Oferta - Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońca

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońca

15 dni 15000 zł
Wyprawy
Wycieczki do Japonii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot do Japonii

Warszawa, spotkanie na lotnisku w godzinach popołudniowych, następnie przelot na trasie Warszawa–Tokio, z przesiadką w jednym z portów europejskich (jeśli cenowo i logistycznie będzie pasował lot bezpośredni, zostanie on wybrany) .

Dzień 2. Tokio

Przylot do Tokio w godzinach wieczornych, odprawa paszportowa. Następnie transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży.

Dzień 3. Tokio

Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od przejazdu do ratusza Tokyo Metropolitan Building, w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Stąd spacer przez 70 hektarowy park z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji (otworzył on Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa).

Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Kolacja w jednym w wieżowców Tokio – spróbujemy nie tylko sake, ale też specjałów tradycyjnej kuchni japońskiej. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 4. Tokio - Dolina Piekieł Jigokudani 

Rankiem śniadanie, następnie duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kioto (w shinkansenie niewygodnie podróżuje się z duża walizką). Przejazd do centrum Tokio, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami przysmakami.

Przejazd pociągiem shinkansen do Nagano, a następnie wyczarterowanym autobusem do Doliny Piekieł Jigokudani, gdzie w gorących źródłach w miesiącach jesienno-zimowych relaksują się małpy śnieżne makaki. Powrót do Nagano i przejazd pociągiem do urokliwego miasteczka Matsumoto, które słynie z Zamku Kruków – jedynego zamku japońskiego o ścianach w czarnym kolorze. Nocleg w Matsumoto.

Dzień 5. Matsumoto

Rano wykwaterowanie i zwiedzanie okolic zamku w Matsumoto (opcjonalnie, zależne od godziny wyjazdu pociągu). Następnie transfer do Kioto - jedziemy shinansenem ze średnią prędkością 280 km/h! Dzień w Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów.

Wieczorem po kolacji spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie najczęściej można spotkać gejsze z klientami. Kolacja w stylu shabu – shabu. Nocleg w Kioto.

Dzień 6. Kioto

Po śniadaniu udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice świątyni buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa. Przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, dalej spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram tori.

Następnie przejazd do Arashiyama i tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego i pradawnego Mostu Togetsukyō (Most Przekraczającego Księżyca), a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni niebiańskiego smoka Tenryuji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7. Kioto–Nara–Osaka–Kioto

Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57 metrowym posągiem Buddy, a także świątynię Horyuji. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Popołudniem przejazd do Osaki. Osaka to stolica japońskiej kuchni i centrum zakupowe kraju. Przejdziemy pod zamek „Osakajo” – dla kontrastu, standardowy czyli biały. Popołudniem spacer po najbarwniejszej dzielnicy rozrywkowej świata wzduż kanału Dotonbori w Nanba i kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie spróbujemy placków okonomiyaki oraz kushikatsu. Powrót do hotelu w Kioto.

Dzień 8. Kioto–Hiroshima

Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Duży bagaż kurierem wysyłamy do Atami. Jak już dotrzemy do Hiroshimy małe bagaże zostawimy w hotelu, a następnie zwiedzamy miasto. Dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 9. Hiroshima–Atami (lub jedno z pobliskich misteczek)

Rano wycieczka na Miyajimę - wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położony kompleks świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza. Przejazd shinakansenem i nocleg w Atami (lub w okolicy) , tu trzy noce śpimy na tatami. 

Dzień 10. Atami (lub jedno z pobliskich misteczek)

Udamy się na powulkaniczny Półwysep Izu nad Pacyfikiem. Wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na wygasły wulkan Omuro, następnie pójdziemy na spacer spektakularnym nadmorskim szlakiem w Jogasaki wzdłuż urwistych brzegów oceanu, uwieńczony zastrzykiem adrenaliny-przejście wiszącym mostem. W drodze powrotnej odwiedzimy słynne wodospady w Kawazu (możliwość odwiedzenia plantacji WASABI) oraz kąpiel w gorących źródłach, z których słynie Półwysep Izu. Zależnie od pory roku możliwość kąpieli w wodospadach (prosimy o zabranie strojów kąpielowych). Powrót do hotelu.

Dzień 11. Mount Fuji-Oshino Hakkai

W pierwszej kolejności zwiedzimy okolice jeziora Yamanakako - największego z pięciu powulkanicznych jezior Fuji znajdującego się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Jeśli warunki pogodowe będą dobre pojedziemy na słynny punkt widokowy Panoramadai oraz do kultowej pagody Chureito z pocztówkowym widokiem świętej góry Japończyków. Pagoda Chureito znajduje się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Jeśli w ten dzień warunki pogodowe nie dopiszą i Fuji będzie słabo widoczna, wjedziemy na samą Fuji samochodami najwyżej jak się da. Jeżeli się uda i wszystkie stacje będą otwarte to na wysokość 2305 m n.p.m i wtedy udamy się na spcer - dotrzemy do piątej stacji G. Fuji –ponad chmurami do szóstej stacji Fuji.

W porze lunchu odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioska Ośmiu Mórz, znajdującą się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Powrót do hotelu.

Dzień 12. Nikko

Śniadanie. Całodzienny przejazd vanami do Nikko (lista UNESCO), gdzie w XVII wieku wzniesiono grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy między innymi Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w kurorcie uzdrowiskowym z gorącymi źródłami Kinugawa Onsen.

Dzień 13. Edo Wonderland Nikko Edomura

Transfer do Edo Wonderland Nikko Edomura, wycieczka do przeszłości i teleportacja do epoki gejsz i samurajów w parku tematycznym z epoki Edo – za dodatkową opłatą jest możliwość przebrania się w stroje np. lorda, gejszy, ronina lub ninja. W programie widowiskowy pokaz sztuk walki ninja, spektakularny orszak Oiran, kiedy gejsza prowadzona jest w uroczystym pochodzie do domu swojego przyszłego patrona.

* Lunch na terenie wioski Edo w tradycyjnej karczmie o atmosferze Tokio sprzed 200-300 lat. Popołudniem transfer do hotelu Tokyo – Narita.

Dzień 14. Powrót do Polski

Popoludniem transfer na lotnisko i przelot do kraju, lądowanie w Warszawie o 14:25.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

08.11.2022 - 22.11.2022: 14000 PLN
07.12.2022 - 21.12.2022: 11000 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN
04.03.2023 - 18.03.2023: 11000 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN
25.03.2023 - 08.04.2023: 11000 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN
10.04.2023 - 24.04.2023: 11000 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa–Tokio–Warszawa (z racji zmian w siatce połączeń LOT, lot będzie realizowany z przesiadką);
 • transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
 • przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami (bus/van na wyłączność w czasie wycieczki na Fuji oraz do Kamakury), a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4 *;
 • lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii) i licencjonowanego pilota z Polski;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej;
 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (nie dotyczy wyprawy w listopadzie 2022)

Zaliczka

3000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy do Japonii Krainy Wschodzącego Słońca!

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake… Zapraszamy, nie będziecie żałować!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje