Oferta - Wietnam - w krainie smoka

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Wietnam - w krainie smoka

15 dni 7190 zł
 • 20.11.2019 - 04.12.2019
  • 20.11.2019 - 04.12.20197190zł
  • 11.01.2020 - 25.01.20207190zł
  • 14.03.2020 - 28.03.20207190zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

TRASA: Dubaj – Ho Chi Minh (Sajgon) – Delta Mekongu –  Hanoi – Sa Pa – Zatoka Ha Long – Hanoi/ Ho Chi Minh (Sajgon) 

 

Szczegółowy program: 

Dzień 1.  WARSZAWA – DOHA

Zbiórka  w Warszawie, lotnisko Okęcie. Przelot na trasie Warszawa – Doha  - Ho Chi Minh (Sajgon), 

Dzień 2.  DUBAJ – SAJGON 

Lądowanie w Sajgonie, transfer do hotelu (zależny od godziny przylotu). Dalej zwiedzanie Ho Chi Minh (katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego, zabytkowy budynek poczty). Przerwa na obiad, potem krótka regeneracja w hotelu. Odpoczynek po długim locie. 

Dzień 3.  TUNELE CU CHI

Z samego rana pojedziemy do słynnych tuneli Cu Chi. Zobaczymy niezwykłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tuneli, w których ukrywało się 18 tyś partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc...Następnie obiad w ekologicznym gospodarstwie, tam zobaczymy uprawę orzeszków ziemnych, ryżu a także...grzybów. Powrót do Ho Chi Minh City, czas zakupowy na nocnym targu.

Dzień 4.  DELTA MEKONGU

Tego dnia poznamy jeden z ważniejszych regionów rolniczych świata – Deltę Mekongu, słynącą z upraw palmy kokosowej, duriana oraz oczywiście ryżu. W czasie wycieczki: popłyniemy na wyspę znajdującą się w delcie rzeki, gdzie m. in.: zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. W zależności od pogody – wycieczka rowerowa lub rikszą wśród bujnej przyrody delty, obiad w lokalnej agroturystyce. Powrót do Sajgonu.

Dzień 5.  SAJGON - DANANG

Po śniadaniu transfer na lotnisko, następnie przelot do Danang. Zakwaterowanie w hotelu położonym przy plaży. Popołudnie przeznaczymy na relaks i chwalebne nicnierobienie, przerywane jedynie tradycyjnym wietnamskim masażem stóp. 

Dzień 6.  HOI AN

Przedpołudnie przeznaczymy na plażowanie, a popołudnie i wieczór na eksplorację jednego z najpiękniejszych miasteczek wietnamskich – Hoi An. Przez wieki było ważnym portem handlowym, od dziewiętnastego wieku nieco zapomniane, a ocalone przez zniszczeniem przez naszego rodaka – Kazimierza Kwiatkowskiego. W czasie spaceru zobaczymy między innymi Chińską Świątynie, Most Japoński a także pięknie oświetlone lampionami uliczki miasta. Powrót do hotelu.

Dzień 7.  HOI AN – MY SON

Przed południem dla chętnych plażowanie, dla niechętnych wycieczka rowerami trasami pomiędzy polami ryżowymi. W drugiej części dnia udamy się do My Son, dawnej  duchowej stolicy Czamów, do 15 wieku władców tego regionu. Transfer na stację kolejową,  przejazd nocnym pociągiem do Hanoi.

Dzień 8.  HOI AN – HANOI

Transfer do hotelu, czas na posiłek i odpoczynek po nocnej podróży. Zaraz po nim aby poczuć prawdziwy klimat Hanoi przesiadamy się na riksze! Poznamy 36 uliczek, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Zatrzymamy się na kawę z...jajkiem a także spróbujemy ulubionego napoju chłodzącego męskiej części populacji miasta, czyli bia hoi – żywego piwa made in Hanoi.  Nocleg w Hanoi.

Dzień 9.  HANOI

Dziś dalsza eksploracja stolicy Wietnamu - zobaczymy mi.in. Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze. Następnie przerwa na zakupy, a wieczorem ruszamy w miasto. Okazuję się, że nawet w centrum ostoi socjalizmu, jest miejsce na niezapomnianą zabawę. 

Dzień 10.  HANOI – SA PA

Wczesne śniadanie, następnie mniej więcej czterogodzinny przejazd do urokliwej miejscowości Sa Pa. Słynie ona z terasów ryżowych oraz plemion górskich, zamieszkujących okoliczne doliny. Już przed samym miastem będzie okazja aby podziwiać niezwykłe widoki. Pierwsze spotkanie z miasteczkiem, dla chętnych - wjazd kolejką na szczyt Fansipan – najwyższą górę Indochin. Powrót do hotelu i przerwa na kawę w Cong Cofee – napój w stylu Viet Congu. 

Dzień 11.  SA PA

Po śniadaniu wycieczka do Srebrnego Wodospadu, dojazd piękną widokowo trasą. Krótka wspinaczka  (15 min, schody) pod wodospad spadający z wysokości ponad 100m i dalszy przejazd do doliny Wodospadu Miłości położonej pod przełęczą Heavens Gate na wysokości 2000 m n.p.m. Spacer ok 1,5h do wodospadu i z powrotem (łatwy trekking po utwardzonej ścieżce). Przejazd do hotelu ok 14:00, krótki czas na relaks. Popołudniem wycieczka do urokliwej wioski – Ta Phin, zamieszkałej przez Czerwonych Dao. W jednym z domów zjemy posiłek przygotowany na bazie produktów prosto z ogródka. Powrót do Sa Pa.

Dzień 12.  SA PA 

Wycieczka całodniowa z lokalnym przewodnikiem (trekking ok 2,5h) do wiosek mniejszości Hmong i Red Dzao (Giang Ta Chai, Su Pan) przez jedną z najpiękniejszych widokowo dolin górskich, słynącej z  terasowych pól ryżowych. Powrót do Sapa, lunch i powrót do hotelu. Popołudnie wolne na relaks, late check out o 17:00 i czas na kolację na mieście. O 19:00 przejazd na stację kolejową w Lao Cai (1h). Przejazd nocnym pociągiem. 

Dzień 13.  HANOI - HA LONG

Po przyjeździe na stację w Hannoi, czas na kawę...oczywiście po wietnamsku, następnie transfer Hanoi – Ha Long Bay – dwudniowy rejs z noclegiem na statku. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne a także…szkołę na wodzie.  Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniki interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach).

Dzień 14.  HA LONG – HA NOI

Ciąg dalszy rejsu po Zatoce Ha Long, powrót do Hanoi, nocleg a następnego dnia lot do Polski.

Dzień 15.  HA NOI/ SAJGON – WARSZAWA 

Lądowanie w Warszawie

Warunki

Składowe ceny

20.11.2019 - 04.12.2019: 7190 PLN
11.01.2020 - 25.01.2020: 7190 PLN
14.03.2020 - 28.03.2020: 7190 PLN

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe: Warszawa – Dubaj; Dubaj – Sajgon; Sajgon – Dubaj, Dubaj - Warszawa,
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie,
 • zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3*,
 • lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski,
 • śniadania,
 • 3 obiady,
 • napoje bezalkoholowe serwowane do posiłku,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • posiłków poza śniadaniami i 3 obiadami,
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie,
 • zwyczajowych napiwków,
 • wizy do Wietnamu (25 USD),
 • przelot z  Sajgonu do Danang – ok. 80 USD.  

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na  wyprawę, która przybliży malownicze zakątki  Wietnamu. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hoi An, Sa Pa), ale także kipiący energią ulic Sajgon oraz ekstrawertyczne Hanoi. Poznamy uroki Indochin tych mniej  a także bardziej znanych! 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Pozytywny 01.06.2019 22:51

  Nie być tam, to coś w życiu stracić. Rewelacyjna organizacja imprezy. Brawo ZORIENTOWANI.

 • Kocur 08.12.2018 00:29

  rewelacyjny wypad , wielkosc grupy 10 osob - zgrani , super przewodnik Piotrek z grupa polskich rezydentow pieknie tę wycieczkę poprowadził, dzieki i polecamy :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl