Oferta - Fotowyprawa na Maderę

tel: 
534 636 131
email: 

Fotowyprawa na Maderę

8 dni 6390 zł
  • 06.07.2024 - 13.07.2024
Fotowyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1. Warszawa/Katowice - Madera
Wylot na Maderę z lotniska w Warszawie lub Katowic, zakwaterowanie w hostelu w Funchal.

DNI 2-7. Przebieg fotowyprawy
Każdego dnia naszego pobytu na tej rajskiej wyspie będziemy się dostosowywać do godzin wschodów i zachodów Słońca, tak aby każdą lokalizację wykorzystać jak najlepiej do naszych fotografii. Wymienione miejsca i plan będziemy omawiać dzień wcześniej, biorąc pod uwagę pogodę.
- okolice św. Wawrzyńca i punkty widokowe m.in. ze szczytu klifu, z którego planujemy wybrać się na wschód Słońca. To będzie również dobra okazja na przejście się szlakiem na wschodni kraniec wyspy, aby delektować się krajobrazami.
- kolejny przepiękny szlak, który będziemy chcieli przemierzyć prowadzi przez zielone zbocza i wodospady w Parku Queimadas
- będziemy podziwiać widoki z niewymagającego szczytu Miradouro do Ninho da Manta o wschodzie lub zachodzie Słońca, a także przejdziemy nieco trudniejszą trasę z Pico do Arieiro do Pico Ruivo uważaną za kwintesencję całej wyspy. Będzie również okazja do podziwiania widoków z tarasu Levada dos Balcoes.
- przepłyniemy promem na pobliską wyspę Porto Santo wraz naturalnymi basenami Porto Das Salemas oraz zapierającymi dech widokami.
- odwiedzimy rezerwat Fanal z jego stuletnimi drzewami. Miejsce to jest niezwykle magiczne szczególnie przy zamglonej aurze. Pomniki przyrody o mocnych pniach i potężnych korzeniach przeniosą są nas w świat baśni.
- sfotografujemy malownicze formacje skalne Ilheus da Rib wraz z czarną plażą, a także zjedziemy kolejką na dół klifu Miradouro do Ponta da Ladeira, aby przejść się wybrzeżem, który zdecydowanie na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
- wybierzemy atrakcyjne miejsca do fotografii nocnej, nauczymy się robić zdjęcia Drogi Mlecznej, pozornego ruchu gwiazd tzw. Startrails a także Księżyca. Planujemy również wieczór, w którym sfotografujemy rozświetloną stolicę Madery.
- czekają na nas wspaniałe przystanki przy drogach, zboczach i w każdym innym miejscu, które przykuje nasz wzrok, bez pośpiechu, tak abyśmy wrócili z pełnymi kartami pamięci i uśmiechami na twarzach.
- zagospodarujemy również dzień na obróbkę zebranego materiału, pokażemy wam podstawowe narzędzia w Photoshopie przy zdjęciach Drogi Mlecznej oraz startrailsów.

Dzień 8. Powrót do Polski
Wylot z Madery w godzinach popołudniowych.

Warunki

Składowe ceny

06.07.2024 - 13.07.2024: 6390 PLN

Cena zawiera

  •     zakwaterowanie w Funchal w pokojach 2-osobowych
  •     śniadania
  •     przejazdy po Maderze komunikacją publiczną oraz prywatnym bseum
  •     wejścia do wszystkich atrakcji z programu
  •     prom na Porto Santo
  •     pilota z Polski
  •     warsztaty fotograficzne
  •     ubezpieczenie
  •     składki na TFG

Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych na trasie Polska – Madera – Polska (bilety kupowane są po zebraniu grupy, koszt biletów: linia Wizz Air z Warszawy ok. 1500-1800 PLN, bilety obejmują mały bagaż podręczny)
  • posiłków poza śniadaniami (dziennie należy przeznaczyć ok. 50 EUR)
  • wydatków własnych

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Warsztaty fotograficzne na Maderze to wyjazd, w czasie którego postaramy się pokazać wam najciekawsze miejsca wyspy i podpowiedzieć jak je sfotografować tak, żeby atrakcyjnie wyglądały na waszych zdjęciach.

Co bardzo ważne partnerem technologicznym wyjazdu jest: Sigma Foto Polska, która na czas trwania wyjazdu wypożyczy dla uczestników bez opłaty obiektywy serii Sigma ART!

Uczestnicy będą mogli również skorzystać z filtrów marki Marumi: ND oraz polaryzacyjnych. 

W czasie wyjazdu pomożemy wykonywać zarówno zdjęcia nocne jak i dzienne. Będzie część wykładowa oraz konsultacje. Pomożemy również optymalnie dobrać sprzęt do warunków, jak i celów fotograficznych w czasie całej wyprawy.

Być może pierwsze zdjęcia zorzy uda się zarejestrować jeszcze przed dotarciem na samą wyspę z okna samolotu. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup miejsca przy oknie pomożemy samodzielnie wykonać takie zdjęcie. 

Warsztaty przeznaczone są dla amatorów fotografii, a optymalnym sprzętem będą lustrzanki lub aparaty bezlusterkowe z wymienną optyką. Poza aparatem potrzebny będzie również statyw oraz wężyk dający możliwość zaprogramowania czasów ekspozycji (o ile takiej funkcji nie ma Wasz aparat).

Prowadzący:

Wioleta Gorecka 

Od 15 lat mieszkanka Islandii, miłośniczka astrofotografii i przewodnik po zorzach polarnych. W pierwszy aparat zaopatrzyła się zaraz po przeprowadzce, aby móc fotografować zorze. Jej zdjęcia publikowane były na islandzkich portalach informacyjnych, gazetach oraz mediach promujących turystykę. Zdjęcia wielokrotnie wyróżniane były na stronach o tematyce astronomicznej takich jak choćby spaceweather.com. Jej zdjęcia znajdziesz na instagramowym koncie @wiola.gorecka

Michał Kałużny

Urodzony w 1974 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom otrzymał w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej, a jego promotorami byli prof. Stefan Wojnecki oraz Krzysztof Baranowski. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto i video oraz edukacją z zakresu fotografii oraz astrofotografii. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba prowadzi blog i stronę Astrofotografia.pl. Od 2006 r. był we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym współwydawcą kalendarza Astrofotografii Amatorskiej. W 2012 r. współorganizował i prowadził I Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztaty Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Od 2018 roku wraz z Piotrem Potępą prowadzi Bieszczadzkie Warsztat Astrofotografii Szlakiem Gwiazd.

Współpracuje jako redaktor z magazynami o astronomii: „Astronomia”, „Urania - Postępy Astronomii”, „Vademecum Miłośnika Astronomii”, „Komputer Świat” i Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomiczne publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.

Jego zdjęcia można oglądać między innymi na stronie astrofotografia.pl oraz profilu na fb o tej samej nazwie.

     

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje