Oferta - Madera Rodzinnie

tel: 
534 636 131
email: 

Madera Rodzinnie

8 dni 5490 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot na Maderę (wtorek)

Przylot w godzinach późno popołudniowych, przejazd do hotelu w stolicy wyspy – Funchal. Czas wolny wieczorem, możliwość spaceru po stolicy. 

Dzień 2. Zwiedzanie Funchal  i Monte (środa)

Tego dnia udamy się na spacer po stolicy wyspy Funchal, które jest największym ośrodkiem turystycznym, handlowym i kulturalnym Madery. Odwiedzimy m.in. targ Mercado dos Lavradores, katedrę, ulicę Santa Maria z malowanymi drzwiami, Miejski Ogród, podejdziemy też pod muzeum i pomnik Cristiano Ronaldo. Spacer po Funchal to będzie też idealna okazja do spróbowania lokalnych przysmaków – kawy i pastel de nata (ciasteczek z budyniem).  

Przejdziemy się również nadmorską promenadą, aby dojść do stacji Teleferico (kolejki liniowej), którą wjedziemy do górskiej miejscowości Monte, gdzie zwiedzimy pałac i ogród botaniczny. Monte Palace Madeira - Tropical Garden składa się dziś z około 100 000 gatunków roślin z całego świata. Powrót do miasta – to  jeszcze jedna atrakcja Madery, a mianowicie zjazd wiklinowymi saniami po asfalcie. Te oryginalne pojazdy powstały w XIX wieku, kiedy służyły jako środek transportu publicznego, aby szybciej zjeżdżać do miasta Funchal. Sam przejazd trwa ok. 10 min.

Dzień 3.  Odpoczynek w hotelu i wycieczka na wieloryby (czwartek)

Kolejny dzień przeznaczymy na odpoczynek.  Będzie to szansa do skorzystania z udogodnień hotelu w tym np. basenu lub SPA,  a także możliwość plażowania i kąpieli w oceanie.

Popołudniu, fakultatywnie dla chętnych będzie możliwe udanie się na rejs na obserwacje wielorybów i delfinów.

Dzień 4. Spacer wzdłuż lewad (piątek)

Tego dnia po śniadaniu udamy się najpierw na krótki spacer Vereda dos Balcões (PR 11) do punktu widokowego (3 km w obie strony – ok.1,5h, poziom trudności: łatwy). Z punktu widokowego rozciąga się widok na elektrownię wodną Fajã da Nogueira, a w pogodne dni można dostrzec najwyższe pasmo górskie wyspy, z wyróżniającymi się Pico do Areeiro, Pico das Torres i Pico Ruivo. Następnie przejdziemy się wzdłuż  Lewady do Furado (PR 10). Ścieżka biegnie przez las Laurissilva, gdzie spotkamy bujną roślinność i liczne wodospady.

W zależności od tempa wędrówki, powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny wieczorem.

Dzień 5. Wycieczka fakultatywna na Porto Santo (sobota)

Kolejny dzień naszego pobytu przeznaczymy na zasłużony relaks.

Tego dnia istnieje możliwość wykupienia wycieczki promem na Porto Santo (55 EUR/osoba), drugą co do wielkości wyspę archipelagu, oddalona od Madery o 43 km (rejs promem trwa ok. 2-2,5h).  Porto Santo, w odróżnieniu od Madery, charakteryzuje się plażami z białym piaskiem, w tym 9-km piaszczystą plażą Praia do Porto Santo.  Piasek na wyspie ma też właściwości lecznicze, m.in. wpływa pozytywnie na reumatyzm. Poza błogim wypoczynkiem, Porto Santo oferuje też kilka tras trekkingowych oraz wiele punktów widokowych, które można odwiedzić podczas pobytu na wyspie. Czas wolny na wyspie i powrót na Maderę w godzinach popołudniowych. 

Osoby, które nie będą chciały skorzystać z wycieczki mogą spędzić dzień w hotelu, na plaży, eksplorować okolicę lub udać się do stolicy Funchal.

Dzień 6.  Wycieczka Jeepami po północnej części wyspy  (niedziela) 

Tego dnia udamy się na całodniową wycieczkę jeepami, aby odkryć Maderę poza utartymi szlakami - OFF ROAD. Będziemy poruszać się lokalnymi drogami i ukrytymi trasami. Obszar północno-zachodni, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest szczególnie piękny z uwagi na występujący tam las laurowy, unikalny na skalę Europy. Tarasowe pola, wodospady, miejscowości Sao Vicente + Seixal i mnóstwo off-roadowej „przygody” to tylko niektóre z atrakcji planowanych na ten dzień . W miejscowości Porto Moniz będziemy mieć szansę wykąpać się w naturalnych basenach wśród skał wulkanicznych.

Dzień 7.  Trekking w Dolinie zakonnic (poniedzałek) 

Kolejny poranek spędzimy na odpoczynku w hotelu korzystając z udogodnień hotelowych. Dla chętnych spacer po okolicy oraz czas na zakup pamiątek z wyjazdu.

Popołudniu udamy się do Curral das Freiras. Wioski położonej w dolinie górskie. Udamy się tam na punkt widokowy położony na 1095 m n.p.m., a następnie udamy się 2-kilometrową ścieżką w dół do wioski.

Dzień 8. Wylot do Polski (wtorek)

Czas wolny do południa. Możliwość ostatniego spaceru wzdłuż brzegu oceanu, zakupu pamiątek.

Przejazd na lotnisko i wylot w godzinach popołudniowych.

 

Ze względu na dużą zmienność pogody na Maderze, program oraz kolejność aktywności może ulec zmianie!

Warunki

Składowe ceny

02.07.2024 - 09.07.2024: 5490 PLN
13.08.2024 - 20.08.2024: 5490 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w 3* hotelu 
 • śniadania
 • transfery po Maderze wygodnym busem
 • transfer z/na lotnisko
 • wejścia do atrakcji z programu (Monte Palace, Teleferico, zjazd saniami)
 • wycieczki Lewadami i trekkingi
 • całodniową wycieczkę jeepami
 • pilota z Polski
 • ubezpieczenie
 • składki na TFG

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Polska – Madera – Polska (bilety kupowane są po zebraniu grupy, koszt biletów ok. 2000-2500 PLN liniami Wizzair z Warszawy lub Katowic, bilety obejmują mały bagaż podręczny)
 • wycieczek fakultatywnych: wycieczki na Porto Santo (55 EUR/os) oraz obserwacji wielorybów i delfinów (15 EUR/os)
 • posiłków poza śniadaniami (możliwość dokupienia obiadokolacji w hotelu – cena 175 EUR/dorosły, 1. dziecko - 0 EUR, 2. dziecko - 87,5 EUR)
 • wydatków własnych

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

CENA DLA DOROSŁEGO: 5490 PLN

CENA DLA PIERWSZEGO DZIECKA DO LAT 12: 2990 PLN

CENA DLA DRUGIEGO DZIECKA DO LAT 12: 3990 PLN


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Nazywana „perłą Atlantyku” lub „wyspą wiecznej wiosny”, Madera zachwyca każdego, kto ją odwiedzi. 

Tropikalna wyspa ma wiele zalet, które docenią wszyscy członkowie rodziny. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO las laurowy, baseny wulkaniczne i ponad 2000 km szlaków turystycznych zachwycają podróżników przez cały rok. Imponująca rzeźba terenu, wspaniała roślinność i dogodny klimat tworzą niesamowite możliwości wielu aktywności sportowych na lądzie i w wodzie, które będziemy sprawdzać podczas naszego wyjazdu. Nasz program łączy zarówno atrakcje dla dorosłych, jak również dzieci. Pokażemy Wam bajkowe trasy, niesamowitą roślinność,  zapierające dech w piersiach przejścia i fantastyczne punkty widokowe. Poza aktywnościami wśród przyrody, nasz program obejmuje również inne atrakcje tj. zwiedzanie Pałacu i Ogrodu Botanicznego w Monte,  zwiedzanie stolicy wyspy – miasta Funchal. Dla dzieci przygotowaliśmy przejażdżkę jeepami, kąpiele w naturalnych basenach skalnych, kolejkę linową, a także zjazd sankami po asfalcie. Dla chętnych również dostępny będzie rejs z obserwacją wielorybów i delfinów. 

Dobrze wiemy, że podczas wyjazdów z dziećmi trzeba również wygospodarować czas na relaks, kąpiele w basenie hotelowym czy pluskanie się w falach Atlantyku.  W związku z tym, przeznaczymy dużo czasu na odpoczynek i korzystanie z udogodnień hotelowych. Ponadto, jednego dnia udamy się na pobliską wyspę Porto Santo, która znana jest z 9-kilometrowej plaży z białym piaskiem, którego na próżno szukać na Maderze. 

Nasz wyjazd to również świetna okazja na poznanie kuchni portugalskiej, która charakteryzuje się wieloma specjałami kulinarnymi, świeżymi owocami i winem o międzynarodowej renomie.

Podróżujemy w małych grupach do 12 osób, po wyspie będziemy poruszać się klimatyzowanym busem. Będziemy spać w hotelu 3* Orca Praia, który znajduje się w pobliżu stolicy wyspy. Hotel dysponuje własnym basenem. Dla wygody, możliwe jest wykupienie obiadokolacji w hotelu, serwowanych w formie bufetu.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 12 osób, nie ma tłoku ani przepychania się, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • unikatowy program, obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu (np. lewady, baseny), jak i mniej znane zakątki Madery, pozwalający poznać niesamowitą roślinność Madery
 • wygoda – logistyka wyjazdu uwzględnia udział dzieci – dużo atrakcji skierowanych do nich, przejazdy wygodnym busem
 • różnorodność – bogaty i ciekawy  program, oferujący wiele aktywności kulturowych, ale również relaks.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje