Oferta - Portugalia - kraina słońca

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Portugalia - kraina słońca

9 dni 4390 zł
  • 02.05.2021 - 10.05.2021
Wyprawy
Tanie podróżowanie
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Portugalii

Przelot z Warszawy do Lizbony.

Dzień 2. Sintra (UNESCO)

Wędrówka po niezwykle malowniczym miasteczku położonym wśród porośniętych sosnami wzgórz Serra de Sintra. Miasto było ulubionym miejscem letniego odpoczynku portugalskich królów. Odwiedzimy pałac królewski Paço Real oraz bajecznie kolorowy pałac Pena. Będzie też chwila na dobrą kawę i próbowanie miejscowych specjałów cukierniczych.

Dzień 3. Miasteczko Óbidos i klasztory w Alcobaça (UNESCO) i Batalha (UNESCO)

Z wysokich średniowiecznych murów okalających miasteczko Óbidos będziemy podziwiać widoki na wąskie uliczki, kolorowo pomalowane domy oraz ciągnące się dookoła miasta winnice. Spróbujemy tradycyjnej wiśniowej nalewki (ginjinha) serwowanej w małych kieliszkach z czekolady. Po południu odwiedzimy opactwo cysterskie w Alcobaça (UNESCO) oraz Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha (UNESCO).

Dzień 4. Porto (UNESCO)

Przejazd do Porto. Zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta oraz spacer po starówce wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu wizyta z degustacją w winiarni w portowej dzielnicy Vila Nova de Gaia.

Dzień 5. Region winiarski Alto Douro (UNESCO)

Po obu stronach doliny rzeki Duero rozciągają się winnice. Tradycja produkcji wina sięga tutaj czasów rzymskich. Był to pierwszy na świecie (wyznaczony w 1756 roku) region winiarski o określonych granicach. Odbędziemy rejs statkiem po rzece Duero, podczas którego podziwiać będziemy piękne widoki. Odwiedzimy także winnicę, gdzie będziemy mieli kolejną możliwość delektowania się smakiem wyśmienitego portugalskiego wina.

Dni 6-7. Odpoczynek nad oceanem

Przejazd nad ocean, spacery po plaży, odpoczynek. Drugiego dnia popołudniu przejazd do Lizbony, nocleg.

Dzień 8. Lizbona

Zwiedzanie Lizbony rozpoczniemy poranną wędrówką na okoliczne wzgórze, z którego roztacza się niezapomniany widok na miasto. Wjazd zabytkową windą Santa Justa, przejażdżka słynnym lizbońskim tramwajem nr 28 oraz spacery po wąskich uliczkach Alfamy. Wieczorem na pożegnanie z Portugalią (dla chętnych) wieczór Fado w jednej z lokalnych knajpek.

Dzień 9.

Wylot z Lizbony do Polski. 

Warunki

Składowe ceny

02.05.2021 - 10.05.2021: 4390 PLN

Cena zawiera

  • przelot na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa;
  • transport na miejscu (bus z kierowcą);
  • zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach w pokojach 2-os.;
  • wyżywienie: 8 śniadań w hotelach;
  • opiekę przewodnika;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • wyżywienia poza śniadaniami (ok. 10-30 EUR/dzień);
  • kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, degustacja, kolacja z fado w Lizbonie, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, transport lokalny w Lizbonie, zwyczajowe napiwki) - ok. 150 EUR.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy do odkrywania najbardziej na zachód wysuniętego krańca Europy. Ta niezwykła kraina skrywa w sobie wiele tajemnic. Poznamy piękne zaułki Lizbony, winiarską dzielnicę w Porto, średniowieczne miasteczka, ale także monumentalne pałace i klasztory. W tradycyjnych piwnicach skosztujemy najsłynniejszego portugalskiego trunku – porto. Odpoczniemy nad wrzburzonym oceanem i wrócimy z nową energią!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl