Oferta - Z Petersburga nad Morze Białe i Ocean Arktyczny / zorza

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Z Petersburga nad Morze Białe i Ocean Arktyczny / zorza

Rosja
Wyprawy
Tanie podróżowanie
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1

Lot Warszawa-Petersburg, zakwaterowanie w hostelu w samym centrum dawnej stolicy carów, wieczorny spacer po gwarnym i oświetlonym Newskim Prospekcie, wspólne kosztowanie przysmaków kuchni rosyjskiej, kawior, ryby, morska kapusta.

Dzień 2

Tego dnia w programie mamy Muzeum Ermitażu i Pałac Zimowy (3 do 4 godz.) z najwspanialszymi zbiorami sztuki rosyjskiej i spacer po centrum miasta: Prospekt Newski, Wyspa Wasiliewska, Twierdza Pietropawłowska... Wieczorem wyjście do opery, na balet lub do filharmonii (wstępy i bilety ok. 40 Eur)

Dzień 3

Kolejny dzień w Petersburgu: Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór Izaaka, Pomnik Piotra I, katolicki "polski" kościół, cerkwie, pałace, domy starego Petersburga. Po drodze delektujemy się też artyzmem. tj. marmurami, rzeźbami i obrazami petersburskiego metra...(wstępy ok 10 do 20  Eur)

Wieczorem 3 dnia ruszamy w dalszą podróż Polarnym Ekspresem (kuszetki) do karelskiego Kiemu, położonego nad Morzem Białym. Przed nami 14 godz. w trasie. Po drodze tajga i słynny, budowany przez więźniów, Kanał Białomorski.

Dzień 4

Rano lądujemy w Kiemie nad Morzem Białym. Zostawiamy plecaki w przechowalni i udajemy się na wycieczkę nad skuty lodem morski brzeg. Na trasie spaceru drewniane cerkwie, stare domy, plany słynnego filmu "Wyspa". Po nadmorskim spacerze sauna (wstęp 10 E) i kolacja z miejscowymi przysmakami, ryby, kawior, rosyjska kuchnia. Przy gorszej pogodzie robimy objazd marszrutką. Wieczorem wsiadamy w Polarny Ekspres i udajemy się w dalszą podróż do Murmańska...Już w samym Kiemie mamy szansę zobaczyć zorzę polarną. Przed nami noc w kuszetkach i 12 godz. w trasie.

Dzień 5

O poranku lądujemy w położonym za kołem polarnym Murmańsku. Zakwaterowujemy się w przyjemnym, rodzinnym hostelu i ruszamy marszrutką lub trolejbusem na miasto...Okutani w grube puchowe kurtki zwiedzamy największe atrakcje: Pomnik Czekającej Kobiety, atomowy lodołamacz Lenin, Pomnik Obrońców Arktyki. Wstępy ok. 10 Eur. Wieczorem udajemy się na przysmaki północnej kuchni: naleśnikami z kaszą gotowanymi na mleku, pierogi z kaszą, suszone i wędzone rybki, ucha-zupka rybna, kwaśny chleb "z dziurką". Tu znowu szansa na zorzę polarną, bo Murmańsk jest położony aż na 68,58 st. szerokości północnej, o ponad 2 stopnie na północ od koła podbiegunowego.

Dzień 6

Całodzienna wycieczka nad Morze Barentsa, do skutej lodem rybackiej wioski Teriberka. Obserwujemy wraki statków, resztki przystani, mosty i surowy arktyczny krajobraz. Podziwiamy plany filmu "Lewiatan", nadmorskie klify, wodospady, kamieniste plaże. Na noc zostajemy w tzw. "kwaterze prywatnej", czyli w typowym blokowym mieszkaniu w Teriberce. Kwatera skromna, ale ze wszystkimi wygodami i całkiem przyjemnie ogrzana. W nocy kolejna szansa na zorzę polarną.

Dzień 7

Przez zaśnieżoną tundrę wracamy do Murmańska, gdzie robimy ostatnie zakupy: wędzone łososie i halibuty oraz reniferowe czapy, rękawice i futra...  Po południu relaksujemy się w ogromnym, miejskim basenie lub udajemy się do miejscowego teatru (wstępy ok. 10 Eur). Wieczorem w hotelu czeka nas ostatnia podbiegunowa uczta.

Dzień 8

Wczesny, poranny lot z Murmańska do Moskwy i dalej do Warszawy. Na powrocie krótki spacer po Moskwie.

Warunki

Cena zawiera

- przeloty lotnicze na trasach Warszawa - Petersburg, Murmańsk - Moskwa - Warszawa (bagaż podręczny),

- przejazd pociągami,

- lokalny transport: metro, marszrutka, busy,

- zakwaterowanie w hotelach i apartamentach,

- polskiego pilota,

- ubezpieczenie,

- wizę rosyjską

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wstępów,

- wyżywienia,

- dodatkowych atrakcji,

- wydatków osobistych.

Szacowana kwota na pokrycie dodatkowych wydatków to 600-800 zł.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jest to wyprawa o charakterze mocno "północnym" nie tylko w znaczeniu ściśle geograficznym. Chodzi tu nie tylko o szerokość geograficzną, lodowe i śnieżne krajobrazy oraz niskie temperatury, ale o architekturę, sztukę,  ludzką mentalność, czy nawet kuchnię...Petersburg, dawna stolica imperium Romanowów to prawdziwie europejskie miasto ze światowej klasy sztuką, architekturą i muzyką...Tutaj meloman, historyk sztuki, czy literat poczują się nie gorzej niż w Paryżu...Natomiast wędrując na daleką północ widzimy, jak krajobraz się zmienia na coraz bardziej surowy, skromny wręcz ascetyczny.
Etapami naszej podróży są białomorski Kiem, największy port rosyjskiej północy - Murmańsk i położona już nad Oceanem Arktycznym, Teriberka, przypominająca najodleglejsze osady Alaski. W związku z powyższymi etapami zmieniają się też rodzaj i komfort naszej podróży. Najpierw mamy samolot, potem pociąg, a na końcu lokalny bus, który sunie przez arktyczne drogi w asyście dalekobieżnej odśnieżarki. Podobnie jest z zakwaterowaniem. W Petersburgu czeka na nas przestronny apartament, natomiast w Teriberce mieszkamy w lokalnym, należącym do rybaków, bloku...Na szczęście wszędzie jest przytulnie i ciepło...

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl