Oferta - Portugalskie Azory, wyprawa na wulkany Atlantyku

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Portugalskie Azory, wyprawa na wulkany Atlantyku

9 dni 4900 zł
  • 30.04.2022 - 08.05.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Lot do Lizbony

Lot Warszawa/Berlin-Lizbona, nocleg w hostelu w Lizbonie, kolacja i krótki spacer po stolicy Portugalii.

 

Dzień 2. Pico

Lot Lizbona-Pico z lądowaniem na Faial lub Terceirze. Pico, druga co do wielkości wypsa Azorów, jest wynurzoną część wygasłego wulkanu Pico. Zakwaterowanie w pensjonacie na wyspie Pico w mieście Santa Luiza. Spacery, kąpiele, zwiedzanie starych winnic i portu.

 

Dzień 3-4. Wulkan Pico

W zależności od pogody trekking i wejście na wulkan Pico, szczyt do Korony Europy (2351 m.n.p.m.), którego wierzchołek jest największym wzniesieniem w obrębie Grzbietu Śródatlantyckiego oraz najwyższym szczytem Portugalii.. Trudność trasy jest porównywalna do Tatr Zachodnich. Dla chętnych sam trekking dookoła wulkanu lub wycieczka krajoznawcza po wyspie. Podczas wycieczki odwiedzimy plantacje, porty, punkty widokowe. Nocleg w pensjonacie w Santa Luiza na Pico.

 

W wypadku wejścia na wulkan 3 dnia, 4 dnia mamy dzień wolny na różne aktywności np. rowery, zwiedzanie, rejsy na wieloryby (wycieczka trwa ok 7h, cena ok. 80 EUR), kąpiele morskie, wynajem auta i wycieczka po wyspie. Jeśli pogoda nie dopisze, wejście na wulkan odbędzie się kolejnego dnia.

 

Dzień 5. Wyspa Faial

Wycieczka promem na wyspę Faial, na której odbyła się ostatnia erupcja wulkaniczna na Azorach w roku 1957. Krótki trekking na niedawno powstałym wulkanie Capelhinos lub zwiedzanie zabytkowego miasta Horta, słynnego jako miejsce postoju w czasie rejsów przez Atlantyk. Powrót wieczorem na Pico.

 

Dzień 6. Wyspa Sao Jorge

Wycieczka promem na Sao Jorge, która znajduje się w odległości 15 km od Pico. Krótki trekking na punkty widokowe na klifach, bajeczne widoki na sąsiednie wyspy, w tym na wulkan Pico, zwiedzanie stolicy Velas, próbowanie miejscowych serów, win i bananów, powrót wieczorem na Pico.

 

Dzień 7.  Pico

Dzień na dowolne aktywności na Pico. Rejsy na wieloryby (cena ok. 80 EUR), rowery (cena ok. 20 EUR/ dzień), kąpiele w oceanie (gratis), wynajem auta i wycieczka po wyspie (cena ok.15 EUR/dzień)

 

Dzień 8. Sao Miguel

Lot z Pico do Lizbony, międzylądowanie i nocleg na największej wyspie Sao Miguel, kolacja i wieczorne zwiedzanie zabytkowej-kolonialnej stolicy Sao Migueln i Azorów, Ponta Delgada.

 

Dzień 9. Powrót do Polski

Lot Sao Miguel- Lizbona, lot Lizbona-Warszawa/Berlin.

Warunki

Składowe ceny

30.04.2022 - 08.05.2022: 3700 PLN + bilet lotniczy ok 1200 PLN

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hostelach;
  • transport po wyspach i między wyspami;
  • opiekę polskiego przewodnika;
  • ubezpieczenie;
  • wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • bilety lotnicze (bilety kupowane oddzielnie po zebraniu się grupy);
  • wyżywienia (ok 20-25EUR/ dzień);
  • wstępów i dodatkowych atrakcji (rejs na wieloryby, MTB);
  • wydatków osobistych.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Na Azorach, odległych od europejskich brzegów o ponad 1500 km, odwiedzimy aż 4 z 9 wysp. Będą to słynna z gigantycznego stratowulkanu i winnic z listy UNESCO, Pico, znana z ogromnych klifów, czynnego wulkanu Capelinhos i wielkiej atlantyckiej mariny, Faial, znana z głębokich kanionów rzecznych i wodospadów Sao Jorge oraz Terceira znana z rzadkich na Azorach piaszczystych plaż i górskich wiecznie-zielonych lasów. 

Z atrakcji czekają nas trekkingi na czynne stratowulkany, min. Pico, najwyższy szczyt Portugalii (2351 m.n.p.m.), jazda rowerami na widokowych ścieżkach nad klifami, oceaniczne rejsy między wyspami, kąpiele morskie w wulkanicznych - lawowych basenach oraz smakowanie lokalnych produktów w postaci: win, nalewek, soków, serów, steków, owoców morza i ryb...Na stołach Azorów króluje oczywiście azorski ekologiczny /wołowy lub barani/ burger ze smażonymi bananami, sadzonym jajkiem i liśćmi szpinaku oraz ryba duszona w pomidorach i cebuli. Na stole pojawi się zapewne unikatowe, lokalne "wino z wielorybem" marki Lajido.

 

NOCLEGI: będziemy spać w pensjonatach w pokojach 2-4 osobowe z łazienkami

CENY: 10 do 15 % wyższe niż w Polsce

POGODA: w maju średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 17- 20 °C, opady 40 mm,  temperatury wody w oceanie 17-18°C

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl