Oferta - Fotowyprawa - Parki Narodowe USA

tel: 
537 975 995
email: 

Fotowyprawa - Parki Narodowe USA

17 dni 14934 zł
  • 01.08.2024 - 17.08.2024
Fotowyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Warszawy
Wylot z Polski przez port tranzytowy.

Dzień 2. Las Vegas
Przylot do Las Vegas. Zakwaterowanie i w zależności od godziny przylotu czeka nas wieczorne zwiedzanie miasta, które dopiero w nocnych godzinach nabiera swoistego charakteru.

Dzień 3. Dolina Śmierci
Tego dnia ruszymy w stronę Parku Narodowego Doliny Śmierci. Jest to, poza Alaską, największy park w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, jednak najbardziej będzie nas interesować światło i złota godzina, aby te niezwykłe krajobrazy zarejestrować w najdogodniejszym dla nas czasie. Surowość tego miejsca pozwala na
minimalistyczne kadry i ciekawe portrety. Warto również wspomnieć, że część powierzchni parku leży poniżej poziomu morza, a najniższy punkt (86m.p.p.m), znajdujący się przy Badwater, jest zarazem najniżej położonym miejscem na półkuli zachodniej. Nocleg w Las Vegas.

Dzień 4. Park Narodowy Zion
Tego dnia opuszczamy Las Vegas i udajemy się do Parku Narodowego Zion, najstarszego w stanie Utah i jednego z najbardziej cenionych Parków Narodowych Stanów Zjednoczonych. Największą atrakcją tego obiektu przyrody jest bez wątpienia Kanion Zion, w szczególności jego południowy kraniec, odkrywający zjawiskowe formy skalne, powstałe wskutek erozji przez rzekę Virgin. Paleta barw parku (od białych szczytów, przez dominujące żółte skały, aż po wyrazistą czerwień piaskowca) jest wręcz nie do opisania. O różnych porach dnia, skały te przybierają przeróżne odcienie, ze względu na inną barwę i intensywność światła. Tego dnia będziemy mieli okazję zobaczyć jak się prezentują w świetle zachodzącego Słońca. To będzie również okazja to pierwszych nocnych zdjęć i podziwiania rozgwieżdżonego nieba. Nocleg w Kannab.

Dzień 5. Zwiedzanie Parku Narodowego Zion
Dziś będziemy mieli okazję do spokojnej eksploracji parku Zion. Jest w nim kilkanaście szlaków o różnym stopniu trudności. Komunikacja między szlakami jest bardzo dobra, ponieważ wzdłuż rzeki kursują wewnętrzne autobusy, które sprawnie przewożą turystów pomiędzy przystankami. Dzięki temu możemy wybrać jednego dnia aż 2-3 szlaki o różnym stopniu trudności. Nocleg w Kanaab.

Dzień 6. Park Narodowy Kanionu Bryce
Specyficzny klimat Bryce Canyon, z dużymi wahaniami temperatur, powoduje ciągłe zamrażanie i odmrażanie wody w szczelinach skał a w rezultacie kreuje powstawanie naturalnych rzeźb, łuków, tuneli, mostów. Nazwa Bryce Canyon jest trochę myląca. Wcale nie mamy tu do czynienia z kanionem, ale olbrzymią niecką, mającą kształt amfiteatru, w której rozmieszczone są owe skalne, fantastyczne postacie. Wzdłuż górnej krawędzi amfiteatru biegnie malowniczy szlak- z jego punktów widokowych obserwować można te cuda natury. Tego dnia również będzie możliwość nocnego fotografowania choćby Drogi Mlecznej. Nocleg w Kanaab.

Dzień 7. White Pocket
Szóstego dnia naszej przygody będziemy mieli okazję spełnić marzenie niejednego fotografa, a mianowicie wycieczka do White Pocket z absolutnie unikalnymi formacjami skalnymi. Poza tym trzeba zaznaczyć, że podczas naszego pobytu w Kanaab dla chętnych będzie możliwość wzięcia udziału w loterii, której wygrana pozwoli na odwiedzenie słynnej formacji skalnej „The Wave”. Liczba odwiedzających jest ograniczona do 10 osób dziennie dlatego będziemy mocno wspierać każdego zainteresowanego.
Nocleg w Kanaab

Dzień 8. Wielki Canyon
Nadszedł czas na coś dosłownie wielkiego. Monstrualny wręcz Wielki Kanion Kolorado, który jest ósmym cudem świata, został wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco, jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Długość kanionu wynosi ok. 450 km, ma do 29 km szerokości i 1,9 km głębokości. Lokalne warstwy wapieni, łupków, piaskowców i granitów opowiadają geologom historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Zwiedzać będziemy północną krawędź Grand Kanionu (North Rim), zdecydowanie bardziej dziką i mniej obleganą niż zawsze pełną wycieczek południową krawędź (South Rim). Będzie czas nie tylko na punkty widokowe, ale również na jeden szlak pieszy. Dzień zakończymy na podziwianiu Zachodu Słońca nad Horseshoe Bend.

Dzień 9. Wielki Canyon
Drugi dzień poświęcimy na eksplorację i zejście na sam dół Wielkiego Kanionu, są to o tyle niezapomniane przeżycia, że dopiero stamtąd doznamy prawdziwej skali wielkości tego cudu natury. Dla chętnych będzie również możliwość przejażdżki konnej lub raftingu.

Dzień 10. Kanion Antylopy
Przed nami kolejny dzień pełen atrakcji oraz cudów natury, stworzonych przez przyrodę w ciągu ostatnich milionów lat. Zaczniemy od odwiedzenia Dolnego Kanionu Antylopy, który prezentuje wręcz nierealistyczne formacje skalne, skrzętnie ukryte pod skalistą powierzchnią pustynnego krajobrazu rezerwatu Navajo na terenie Arizony. Jest to najbardziej znany na świecie kanion szczelinowy. Kanion Antylopy jest uznawany przez wielu bardzo doświadczonych podróżników, za najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Żadne zdjęcie nie odda magii jaką możemy poczuć krocząc po dnie kanionu, choć zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Następnie udamy się w stronę naszego kolejnego miejsca noclegowego przejeżdżając przez Dolina Pomników (Monument Valley). To gigantyczna dolina położona na granicy stanów Arizona i Utah. Jest to bardzo charakterystyczne i fotogeniczne miejsce ze względu na wznoszące się miejscami na 200 m kruche skały z czerwonego piaskowca. Najpiękniej prezentują się w późno popołudniowym oświetleniu i wtedy będzie nam dane odwiedzić to miejsce.

Dzień 11. Moab i Park Łuków Skalnych
Kolejnego dnia ruszymy do miasteczka Moab, gdzie spędzimy kolejne trzy dni. Po zakwaterowaniu i obiedzie udamy się do Parku Łuków Skalnych. W okolicach złotej godziny i świetle zachodzącego Słońca barwy skał stają się najpiękniejsze dla naszego oka. Wystarczy wspomnieć, że właśnie oświetlone łagodnymi promieniami Słońca łuki i formacje skalne Arches National Park zdobią okładki magazynów podróżniczych na całym świecie. Jest również idealne miejsce dla kolejnych nocnych kadrów.

Dzień 12. Park Narodowy Canyonlands
Okolice Moab słyną z pięknych krajobrazów i urozmaiconych szlaków przeprawowych, które pokonać można samochodem terenowym. W tym celu wypożyczymy Jeepy Wranglery, dzięki którym będziemy mogli zwiedzić Park Narodowy Canyonlands w dość nietuzinkowy sposób. Wokół Moab jest kilkadziesiąt różnej trudności szlaków przygotowanych dla samochodów terenowych i na nich spędzimy większą część dnia. Nawierzchnie stanowią w większości luźne i lite skały piaskowca o ciemnym, ceglanym kolorze. Błoto jest tam rzadkością, dzięki czemu spektakularne widokowo trasy są dość łatwe w przeprawie. Jeepy mamy oczywiście dla siebie i możemy zmieniać się za kierownicą. Najprawdopodobniej będzie możliwość spędzenia jednej nocy pod namiotami, na jednym ze szlaków, w namiocie klasycznym lub dachowym (ilość miejsc ograniczona). Nocleg w okolicy Mesa Arch - położony na skraju klifu łuk z piaskowca tworzący ramę dla imponujących wschodów słońca i czerwonych skał kanionu. Czeka nas zatem niezapomniana noc pod rozgwieżdżonym niebem, z Drogą Mleczną i aparatami na statywach.

Dzień 13. Park Narodowy Canyonlands
Tego dnia nieco odpoczniemy. Dlatego w pierwszej połowie dnia proponujemy aktywności do wyboru. Z najciekawszych opcji polecić możemy rafting rzeką Kolorado, lot krajoznawczy nad Parkiem Narodowym Canyonlands, przejazd ekstremalnymi trasami 4x4 z instruktorem czy indywidualne przedłużenie wynajmu Jeepa na 24h. Dzień ten będzie też dobrą okazją dla osób które chciałyby po prostu nieco wypocząć – wyjść z apartamentu trochę później, zwiedzić miasto i poszukać lokalnych pamiątek. Wieczorem dla chętnych ponownie udamy się na nocne kadry, które najbardziej utkwiły nam w pamięci w Parku.

Dzień 14. Park Narodowy Capitol Reef
Następnym naszym przystankiem jest Capitol Reef National Park. Jego obszar leży nieco na uboczu, dzięki czemu nie znajdziemy to wielu turystów. Nazwa wzięła się w głównej mierze od potężnych, białych kopuł wieńczących skalne szczyty, które przywodzą na myśl kopułę waszyngtońskiego Kapitolu. Park jest swoistego rodzaju oazą kolorowych, piaskowych klifów i imponujących kopuł. Rdzenni mieszkańcy nazywali ten obszar „krainą śpiącej tęczy” ze względu na piękne kontrasty: wielobarwny piaskowiec otoczony zielenią brzegów rzek oraz suchą roślinnością pustynną – te kolorowe widoki położone są pod błękitnym niebem. Zakres zwiedzania tego parku zależny będzie w głównej mierze od aktualnych warunków pogodowych (po krótkich, intensywnych opadach drogi gruntowe mogą być nieprzejezdne). To co czeka nas na pewno to przejazd drogą krajobrazową nr 24, z przystankami przy punktach widokowych, oraz zejście na, co najmniej, jeden szlak pieszy.

Dzień 15. Powrót do Las Vegas
Jest to ostatni dzień naszego amerykańskiego snu. Wracamy do Las Vegas zatrzymując się po drodze przy tamie Hoovera. Wieczorem wyjście na miasto i eksploracja Vegas.

Dzień 16. Wylot z Las Vegas
W zależności od godziny wylotu będzie można skorzystać z ostatnich atrakcji jakie nam oferuje Las Vegas, następnie zaś przejazd na lotnisko i wylot w kierunku Polski przez punkt tranzytowy.

Dzień 17. Powrót do Polski

Warunki

Składowe ceny

01.08.2024 - 17.08.2024: 9300 PLN + 1400 USD

Cena zawiera

  • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem,
  • opiekę polskich przewodników-organizatorów,
  • noclegi w ciekawie zlokalizowanych domach, motelach lub hotelach (pokoje dwuosobowe),
  • wstępy do Parków Narodowych, rezerwatów przyrody i płatnych punktów widokowych,
  • omówienie sprzętu i podstawowe szkolenie w zakresie astrofotografii
  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia obiektywów serii Sigma ART
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż),
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

Cena nie zawiera

  • biletu lotniczego,
  • wyżywienia (30-50 USD/dzień),
  • rejestracji w systemie ESTA (21 USD). Ruch turystyczny jest bezwizowy, ale rejestracja w systemie jest wymagana,
  • zwiedzania Kanionu Antylopy z lokalnym przewodnikiem (ok. 70 USD),
  • atrakcji opcjonalnych w Moab:

           - rafting (ok. 100 USD)
           - lot krajoznawszy samolotem (ok. 170 USD/30 min)
           - jazda ekstremalna 4x4 z instruktorem (ok. 150 USD/2,5 godz.)

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Fotowyprawa do Parków Narodowych USA to już kolejna z kolei wycieczka fotograficzna do tego kraju (zaraz po Fotowarsztatach w Teksasie), podczs której uchwycić będzie można piękno tego kraju. Tym razem jednak skupimy się na najbardziej rozpoznawalnych i ikonicznych widokach, jakie zapewniają Parki Narodowe w Utah, Nevadzie i Arizonie.

Warsztaty przeznaczone są dla amatorów fotografii, a optymalnym sprzętem będą lustrzanki lub aparaty bezlusterkowe z wymienną optyką. Poza aparatem potrzebny będzie również statyw oraz wężyk dający możliwość zaprogramowania czasów ekspozycji (o ile takiej funkcji nie ma Wasz aparat).

Partnerem technologicznym wyjazdu jest: Sigma Foto Polska, która na czas trwania wyjazdu wypożyczy dla uczestników bez opłaty obiektywy serii Sigma ART!

Uczestnicy będą mogli również skorzystać z filtrów marki Marumi: ND oraz polaryzacyjnych.

Prowadzący:

Wioleta Gorecka
Od 15 lat mieszkanka Islandii, miłośniczka astrofotografii i przewodnik po zorzach polarnych. W pierwszy aparat zaopatrzyła się zaraz po przeprowadzce, aby móc fotografować zorze. Jej zdjęcia publikowane były na islandzkich portalach informacyjnych, gazetach oraz mediach promujących turystykę. Zdjęcia wielokrotnie wyróżniane były na stronach o tematyce astronomicznej takich jak choćby spaceweather.com czy Astronomy Picture of the Day zarządzanych przez załogę NASA. Jej prace znajdziesz na instagramowym koncie @wiola.gorecka

Michał Kałużny
Urodzony w 1974 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom otrzymał w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej, a jego promotorami byli prof. Stefan Wojnecki oraz Krzysztof Baranowski. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto i video oraz edukacją z zakresu fotografii oraz astrofotografii. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba prowadzi blog i stronę Astrofotografia.pl. Od 2006 r. był we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym współwydawcą kalendarza Astrofotografii Amatorskiej. W 2012 r. współorganizował i prowadził I Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztaty Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Od 2018 roku wraz z Piotrem Potępą prowadzi Bieszczadzkie Warsztat Astrofotografii Szlakiem Gwiazd.
Współpracuje jako redaktor z magazynami o astronomii: „Astronomia”, „Urania - Postępy Astronomii”, „Vademecum Miłośnika Astronomii”, „Komputer Świat” i Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomiczne publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.
Jego zdjęcia można oglądać między innymi na stronie astrofotografia.pl oraz profilu na fb o tej samej nazwie.

     

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje