Oferta - Baśniowa Jordania

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Baśniowa Jordania

8 dni 3799 zł
 • 02.11.2021 - 09.11.2021
  • 02.11.2021 - 09.11.20213799zł
  • 15.11.2021 - 22.11.20213899zł
  • 19.11.2021 - 26.11.20213699zł
  • 24.12.2021 - 31.12.20213599zł
  • 24.01.2022 - 31.01.20223799zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Jordanii + Madaba

Przelot z Warszawy/Krakowa do Ammanu, po przylocie czekają nas formalności graniczne, po zakończeniu których udamy się na obiad, a następnie tarnsfer do hotelu.

Dzień 2. Zwiedzanie Ammanu

Zwiedzanie Ammanu i okolic. Amman jest fascynującym miastem, w którym antyk miesza się ze współczesnością; spacerując udamy się na lokalny targ - suk, gdzie feeria zapachów i barw oszołomi nasze zmysły. Zobaczymy także teatr rzymski, słynną cytadelę z czasów biblijnych, a następnie pojedziemy do Dżerasz podziwiać wspaniale zachowane rzymskie pozostałości znaczącego niegdyś miasta. Powrót do Ammanu i czas na ulubiony napój Jordańczyków, czyli mieszankę limonki z miętą z dodatkiem orientalnej słodyczy.

Dzień 3.  Wadi Musa + Mała Petra

Rankiem transfer do Petry. W trasie przystanek i zwiedzanie dawnej twierdzy krzyżowców - Zamek Shobak o bardzo bogatej historii, którą przybliży znakomity przewodnik. Popołudniem dotrzemy do Wadi Musa, tam zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny. Tutaj udamy się na trekking, aby zobaczyć niezwykły zachód słońca. Powrót do hotelu.

Dzień 4. Petra jeden z cudów świata

Zwiedzanie Petry, starożytnego miasta Nabatejczyków, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko zabytki wykute w skale (świątynie, grobowce), ale także niezwykłą naturę. Piaskowce z których zbudowana jest Siq (dolina) zmieniają barwy w ciągu dnia! W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się mniej znanymi  trasami tak, aby zobaczyć miejsce, w którym składano ofiary Duszarze (najważniejsze bóstwo Nabatejczyków), intrygujący Wodospad Lwów, a także Monastyr oraz Skarbiec.

Dzień 5. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa

Po śniadaniu przejazd na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa jest magicznym miejscem. Z jednej strony poczujemy surowość krajobrazu, podkreśloną przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony poznamy przyjaznych mieszkańców - Beduinów, którzy znają to miejsce jak nikt inny. Szczególnie urokliwe są wschody i zachody słońca na pustyni - poświęcimy im sporo uwagi. Pustynię zwiedzimy autami terenowymi, Toyotami, które same w sobie są sporą atrakcją. Nocleg na pustynnym obozowisku.

Dzień 6. Góry Edomskie + Kąpiel w Morzu Martwym

Kontynuacja przygody na pustyni. Będziemy sporo spacerować, zobaczymy piękne wydmy i niezwykłe formy skalne. A wszystko będzie się odbywać wśród przyjaznych Beduinów, częstujących tutejszą whiskey. Popołudniem przejazd w kierunku Ammanu. Zatrzymamy się przy licznych punktach widokowych - zobaczymy  piękne panoramy Gór Edomskich, Morza Martwego oraz Gór Judejskich. W planie mamy także kąpiel w najniżej położonym zbiorniku świata - Morzu Martwym.  Zakwaterowanie w Ammanie.

Dzień 7. Góra Nebo + zamki pustyni Kasr Al-Charana oraz Kusajir Amra

Na początek dnia udamy się na Górę Nebo, z której zgodnie z podaniami Mojżesz został wniebowzięty. Dalej trasa wiedzie po słynnych zamkach pustyni Kasr Al-Charana oraz Kusajir Amra. Dla chętnych przejazd pod gorący wodospad, przy którym znajduje się małe spa, z wodą pełną minerałów. Ponoć w tym miejscu relaksował się sam król Herod. Powrót do Ammanu.

Dzień 8. Powrót do Polski

Po krótkim śniadaniu pojedziemy na spacer po Madabie. Zobaczymy słynną mozaikową mapę z VI wieku prezentującą Ziemię Świętą oraz Park Archeologiczny, w którym zachowały są niezwykłe pozostałości z czasów bizantyjskich. Powrót do Ammanu i mniej oficjalne pożegnanie na tarasie jednej z klimatycznych knajpek. Czas na ostatnie zakupy, poźnym południem transfer na lotnisko do Ammanu i przelot do Polski.

Warunki

Składowe ceny

02.11.2021 - 09.11.2021: 3799 PLN
15.11.2021 - 22.11.2021: 3899 PLN
19.11.2021 - 26.11.2021: 3699 PLN
24.12.2021 - 31.12.2021: 3599 PLN
24.01.2022 - 31.01.2022: 3799 PLN

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa/Kraków - Amman - Warszawa/Kraków (walizka podręczna 40x20x25 cm do 10 kg);
 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku Bediunów;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również lunch i kolacja;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (120 USD);
 • posiłków, poza śniadaniami i kolacją w czasie pobytu na Wadi Rum,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD);

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Przed przylotem do Jordanii wymagane jest posiadanie negatywnego wyniku testu, wskazującego brak zarażenia wirusem SARS CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż na 72 h przed wylotem.

 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania stoi przed Tobą otworem! Odwiedź Bliski Wschód, jadąc razem z nami

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu wciąż nieodkrytym, a mającym sporo do zaoferowania? Baśniowa Jordania to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy pragną wkroczyć na teren Azji w najpiękniejszym możliwym stylu. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak abyście mogli poznać Jordanię z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze na Bliskim Wschodzie, jak również stałych bywalców Jordanii. Przed Tobą niesamowita podróż obejmująca zwiedzanie niezwykłych zabytków, noclegi w cudownych miejscach (w tym pod gołym niebem na pustyni!) i odkrywanie wyjątkowych atrakcji regionu.

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci zaznać arabskiej kultury w niesamowity sposób

Zacznijmy od... Ammanu. To odpowiednie miejsce na pierwsze zderzenie z Jordanią i panującym tu orientalnym klimatem. Wycieczka po wybranych zakątkach stolicy nie może obejść się bez wizyty na targu. W towarzystwie intensywnych zapachów i kolorów da się poczuć, jak pachnie, ale również jak smakuje Jordania. Podczas wycieczki odwiedzimy historyczną Petrę, fascynujące miejsce, nie bez powodu noszące miano perły Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie zwiedzania tradycyjnych szlaków, jak też mniej popularnych tras, o których istnieniu wiedzą tylko wybrani.

Wycieczki objazdowe po Jordanii mają to do siebie, że wiążą się z pełnymi wrażeń przejazdami po pustyni. Uczestnicy organizowanej przez nas wyprawy będą mieli niezapomnianą okazję do zachwycenia się nocnym krajobrazem pustyni Wadi Rum, kolejnej perełki Jordanii. W przygotowanym przez nas obozowisku będziemy podziwiać czerwone wydmy i skały układające się w niepowtarzalne formy, skąpane w blasku słońca i gorącego piasku. A ponieważ Jordania znana jest również z smakowitej beduińskiej kuchni, zadbamy o niejedną okazję do jej spróbowania. Przemierzając pustynię autami terenowymi, spacerując po malowniczych uliczkach, zażywając kąpieli pod gorącym wodospadem będzie można poczuć bajkowy klimat tej krainy. Jeżeli zaciekawiła Cię Jordania, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Baśniowa Jordania skradła Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie od 8 do 14 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, a wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Krakowa lub Warszawy
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • nocleg na pustyni

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl