Oferta - Nepal i Tybet

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Nepal i Tybet

Chiny Nepal
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1. WARSZAWA – KATHMANDU

Wylot z Warszawy i przelot do Katmandu z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów.

DZIEŃ 2. KATHMANDU

Zwiedzanie Kathmandu i Patan. Tego dnia zobaczymy Stupę Swayambunath – najstarszą buddyjską stupę, usytuowaną na szczycie wzgórza, skąd roztacza się widok na Dolinę Kathmandu i szczyty Himalajów. Następnie udamy się na Durbar Square w Kathmandu, gdzie obejrzymy Pałac Królewski, dom Kumari (żyjącej bogini), świątynię Taleju, świątynię Kryszny, świątynię Jagannath, świątynię Śiva Parvati. Popołudniu pojedziemy do starej stolicy – Patan, kulturalnego centrum Nepalu, z piękną, historyczną zabudową. Nocleg w Katmandu.

DZIEŃ 3. KATHMANDU – POKHARA

Po śniadaniu pojedziemy autobusem z Kathmandu do Pokhary (6-7 godz.), drugiego co do wielkości miasta Nepalu, położonego w dolinie u stóp Himalajów. Po drodze do Pokhary będziemy mieli szansę na podziwianie pięknych krajobrazów. Po zakwaterowaniu czas wolny i spacer do jeziora Phewa. Nocleg w Pokharze.

DZIEŃ 4. POKHARA

Pobudka wcześnie rano i przejazd do punktu widokowego w Sarangkot by móc podziwiać wschód słońca. Powrót do hotelu na śniadanie, a następnie udamy się na zwiedzanie Pokhary. W programie mamy między innymi wizytę w klasztorze tybetańskim, łódkę do wysepki ze świątynią Barahi, odwiedziny lokalnego bazaru oraz podziwianie wodospadów Devisa.  Nocleg w Pokharze.

DZIEŃ 5. POKHARA – PARK NARODOWY CHITWAN

Z Pokhary udamy się w kierunku Parku Narodowego Chitwan, znajdującego się w nizinnej części kraju. To jedno z najlepszych miejsc na subkontynencie indyjskim do podziwiania nosorożców. Po przyjeździe na miejsce czas na obiad i krótki relaks a popołudniu spacer po jednej z okolicznych wiosek. Wieczorem pokaz tańca tharu. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6. CHITWAN - KATHMANDU

Wcześnie rano safari na słoniach w Parku oraz kajaki na rzece Rapti. Z grzbietu słonia dużo prościej zobaczyć nosorożca, gdyż może on podejść bardzo blisko tego nieśmiałego ssaka. Po obiedzie transfer do Kathmandu. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Kathmandu.

DZIEŃ 7. KATHMANDU

Tego dnia ponownie poznawać będziemy Dolinę Kathmandu. Pojedziemy zobaczyć największą tybetańską stupę – Bouddhanath, której jest jednocześnie centrum życia wspólnoty tybetańskiej, odwiedzimy najświętsze miejsce hinduizmu w Nepalu – Pashupatinath, położonego nad rzeką Bagmati, gdzie dokonuje się ceremonii kremacji. Udamy się wreszcie do historycznego miasta Bhaktapur, z pagodami, pałacami, świątyniami. Po południu  czas wolny

DZIEŃ 8. KATHMANDU – ZHANGMU / NYALAM

Wcześnie rano wyjazd z hotelu. Przejazd ok 4 godzinny do Kadari na granicy chińsko-nepalskiej. Przejazd do Zhangmu, gdzie trzeba dopełnić formalności a następnie do Neylam wzdłuż rzeki Bhote Koshi, płynącej w głębokiej dolinie.

DZIEŃ 9. NYLAM – TINGRI / LHATSE

Tego dnia przejedziemy przez przełęcz Neylam La (3800 m) z widokiem na Jugal Himal, a następnie przez przełęcz Lablung La (5050 m) skąd roztacza się przepiękny widok na Sziszapangmę (8027 m), Makalu (8464), Lhotse (8516), Cho Oyu (8201 m) i Mt Everest (8848 m).

DZIEŃ 10. LHATSE – SHIGATSE

Przejazd do Shigatse, gdzie znajduje się słynny klaszto Tashilhunba, będący siedzibą Panczen Lamy.

DZIEŃ 11. SHIGATSE - GYANTSE

Rano zwiedzanie klasztoru Tashilhunpo oraz spacer po handlowej ulicy Shigatse. Potem przejazd do Gyantse, małego miasta na północnym brzegu rzeki Nyang Chu, które zachowało klimat, tradycyjnego tybetańskiego miasta. W XV w. było ono stolicą małego królestwa. Później stało się głównym centrum handlu z brytyjskimi Indiami Do  i zwiedzanie klasztoru Phalkor oraz stupy Kumbum z 1400 r.

DZIEŃ 12. GYANTSE – LHASA

Przejazd przepiękną krajoznawczo drogą przez przełęcze Karo La (5010 m) i Kamba La (4794 m). Karo La umiejscowiona jest między dwoma wielkimi górami - Nozing Khang Sa (7223m) i Ralung (6236m).  Zobaczymy także przepiękne jezioro Yamdrok, które przy dobrej pogodzie przyjmuje turkusową barwę. Następnie po przekroczeniu rzeki Brahmaputry, przejazd do Lhasy.

DZIEŃ 13-14. LHASA

Zwiedzanie Lhasy – stolicy Tybetu. Zobaczymy m.in. imponujący Pałac Potala – dawną siedzibę dalajlamów, obecnie zamienioną na muzeum, klasztory Sera i Drepung – jedne z największych  tybetańskich klasztorów a w czasach niepodległego Tybetu również ważnych ośrodków politycznych. Odwiedzimy także świątynię Jokhang oraz przespacerujemy się po bazarze Barkhor, znanym z lokalnego rękodzieła.

DZIEŃ 15. LHASA – KATHMANDU - WARSZAWA

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Kathmandu. Przesiadka w samolot do jednego z europejskich lub bliskowschodnich portów, gdzie wsiądziemy w samolot do Warszawy.

DZIEŃ 16.  WARSZAWA

Przylot do Warszawy

Warunki

Cena zawiera

- transport samochodami w czasie całego pobytu w Nepalu i Tybecie

- zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3 gwiazdek a w czasie przejazdu z Katmandu do Lhasy 2 noce w domach gościnnych (guest house)

- śniadania w czasie całego pobytu

- kolacja powitalna

- śniadanie, obiad i kolacja w Chitwan

- program w Parku Narodowym Chitwan obejmujący safari na grzbiecie słonia, wizytę w okolicznej wsi, program kulturalny i bilety do parku narodowego

- bilety do wszystkich obiektów zgodnie z programem w Tybecie

- asystę anglojęzycznego, lokalnego pilota w Nepalu i Tybecie

- pilota z Polski

- powitalną kolację po przyjeździe do Kathmandu wraz z pokazem tańców

- wizę nepalską

- wizę tybetańską

- wszelkie niezbędne pozwolenia

- ubezpieczenie

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

- biletów lotniczych na trasie Lhasa-Kathmandu (ok. 450 USD)

- napojów do posiłków,

- obiadów i kolacji poza oznaczonymi w programie

- napiwków

- usług innych niż w programie


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju wyprawę na dach świata. W czasie wyjazdu odwiedzimy najbardziej znane miejsca w Nepalu, takie jak Boudhanath, Swyambunath Stupa, Durbar Square w Katmandu, Patan czy malowniczą Pokharę. Pojedziemy też do nizinnego Teraju by w parku narodowym Chitwan zobaczyć nosorożce z grzbietu indyjskiego słonia. Po Nepalu rozpoczniemy eksplorację centralnego Tybetu, gdzie nasze oczy zachwycać będą nieprawdopodobne krajobrazy Wyżyny Tybetańskiej. Zobaczymy też najważniejsze kulturowo i historycznie miejsca Tybetu na czele z Shigatse, Gyantse oraz słynnym Pałacem Potala i klasztorami Sera i Drepung w Lhasie. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl