Oferta - Wędrówki islandzkie

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Wędrówki islandzkie

10 dni 5850 zł
  • 12.06.2019 - 21.06.2019
Aktywne
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Nasz dziesięciodniowy pobyt na Islandii obejmie tyle atrakcji, że po jego zakończeniu będziecie prawdziwie zdumieni ich ilością i zróżnicowaniem a przeglądanie zdjęć z podróży zajmie Wam wiele dni.  

Nasze wędrówki:

Kaldera wulkaniczna Eldborg – wędrówka przez pole lawowe na szczyt wulkanicznej kaldery, głębokiej na 50 metrów. Ze szczytu kaldery widać ocean oraz cały półwysem Snaefellsnes.

Obszar geotermalny Hengill – wędrówka po obszarze geotermalnym z licznymi wyziewami, solfatarami, gorącymi źródłami, wodospadem. Jej kulminacją będzie kąpiel w geotermalnym kąpielisku.

Wodospad Glymur – wędrówka do najwyższego wodospadu Islandii, który opada ponad 200 m do wąskiego wąwozu. Zanim tam dojdziemy będziemy podziwiać brzozowe zarośla i kwiaty rezerwatu Storibotn.

Lodowiec Skaftafell – część największego lodowca Islandii i Europy – Vatnajokull. Piękny wielogodzinny szlak, który prowadzi przez rozległe pustkowia, piękną zieloną dolinę, aż do punktu widokowego, z którego rozciąga się powalający widok na jęzor lodowcowy.

Fimmvorduhals – trekking w bajecznym regionie Thorsmork. Wyjątkowy jak na Islandię zielony krajobraz. Trasa biegnie od porośniętej lasami doliny w stronę przełęczy Fimmvorduhals, która oddziela słynny wulkan Eyjafjallajokul od lodowca Myrdalsjokul. Widoki w czasie trekkingu zapierają dech w piersiach.

Płaskowyż Kjolur – wędrówka przez zupełnie dzikie i puste wnętrze wyspy z widokiem na okoliczne wzgórza oraz lodowiec Langjokul, drugi co wielkości lodowiec wyspy. Będziemy mieli także okazję pospacerować po wielkim cielsku lodowca.

 

W programie również kilka innych, krótszych wędrówek, m.in. przez pola lawowe, wzdłuż półwyspu Snaefellsness, wzdłuż ptasich klifów w okolicy Vik czy w dolinie ryftowej Thingvellir.

Oprócz naszych pieszych tras dojedziemy też do klasycznych atrakcji wyspy:

- gejzery Geysir i Strokkur

- wodospady Gullfos i Seljalandsfoss

- klify Dyrholaey i Londrongar

- dolinę ryftową Thingvellir

- księżycowy krajobraz wnętrza wyspy

- urocze miasteczka portowe miasteczka

- lodowcowe jeziora Hvitarlvatn i Jokulsarlon

- kolorowy Rejkiawik

Warunki

Składowe ceny

12.06.2019 - 21.06.2019: 5850 PLN

Cena zawiera

- przelot samolotem na trasie Warszawa-Rejkiawik-Warszawa

- transport busem przez cały czas trwania programu

- transport lokalny

- zakwaterowanie: 9 nocy w hostelach i domkach turystycznych

- opiekę polskiego pilota

- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

- wpłatę na TFG

Cena nie zawiera

- wyżywienia

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników: 7 osób

Możliwy wyjazd przy grupie 6 osób za dopłatą 250 zł.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W czasie podróży zobaczymy prawdziwie piękną Islandię, widzianą oczyma pieszego. Podróżując samochodem możemy dojechać do prawdziwych skarbów Islandii jednak dopiero piesze wędrówki pozwolą nam doświadczyć prawdziwej esencji tego piękna, poczuć dzikość wyspy i podziwiać niezwykłe krajobrazy w kameralnym gronie. W czasie 10 dniowego wyjazdu będziemy mieli szansę podziwiać lodowce, wulkaniczne kratery i kaldery, wielkie wodospady, pola geotermalne oraz cudowne panoramy. Podróżujemy w kameralnej grupie, dzięki czemu doświadczenie islandzkiej przyrody będzie pełniejsze.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl