Oferta - Islandia i Wyspy Owcze

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Islandia i Wyspy Owcze

14 dni 8750 zł
 • 11.08.2021 - 24.08.2021
  • 11.08.2021 - 24.08.20218750zł
  • 31.08.2021 - 13.09.20218950zł
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Wycieczki na Wyspy Owcze
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

ISLANDIA

Dzień 1. Warszawa / Katowice - Rejkiawik

Wylot z lotniska w Warszawie, przylot do Keflawiku, przejazd busem do Rejkiawiku.

Dzień 2. Rejkiawik – Vik

Po śniadaniu zrobimy sobie spacer po kameralnej stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Następnie przejazd na wschód w stronę miejscowości Vik, gdzie będziemy podziwiać czarną plażę. Zobaczymy także spektakularne klify Dyrholaey. Po drodze spojrzymy także na znany wulkan Eyafjallajökul, który narobił dużo zamieszania w 2010 roku. 

Dzień 3. Gullfoss – Geysir

Tego dnia poznajemy miejsca na tzw. Złotej Pętli. Zobaczymy dwukaskadowy wodospad Gullfoss oraz Geysir – obszar gejzerów i ciepłych źródeł, od nazwy którego powstała nazwa gejzer. Jeżeli pogoda pozwoli przemieścimy się drogą Kjölur o charakterystycznym księżycowym krajobrazie, w kierunku lodowca Langjökul, drugiego co do wielkości lodowca na wyspie.

Dzień 4. Półwysep Snaefelsness

Dzień rozpoczniemy od odwiedzenia Thingvellir, miejsca szczególnego dla Islandczyków z powodów historycznych – to tutaj w 930 roku zebrał się po raz pierwszy islandzki parlament. Jest on również istotny z powodów geograficznych, gdyż jest to dolina ryftowa – jedyna część Grzbietu Śródatlantyckiego znajdująca się ponad poziomem morza. Tutaj widać na własne oczy wielki proces tektoniczny, jakim jest oddalanie się od siebie płyt północnoamerykańskiej i europejskiej. Następnie przejedziemy w kierunku półwyspu Snaefelsness, gdzie tego dnia zobaczymy lodowiec Snaefelsnesjökul, bazaltowe klify Londgrangar, pola lawowe i uroczy kościółek w Budir.

Dzień 5. Snaefelsness - Akureyri

Po śniadaniu udamy się w kierunku jednego z najbardziej fotogenicznych miejsc Islandii, jakim jest wodospad Kirkjufellfoss i słynna góra Kirkjufell. Następnie odwiedzimy muzeum rekina, gdzie będzie można spróbować sfermentowanego mięsa tej ryby. Kolejny punkt na naszej trasie to urocze portowe miasteczko Stykkisholmur. Następnie skierujemy się na zachód w stronę stolicy północy – Akureyri. Po drodze zobaczyły wspaniałe formacje skalne na półwyspeie Vatnsnes.

Dzień 6. Akureyri - Myvatn

Dzień rozpoczniemy od spaceru po Akureyri, które pomimo swojej niewielkiej populacji (17 tys. mieszkańców) jest centrum kulturalnym całej północnej Islandii. Miasto posiada swoje lotnisko, port, filharmonię, uniwersytet oraz centrum kongresowe. Jednocześnie jest wspaniale położone, na końcu długiego fiordu i pomiędzy wysokimi górami. Później przemieścimy się na wschód, w kierunku Myvatn, malowniczego jeziora, w pobliżu którego znajduje się obszar wygasłych wulkanów, gorących, bulgoczących źródeł i wyziewów. Geotermalne wody wykorzystano do pozyskiwania energii. Będziemy mogli zwiedzić muzeum przy elektrowni geotermalnej Krafla, w którym w przystępny sposób opisano procesy geologiczne prowadzące do powstania gorących wód jak i sposoby ich wykorzystania. Po południu dla chętnych wyjazd do Husawiku na rejs, w czasie którego będzie możliwość podziwiania wielorybów.

Dzień 7. Myvatn - Husavik

Tego dnia pozostaniemy w bogatej w atracje okolicy jeziora Myvatn. Wejdziemy m.in. na wielki wulkaniczny krater Hverfjall, osiągający wysokość 420 m n.p.m., a także pospacerujemy po Dimmuborgir - osobliwym lesie lawowych formacji, które przyjmują przeróżne kształty. Następnie udamy się do portowego miasteczka Husavik, gdzie będziemy mogli odbyć kilkugodzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Husavik to także bardzo ładne miasto, pełne urokliwych zakątków i miejsc, gdzie można dobrze zjeść i wypić pyszne cappuccino. To dla tych, którzy unikają wodnych przygód :)

Dzień 8. Tjörnes – Dettifoss – Wschodnie Fiordy

Rozpoczniemy od podziwiania półwyspu Tjörnes, na którym spotkać można kolonie maskonurów i innych ptaków. Następnie pojedziemy podziwiać spektakularne wodospady Dettifoss i leżący nieco dalej Selfoss. Detifoss to jeden z najpotężniejszych i najobfitszych w wodę wodospadów w Europie. Jego szerokość wynosi 100 metrów, zaś spiętrzone wody spadają aż 45 metrów do znajdującego się poniżej kanionu. Z Detifoss udamy się na wschód wyspy, zwany też Wschodnimi Fiordami, ze względu dominujący fiordowy typ wybrzeża. Odwiedzimy pięknie położoną, klimatyczną miejscowość Seydisfjordur, do której zawijają promy z pasażerskie z Norwegii i Wysp Owczych.

Dzień 9. Prom na Wyspy Owcze

Rano pożegnamy się z Islandią i wsiądziemy na prom, którym popłyniemy na Wyspy Owcze. Cały dzień na morzu. W godzinach nocnych przypływamy do Torshavn i kierujemy się do hotelu.

WYSPY OWCZE

Dzień 10. Wyspa Streymoy

Wcześnie rano meldujemy się w stolicy Wysp Owczych  Torshavn. Zwiedzanie wysp zaczniemy od wyspy Streymoy w stronę Vestmanna, gdzie znajdują się wysokie nawet na 500 m klify zamieszkiwane przez ptaki morskie i foki. Jeszcze dalej na północ zobaczymy urokliwą wioskę Saksun z dachami domów porośniętymi darnią. Krótki spacer po okolicy. Po południu zrobimy spacer na punkt widokowy Sornfelli ze wspaniałym widokiem na fiord i wyspy. Zobaczymy też wodospad Fossa. Na wieczór udamy się na nocleg do kameralnego Torshavn.

Dzień 11. Wyspa Eysturoy i Vidoy

Dzień rozpoczniemy od spaceru po mieście. Po Torshavn udamy się na wyspę Eysturoy, gdzie naszym oczom ukażą się kolejne przepiękne krajobrazy. Przejazd pięknymi drogami, wzdłuż których pasą się stada uroczych owieczek towarzyszących nam przez cały pobyt na Wyspach Owczych. Największą atrakcją dnia będzie spacer na Slættaratindur, najwyższy szczyt Wysp Owczych (882 m n.p.m.), z którego w dobrą pogodę widać wszystkie 18 wysp archipelagu. Po wędrówce zrobimy jeszcze spacer po okolicznych wioskach  Eiði, Gjógv i Funningsfjørdur, skąd rozpościera się piękny widok na fiordy. 

Dzień 12. Północne kresy

Naszą podróż rozpoczniemy od niezwykle fotogenicznego cypla Vidareidi to najdalej wysunięta na północ zamieszkała część Wysp Owczych, gdzie odwiedzimy miejscowy kościółek. Następnie promem przepłyniemy na wyspę Kalsoy, gdzie czekają na nas kolejne spektakularne widoki. Tutaj udamy się też na wędrówkę w kierunku latarni morskiej Kallur. W drodze powrotnej przespacerujemy się po miasteczku Klaksvik, wciśniętym między dwa fiordy i napijemy się dobrej kawy.

Dzień 13. Wyspa Vagar

Ostatniego dnia na Wyspach zobaczymy kolejne piękne miejsca, tym razem na wyspie Vagar. Na początku udamy się na spacer szlakiem do Gasadalur. Następnie na południu wyspy udamy się na spektakularny punkt widokowy Traelanipa, z którego widać największe jezioro Wysp Owczych - Sorvagsvatn umiejscowione nad dwoma morskimi jaskiniami wrzynającymi się w głąb klifów. Zobaczymy także Trøllkonufingur, charakterystyczną, wystającą ponad klify postrzępioną skałę, której nazwę tłumaczy się jako "palec kobiecego trolla".

Dzień 14. Powrót do Polski

Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

W terminie wiosennym kolejność odwrócona  zaczynamy na Wyspach Owczych i kończymy na Islandii. 

Warunki

Składowe ceny

11.08.2021 - 24.08.2021: 6950 PLN + bilet lotniczy ok 1800 PLN
31.08.2021 - 13.09.2021: 7150 PLN + bilet lotniczy ok 1800 PLN

Cena zawiera

 • Bus na całej trasie;
 • prom z Islandii na Wyspy Owcze (termin wiosenny: z Wysp Owczych na Islandię);
 • zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach i domach wakacyjnych w pokojach 2 osobowych (łazienka może być wspólna); 
 • noclegi w kuszetkach na promach;
 • śniadania;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • skład na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia poza 4 śniadaniami (na wybranych noclegach na Islandii, gdzie nie jest wliczone śniadanie oraz na Wyspach Owczych domy wyposażone w kuchnię i jest możliwość samodzielnego przyrządzenia posiłku);
 • biletu lotniczego na trasie Warszawa-Rejkiawik (bagaż podręczny 40x30x20 cm); Wyspy Owcze-Warszawa, kupowany osobno po zebraniu się grupy. Wówczas potwierdzana jest cena. 
 • wstępów i atrakcji dla chętnych.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-8 osób

Zaliczka: 2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na ekscytującą podróż przez dwie kainy: krainę owiec i krainę lodu i ognia. Naszym busem przemierzymy najciekawsze miejsca na Wyspach Owczych oraz niemal całą Islandię odwiedzając jej największe skarby, miejsca, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach.

Na naszej drodze znajdą się niepowtarzalne miejsca: wspaniałe wyspiarskie krajobrazy Wysp Owczych, głębokie fiordy wschodniego wybrzeża Islandii, wielkie wodospady, gejzery i wulkany. Odwiedzimy też miejsca najważniejsze dla historii obydwu krajów. Takie jak klimatyczne Torshavn – niewielką stolicę Wysp Owczych, Thingvellir  dolinę ryftową, gdzie zebrał się pierwszy islandzki parlament, uroczy Rejkiawik, śliczne, małe rybackie miasteczka.

Nie zabraknie też czasu na relaks, zarówno w czasie spokojnych wędrówek wśród przepięknej surowej przyrody, jak i podczas zupełnego odprężenia w gorących, termicznych wodach. To będzie naprawdę niezapomniana wyprawa!

Dodatkową atrakcją wyjazdu są warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa Marcina Szabłowskiego. Portfolio Maricna można zobaczyć tutaj https://szablowski.pl/

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl