Oferta - Północna Islandia

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Północna Islandia

7 dni 4450 zł
 • 17.06.2021 - 23.06.2021
  • 17.06.2021 - 23.06.20214450zł
  • 23.09.2021 - 29.09.20214250zł
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1Warszawa - Rejkiawik

Wylot z lotniska w Warszawie, przylot do Keflawiku, przejazd busem do Rejkiawiku.

Dzień 2. Ku Północy

Wcześnie rano skierujemy się na zachód w stronę stolicy północy – Akureyri, miasta, które pomimo swojej niewielkiej populacji (17 tys. mieszkańców) jest centrum kulturalnym całej północnej Islandii. Miasto posiada swoje lotnisko, port, filharmonię, uniwersytet oraz centrum kongresowe. Jednocześnie jest wspaniale położone, na końcu długiego fiordu i pomiędzy wysokimi górami. Popołudniowy spacer po mieście. Jadąc do Akureyri zboczymy na chwilę z głównej drogi by zobaczyć formacje skalne Hvitserkur, wystające malownicze ponad północne morze.

Dzień 3. Myvatn

Przejazd na wschód, do malowniczego jeziora Myvatn. Po drodze przystanek przy wodospadzie Godafoss. W pobliżu Myvatn znajduje się obszar wygasłych wulkanów, gorących, bulgoczących źródeł i wyziewów. Geotermalne wody wykorzystano do pozyskiwania energii. Zwiedzimy muzeum przy elektrowni geotermalnej Krafla, w którym w przystępny sposób opisano procesy geologiczne prowadzące do powstania gorących wód, jak i sposoby ich wykorzystania. Następnie przespacerujemy się po niezwykłych polach lawowych Krafla.

Dzień 4. Myvatn - Husavik

Tego dnia pozostaniemy w bogatej w atrakcje okolicy jeziora Myvatn. Wejdziemy m.in. na wielki wulkaniczny krater Hverfjall, osiągający wysokość 420 m n.p.m. a także pospacerujemy po Dimmuborgir - osobliwym lesie lawowych formacji, które przyjmują przeróżne kształty. Przespacerujemy się także do góry Vindbelgjarfjall, skąd roztacza się piękny widok na jezioro Myvatn i okoliczne wyspy. Po południu dla chętnych możliwość kąpieli w lokalnych gorących źródłach.

Dzień 5. Tjörnes – Dettifoss

Z samego rana udamy się do portowego miasteczka Husavik, gdzie będziemy mogli odbyć kilkugodzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Husavik to także bardzo ładne miasto, pełne urokliwych zakątków i miejsc, gdzie można dobrze zjeść i wypić pyszne cappuccino. To dla tych, którzy unikają wodnych przygód :)

Następnie skierujemy się na północny kraniec półwyspu Tjörnes, na którym spotkać można kolonie maskonurów i innych ptaków. Następnie odwiedzimy kanion Asbyrgi, powstały na skutek powodzi lodowcowych. Jedną z atrakcji tego miejsca jest brzozowy lasek, będący niecodziennym widokiem na Islandii. W pobliżu Asbyrgi, w dolinie rzeki Jokulsa, znajduje się inny kanion – Hljóðaklettar, gdzie możemy podziwiać wyrzeźbione przez naturę formacje skalne. 

Na koniec dnia obejrzymy spektakularny wodospad Dettifoss. Dettifoss to jeden z najpotężniejszych i najobfitszych w wodę wodospadów w Europie. Jego szerokość wynosi 100 metrów, zaś spiętrzone wody spadają aż 45 metrów do znajdującego się poniżej kanionu.

Dzień 6. Myvatn - Akureyri

Tego dnia zapuścimy się nieco dalej w interior. Przed drogą powrotną zrobimy kilka dłuższych spacerów, m.in. do wodospadu Aldeyjarfoss. Następnie przejazd do Akureyri i popołudniowy spacer po mieście.  

Dzień 7. Akureyri – Keflavik

Długi przejazd w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze kilka postojów w malowniczych miejscach. Na chwilę zatrzymamy się w Rejkiawiku by pospacerować tamtejszymi kameralnymi uliczkami, napić się kawy i być może zrobić małe zakupy. Następnie przejazd do term Błękitnej Laguny a stamtąd na lotnisko w Keflawiku.

Główne atuty wyjazdu:

 • wielki wulkaniczny krater Hverfjall
 • spektakularne wodospady Godafoss i Dettifoss
 • formacje skalne Hvitserkur
 • kanion Asbyrgi
 • portowe miasteczko Husavik
 • pola lawowe Krafla
 • stolica Północy  Akureyri
 • urocze maskonury

Warunki

Składowe ceny

17.06.2021 - 23.06.2021: 3250 PLN + bilet lotniczy ok 1200 PLN
23.09.2021 - 29.09.2021: 3250 PLN + bilet lotniczy ok 1000 PLN

Cena zawiera

 • Przelot na trasie Warszawa - Rejkiawik - Warszawa (bagaż podręczny 40x30x20 cm);*
 • transport 9-osobowym minibusem przez cały czas wyjazdu;
 • zakwaterowanie w pensjonatach, hotelach i komfortowych domkach wakacyjnych;
 • 5 śniadań; 
 • wstępy do odwiedzanych obiektów;
 • ubezpieczenie turystyczne; 
 • składkę na TFG i TFP.

* Bilet w limitach:

 • kwiecień-maj; wrzesień-paźdzernik 1000 zł
 • czerwiec – 1200 zł
 • lipiec-sierpień  1500 zł

Jeżeli cena biletu przekroczy powyższe kwoty, konieczna będzie dopłata powyżej ustalonego limitu.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg wynosi około 200 zł. Cena bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg waha się między 400 a 500 zł.

Cena nie zawiera

 • posiłków poza śniadaniami – obiady, w restauracjach po drodze (koszt ok. 15-25 EUR).

W czasie zakwaterowania w domku wakacyjnym dysponujemy wyposażoną kuchnią, w której po powrocie można przyrządzić posiłek. Wcześniej odwiedzamy sklep spożywczy.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wspólny wyjazd do krainy elfów  cudownej Islandii, tym razem do jej północnej części. W planie mamy całą listę niezwykłych miejsc, skupionych głównie wokół tzw. Diamentowej Pętli, w okolicach jeziora Myvatn. Jest to obok Złotej Pętli w zachodniej Islandii, drugi pod względem "nagromadzenia" atrakcji region na Islandii.

Podróżujemy w kameralnym gronie, nasza grupa liczy maksymalnie 8 osób  zawsze towarzyszy nam wspaniała atmosfera. W programie mamy miejsca gremialnie odwiedzane przez turystów, jak również takie, gdzie pewnie będziemy my sami. W Islandii bowiem trzeba poczuć przestrzeń i pustkę, by w pełni odczuć atmosferę tego kraju.

Po wyspie będziemy poruszać się komfortowym minibusem. Oprócz klasycznego zwiedzania (choć w przypadku Islandii trudno o takim mówić) wybierzemy się również na kilka mniejszych i większych spacerów, by móc podziwiać wyspiarską przyrodę. A jest doprawdy co podziwiać! 

Obiady będziemy jeść w lokalnych restauracjach. Cena posiłku to ok. 15-25 EUR. Dodatkowo postoje w lokalnych sklepach, gdzie co prawda ceny są wyższe niż w Polsce, ale mimo wszystko można w rozsądnej cenie nabyć różne produkty spożywcze. Pokoje w naszych noclegach są zawsze przyjemne i czyste. Śpimy w pokojach dwuosobowych. 

Wylot jak i przylot jest z Warszawy liniami Wizzair, póki co jedynymi, które zapewniają bezpośrednie połączenie Polski z Islandią.

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • Znamy Islandię od podszewki, byliśmy tam kilkadziesiąt razy. Po prostu kochamy Islandię!
 • Cena naszej wyprawy jest niska na tle wielu innych ofert biur podróży. Czasami nawet o 50%!
 • W porównaniu do innych ofert, które podkreślają, że są tanie, w trakcie naszego wyjazdu macie zapewnione kilka naprawdę ważnych rzeczy:
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych,
 • śniadania,
 • logistykę – śpimy w 3 różnych miejscach po to, by nie robić codziennie ogromnych dystansów,
 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 8 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl