Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Parki narodowe USA - zachód z Yellowstone

tel: 
537 975 995
email: 

Parki narodowe USA - zachód z Yellowstone

18 dni 13974 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Nasz program zwiedzania zachodniej części Stanów Zjednoczonych cechuje się brakiem pośpiechu, a jednocześnie oferuje możliwość dość wnikliwego poznania zarówno przyrody, jak i lokalnego stylu życia. Brak w nim monotonności, bo to nie tylko przejazdy "od parku, do parku". Niezliczone obiekty przyrody staramy się zwiedzać na różnorodne sposoby, uwzględniając preferencje uczestników. W celu urozmaicenia naszej wycieczki, będziemy m.in. zbaczać z głównych dróg, mieszkać wśród lokalnej społeczności a posiłki spożywać w ciekawych miejscach. Niektóre części programu to również ukłon w stronę fotografów zainteresowanych wschodami i zachodami słońca czy astrofotografią. Zapraszamy na najciekawiej przedstawiony zachód Krainy Wuja Sama!

Dzień 1. Poranny wylot z Polski

Przylot (najczęściej) z jedną przesiadką do San Francisco, tego samego dnia w godzinach popołudniowych. 

Zakwaterowanie: Apartamenty/Hotel w centrum San Francisco (2 noce)

Dzień 2. Zwiedzanie San Francisco 

Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie miasta zwanego "Zachodnim Paryżem", ze względu na swój nostalgiczny i artystyczny klimat. San Francisco tego dnia będziemy zwiedzać pieszo oraz klasycznym tramwajem.

Zaczynamy od dojścia do sławnej i urokliwej Lombard Street. Następnie czeka nas spacer przez tamtejsze Chinatown, będącym największą chińską dzielnicą poza kontynentem azjatyckim, a jednocześnie najstarszym skupiskiem chińskiej emigracji w całej Ameryce Północnej. Kierując się dalej przez Union Square, dojdziemy do Stacji Powella. Tam wsiądziemy do klasycznego tramwaju przemierzającego wzgórza San Francisco od lat '70... XIX wieku. Dotrzemy nim do placu przy Fisherman's Wharf. Nazwa ta sięga końca XIX wieku, kiedy to w tej okolicy osiedlać zaczęli się rybacy - imigranci z Włoch. San Francisco przeżywało wówczas gwałtowny rozwój głównie ze względu na "gorączkę złota". Po lunchu przejdziemy się m.in. na Pier 39 - części portowej, gdzie wylegują się lwy morskie (kolejność zwiedzania może ulec zmianie).

Dodatkową atrakcją dla chętnych, będzie godzinny rejs po zatoce w trakcie którego podpłynąć można do mostu Golden Gate oraz wyspy Alcatraz.

Zakwaterowanie: Apartamenty/Hotel w centrum San Francisco (2 noce)
Wliczone atrakcje: Przejazd klasycznym tramwajem
Opcjonalne atrakcje: Rejs po zatoce San Francisco (ok. 40 USD).

Dzień 3. Golden Gate, San Francisco Premium Outlets i przejazd do Fresno

Po wymeldowaniu ruszamy w stronę mostu Golden Gate, czyli wizytówki San Francisco. Odwiedzimy dwa najlepsze punkty widokowe, skąd podziwiać będziemy spektakularną panoramę mostu z San Francisco w tle. Ten wiszący, monstrualny wręcz most o długości 2737 m otwarto blisko 90 lat temu, a do dziś zachwyca tysiące turystów każdego dnia. Statystycznie codziennie most pokonuje ok. 100 tysięcy pojazdów, co daje 1 pojazd na sekundę przez całą dobę. 

W trakcie ponad dwutygodniowej wycieczki wypadałoby choć raz zajrzeć do słynnych amerykańskich outletów oferujących m.in. odzież, obuwie, galanterię i dodatki w prawdziwie obniżonych cenach. W związku z tym, w dalszej części dnia przejedziemy przez San Francisco Premium Outlets. Będziemy mieli czas na lunch połączony z zakupami. Finałem jest miasto Fresno, będące świetną bazą wypadową do zwiedzania dwóch Parków Narodowych w kolejnych dniach.

Zakwaterowanie: Dom we Fresno (2 noce)

 

Dzień 4. Park Narodowy Yosemite i magia wodospadów

Przed nami pierwszy Park Narodowy na naszej trasie - Yosemite National Park. To wspaniały obszar natury, położony w górach Sierra Nevada, we wschodniej Kalifornii. Jest trzecim, najstarszym Parkiem Narodowym w Stanach Zjednoczonych- uzyskał ten status już w 1890r. Słynie z licznych wodospadów, w tym Ribbon Falls- najwyższym na całym kontynencie amerykańskim wodospadem o jednej strudze wody, której wysokość wynosi aż 491 metrów. Podziwiać również będziemy jeden z większych amerykańskich wodospadów- Yosemite, o wysokości 739 metrów. Wodospad ten może poszczycić się największym swobodnym spadkiem wody o wysokości 440 metrów. Swoim zasięgiem dolina Yosemite Valley obejmuje również odwiedzane przez nas m.in. okresowe jeziora Mirror Lake czy El Capitan - granitowy monolit o blisko kilometrowej, pionowej ścianie będącym jednym z najbardziej pożądanych miejsc wspinaczkowych świata. Niektóre z wodospadów w Yosemite mogą wysychać w okresach susz, ale nie ma tu reguły. Przez cały 2023r można było podziwiać siłę wody we wszystkich wodostadach w parku.

Zakwaterowanie: Dom we Fresno (2 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite

 

Dzień 5. Park Narodowy Sekwoi z najstarszymi i największymi drzewami świata

Park Narodowy Sekwoi należy do najstarszych w całych Stanach Zjednoczonych. Powstał już w 1890r., co czyni go drugim najstarszym tego typu obiektem po Yellowstone National Park. Ten okazały kompleks leśny leży w paśmie Gór Sierra Nevada, gdzie znajduje się najwyższy szczyt kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych – Mount Whitney (4421m.n.p.m.). Na terenach powyżej 1500m.n.p.m. rosną sekwoje i mamutowce olbrzymie, będące największymi drzewami świata, żyjącymi nawet 3500 lat.

Park Narodowy Sekwoi odwiedzimy po porannym wykwaterowaniu z Fresno, a bezpośrednio po zwiedzaniu skierujemy się do Bakersfield, gdzie zostaniemy na jedną noc.

Zakwaterowanie: Motel/hotel w Bakersfield (1 noc)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Sekwoi

 

Dzień 6. Park Narodowy Doliny Śmierci i nocne Las Vegas

Po wymeldowaniu zajedziemy na śniadanie a następnie ruszymy w stronę Parku Narodowego Doliny Śmierci. Jest to, poza Alaską, największy park w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, obejmujący obszar prawie 7800m². Z racji tego, że jest tam niezwykle sucho, a temperatury w ciągu dnia przekraczają 40°C., będziemy zwiedzać go w większości samochodem, odwiedzając kilka punktów widokowych.  Jest to jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi, a najwyższą temperaturę zanotowano tutaj w lipcu w 1913 roku, wynoszącą aż 56.7°C. Warto również wspomnieć, że część powierzchni parku leży poniżej poziomu morza, a najniższy punkt (86m.p.p.m), znajdujący się przy Badwater, jest zarazem najniżej położonym miejscem na półkuli zachodniej.

Po przejeździe przez Park Narodowy Doliny Śmierci, kierujemy się w stronę Las Vegas. Po zakwaterowaniu czeka nas wieczorne zwiedzanie miasta, w trakcie którego podziwiać będziemy m.in. fontanny i kasyno Hotelu Bellagio. To jedyne w swoim rodzaju miasto, położone jest już w Nevadzie i dopiero późnym wieczorem można poznać jego prawdziwe oblicze.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Las Vegas (1 noc)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Doliny Śmierci

Dzień 7. Las Vegas, tama Hoovera i dojazd do Parku Narodowego Zion

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Las Vegas. To miasto za dnia wydaje się być zupełnie innym miejscem. Turystycznie jest mniej atrakcyjne, traci tą swoją unikalną, „neonową tożsamość”. W nocy tętni tu życie, a w ciągu dnia sprawia wrażenie zwykłego miasta wybudowanego na pustyni. Po opuszczeniu Las Vegas, kierujemy się w stronę tamy Hoovera. Zwiedzamy tą niepowtarzalną, monstrualną konstrukcję z zewnątrz i od środka. Wycieczka z przewodnikiem do wnętrza tamy obejmuje m.in. spacer historycznymi tunelami konstrukcyjnymi wydrążonymi w litej skale, odwiedzenie pomieszczenia z ośmioma generatorami prądotwórczymi, czy wejście na platformę widokową.  Poznajemy też zasadę działania i historię powstania tego obiektu. Ok. godz. 14 ruszamy w stronę Parku Narodowego Zion, zatrzymując się po drodze na lunch.

Zakwaterowanie: Dom w Kanab (3 noce)
Opcjonalne atrakcje: Zwiedzanie wnętrza Tamy Hoovera (15 USD).

Dzień 8. Zwiedzanie Parku Narodowego Zion

Dziś cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Parku Zion, najstarszego w stanie Utah i jednego z najbardziej cenionych Parków Narodowych Stanów Zjednoczonych. Największą atrakcją tego obiektu przyrody jest bez wątpienia Kanion Zion, w szczególności jego południowy kraniec, odkrywający zjawiskowe formy skalne, powstałe wskutek erozji przez rzekę Virgin. Paleta barw parku (od białych szczytów, przez dominujące żółte skały, aż po wyrazistą czerwień piaskowca) jest wręcz nie do opisania. O różnych porach dnia, skały te przybierają przeróżne odcienie, ze względu na inną barwę i intensywność światła. W parku jest kilkanaście szlaków o różnym stopniu trudności. Komunikacja między szlakami jest bardzo dobra, ponieważ wzdłuż rzeki kursują wewnętrzne autobusy, które sprawnie przewożą turystów pomiędzy przystankami. Dzięki temu możemy wybrać jednego dnia aż 2-3 szlaki o różnym stopniu trudności.

Zakwaterowanie: Dom w Kanab (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Zion

Dzień 9. Zwiedzanie Parku Narodowego Bryce

To jeden z najmniejszych, ale zarazem najbardziej urokliwych parków zachodnich Stanów Zjednoczonych. Według legendy, dawni mieszkańcy tych ziem, posiadali czarodziejską moc wcielania się w rozmaite postaci, również zwierzęta. Narazili się jednak lokalnemu bogowi – kojotowi, który pozamieniał ich w kamienie różnej wielkości. W rzeczywistości kamienne postacie, tzw. hoodoos, zbudowane są z wapiennych skał i powstały w wyniku procesu erozji. Specyficzny klimat Bryce Canyon, z dużymi wahaniami temperatur, powoduje ciągłe zamrażanie i odmrażanie wody w szczelinach skał a w rezultacie kreuje powstawanie naturalnych rzeźb, łuków, tuneli, mostów. Nazwa Bryce Canyon jest trochę myląca. Wcale nie mamy tu do czynienia z kanionem, ale olbrzymią niecką, mającą kształt amfiteatru, w której rozmieszczone są owe skalne, fantastyczne postacie. Wzdłuż górnej krawędzi amfiteatru biegnie malowniczy szlak- z jego punktów widokowych obserwować można te cuda natury.

Zakwaterowanie: Dom w Kanab (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Bryce

Dzień 10. Grand Canyon North Rim i Horseshoe Bend

Nadszedł czas na coś dosłownie wielkiego. Monstrualny wręcz Wielki Kanion Kolorado, który jest ósmym cudem świata, został wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco, jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Długość kanionu wynosi ok. 450 km, ma do 29 km szerokości i 1,9 km głębokości. Lokalne warstwy wapieni, łupków, piaskowców i granitów opowiadają geologom historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Zwiedzać będziemy północną krawędź Grand Kanionu (North Rim), zdecydowanie bardziej dziką i mniej obleganą niż zawsze pełną wycieczek południową krawędź (South Rim).

W dalszej części dnia kierować będziemy się do miejscowości Page. Zanim jednak dojedziemy do naszej bazy noclegowej, zajedziemy jeszcze do Horseshoe Bend, aby podziwiać tą niezwykłą formację w niepowtarzalnym, późno popołudniowym świetle.

Zakwaterowanie: Motel/hotel w okolicach Page (1 noc)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Grand Kanionu i Horseshoe Bend

Dzień 11. Kanion Antylopy i Dolina Pomników

Przed nami kolejny dzień pełen atrakcji oraz cudów natury, stworzonych przez przyrodę w ciągu ostatnich milionów lat. Zaczniemy od odwiedzenia Kanionu Antylopy, który prezentuje wręcz nierealistyczne formacje skalne, skrzętnie ukryte pod skalistą powierzchnią pustynnego krajobrazu rezerwatu Navajo na terenie Arizony. Jest to najbardziej znany na świecie kanion szczelinowy. Powstał na skutek erozji wodnej, będącej następstwem stosunkowo regularnych, gwałtownych powodzi (tzw. flash floods). W przypadku nagłej ulewy, kanion może być całkowicie zalany w ciągu kilkunastu minut. Krocząc wewnątrz kanionu, niesamowite wrażenie robi obserwacja zmian kolorów, która powstaje w wyniku gry świateł. Kolory, kształty oraz spektakle światła i cieni są niewiarygodne. Kanion Antylopy jest uznawany przez wielu bardzo doświadczonych podróżników, za najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Żadne zdjęcie nie odda magii jaką możemy poczuć krocząc po dnie kanionu...

Czas zwiedzania Kanionu Antylopy, wraz z lokalnym przewodnikiem wynosi ok. 60min.

Kolejnym odwiedzanym przez nas miejscem, jest Dolina Pomników (Monument Valley). To gigantyczna dolina położona na granicy stanów Arizona i Utah. Jest to bardzo charakterystyczne i fotogeniczne miejsce ze względu na wznoszące się miejscami na 200 m kruche skały z czerwonego piaskowca. Najpiękniej prezentują się w późno popołudniowym oświetleniu i wtedy będzie nam dane odwiedzić to miejsce. Stamtąd już ruszamy do Moab gdzie będziemy zakwaterowani na kolejne 3 noce.

Zakwaterowanie: Apartamenty w Moab (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Doliny Monumentów
Opcjonalne atrakcje: Zwiedzanie Kanionu Antylopy (ok. 70 USD)

Dzień 12. Zwiedzanie Parku Narodowego Canyonlands Jeepami

Nadszedł czas na Moab i nieco inny rodzaj atrakcji. Miasto słynie z pięknych krajobrazów i urozmaiconych szlaków przeprawowych, które pokonać można samochodem terenowym. W tym celu wypożyczymy Jeepy Wranglery, dzięki którym będziemy mogli zwiedzić Park Narodowy Canyonlands w dość nietuzinkowy sposób. Wokół Moab jest kilkadziesiąt różnej trudności szlaków przygotowanych dla samochodów terenowych i na nich spędzimy większą część dnia. Nawierzchnie stanowią w większości luźne i lite skały piaskowca o ciemnym, ceglanym kolorze. Błoto jest tam rzadkością, dzięki czemu spektakularne widokowo trasy są dość łatwe w przeprawie.

Utah jest idealnym miejscem na taką przygodę, ponieważ to jeden z najbardziej malowniczych stanów. Znajduje się tu aż pięć Parków Narodowych należących do ścisłej czołówki najczęściej odwiedzanych rezerwatów przyrody w Stanach Zjednoczonych.

Najprawdopodobniej będzie możliwość spędzenia jednej nocy pod namiotami, na jednym ze szlaków (w namiocie klasycznym lub dachowym).

Zakwaterowanie: Apartamenty w Moab (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Canyonlands jeepami

Dzień 13. Aktywności do wyboru i zachód słońca w Parku Narodowym Łuków Skalnych

Mimo, iż Park Łuków Skalnych leży bardzo blisko Moab, to nie spędzimy tam całego dnia. Powodów jest kilka, a główne z nich to: praktycznie na całym obszarze próżno szukać cienia, co oznacza, że zwiedzanie przy bardzo dużym nasłonecznieniu może być niebezpieczne (a na pewno niekomfortowe). Poza tym, to w godzinach wieczornych barwy skał są najpiękniejsze dla naszego oka. Wystarczy wspomnieć, że właśnie oświetlone łagodnymi promieniami słońca łuki i formacje skalne Arches National Park zdobią okładki magazynów podróżniczych na całym świecie.

Oczywiście krajobrazy w Parku Łuków Skalnych są ciekawe, ale mimo wszystko dość podobne do tych, które mieliśmy okazję oglądać w poprzednich dniach. Dlatego w pierwszej połowie dnia proponujemy wybór innej aktywności. Z najciekawszych opcji polecić możemy rafting rzeką Kolorado, lot krajoznawczy nad Parkiem Narodowym Canyonlands, czy przejazd ekstremalnymi trasami 4x4 z instruktorem. Będzie to też dobra okazja dla osób które chciałyby po prostu nieco wypocząć – wyjść z apartamentu trochę później, zwiedzić miasto i poszukać lokalnych pamiątek.

Zakwaterowanie: Apartamenty w Moab (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Łuków Skalnych
Opcjonalne atrakcje: Rafting rzeką Kolorado, lot krajoznawczy nad Parkiem Narodowym Canyonlands, przejazd ekstremalnymi trasami 4x4 z instruktorem

Dzień 14. Dojazd do Parku Narodowego Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone jest niesamowity, lecz niestety (a może stety), dość oddalony od dużych aglomeracji, czy innych atrakcji turystycznych. Leży na obszarze o jednej z najniższej gęstości zaludnienia w Stanach Zjednoczonych, co sprzyja zachowaniu pierwotnego ekosystemu. Ze względu na to wyobcowanie, dzień ten musimy praktycznie w całości przeznaczyć na dojazd do tej istnej perły świata przyrody całego kontynentu Ameryki Północnej. W planach mamy tylko krótkie przerwy, w tym lunch w Salt Lake City, w okolicach głównej i światowej siedziby Kościoła mormońskiego.

Zakwaterowanie: Dom w okolicach Parku Narodowego Yellowstone (3 noce)
Wliczone atrakcje: Krótki spacer po Placu Świątynnym w Salt Lake City

 

Dzień 15. i 16. Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone jest „wisienką na torcie” naszego wyjazdu. To pierwszy, a zarazem najstarszy Park Narodowy na świecie. Powstał w 1878r., a od 1978r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. W trakcie dwóch kolejnych dni będziemy eksplorować niepowtarzalną przyrodę parku, odwiedzając m.in.: wodospady, całe baseny gejzerów, wulkany błotne, czy gorące źródła, o niesamowitej kombinacji kolorów, porównywalnej z rozszczepieniem światła przez pryzmat. O unikalności Yellowstone można mówić godzinami, ale prawda jest taka, że każdy prawdziwy podróżnik powinien zobaczyć to miejsce choć raz w życiu na własne oczy.

Zakwaterowanie: Dom w okolicach Parku Narodowego Yellowstone (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Yellowstone (2 pełne dni)

 

Dzień 17. Wylot z Salt Lake City

Aby nie tracić dwóch kolejnych dni jedynie na dojazd do San Francisco (po drodze nie ma aż tak atrakcyjnych miejsc którym warto poświęcić dodatkowy dzień), skonstruowaliśmy program tak, że uczestnicy wylatują tego dnia z Salt Lake City. Skrócimy dzięki temu wyjazd o dwa dni robocze, a program wycieczki jest czystą esencją zwiedzania natury zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

 

Dzień 18. Powrót do Polski

UWAGA:

W terminie sierpniowym istnieje możliwość rozszerzenia programu o zwiedzanie Los Angeles, wraz z głównym pilotem wycieczki. Przylot nastąpiłby 2 dni wcześniej do Los Angeles. W programie m.in.: Venice i Santa Monica Beach, Farmers Market, Hollywood Boulevard oraz zwiedzanie Queen Merry w Long Beach. Koszt dopłaty, w przypadku zebrania grupy 4 chętnych osób, wynosi 2400zł/os (w cenę wliczony jest już lot lokalny z Los Angeles do San Francisco).

Warunki

Składowe ceny

08.08.2024 - 25.08.2024: 8500 PLN + 1400 USD
13.09.2024 - 30.09.2024: 8300 PLN + 1400 USD

Cena zawiera

 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem,
 • 16 noclegów w ciekawie zlokalizowanych domach, motelach lub hotelach (pokoje dwuosobowe),
 • przejazd klasycznym tramwajem w San Francisco,
 • wstępy do Parków Narodowych, rezerwatów przyrody i płatnych punktów widokowych,
 • całodniowe zwiedzanie Parku Narodowego Canyonlands zmodyfikowanymi jeepami,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • prywatnego, polskiego kierowcę,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego,
 • wyżywienia (30-50 USD/dzień),
 • rejestracji w systemie ESTA (21 USD). Ruch turystyczny jest bezwizowy, ale rejestracja w systemie jest wymagana,
 • rejsu po zatoce San Francisco (ok. 40 USD),
 • zwiedzanie wnętrza Tamy Hoovera (15 USD),
 • zwiedzania Kanionu Antylopy z lokalnym przewodnikiem (ok. 70 USD),
 • atrakcji opcjonalnych w Moab:
                     - rafting (ok. 100 USD)
                     - lot krajoznawszy samolotem (ok. 170 USD/30 min)
                     - jazda ekstremalna 4x4 z instruktorem  (ok. 150 USD/2,5 godz.)


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to ogromny kraj, którego powierzchnia zbliżona jest do całej Europy. Tamtejsza mnogość form przyrodniczych (wraz z Alaską), oferuje więcej typów krajobrazu niż cały nasz kontynent.

Parki Narodowe w USA zwiedza się w sposób dość niecodzienny jak dla nas bo... samochodem. Przy najbardziej interesujących miejscach (punktach widokowych, wodospadach itp.) znajdują się parkingi, pozwalające zatrzymać się i ruszyć pieszo na szlak.

Co wyróżnia naszą ofertę:

- program trwa 18 dni i każdego dnia mamy dla Was prawdziwą „bombę”. Nie ma na rynku drugiej takiej oferty, która zawierałaby taką mnogość atrakcji, w tym dwudniowe zwiedzanie Parku Yellowstone,

- zakwaterowania nie opierają się na przeciętnej klasy motelach i hotelach, co sugerowałaby stosunkowo niska cena wycieczki. Postawiliśmy, w większości lokalizacji, na wynajem domów i apartamentów, które dają nam m.in. możliwość wieczornej integracji, czy sprawdzeniu na własnej skórze jak mieszkają Amerykanie. Wybór domu ma swoje plusy i minusy. Do minusów należy zaliczyć dzielone łazienki (po 2-4os na łazienkę) oraz to, że czasem sypialnie różnią się nieco od siebie wielkością lub typem łóżka. Plusem jest m.in.: duża przestrzeń wspólna (zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz), dostęp do pralki, suszarki, czy świetnie wyposażona kuchnia. Wychodząc z domu nie spotykamy innych turystów lecz "Grega" podlewającego trawnik czy "Susan" wyprowadzającą psy. Oczywiście wszyscy mówią sobie “Hey, how's it going?” i witają się z uśmiechem. Taką Amerykę chcemy Wam pokazać,

- program jest tak skonstruowany, aby w miarę możliwości ograniczyć częste zmiany zakwaterowania,

- dodatkowym atutem jest polski kierowca, który stanowi nieocenioną pomocą i pozwala pilotowi w pełni zaangażować się w prowadzenie wycieczki. Obecność kierowcy wyklucza m.in. stratę czasu na wspólne szukanie miejsc parkingowych, czy wypakowywanie bagażu przez uczestników. Dodatkowo nie trzeba też każdorazowo wracać całą grupą do auta, na miejsce startu. Kierowca może odebrać nas z innego punktu i dzięki temu zwiedzimy więcej. W praktycznie każdym miejscu możemy też podzielić się na dwie podgrupy, mając możliwość np. pójścia szlakiem o wyższym lub niższym poziomie trudności.
Jeżdżąc z małymi grupami to pilot jest też zwykle kierowcą, ale ze względu na długość wycieczki i liczbę przemierzanych kilometrów, największy komfort i bezpieczeństwo zapewni nam osobny kierowca.

Dodatkowe informacje:

- Wszystkie osoby posiadające polski paszport będą mogły podróżować do USA, w celach turystycznych, po rejestracji swojej osoby w systemie ESTA (Electronic System Travel Authorization). Wiąże się to z wypełnieniem wniosku ESTA w Internecie w celu uzyskania pozwolenia na przekroczenie granicy z USA. Osoby podróżujące wcześniej do krajów takich jak Iran, Libia, Sudan, Syria, Irak, Jemen i Somalia nie mogą starać się o ESTA. Podobnie osoby, które odwiedziły Kubę po termnie 12 stycznia 2021 (data kiedy Kuba została wpisana na listę krajów wspierających terroryzm). Należy wówczas złożyć wniosek o wizę turystyczną.

- wyjeżdżając do USA nie musimy być zaszczepieni przeciw COVID-19.

UWAGA:

W terminie sierpniowym istnieje możliwość rozszerzenia programu o zwiedzanie Los Angeles, wraz z głównym pilotem wycieczki. Przylot nastąpiłby 2 dni wcześniej do Los Angeles (07.08). W programie m.in.: Venice i Santa Monica Beach, Farmers Market, Hollywood Boulevard oraz zwiedzanie Queen Merry w Long Beach. Koszt dopłaty, w przypadku zebrania grupy 4 chętnych osób, wynosi 2400zł/os (w cenę wliczony jest już lot lokalny z Los Angeles do San Francisco).

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Komentarze

 • Aneta i Andrzej 28.09.2023 14:01

  To już nasza trzecia wyprawa z Filipem ! Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki. Szkoda, że czas płynął tak szybko. Przyroda i widoki niezapomniane. Filip w czasie wyjazdu sprawdził się jak zwykle. Program bardzo dobry. Widoki na długo pozostaną w sercu. Do zobaczenia na następnej wyprawie Aneta i Andrzej

 • pawkol 27.09.2023 16:04

  Parki Narodowe zachodniego wybrzeza USA byly naszym kolejnym wyjazdem ze Zorientowani.pl . Był to wyjazd szczególny bo szyty pod nasza grupę i pierwszy na tym kierunku zorganizowany przez Biuro. Autorem programu był Filip.Bilecki, którego praca i zaangażowanie doprowadziła do jego realizacji i tego że mogliśmy na taką wyprawę wyruszyć. Filip był także naszym pilotem i razem z nim mogliśmy przecierać amerykańskie szlaki. Jak to zwykle bywa przy pierwszym razie nie wszystkich błędów udało się uniknąć ale wyciągnięte wniosku z pewnością ułatwia podróżowanie kolejnym grupom które na tą trasę wyrusza. Wyjazd z pewnością zaliczam do udanych a tego co w jego trakcie zobaczyliśmy nie da się w kilku słowach opisać! Przepiękne parki o różnorodnej tematyce, góry, pustynie, jeziora i gejzery . Tętniące życiem miasta i mnóstwo znanych z amerykańskich filmów wręcz kultowych miejsc. Na tej wyprawie każdy znajdzie coś dla siebie i nikt nie wróci zawiedziony. Pisząc o " wyprawie" mam na myśli charakter tego wyjazdu. Nie jest to wycieczka autokarowa do Berlina czy Paryża jakich wiele w ofertach biur podróży. To w pewnym sensie wyprawa w niewielkiej kameralnej grupie, gdzie podróżuje się busem, jada w lokalnych knajpkach, mieszka w wynajętych typowych amerykańskich domach i poznaje kraj, przyrodę i życie normalnych Amerykanów. Jeśli komuś odpowiada taka forma podróżowania to z pewnością ten wyjazd jest dla niego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje