Oferta - Islandia i Wyspy Owcze
tel: 533 833 485
534 636 131
email:
534 636 131
ISLANDIA
Dzień 1. Przelot na trasie Warszawa-Keflavik/Reykjavik
Wieczorny przylot do Keflaviku, przejazd do hotelu w pobliżu lotniska.
Dzień 2. Zachodnia Islandia i Reykjavik
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Rejkiawiku i zrobimy sobie spacer po kameralnej stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Następnie pojedziemy na północ i powędrujemy do spektakularnego wodospadu Glymur, najwyższego wodospadu Islandii, który opada ponad 200 metrów do wąskiego wąwozu. Dzień zakończymy w dolinie ryftowej Thingvellir, miejscu o szczególnym znaczeniu dla Islandczyków. Geograficznie jest to miejsce styku dwóch płyt kontynentalnych, natomiast historycznie to siedziba pierwszego islandzkiego parlamentu - Althingu. Nie zabraknie też czasu na pierwsze lokalne zakupy.
Dzień 3. Złota Pętla
Tego dnia poznawać będziemy bogatą w atrakcje okolicę tzw. "Złotej Pętli". Zaczniemy od wodospadu Gullfoss - jednego z najpiękniejszych wodospadów w Europie. Kolejną atrakcją będzie Geysir, od którego pochodzi nazwa "gejzer". Sam Geysir już nie jest aktywny, natomiast z dużą częstotliwości wyrzuca do góry strumień wody jego kuzyn - Strokkur. Pojedziemy też kawałek w głąb interioru, by zobaczyć księżycowy krajobraz wyspy. W programie na dzisiaj będzie także wejście na kalderę wulkaniczną Kerid oraz smakowanie ciasta pomidorowego w jednej z islandzkich szklarni. Jeśli starczy czasu i chęci to dzień zakończymy wędrówką do wodospadu Bruarfoss.
Dzień 4. Południowa Islandia: czarna plaża, klify Dyrholaey i dużo więcej
Przejazd w kierunku lodowca Vatnajokull. Nie będzie to tylko sama jazda, gdyż po drodze czeka nas kilka przepięknych miejsc. Pierwszym z nich będzie wodospad Seljalandsfoss. Nie jest to jakiś wyjątkowy wodospad jeśli chodzi o rozmiary lecz jest o tyle niezwykły, że można obejść go dookoła. Kolejny punkt programu to niezwykle fotogeniczne klify Dyrholaey, z których rozpościera się nieprawdopodobny widok na całą okolicę. W okolicach Vik przespacerujemy się z kolei czarną plażą, która swoją nazwę zawdzięcza czarnemu piaskowi i kamykom. Jest to też miejsce, w którym będziemy mogli z bliska przyjrzeć się bazaltowym słupom, które wykształciły się w procesie stygnięcia lawy. Ale to nie wszystko - będzie też okazja zobaczyć... trolle! Co prawda znieruchomiałe, ale mimo wszystko wciąż przemawiające do wyobraźni.
Dzień 5. Lodowiec Vatnajokul
Ten dzień przeznaczymy na eksplorację okolic lodowca Vatnajokul, największego lodowca Islandii i Europy. Udamy się na spacer w okolicy lodowca Skaftafell, gdzie były kręcone sceny do „Gry o Tron”. Przed nami fascynujący widok wielkiego jęzora lodowcowego a także bazaltowych kolumn wodospadu Svartifoss. Będziemy też podziwiać wspaniałe i niepowtarzalne laguny polodowcowe Jokusarlon oraz Fjallsarlon. Dla chętnych możliwość przepłynięcia się łodzią po lagunie. Odwiedzimy również „diamentową plażę”, na której połyskują w słońcu bryły lodu, które wcześniej oderwały się od cielska lodowca i spłynęły lodowcową rzeką do morza.
Dzień 6. Prom
Rano przejeżdżamy na promowisko i rozpoczynamy podróż na Wyspy Owcze. Rejs trwa ok. 15 godzin
WYSPY OWCZE
Dzień 7. Przybycie na Wyspy Owcze - Wyspa Eysturoy
Po opuszczeniu promu udamy się na kilkugodzinny spacer do spektakularnego Klifu Niewolników - Traelanipa, po drodze mijając największe jezioro Wysp Owczych – Sorvagsvatn, którego wody opadają prosto do oceanu.
Tego dnia zobaczymy także Trøllkonufingur, charakterystyczną, wystającą ponad klify postrzępioną skałę, której nazwę tłumaczy się jako "palec kobiecego trolla". Opowiemy sobie dlaczego. Dla chętnych spacer w górę wzgórza, oczywiście z nagrodą w postaci onieśmielającego widoku. Jeżeli będzie czas i chęci to przejazd do wodospadu Mulafosur i wioski Gasadalur.
Dzień 8. Wyspa Eysturoy i Vidoy
Dzień rozpoczniemy w Gjógv, jednej z najbardziej urokliwych miejscowości archipelagu. Jeśli dopisze szczęście w tutejszej zatoce, przy brzegu, zobaczymy foki. Dla chętnych spacer na okoliczne wzgórze i klify. Następnie przepiękną drogą pojedziemy na wschód w kierunku wysp Bordoy i Vidoy. Dojedziemy do niezwykle fotogenicznego cypla Vidareidi – to najdalej wysunięta na północ zamieszkała część Wysp Owczych. Odwiedzimy miejscowy kościółek oraz podejdziemy na okoliczne wzgórze, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Następnie z miejscowości Klaksvik, wciśniętej między dwa fiordy, popłyniemy na wyspę Kalsoy, gdzie czekają na nas kolejne spektakularne widoki. W Klaksvik, jeśli starczy czasu, możemy zakupić piwo w lokalnym browarze – Foroya Bjor.
Na Kalsoy udamy się na przyjemną wędrówkę w kierunku latarni morskiej Kallur ze spektakularną scenerią. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy posągu pół kobiety, pół foki, za którego powstaniem kryje się niezwykła historia.
Dzień 9. Wycieczka na Mykines
Całodniowa wycieczka na praktycznie niezamieszkałą wyspę Mykines. Na wyspę dostaniemy się łodzią a następnie udamy się na kilkugodzinną wędrówkę, w trakcie której będziemy mogli podziwiać cudowne krajobrazy oraz liczne gatunki ptaków na czele z maskonurami, które upodobały sobie trudno dostępne miejsca nad samym brzegiem morza. Powrót po południu na wyspę Vagar łodzią. Następnie udamy się do Gasadalur, która do niedawana była jedną z najbardziej odizolowanych miejscowości na archipelagu. Zobaczymy tam m.in. piękny wodospad Mulafossur.
Uwaga: w terminie wrześniowym zamiast podróży na Mykines podróż łodzią wzdłuż klifów Vestmanna. Jest to jedna z największych atrakcji Wysp Owczych. Klify Vestmanna osiągają wysokość 500 m i nazywane są ptasimi klifami z uwagi na dużą ilość ptaków morskich jakie można tam spotkać. Przy odrobinie szczęścia można spotkać tam również foki. Udamy się też na spacer w kierunku Kirkjubour, historycznej siedziby biskupa Wysp Owczych, gdzie zobaczymy pozostałości katedry św. Magnusa oraz urokliwe domki kryte darnią. Jeżeli pogoda pozwoli szlak z Torshavn do Kirkjubjour będzie można przejść pieszo.
Dzień 10. Torshavn
Rano Muzeum Narodowe, część muzealna i plenerowa. Następnie spacer po Torshavn – stolicy Wysp Owczych, gdzie przespacerujemy się kameralnymi uliczkami. Zobaczymy mi.in. niezwykłe, w swej skromności budynki administracji państwowej. Czas wolny na shopping i jedzenie. Warto wejść do Panama Cafe. Po południu przejdziemy się starym szlakiem w kierunku Kirkjubour, historycznej siedziby biskupa Wysp Owczych, gdzie zobaczymy pozostałości katedry św. Magnusa, kościół św. Olafa oraz urokliwe domki kryte darnią.
Dzień 11. Vagar – Polska
Przelot do Polski
Transfer na lotnisko i przelot do Polski.
Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.
* na Wyspach Owczych, opiekun wyprawy zapewnia podstawowe składniki do śniadań, codziennie uzupełniane, na Islandii śniadania w miejscu noclegu
Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem (bez prowizji).
Koszt przelotu na Islandię to ok. 500/800 PLN, lot powrotny z Wysp Owczych do Polski ok. 1500/2000 PLN. Ceny zależne są od miasta wylotu i terminu.
Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformwoać Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.
Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.
Liczba uczestników: 7-8 osób
Zaliczka: 2000 PLN
Zapraszamy na ekscytującą podróż przez dwie krainy: krainę owiec i krainę lodu i ognia. Naszym busem przemierzymy najciekawsze miejsca na Wyspach Owczych oraz niemal całą Islandię odwiedzając jej największe skarby, miejsca, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach.
Na naszej drodze znajdą się niepowtarzalne miejsca: wspaniałe wyspiarskie krajobrazy Wysp Owczych, głębokie fiordy wschodniego wybrzeża Islandii, wielkie wodospady, gejzery i wulkany. Odwiedzimy też miejsca najważniejsze dla historii obydwu krajów. Takie jak klimatyczne Torshavn – niewielką stolicę Wysp Owczych, Thingvellir – dolinę ryftową, gdzie zebrał się pierwszy islandzki parlament, uroczy Rejkiawik, śliczne, małe rybackie miasteczka.
Nie zabraknie też czasu na relaks, zarówno w czasie spokojnych wędrówek wśród przepięknej surowej przyrody, jak i podczas zupełnego odprężenia w gorących, termicznych wodach. To będzie naprawdę niezapomniana wyprawa!
Dodaj komentarz