Oferta - Aktywna Madera - wśród lasów laurowych i wodospadów

tel: 
534 636 131
email: 

Aktywna Madera - wśród lasów laurowych i wodospadów

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

UWAGA! Termin 10.09 do 17.09 - grupa zamknięta, zapisy tylko dla osób z listy.

Dzień 1. Przylot na Maderę (sobota)

Przylot w godzinach późno popołudniowych, przejazd do hotelu w stolicy wyspy – Funchal. Czas wolny wieczorem, możliwość spaceru po stolicy.

Dzień 2.  Wycieczka Jeepami po północnej części wyspy (niedziela) 

Tego dnia udamy się na całodniową wycieczkę jeepami, aby odkryć Maderę poza utartymi szlakami - OFF ROAD. Będziemy poruszać się lokalnymi drogami i ukrytymi trasami. Obszar północno-zachodni, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest szczególnie piękny z uwagi na występujący tam las laurowy, unikalny na skalę Europy. Tarasowe pola, wodospady, miejscowości Sao Vicente, Porto Moniz i mnóstwo off-roadowej „przygody” to tylko niektóre z atrakcji planowanych na ten dzień . W miejscowości Seixal będziemy mieć szansę wykąpać się w naturalnych basenach wśród skał wulkanicznych.

Dzień 3.  Trekking wzdłuż lewad (poniedziałek)

Tego dnia po wczesnym śniadaniu udamy się najpierw na krótki spacer Vereda dos Balcões (PR 11) do punktu widokowego (3 km w obie strony – ok.1,5h, poziom trudności: łatwy). Z punktu widokowego rozciąga się widok na elektrownię wodną Fajã da Nogueira, a w pogodne dni można dostrzec najwyższe pasmo górskie wyspy, z wyróżniającymi się Pico do Areeiro, Pico das Torres i Pico Ruivo.

Następnie będziemy iść wzdłuż  Lewady do Furado (PR 10), zaczynającej się w miejscowości Ribeiro Frio. Szlak prowadzi jedną z najstarszych publicznych lewad na wyspie i ma 11 km długości (około 5 godzin spaceru przewyższenie: 235 m, poziom trudności: umiarkowany). Ścieżka biegnie przez las Laurissilva, pola uprawne Faial, São Roque do Faial i Porto da Cruz, a także kolosalną formację skalną Penha d'Águia.

Lewady - kanały wybudowane w XVI wieku w celu nawadniania pól, obecnie poza swoją dawną funkcją, pełnią rolę idealnych szlaków turystycznych. 2000 km szlaków trekkingowych wzdłuż lewad biegnie pośród maderskich gór i wybrzeży pomiędzy wodospadami i strumieniami, klifami i urwiskami, subtropikalnymi lasami i punktami widokowymi. 

W zależności od tempa wędrówki, powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny wieczorem.

Dzień 4. Spływ kajakowy + zwiedzanie Funchal  (wtorek)

Rano, po śniadaniu udamy się na ok 2-godzinną wycieczkę kajakami. Popłyniemy wzdłuż niesamowitej linii brzegowej od Caniço de Baixo do Cap Garajau. Podczas wycieczki będzie możliwy również snorkelling i kąpiel w oceanie wśród kolorowych ryb.

Po południu udamy się na spacer po stolicy wyspy Funchal, które jest największym ośrodkiem turystycznym, handlowym i kulturalnym Madery. Odwiedzimy m.in. targ Mercado dos Lavradores, katedrę, starą część miasta z ulicą Santa Maria z malowanymi drzwiami, Miejski Ogród. Spacer po Funchal to będzie też idealna okazja do spróbowania lokalnych przysmaków – kawy i pastel de nata (ciasteczek z budyniem), a w sezonie – również pieczonych kasztanów.  

Przejdziemy się również nadmorską promenadą, aby dojść do stacji Teleferico (kolejki liniowej), którą wjedziemy do górskiej miejscowości Monte, gdzie zwiedzimy pałac i ogród botaniczny. Monte Palace Madeira - Tropical Garden składa się dziś z około 100 000 gatunków roślin z całego świata. Powrót do miasta – to  jeszcze jedna atrakcja Madery, a mianowicie zjazd wiklinowymi saniami po asfalcie. Te oryginalne pojazdy powstały w XIX wieku, kiedy służyły jako środek transportu publicznego, aby szybciej zjeżdżać do miasta Funchal. Sam przejazd trwa ok. 10 min.  

Dzień 5. Trekking we wschodniej części wyspy (środa)

Dzień ten spędzimy na wędrówce wzdłuż oceanu. 

Szlak, który przebędziemy nazywa się „Vereda da Ponta de São Lourenço” (PR 8) i ma ok 6 km w dwie strony (czas przejścia: 4h, przewyższenie 120 m, poziom trudności: łatwy).

Szlak biegnie po półwyspie pochodzenia wulkanicznego. Półpustynny klimat i ekspozycja na północne wiatry wpływają na niską roślinność i brak drzew w tym miejscu, krajobrazem mocno kontrastującym z resztą wyspy.Podczas wędrówki moż a obserwować wiele gatunków ptaków morskich, a przy odrobinie szczęścia również foki.

Po wędrówce udamy się na odpoczynek na pobliską plażę.

Dzień 6. Kanioning, Cabo Girão i Câmara de Lobos(czwartek)

Po wczesnym śniadaniu ruszymy na jedną z największych atrakcji Madery, czyli kanioning, polegający na wędrówce doliną górskiego potoku i pokonywaniu różnych przeszkód napotykanych po drodze. Podczas przeprawy będziemy pływać, skakać, wspinać się, a nawet zjeżdżać na linie wzdłuż wodospadów. Kanioning na Maderze to jeden z najlepszych sposobów na odkrywanie ukrytych i praktycznie dziewiczych zakątków Madery, zawsze w towarzystwie egzotycznej roślinności i wody. Powrót do hotelu w godzinach wczesnopopołudniowych.

Następnie udamy się do pobliskiej miejscowości Cabo Girão. Wysoki na 580 metrów Cabo Girão jest najwyższym klifem w Europie, a jego punkt widokowy w postaci zawieszonej szklanej platformy jest obecnie jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania wyspy. Po drodze wstąpimy również do rybackiej wioski Câmara de Lobos, gdzie występują barwne łodzie rybackie, zwane „Xavelhas”. Będziemy tam mieć czas wolny i możliwośc zjedzenia kolacji. 

Dzień 7. Wycieczka na Porto Santo (piątek)

Przedostatni dzień naszego pobytu przeznaczymy na zasłużony relaks. Popłyniemy promem na Porto Santo, drugą co do wielkości wyspę archipelagu, oddalona od Madery o 43 km (rejs promem trwa ok. 2,5h).

Porto Santo, w odróżnieniu od Madery, charakteryzuje się plażami z białym piaskiem, w tym 9-km piaszczystą plażą Praia do Porto Santo.  Piasek na wyspie ma też właściwości lecznicze, m.in. wpływa pozytywnie na reumatyzm. Poza błogim wypoczynkiem, Porto Santo oferuje też kilka tras trekkingowych oraz wiele punktów widokowych, które można odwiedzić podczas pobytu na wyspie.

Czas wolny na wyspie i powrót na Maderę w godzinach popołudniowych.

Dzień 8. Wylot do Polski (sobota)

Czas wolny do południa. Możliwość ostatniego spaceru po stolicy, zakupu pamiątek. 

Przejazd na lotnisko i wylot w godzinach popołudniowych.

  

Relacje z poprzednich wyjazdów są dostępne na naszym instagramie: LINK LINK2

 

Ze względu na dużą zmienność pogody na Maderze, program oraz kolejność aktywności może ulec zmianie!

Warunki

Składowe ceny

13.04.2024 - 20.04.2024: 4950 PLN
20.04.2024 - 27.04.2024: 4950 PLN
14.09.2024 - 21.09.2024: 4950 PLN
09.11.2024 - 16.11.2024: 4950 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w Funchal w pokojach 2-osobowych
 • śniadania
 • przejazdy po Maderze komunikacją publiczną oraz busem z/na lotnisko
 • wejścia do wszystkich atrakcji z programu (Cabo Girao, Monte Palace, Teleferico, zjazd saniami)
 • wycieczki Lewadami
 • wycieczkę kajakami
 • kanioning
 • całodniową wycieczkę jeepami 
 • prom na Porto Santo
 • pilota z Polski
 • ubezpieczenie
 • składki na TFG

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Polska – Madera – Polska (bilety kupowane są po zebraniu grupy, koszt biletów: linia Wizz Air z Warszawy ok. 1500-1800 PLN, bilety obejmują mały bagaż podręczny)
 • posiłków (dziennie należy przeznaczyć ok. 30-40 EUR)
 • wydatków własnych

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Nazywana „perłą Atlantyku” lub „wyspą wiecznej wiosny”, Madera zachwyca każdego, kto ją odwiedzi. 

Tropikalna wyspa ma wiele zalet, szczególnie dla miłośników przyrody. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO las laurowy, baseny wulkaniczne i ponad 2000 km szlaków turystycznych zachwycają podróżników przez cały rok. Imponująca rzeźba terenu,  wspaniała roślinność  i dogodny klimat tworzą niesamowite możliwości wielu aktywności sportowych na lądzie i w wodzie, które będziemy sprawdzać podczas naszego wyjazdu. Trekkingi (wzdłuż lewad), spływ kajakowy, snorkelling czy kanioning to tylko wybrane atrakcje jakie dla Was przygotowaliśmy. Pokażemy Wam bajkowe trasy, niesamowitą roślinność,  zapierające dech w piersiach przejścia i fantastyczne punkty widokowe.

Naszego wyjazd  to również czas na relaks.  Czwartego dnia będziemy kąpać się w  naturalnych basenach wśród skał wulkanicznych, a ostatni dzień przeznaczymy na relaks na piaszczystej plaży na pobliskiej wyspie Porto Santo. Poza aktywnościami sportowymi, nasz program obejmuje również inne atrakcje tj. zwiedzanie Pałacu i Ogrodu Botanicznego w Monte,  zwiedzanie stolicy wyspy – miasta Funchal oraz pobliskiej miejscowości Câmara de Lobos. Nasz wyjazd to również świetna okazja na poznanie kuchni portugalskiej, która charakteryzuje się wieloma specjałami kulinarnymi, świeżymi owocami i winem o międzynarodowej renomie.

 

Podróżujemy w małych grupach do 12 osób, po wyspie będziemy poruszać się przeważnie komunikacją lokalną. Będziemy spać w hotelu w Funchal w pokojach 2-osobowych.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 12 osób, nie ma tłoku ani przepychania się, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • unikatowy program, obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu (np. lewady, baseny), jak i mniej znane zakątki Madery, pozwalający poznać niesamowitą roślinność Madery
 • różnorodność – bogaty i ciekawy  program, oferujący wiele aktywności tj. kanioning, snorkelling, ale również atrakcje kulturowe i relaks.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje