serwowana kolacja w formie bufetu. Jest to idealna okazja, aby zobaczyć miasto od strony morza. Trasa tego 1,5-godzinnego rejsu, obejmuje przepłynięcie Mariną oraz wypłynięcie na wody Zatoki Perskiej, dzięki czemu można podziwiać wieżowce i inne charakterystyczne punkty Dubaju tj. hotel Atlantis The Palm oraz diabelskie koło Dubai Ain. 

Dzień 4. Nowy Dubaj ciąg dalszy

Dzień zaczniemy od Sky Views Observatory – jedna z nowszych atrakcji, którą jest taras widokowy, znajdujący się na wysokości 220 m w ścisłym centrum Dubaju. Jego centralna lokalizacja pozwala obejrzeć z góry najciekawsze wieżowce miasta w tym Burj Khalifa. W ramach wejścia, turyści mogą również zjechać z 54. piętra na 53. po szklanej zjeżdżalni. 

 

Kolejnym punktem programu będzie odwiedzenie dzielnicy Madinat Jumeirah, zwanej także Wenecją Dubaju. Znajdujący się tam Souk Madinat wzorowany jest na arabskim bazarze, mieści wiele sklepów z pamiątkami i restauracji. Będzie zatem idealnym miejscem na czas wolny i lunch. Z tego miejsca rozpościera się świetny widok na Burj al Arab – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie w kształcie żagla.

Dalej udamy się na jedną z najbardziej znanych plaży w Dubaju – JBR Beach, skąd rozpościera się idealny widok na diabelskie koło Ain Dubai. Na plaży będzie czas na relaks, opalanie się oraz kąpiel w morzu. 

Ostatnim etapem programu będzie eksplorowanie sztucznej wyspy w kształcie palmy – Palm Jumeirah. Wyspę przemierzymy jadąc kolejką Monorail, która zapewnia piękne widoki na wyspę oraz na znajdujący się na końcu hotel Atlantis. Na wyspie zatrzymamy się na jej krańcowym punkcie – The Pointe, gdzie znajdują się największe pod względem powierzchni fontanny, wpisane na listę rekordów Guinnessa. Wieczorem co pół godziny odbywają się tam pokazy fontann, które będziemy mieli szansę podziwiać jedząc kolację.

Dzień 5. Pustynia

Dzień zaczniemy leniwym porankiem, relaksem i opalaniem się nad basenowym hotelem. Dla chętnych możliwość udania się na plażę publiczną we własnym zakresie.

Wczesnym popołudniem wycieczka na pustynne safari. W programie rajd po pustynnych wydmach (Dune Bashing) samochodem z napędem na 4 koła, przystanek na obejrzenie zachodu słońca na pustyni, kolacja w oazie beduinów – arabskie menu, możliwość przejażdżki wielbłądem, zrobienia tatuażu z henny, zapalenia fajki wodnej - shishy; pokaz tańca brzucha (Belly Dance) i tańca derwisza (Tanoora Show). Powrót do hotelu ok. 21:00. 

Dzień 6. Powrót do Polski

Transfer na lotnisko i wylot do Polski w godzinach porannych. 

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu o kilka dni wypoczynku. Osoby, które wybiorą tę opcję przeniosą się do hotelu zlokalizowanego bliżej plaży. Istnieje możliwość wyboru hotelu oraz rodzaju wyżywienia.

Warunki

Składowe ceny

14.11.2024 - 19.11.2024: 4390 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelu 3/4 *
 • śniadania, lunch dn. 2, kolacje dn. 3 i 5
 • transfery i przejazdy po Dubaju w klimatyzowanym busie
 • wejścia do wspomnianych atrakcji (muzea w Starym Dubaju, SkyViews, Dubai Frame, desert Safari, rejs łódką, przepłynięcie abra, przejażdżkę monorail)
 • pilota z Polski
 • przewodnika po Starym Dubaju
 • ubezpieczenie turystyczne
 • składki na TFG

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Polska – Dubaj – Polska (bilety kupowane są po zebraniu grupy, koszt biletów: z Krakowa linią FlyDubai ok. 1500-2000 PLN, z Warszawy linią Emirates ok. 2500-3000 PLN)
 • posiłków poza (śniadaniami, lunchem dn. 2, kolacją dn. 3 i 5)
 • wejścia na Burj Khalifa (fakultatywna atrakcja – cena 169 AED)
 • wydatków własnych

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Dubaj w pigułce

Ciężko uwierzyć, że niewiele ponad 50 lat temu Dubaj był niewielką wioską rybacką Zatoki Perskiej, a dziś to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie. Dubaj to jeden z siedmiu emiratów wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich,  jedynej istniejącej federacji arabskiej. Niesamowite miasto jest mieszaniną kultur, smaków i zapachów, gdzie tradycja arabska przenika się z nowoczesnością i postępem techniki. 

Słyszysz Dubaj, myślisz drogo? Nic bardziej mylnego! Nie trzeba wydać fortuny, aby zwiedzić Dubaj – trzeba tylko wiedzieć, co wybrać, aby zwiedzić i zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca i poznać atrakcje… Jedźcie z nami na wyjazd, a odkryjecie różnorodny Dubaj!

Nasz program wyjazdu pozwoli odkryć niesamowitą różnorodność Dubaju. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać najstarsze dzielnice miasta wraz z targami i muzeami, aby poznać lokalną tradycję i zwyczaje. Udamy się również do nowszej części miasta, aby odkryć najważniejsze atrakcje miasta (Burj Khalifa, Palm Jumeirah, Burj al Arab). Jednego popołudnia udamy się na wycieczkę na pustynię, aby tam podziwiać przepiękny zachód słońca, móc z bliska zobaczyć wielbłądy i sokoły, a także skosztować arabskich przysmaków. 

Podczas wyjazdu będziemy spać w dobrym hotelu 3/4 * w pokojach dwuosobowych, z basenem, w tradycyjnej, spokojnej części miasta. Dubaj będziemy zwiedzać poruszając się klimatyzowanym vanem z lokalnym kierowcą.

Dubaj znamy od podszewki

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w pracy z lokalnymi turoperatorami, przewodnikami i atrakcjami w Dubaju, dzięki czemu jesteśmy w stanie wynegocjować najkorzystniejsze stawki. Wielokrotne wizyty w mieście w ostatnich latach pozwoliły nam samodzielnie sprawdzić większość oferowanych atrakcji i turystycznych miejsc, a następnie wybrać najlepsze i najciekawsze do naszego programu. Nasza trasa obejmuje nie tylko te znane i turystyczne atrakcje, ale również miejscai i restauracje bardziej lokalne, chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta. Odpowiedni dobór miejsc pozwala zmaksymalizować doświadczenia i wrażenia, przy zminimalizowaniu kosztów!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje