Oferta - Baśniowa Jordania

tel: 
22 299 27 52
email: 

Program

Dzień 1. Polska-Amman-Wadi Musa

Spotkanie na lotnisku w Polsce, a następnie lot do Jordanii – bezpośredni. Po przylocie formalności wizowe, spotkanie z przewodnikiem i opuszczamy teren lotniska. Przejazd do Ammanu, zwiedzanie. Zobaczymy tu teatr rzymski oraz twierdzę z czasów antycznych. Nocleg w Ammanie.

 
Dzień 2. Petra

Po śniadaniu przejazd, a następnie zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie). Niezwykła jest także paleta kolorów, którą zobaczymy – piaskowiec, który tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w zależności od intensywności słońca. W Petrze spędzimy cały dzień (do ok. 18). Spacer po Petrze dostosujemy do chęci i możliwości naszej grupy. Powrót do hotelu, a około 19:00 obiadokolacja.

 
Dzień 3. Mała Petra-Wadi Rum

Śniadanie, czas na relaks, a następnie nieśpieszny transfer do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny, tutaj około godzinny spacer. Dalej przejazd na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi, jak nikt inny. Szczególnie urokliwe są zachody słońca na pustyni – poświęcimy im sporo uwagi. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi oraz spacerując po jej najpiękniejszych miejscach. Wieczorem kolacja ok. 19:30. Nocleg w namiotach dwuosobowych (w pełni wyposażonych – toalety i prysznice).


Dzień 4. Wadi Rum-Akaba

Poranek przywita nas krwistym wschodem słońca, a następnie po śniadaniu udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii – bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Akaba (przejazd to około 1,5 godziny). Wieczorem wyjście w miasto nr 1.


Dzień 5. Morze Czerwone

Po śniadaniu udamy się na rejs wzdłuż jordańskiego wybrzeża, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (nurkując lub pływając z rurką), a pozostali także kapią się ale... w słońcu, pod błękitnym parasolem nieba. W czasie rejsu obiad. Następnie powrót do hotelu. Wieczorem chętnych zabierzemy na lokalny suk (targ), następnie przerwa w klimatycznej knajpce, dla chętnych fajka wodna lub kawa zaparzana w jordańskim stylu.


Dzień 6. Akaba-Madaba-Góra Nebo 

Do południa odpoczynek w hotelu. Krystalicznie czysta i ciepła woda, piękna rafa oraz słońce to prosty przepis na najmilszy wypoczynek. Potem ruszamy do Madaby (przejazd to ok 3,5 godz.). Zwiedzanie Madaby – miasta mozaik, unikatowego w swej historii – zobaczymy wspaniale zachowane przykłady sztuki wczesnochrześcijańskiej, w tym słynną mapę prezentującą Ziemię Świętą w V wieku. Tutaj także przerwa na obiad. Dalej przejazd na Górę Nebo, z której, tam zgodnie z tradycją, Mojżesz został wniebowzięty. Tam także obejrzymy piękne mozaiki oraz panoramę Doliny Jordanu. Nocleg w Ammanie.


Dzień 7. Amman-Jerash-Morze Martwe 

Z samego rana jedziemy do niezwykłego Jerash (starożytna Geraza, miasta wchodzącego w skład Dekapolis) jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Tu zobaczymy pozostałości forum, cardo (główna, handlowa ulica miasta) i teatru. Następnie przejazd nad Morze Martwe, tutaj pożegnalny obiad i kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do hotelu w Ammanie.


Dzień 8. Amman-Polska

Śniadanie, następnie przejazd na lotnisko, o 11:30 planowany wylot do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

05.02.2023 - 12.02.2023: 4990 PLN wylot z Modlina
12.02.2023 - 19.02.2023: 4990 PLN wylot z Modlina
04.03.2023 - 11.03.2023: 4990 PLN wylot z Poznania/Krakowa
18.03.2023 - 25.03.2023: 4990 PLN wylot z Poznania/Krakowa
02.04.2023 - 09.04.2023: 4990 PLN wylot z Modlina
09.04.2023 - 16.04.2023: 4990 PLN wylot z Modlina
10.09.2023 - 17.09.2023: 4990 PLN wylot z Modlina
15.10.2023 - 22.10.2023: 4990 PLN wylot z Modlina
12.11.2023 - 19.11.2023: 4990 PLN wylot z Modlina

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku Bediunów (namioty dwuosobowe);
 • pozwolenie na wjazd do Jordanii (grupy muszą takie posiadać, aby legalnie przebywać w kraju);
 • 7 śniadań i 1 obiadokolację (dzień 3);
 • wszystkie przejazdy na miejscu, busem na wyłączność (w zależności od wielkości grupy - 12-osobowym (grupy 8-9 osób) lub 20-osobowym (grupy powyżej 10 osób);
 • opiekę świetnego przewodnika polskojęzycznego i miejscowych przewodników;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Warszawa/Poznań/Kraków–Amman–Warszawa/Poznań/Kraków (walizka podręczna 40x20x25 cm do 10 kg) (ok. 1000 PLN);
 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (120 USD);
 • rejsu po M. Czerwonym (60 USD), cena z obiadem,
 • posiłków, poza śniadaniami i kolacją w czasie pobytu na Wadi Rum,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD)

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

W przypadku braku drugiej osoby do pokoju, konieczna będzie dopłata 120 USD za pokój 1-osobowy.

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (liczymy od daty powrotu)

 

W terminie marcowym loty odbywają się z lotniska w Poznaniu lub Krakowie, natomiast w pozostałych terminach z lotniska Warszawa-Modlin.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania stoi przed Tobą otworem! Odwiedź Bliski Wschód, jadąc razem z nami

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu wciąż nieodkrytym, a mającym sporo do zaoferowania? Baśniowa Jordania to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy pragną wkroczyć na teren Azji w najpiękniejszym możliwym stylu. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak abyście mogli poznać Jordanię z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze na Bliskim Wschodzie, jak również stałych bywalców Jordanii. Przed Tobą niesamowita podróż obejmująca zwiedzanie niezwykłych zabytków, noclegi w cudownych miejscach (w tym pod gołym niebem na pustyni!) i odkrywanie wyjątkowych atrakcji regionu.

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci zaznać arabskiej kultury w niesamowity sposób

Zacznijmy od... Ammanu. To odpowiednie miejsce na pierwsze zderzenie z Jordanią i panującym tu orientalnym klimatem. Wycieczka po wybranych zakątkach stolicy nie może obejść się bez wizyty na targu. W towarzystwie intensywnych zapachów i kolorów da się poczuć, jak pachnie, ale również jak smakuje Jordania. Podczas wycieczki odwiedzimy historyczną Petrę, fascynujące miejsce, nie bez powodu noszące miano perły Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie zwiedzania tradycyjnych szlaków, jak też mniej popularnych tras, o których istnieniu wiedzą tylko wybrani.

Wycieczki objazdowe po Jordanii mają to do siebie, że wiążą się z pełnymi wrażeń przejazdami po pustyni. Uczestnicy organizowanej przez nas wyprawy będą mieli niezapomnianą okazję do zachwycenia się nocnym krajobrazem pustyni Wadi Rum, kolejnej perełki Jordanii. W przygotowanym przez nas obozowisku będziemy podziwiać czerwone wydmy i skały układające się w niepowtarzalne formy, skąpane w blasku słońca i gorącego piasku. A ponieważ Jordania znana jest również z smakowitej beduińskiej kuchni, zadbamy o niejedną okazję do jej spróbowania. Przemierzając pustynię autami terenowymi, spacerując po malowniczych uliczkach, zażywając kąpieli pod gorącym wodospadem będzie można poczuć bajkowy klimat tej krainy. Jeżeli zaciekawiła Cię Jordania, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Baśniowa Jordania skradła Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie od 8 do 14 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, a wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy, Krakowa lub z Poznania
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • nocleg na pustyni

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Gosia 19.04.2022 18:26

  Fantastyczna wyprawa! Program bardzo ciekawy i bogaty. Wszystko rzetelnie zorganizowane. Niezwykłe zaangażowanie, ze strony przewodnika. Serdecznie polecam ten kierunek i biuro :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje