Oferta - Trekking w Patagonii (Argentyna i Chile)

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Trekking w Patagonii (Argentyna i Chile)

18 dni 14650 zł
  • 23.11.2020 - 10.12.2020
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1-2 Przelot do Buenos Aires

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Buenos Aires. Zwiedzanie miasta. Wieczorny spacer po XIX-wiecznej nekropolii Recoleta, na której pochowana jest między innymi Ewa Peron. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 3 Buenos Aires – El Calafate

Zwiedzanie „stolicy tanga”. Spacer po centrum miasta: plac Plaza de Mayo, na którym co czwartek spotkają się matki dzieci, które „zaginęły” podczas tzw. „brudnej wojny” w czasie wojskowej dyktatury w latach siedemdziesiątych, katedra, budynki parlamentu i kongresu.
Wieczorny przelot do El Calafate - bazy wypadowej do Parku Narodowego Los Glaciares. Nocleg w El Calafate.

Dzień 4 El Calafate – Lodowiec Perito Moreno – El Chalten

Podziwianie jednego z prawdziwych cudów natury - lodowca Perito Moreno. Będziemy mieli okazję oglądać fascynujący spektakl, gdy spadające z czoła lodowca olbrzymie bryły lodu rozbijają się z hukiem o spokojną taflę jeziora. Przejazd do miejscowości El Chalten. Znad ogromnego jeziora Viedma będziemy podziwiać panoramę Parku Narodowego Los Glaciares z górującym ponad nim potężnym masywem Fitz Roya. Nocleg w El Chalten.

Dzień 5 Park Narodowy Los Glaciares

Trekking w Parku Narodowym Los Glaciares – dzień 1: przejście pod Fitz Roya (ok. 6 godz.). Dla chętnych dodatkowo podejście nad jezioro lodowcowe leżące u jego podnóży. Indianie Tehuelcze nazywają szczyt Cerro Chaltén, czyli „dymiącą górą”. Nazwa ta odnosi się do pióropusza z chmur, które często unosi się nad wierzchołkiem. Nocleg w El Chalten.

Dzień 6 Park Narodowy Los Glaciares

Trekking w Parku Narodowym Los Glaciares – dzień 2: podejście pod słynną iglicę Cerro Torre (ok. 6 godz., która ze względu na zmienność pogody oraz budowę uznawana jest za jedną z najtrudniejszych technicznie gór świata. Wspaniały widok z moreny na odbijającą się w tafli jeziora smukłą sylwetkę szczytu. Nocleg w El Chalten.

Dzień 7 El Chalten – Puerto Natales

Przejazd z El Chalten do Puerto Natales – bazy wypadowej do Parku Narodowego Torres del Paine. Nocleg w Puerto Natales.

Dzień 8 Park Narodowy Torres del Paine

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 1: malowniczy rejs przez jezioro Grey. Wycieczka na punkt widokowy na lodowiec Grey oraz przejście nad jezioro Pehoe (ok. 6 godz.). Nocleg w schronisku nad jeziorem lub w namiocie.

Dzień 9 Park Narodowy Torres del Paine

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 2: przejście nad jezioro Nordenskjöld. Fakultatywnie wycieczka w głąb Doliny Francuzów (ok. 6-7 godz.). Nocleg w schronisku lub w namiocie.

Dzień 10 Park Narodowy Torres del Paine

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 3: przejście do Doliny Ascencio (ok. 8 godz.). Nocleg w schronisku lub w namiocie.

Dzień 11 Park Narodowy Torres del Paine – Punta Arenas

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 4: podejście doliną Ascencio do słynnych wież Torre i powrót (ok. 4 godz.). Przejazd przez bezkresny patagoński step do Punta Arenas.

Dzień 12 Punta Arenas

Zwiedzanie Punta Arenas, najważniejszego chilijskiego portu zanim wybudowany został Kanał Panamski. Tutaj zbijano fortuny na handlu futrami fok i skórami guanako a nade wszystko na handlu owcami, które sprowadzono z niedalekich Falklandów. Spacer bulwarami nad Cieśniną Magellana. Zwiedzanie nekropolii, której imponujące mauzolea przypominają o dawnej świetności miasta. Rejs na wyspę Magdalena i obserwacje kolonii pingwinów magellańskich**. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 13 Punta Arenas – Ushuaia

Przejazd przez Ziemię Ognistą - przepiękną i mistyczną krainę z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami wielkich, bezludnych przestrzeni. Przeprawa przez niespokojne wody Cieśniny Magellana. Nocleg w Ushuaia - mieście na „końcu świata”.

Dzień 14 Ushuaia

Ushuaia uważane jest przez wielu za najdalej na południe wysunięte miasto nie tylko w Argentynie i Ameryce Południowej, ale także i na świecie. Dziś jest to ważny port dla statków wyruszających na ekspedycje antarktyczne, a dzięki usytuowaniu między monumentalnym górami i błękitnymi wodami kanału Beagle także prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny.
Całodzienny rejs** po kanale Beagle. Obserwacje kolonii gniazdujących na skalistych wysepkach kormoranów, lwów morskich oraz otarii (uchatek patagońskich). Spacer po jednej z bezludnych wysp w poszukiwaniu śladów osadnictwa Indian Yahgan. Obserwacja kolonii pingwinów magellańskich na wyspie Martillo. Wizyta w najstarszej farmie na Ziemi Ognistej - Estancji Harberton. Powrót do Ushuaia. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 15 Ushuaia – Park Narodowy Tierra del Fuego

Piesze wycieczki w Parku Narodowym Ziemi Ognistej – najdalej na południe wysuniętym parku narodowym na świecie. Spacer przez wilgotny las typu lenga, klifowym wybrzeżem i pomiędzy małymi plażami nad zatoką Lapataia. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 16 Ushuaia – Buenos Aires

Przelot do Buenos Aires. Ciąg dalszy zwiedzania miasta. Wycieczka do portowej dzielnicy La Boca założonej przez włoskich emigrantów. Wieczorny spacer po dzielnicy San Telmo – najstarszej części miasta z dobrze zachowanymi kolonialnymi budynkami, licznymi kafejkami i antykwariatami. W każdą sobotę mieszkańcy Buenos Aires tańczą tango na głównym placu. Dla chętnych udział w tradycyjnej milondze. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 17-18 Buenos Aires - Warszawa

Pożegnanie z „boskim Buenos”. Wylot do Europy. Powrót do Polski.

*) Kolejność zwiedzanych miejsc oraz miejsca noclegów mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Biura, np. z powodu warunków pogodowych, rozkładu jazdy lub rozkładu lotów. W przypadku braku dostępności miejsc noclegowych w schroniskach/polach namiotowych w PN Torres del Paine możliwe jest zakwaterowanie w jednym miejscu i piesze wycieczki jednodniowe.

**) Atrakcje opcjonalne:
- wycieczka na obserwację pingwinów na wyspę Magdalena (ok. 90 USD)
- rejs po Kanale Beagle (całodzienny z wizytą w Estancji Harberton ok. 110 USD lub 3 godzinny ok. 50 USD)

Warunki

Składowe ceny

23.11.2020 - 10.12.2020: 14650 PLN

Cena zawiera

• Bilety lotnicze: Warszawa-Buenos Aires-Warszawa oraz przeloty wewnętrzne: Buenos Aires-El Calafate i Ushuaia-Buenos Aires
• Transport na miejscu: autobusy, minibusy, taksówki
• Zakwaterowanie: w pensjonatach, hotelach i hostalach, poza noclegami podczas 3-dniowego trekkingu
• Bilety wstępów: do parków narodowych i zwiedzanych obiektów
• Widokowy rejs po jeziorze Grey w PN Torres del Paine
• Opiekę przewodnika
• Ubezpieczenie: KL do 40 000 EUR | NNW 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
• Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
• Podatek VAT

Cena nie zawiera

• Wyżywienia na miejscu (ok. 350 USD)
• Zakwaterowania i wyżywienia podczas trekkingu: 3 noce w namiotach z wyżywieniem (ok. 340 USD) lub w schroniskach z wyżywieniem, w miarę dostępności miejsc (ok. 440 USD)
• **Atrakcji opcjonalnych:
- wycieczka na obserwację pingwinów na wyspę Magdalena (ok. 90 USD)
- rejs po Kanale Beagle (całodzienny z wizytą w Estancji Harberton ok. 110 USD lub 3 godzinny ok. 50 USD)

Zaliczka

3000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba Uczestników: 8-15 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wędrówki na końcu świata! Patagonia leżąca na południowym krańcu Ameryki Łacińskiej zachwyci każdego przybysza. Nie ma drugiego takiego miejsca na ziemi. Bezkresne krajobrazy są zniewalające, a kontakt z naturą dostępny jest tu na każdym kroku. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to miejsce iście magiczne. Znajdują się tu liczne fiordy, jeziora i wyspy. A bezpośrednio nad patagońskim stepem wznoszą się Andy – góry wulkaniczne i lodowce, których ostre szczyty przez długi czas były niedostępne dla wspinaczy z całego świata. Patagonia to także niesamowite zwierzęta i ptaki. Zobaczysz tu zarówno pingwiny, gwanako andyjskie, jak i nandu, flamingi i kondory. Podczas wizyty w Patagonii spróbujemy także lokalnej kuchni. Doskonałe jest tam wino, wołowina uznawana jest za najlepszą na świecie.

GŁÓWNE ATUTY WYJAZDU:

·  Zwiedzanie Buenos Aires - stolicy tanga
·  Lodowiec Perito Moreno w PN Los Glaciares (UNESCO)
·  Wędrówka pod słynne szczyty: Fitz Roy i Cerro Torre
·  Widokowy rejs pod czoło lodowca Gray w PN Torres del Paine
·  3-dniowy trekking w PN Torres del Paine
·  Rejs na obserwacje pingwinów magellańskich na wyspie Magdalena
·  Przeprawa przez Cieśninę Magellana
·  Ushuaia – miasto na końcu świata
·  Rejs wśród bezludnych wysepek kanału Beagle
·  Wędrówka przez las typu lenga w PN Tierra del Fuego
·  Tradycyjna milonga na placu Dorrego w dzielnicy San Telmo w Buenos Aires

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl