Oferta - Baśniowa Jordania

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Baśniowa Jordania

8 dni 2950 zł
 • 02.10.2020 - 09.10.2020
  • 02.10.2020 - 09.10.20202950zł
  • 12.10.2020 - 19.10.20202950zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.

Przelot z Warszawy do Ammanu, zakwaterowanie w hotelu w Ammanie.

Dzień 2.

Zwiedzanie Ammanu i okolic. Amman jest fascynującym miastem, udamy się na lokalny targ - suk, gdzie feeria zapachów i barw oszołomi nasze zmysły. Zobaczymy także teatr rzymski, słynną cytadelę oraz wspaniale zachowane rzymskie ruiny w Dżerasz. Powrót do miasta i czas na ulubiony napój Jordańczyków, czyli mieszankę limonki i mięty z odrobiną słodyczy.

Dzień 3.

Rankiem transfer do Petry. Zatrzymamy się nad najniżej położonym zbiornikiem świata - Morzem Martwym. Popołudniem dotrzemy do Wadi Musa, tam zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny blisko Petry. Tutaj udamy się na krótki trekking, aby zobaczyć niezwykły zachód słońca. Powrót do hotelu.

Dzień 4.

Zwiedzanie Petry, starożytnego miasta Nabatejczyków, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko antyczne zabytki (świątynie, grobowce), ale także niezwykłą grę kolorów - piaskowiec, który tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia! W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami tak, aby zobaczyć miejsce, w którym składano ofiary Duszarze, intrygujący Wodospad Lwów, a także klasztor.

Dzień 5.

Po śniadaniu przejazd na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy - Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi jak nikt inny. Szczególnie urokliwe są wschody i zachody słońca na pustyni - poświęcimy im sporo uwagi. Przede wszystkim - poznajemy pustynię autami terenowymi, Toyotami, które same w sobie są sporą atrakcją. Nocleg na pustynnym obozowisku.

Dzień 6.

Kontynuacja przygody na pustyni. Sporo będziemy spacerować, zobaczymy piękne wydmy i niezwykłe formy skalne. Wszystko wśród przyjaznych Beduinów, częstujących tutejszą whiskey. Popołudniem przejazd do Madaby, spacer po mieście. Zobaczymy słynną mapę z VI wieku, prezentującą Ziemię Świętą oraz Park Archeologiczny, w którym prezentowane są niezwykłe mozaiki. Zakwaterowanie w Ammanie.

Dzień 7.

Na początek dnia udamy się na Górę Nebo, z której zgodnie z tradycją Mojżesz został wniebowzięty. Dalej trasa po słynnych zamkach pustyni Kasr Al-Charana oraz Kusajir Amra. Dla chętnych przejazd pod gorący wodospad, przy którym mamy małe spa, z wodą pełną minerałów. Ponoć relaksu w tym miejscu zaznawał sam król Herod. Powrót do Ammanu.

Dzień 8.

Czas na ostatnie zakupy, przed południem transfer na lotnisko do Ammanu i przelot do Polski.

Warunki

Składowe ceny

02.10.2020 - 09.10.2020: 2950 PLN
12.10.2020 - 19.10.2020: 2950 PLN

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa - Amman - Warszawa (walizka podręczna 10 kg);
 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku Bediunów;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiad i kolacja;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 100 USD płatne pilotowi na miejscu na pokrycie kosztów wizy oraz wstępów, z czego Petra to ok. 70 USD);
 • zwyczajowych napiwków (ok. 25 USD);
 • dojazdu na lotnisko.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu nadal odkrywanym, a mającym sporo do zaoferowania - niesamowicie kolorowe rafy, niezwykłe formy skalne... Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie - zapraszamy do Jordanii! Wyprawa odbędzie się w małej grupie, maksymalnie 10 osób, z polskim pilotem, który doskonale zna Jordanię.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl