Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Parki narodowe USA - rozszerzony zachód z Yellowstone

tel: 
534 636 131
email: 

Parki narodowe USA - rozszerzony zachód z Yellowstone

20 dni 15765 zł
 • 18.09.2024 - 07.10.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

UWAGA: zostało jedno wolne miejsce (w pokoju z innym Panem)

Nasz program zwiedzania zachodniej części Stanów Zjednoczonych cechuje się brakiem pośpiechu, a jednocześnie oferuje możliwość dość wnikliwego poznania zarówno przyrody, jak i lokalnego stylu życia. Brak w nim monotonności, bo to nie tylko przejazdy "od parku, do parku". Niezliczone obiekty przyrody staramy się zwiedzać na różnorodne sposoby, uwzględniając preferencje uczestników. W celu urozmaicenia naszej wycieczki, będziemy m.in. zbaczać z głównych dróg, mieszkać wśród lokalnej społeczności, a posiłki spożywać w ciekawych miejscach. Nie zabraknie też dodatkowych wycieczek i aktywności do wyboru, aby nieco spersonalizować wyjazd. Niektóre części programu to również ukłon w stronę fotografów, którzy nie lubią pośpiechu. Będzie czas na delektowanie się wschodami i zachodami Słońca, a dla miłośników nocnego nieba możliwość fotografowania nawet w Parkach Narodowych. Zapraszamy na najciekawiej przedstawiony zachód Krainy Wuja Sama!

Dzień 1. Poranny wylot z Polski

Przylot z jedną przesiadką do San Francisco, tego samego dnia w godzinach popołudniowych. 

Zakwaterowanie: San Francisco (2 noce)

Dzień 2. Zwiedzanie San Francisco 

Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie miasta zwanego "Zachodnim Paryżem", ze względu na swój nostalgiczny i artystyczny klimat. San Francisco tego dnia będziemy zwiedzać pieszo oraz klasycznym tramwajem.

Zaczynamy od dojścia do sławnej i urokliwej Lombard Street. Następnie czeka nas spacer przez tamtejsze Chinatown, będącym największą chińską dzielnicą poza kontynentem azjatyckim, a jednocześnie najstarszym skupiskiem chińskiej emigracji w całej Ameryce Północnej. Kierując się dalej przez Union Square, dojdziemy do Stacji Powella. Tam wsiądziemy do klasycznego tramwaju przemierzającego wzgórza San Francisco od lat '70... XIX wieku. Dotrzemy nim do placu przy Fisherman's Wharf. Nazwa ta sięga końca XIX wieku, kiedy to w tej okolicy osiedlać zaczęli się rybacy - imigranci z Włoch. San Francisco przeżywało wówczas gwałtowny rozwój głównie ze względu na "gorączkę złota". Po lunchu przejdziemy się m.in. na Pier 39 - części portowej, gdzie wylegują się lwy morskie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dodatkową atrakcją dla chętnych, będzie godzinny rejs po zatoce w trakcie którego podpłynąć można do mostu Golden Gate oraz wyspy Alcatraz.

Zakwaterowanie: San Francisco (2 noce)
Wliczone atrakcje: Przejazd klasycznym tramwajem
Opcjonalne atrakcje: Rejs po zatoce San Francisco (ok. 40 USD).

Dzień 3. Golden Gate, San Francisco Premium Outlets i przejazd do Fresno

Po wymeldowaniu ruszamy w stronę mostu Golden Gate, czyli wizytówki San Francisco. Odwiedzimy jeden bądź dwa najlepsze punkty widokowe, skąd podziwiać będziemy spektakularną panoramę mostu z San Francisco w tle. Ten wiszący, monstrualny wręcz most o długości 2737 m otwarto blisko 90 lat temu, a do dziś zachwyca tysiące turystów każdego dnia. Statystycznie codziennie most pokonuje ok. 100 tysięcy pojazdów, co daje 1 pojazd na sekundę przez całą dobę. 

W trakcie ponad dwutygodniowej wycieczki wypadałoby choć raz zajrzeć do słynnych amerykańskich outletów oferujących m.in. odzież, obuwie, galanterię i dodatki w prawdziwie obniżonych cenach. W związku z tym, w dalszej części dnia przejedziemy przez San Francisco Premium Outlets. Będziemy mieli czas na lunch połączony z zakupami. Finałem jest miasto Fresno, będące świetną bazą wypadową do zwiedzania dwóch Parków Narodowych w kolejnych dniach.

Zakwaterowanie: Dom we Fresno (2 noce)

 

Dzień 4. Park Narodowy Yosemite i magia wodospadów

Przed nami pierwszy Park Narodowy na naszej trasie - Yosemite National Park. To wspaniały obszar natury, położony w górach Sierra Nevada, we wschodniej Kalifornii. Jest trzecim, najstarszym Parkiem Narodowym w Stanach Zjednoczonych- uzyskał ten status już w 1890r. Słynie z licznych wodospadów, w tym Ribbon Falls- najwyższym na całym kontynencie amerykańskim wodospadem o jednej strudze wody, której wysokość wynosi aż 491 metrów. Podziwiać również będziemy jeden z większych amerykańskich wodospadów- Yosemite, o wysokości 739 metrów. Wodospad ten może poszczycić się największym swobodnym spadkiem wody o wysokości 440 metrów. Swoim zasięgiem dolina Yosemite Valley obejmuje również odwiedzane przez nas m.in. okresowe jeziora Mirror Lake czy El Capitan - granitowy monolit o blisko kilometrowej, pionowej ścianie będącym jednym z najbardziej pożądanych miejsc wspinaczkowych świata. 

Zakwaterowanie: Dom we Fresno (2 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite

 

Dzień 5. Park Narodowy Sekwoi z najstarszymi i największymi drzewami świata

Park Narodowy Sekwoi należy do najstarszych w całych Stanach Zjednoczonych. Powstał już w 1890r., co czyni go drugim najstarszym tego typu obiektem po Yellowstone National Park. Ten okazały kompleks leśny leży w paśmie Gór Sierra Nevada, gdzie znajduje się najwyższy szczyt kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych – Mount Whitney (4421m.n.p.m.). Na terenach powyżej 1500m.n.p.m. rosną sekwoje i mamutowce olbrzymie, będące największymi drzewami świata, żyjącymi nawet 3500 lat.

Park Narodowy Sekwoi odwiedzimy po porannym wykwaterowaniu z Fresno, a bezpośrednio po zwiedzaniu skierujemy się do Mojave, gdzie zostaniemy na jedną noc.

Zakwaterowanie: Motel w Mojave (1 noc)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Sekwoi

 

Dzień 6. Park Narodowy Doliny Śmierci i nocne Las Vegas

Po wymeldowaniu zajedziemy na śniadanie a następnie ruszymy w stronę Parku Narodowego Doliny Śmierci. Jest to, poza Alaską, największy park w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, obejmujący obszar prawie 7800m². Z racji tego, że jest tam niezwykle sucho, a temperatury w ciągu dnia przekraczają 40°C., będziemy zwiedzać go w większości samochodem, odwiedzając kilka punktów widokowych.  Jest to jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi, a najwyższą temperaturę zanotowano tutaj w lipcu w 1913 roku, wynoszącą aż 56.7°C. Warto również wspomnieć, że część powierzchni parku leży poniżej poziomu morza, a najniższy punkt (86m.p.p.m), znajdujący się przy Badwater, jest zarazem najniżej położonym miejscem na półkuli zachodniej.

Po przejeździe przez Park Narodowy Doliny Śmierci, kierujemy się w stronę Las Vegas. Po zakwaterowaniu czeka nas wieczorne zwiedzanie miasta, w trakcie którego podziwiać będziemy m.in. fontanny i kasyno Hotelu Bellagio. To jedyne w swoim rodzaju miasto, położone jest już w Nevadzie i dopiero późnym wieczorem można poznać jego prawdziwe oblicze.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Las Vegas (1 noc)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Doliny Śmierci

Dzień 7. Las Vegas, tama Hoovera i dojazd do Parku Narodowego Zion

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Las Vegas. To miasto za dnia wydaje się być zupełnie innym miejscem. Turystycznie jest mniej atrakcyjne, traci tą swoją unikalną, „neonową tożsamość”. W nocy tętni tu życie, a w ciągu dnia sprawia wrażenie zwykłego miasta wybudowanego na pustyni. Po opuszczeniu Las Vegas, kierujemy się w stronę tamy Hoovera. Zwiedzamy tą niepowtarzalną, monstrualną konstrukcję z zewnątrz i od środka. Wycieczka z przewodnikiem do wnętrza tamy obejmuje m.in. spacer historycznymi tunelami konstrukcyjnymi wydrążonymi w litej skale, odwiedzenie pomieszczenia z ośmioma generatorami prądotwórczymi, czy wejście na platformę widokową.  Poznajemy też zasadę działania i historię powstania tego obiektu. Ok. godz. 14 ruszamy w stronę Parku Narodowego Zion, zatrzymując się po drodze na lunch.

Zakwaterowanie: Dom w Kanab (4 noce)
Opcjonalne atrakcje: Zwiedzanie wnętrza Tamy Hoovera (15 USD).

Dzień 8. Zwiedzanie Parku Narodowego Zion

Dziś cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Parku Zion, najstarszego w stanie Utah i jednego z najbardziej cenionych Parków Narodowych Stanów Zjednoczonych. Największą atrakcją tego obiektu przyrody jest bez wątpienia Kanion Zion, w szczególności jego południowy kraniec, odkrywający zjawiskowe formy skalne, powstałe wskutek erozji przez rzekę Virgin. Paleta barw parku (od białych szczytów, przez dominujące żółte skały, aż po wyrazistą czerwień piaskowca) jest wręcz nie do opisania. O różnych porach dnia, skały te przybierają przeróżne odcienie, ze względu na inną barwę i intensywność światła. W parku jest kilkanaście szlaków o różnym stopniu trudności. Komunikacja między szlakami jest bardzo dobra, ponieważ wzdłuż rzeki kursują wewnętrzne autobusy, które sprawnie przewożą turystów pomiędzy przystankami. Dzięki temu możemy wybrać jednego dnia aż 2-3 szlaki o różnym stopniu trudności. Dzień 10 będzie można zagospodarować na różny sposób, wybierając również opcję zwiedzania Parku Zion ponownie.

Zakwaterowanie: Dom w Kanab (4 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Zion

Dzień 9. Zwiedzanie Parku Narodowego Bryce

To jeden z najmniejszych, ale zarazem najbardziej urokliwych parków zachodnich Stanów Zjednoczonych. Według legendy, dawni mieszkańcy tych ziem, posiadali czarodziejską moc wcielania się w rozmaite postaci, również zwierzęta. Narazili się jednak lokalnemu bogowi – kojotowi, który pozamieniał ich w kamienie różnej wielkości. W rzeczywistości kamienne postacie, tzw. hoodoos, zbudowane są z wapiennych skał i powstały w wyniku procesu erozji. Specyficzny klimat Bryce Canyon, z dużymi wahaniami temperatur, powoduje ciągłe zamrażanie i odmrażanie wody w szczelinach skał a w rezultacie kreuje powstawanie naturalnych rzeźb, łuków, tuneli, mostów. Nazwa Bryce Canyon jest trochę myląca. Wcale nie mamy tu do czynienia z kanionem, ale olbrzymią niecką, mającą kształt amfiteatru, w której rozmieszczone są owe skalne, fantastyczne postacie. Wzdłuż górnej krawędzi amfiteatru biegnie malowniczy szlak- z jego punktów widokowych obserwować można te cuda natury.

Zakwaterowanie: Dom w Kanab (4 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Bryce

Dzień 10. Wycieczka w stronę White Pocket lub Alternate Wave Tour 

Dzień ten będziemy mogli zagospodarować na kilka sposobów. Do wyboru są m.in. dwie, całodniowe wycieczki fakultatywne rozpoczynające się z Kanab, jazda konna lub ponowna wizyta w Parku Narodowym Zion. Wszystkie dodatkowe wycieczki i aktywności musimy rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, proszę mieć to na uwadze zapisując się na wyjazd.

 1. Wycieczka do White Pocket będąca spełnieniem marzeń wielu fotografów. Cena wycieczki ok. 240 USD.
 2. Wycieczka całodniowa Alternate Wave Adventure Tour odbywająca się w bezpośrednim sąsiedztwie Coyote Buttes North, w którym znajduje się sławna formacja „The Wave”. Niestety aby mieć możliwość zobaczenia tej formacji na żywo, musimy wygrać w loterii, w której z wyprzedzeniem, internetowo, losuje się jedynie łącznie 10os mogących dojść w to miejsce danego dnia. Forma naszej wycieczki (grupa 10os+pilot) wysoce nie sprzyja próbie odwiedzenia tego miejsca (można jednak wziąć udział w internetowej loterii indywidualnie). Alternate Wave Adventure Tour ma w programie zwiedzenie wiele bliźniaczych formacji w okolicach takich miejsc jak Buckskin Gulch czy Wire Pass Slot Canyon. Więcej informacji (po ang.): https://kanabtourcompany.com/hiking-tours/alt-wave-adventure/ Cena wycieczki ok. 200 USD, w zależności od wielkości grupy.
 3. Dla wielbicieli jazdy konnej możemy zaproponować dwugodzinną przejażdżkę w małej grupie, wzdłuż m.in. Johnson Canyon. Reszta dnia byłaby do samodzielnego zagospodarowania w mieście Kanab. Cena wycieczki ok. 100 USD.
 4. Ponowna wizyta w Parku Narodowym Zion (bez dodatkowych kosztów).  
Zakwaterowanie: Dom w Kanab (4 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Zion
Opcjonalne atrakcje: Wycieczka do White Pocket (ok. 240 USD), wycieczka Alternate Wave Tour (ok. 200 USD), dwugodzinna przejażdżka konna (ok. 100 USD).

Dzień 11. Grand Canyon North Rim i Horseshoe Bend

Nadszedł czas na coś dosłownie wielkiego. Monstrualny wręcz Wielki Kanion Kolorado, który jest ósmym cudem świata, został wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco, jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Długość kanionu wynosi ok. 450 km, ma do 29 km szerokości i 1,9 km głębokości. Lokalne warstwy wapieni, łupków, piaskowców i granitów opowiadają geologom historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Zwiedzać będziemy północną krawędź Grand Kanionu (North Rim), zdecydowanie bardziej dziką i mniej obleganą niż zawsze pełną wycieczek południową krawędź (South Rim). Będzie czas nie tylko na punkty widokowe, ale również na jeden szlak pieszy.

W dalszej części dnia kierować będziemy się do miejscowości Page. Zanim jednak dojedziemy do naszej bazy noclegowej, zajedziemy jeszcze do Horseshoe Bend, aby podziwiać tą niezwykłą formację w niepowtarzalnym, późno popołudniowym świetle.

Zakwaterowanie: Motel/hotel w okolicach Page (1 noc)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Grand Kanionu i Horseshoe Bend

Dzień 12. Kanion Antylopy, Dolina Pomników i Park Stanowy Goosenecks

Przed nami kolejny dzień pełen atrakcji oraz cudów natury, stworzonych przez przyrodę w ciągu ostatnich milionów lat. Zaczniemy od odwiedzenia Dolnego Kanionu Antylopy, który prezentuje wręcz nierealistyczne formacje skalne, skrzętnie ukryte pod skalistą powierzchnią pustynnego krajobrazu rezerwatu Navajo na terenie Arizony. Jest to najbardziej znany na świecie kanion szczelinowy. Powstał na skutek erozji wodnej, będącej następstwem stosunkowo regularnych, gwałtownych powodzi (tzw. flash floods). W przypadku nagłej ulewy, kanion może być całkowicie zalany w ciągu kilkunastu minut. Krocząc wewnątrz kanionu, niesamowite wrażenie robi obserwacja zmian kolorów, która powstaje w wyniku gry świateł. Kolory, kształty oraz spektakle światła i cieni są niewiarygodne. Kanion Antylopy jest uznawany przez wielu bardzo doświadczonych podróżników, za najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Żadne zdjęcie nie odda magii jaką możemy poczuć krocząc po dnie kanionu...

Czas zwiedzania Kanionu Antylopy, wraz z lokalnym przewodnikiem wynosi ok. 60min. Dostępna jest też alternatywnie wycieczka fotograficzna w godzinach 10-13 (również w Dolnym Kanionie) jednak miejsca musimy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Z okolic Page wyjedziemy wczesnym popołudniem. Kolejnym odwiedzanym przez nas miejscem, jest Dolina Pomników (Monument Valley). To gigantyczna dolina położona na granicy stanów Arizona i Utah. Jest to bardzo charakterystyczne i fotogeniczne miejsce ze względu na wznoszące się miejscami na 200 m kruche skały z czerwonego piaskowca. Najpiękniej prezentują się w późno popołudniowym oświetleniu i wtedy będzie nam dane odwiedzić to miejsce. Na koniec odwiedzimy jeszcze Park Stanowy Goosenecks z zapierającymi dech w piersiach meandrami rzeki San Juan. Stamtąd już ruszamy do Moab gdzie będziemy zakwaterowani na kolejne 3 noce.

Zakwaterowanie: Apartamenty w Moab (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Doliny Monumentów i Parku Stanowego Goosenecks
Opcjonalne atrakcje: Zwiedzanie Dolnego Kanionu Antylopy (ok. 70 USD), fotowycieczka po Dolnym Kanionie Antylopy (ok. 140 USD)

Dzień 13. Zwiedzanie Parku Narodowego Canyonlands Jeepami

Nadszedł czas na Moab i nieco inny rodzaj atrakcji. Miasto słynie z pięknych krajobrazów i urozmaiconych szlaków przeprawowych, które pokonać można samochodem terenowym. W tym celu wypożyczymy Jeepy Wranglery, dzięki którym będziemy mogli zwiedzić Park Narodowy Canyonlands w dość nietuzinkowy sposób. Wokół Moab jest kilkadziesiąt różnej trudności szlaków przygotowanych dla samochodów terenowych i na nich spędzimy większą część dnia. Nawierzchnie stanowią w większości luźne i lite skały piaskowca o ciemnym, ceglanym kolorze. Błoto jest tam rzadkością, dzięki czemu spektakularne widokowo trasy są dość łatwe w przeprawie. Jeepy mamy oczywiście dla siebie i możemy zmieniać się za kierownicą.

Utah jest idealnym miejscem na taką przygodę, ponieważ to jeden z najbardziej malowniczych stanów. Znajduje się tu aż pięć Parków Narodowych należących do ścisłej czołówki najczęściej odwiedzanych rezerwatów przyrody w Stanach Zjednoczonych.

Najprawdopodobniej będzie możliwość spędzenia jednej nocy pod namiotami, na jednym ze szlaków, w namiocie klasycznym lub dachowym (ilość miejsc ograniczona). Nocleg byłby zaplanowany w okolicy Mesa Arch - położony na skraju klifu łuk z piaskowca tworzący ramę dla imponujących wschodów słońca i czerwonych skał kanionu.

Zakwaterowanie: Apartamenty w Moab (3 noce) lub nocleg w terenie
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Canyonlands jeepami, spanie w namiotach na szlaku połączone ze wschodem słońca przy Masa Arch.

Dzień 14. Aktywności do wyboru i zachód słońca w Parku Narodowym Łuków Skalnych

Mimo, iż Park Łuków Skalnych leży bardzo blisko Moab, to nie spędzimy tam całego dnia. Powodów jest kilka, a główny z nich to taki, że praktycznie na całym obszarze próżno szukać cienia, co oznacza, że zwiedzanie przy bardzo dużym nasłonecznieniu może być niebezpieczne (a na pewno niekomfortowe). Poza tym, to w godzinach wieczornych barwy skał są najpiękniejsze dla naszego oka. Wystarczy wspomnieć, że właśnie oświetlone łagodnymi promieniami słońca łuki i formacje skalne Arches National Park zdobią okładki magazynów podróżniczych na całym świecie. Na terenie parku pozostaniemy wszyscy do zachodu słońca, a osoby zainteresowane astrofotografią będą miały okazję zostać tam odpowiednio dłużej. 

Oczywiście krajobrazy w Parku Łuków Skalnych są niepowtarzalne, ale mimo wszystko dość podobne (zwłaszcza kolorystycznie) do tych, które mieliśmy okazję oglądać w poprzednich dniach. Dlatego w pierwszej połowie dnia proponujemy wybór innej aktywności. Z najciekawszych opcji polecić możemy rafting rzeką Kolorado, lot krajoznawczy nad Parkiem Narodowym Canyonlands, przejazd ekstremalnymi trasami 4x4 z instruktorem czy indywidualne przedłużenie wynajmu Jeepa na 24h. Dzień ten będzie też dobrą okazją dla osób które chciałyby po prostu nieco wypocząć – wyjść z apartamentu trochę później, zwiedzić miasto i poszukać lokalnych pamiątek.

Zakwaterowanie: Apartamenty w Moab (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Łuków Skalnych
Opcjonalne atrakcje: Rafting rzeką Kolorado (ok. 100 USD), lot krajoznawczy nad Parkiem Narodowym Canyonlands (ok. 170 USD), przejazd ekstremalnymi trasami 4x4 z instruktorem (ok. 150 USD za 2h), wynajem Jeepa Wranglera z namiotem dachowym na dodatkowe 24h (ok. 350 USD za pojazd, max. 5os). 

Dzień 15. Kraina śpiącej tęczy - Park Narodowy Capitol Reef

Zanim wyruszymy na północ do Parku Yellowstone, poświęcimy jeden dzień na przejazd przez Capitol Reef National Park. Jego obszar leży nieco na uboczu, dzięki czemu nie znajdziemy to wielu turystów. Nazwa wzięła się w głównej mierze od potężnych, białych kopuł wieńczących skalne szczyty, które przywodzą na myśl kopułę waszyngtońskiego Kapitolu. Park jest swoistego rodzaju oazą kolorowych, piaskowych klifów i imponujących kopuł. Rdzenni mieszkańcy nazywali ten obszar „krainą śpiącej tęczy” ze względu na piękne kontrasty: wielobarwny piaskowiec otoczony zielenią brzegów rzek oraz suchą roślinnością pustynną – te kolorowe widoki położone są pod błękitnym niebem.
Zakres zwiedzania tego parku zależny będzie w głównej mierze od aktualnych warunków pogodowych (po krótkich, intensywnych opadach drogi gruntowe mogą być nieprzejezdne). To co czeka nas na pewno to przejazd drogą krajobrazową nr 24, z przystankami przy punktach widokowych, oraz zejście na, co najmniej, jeden szlak pieszy.

Zakwaterowanie: Motel w Salina (1 noc)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Capitol Reef

Dzień 16. Dojazd do Parku Narodowego Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone jest niesamowity, lecz niestety (a może stety), dość oddalony od dużych aglomeracji, czy innych atrakcji turystycznych. Leży na obszarze o jednej z najniższej gęstości zaludnienia w Stanach Zjednoczonych, co sprzyja zachowaniu pierwotnego ekosystemu. Ze względu na to wyobcowanie, dzień ten musimy praktycznie w całości przeznaczyć na dojazd do tej istnej perły świata przyrody całego kontynentu Ameryki Północnej. W planach mamy tylko krótkie przerwy, w tym lunch w Salt Lake City, w okolicach głównej i światowej siedziby Kościoła mormońskiego.

Zakwaterowanie: Dom w okolicach Parku Narodowego Yellowstone (3 noce)
Wliczone atrakcje: Krótki spacer po Placu Świątynnym w Salt Lake City

 

Dzień 17. i 18. Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone jest „wisienką na torcie” naszego wyjazdu. To pierwszy, a zarazem najstarszy Park Narodowy na świecie. Powstał w 1878r., a od 1978r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. W trakcie dwóch kolejnych dni będziemy eksplorować niepowtarzalną przyrodę parku, odwiedzając m.in.: wodospady, całe baseny gejzerów, wulkany błotne, czy gorące źródła, o niesamowitej kombinacji kolorów, porównywalnej z rozszczepieniem światła przez pryzmat. O unikalności Yellowstone można mówić godzinami, ale prawda jest taka, że każdy prawdziwy podróżnik powinien zobaczyć to miejsce choć raz w życiu na własne oczy.

Zakwaterowanie: Dom w okolicach Parku Narodowego Yellowstone (3 noce)
Wliczone atrakcje: Zwiedzanie Parku Narodowego Yellowstone (2 pełne dni)

 

Dzień 19. Wylot z Salt Lake City

Aby nie tracić dwóch kolejnych dni jedynie na dojazd do San Francisco (po drodze nie ma aż tak atrakcyjnych miejsc którym warto poświęcić dodatkowy dzień), skonstruowaliśmy program tak, że uczestnicy wylatują tego dnia z Salt Lake City. Skrócimy dzięki temu wyjazd o dwa dni robocze, a program wycieczki jest czystą esencją zwiedzania natury zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

 

Dzień 20. Powrót do Polski

Warunki

Składowe ceny

18.09.2024 - 07.10.2024: 9900 PLN + 1500 USD

Cena zawiera

 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem,
 • 18 noclegów w ciekawie zlokalizowanych domach, motelach lub hotelach (pokoje dwuosobowe, na życzenie pokój jednoosobowy za dopłatą 1200 USD),
 • przejazd klasycznym tramwajem w San Francisco,
 • wstępy do Parków Narodowych, Parków Stanowych, rezerwatów przyrody i płatnych punktów widokowych,
 • całodniowe zwiedzanie Parku Narodowego Canyonlands zmodyfikowanymi jeepami z opcją spania w terenie pod namiotami,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • prywatnego, polskiego kierowcę,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego (koszt ok. 4000 PLN),
 • wyżywienia (30-50 USD/dzień),
 • rejestracji w systemie ESTA (21 USD). Ruch turystyczny jest bezwizowy, ale rejestracja w systemie jest wymagana,
 • rejsu po zatoce San Francisco (ok. 40 USD),
 • atrakcji opcjonalnych w Kanab: Wycieczka do White Pocket (ok. 240 USD), wycieczka Alternate Wave Tour (ok. 200 USD), dwugodzinna przejażdżka konna (ok. 100 USD). 
 • zwiedzania Kanionu Antylopy z lokalnym przewodnikiem (ok. 70 USD),
 • atrakcji opcjonalnych w Moab: rafting (ok. 100 USD), lot krajoznawszy samolotem (ok. 170 USD/30 min), jazda ekstremalna 4x4 z instruktorem  (ok. 150 USD/2,5 godz.), przedłużenie wynajmu Jeepa Wranglera za namiotem dachowym na kolejne 24h (350 USD na max. 5os),
 • wycieczek fotograficznych w okolicy White Pocket i Kanionie Antylopy (ok. 140 USD).

Dodatkowych atrakcji pozwalających zindywidualizować wyjazd jest stosunkowo dużo, ale większość z nich należy rezerwować z min. trzymiesięcznym wyprzedzeniem, proszę mieć to na uwadze zapisując się na wyjazd.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to ogromny kraj, którego powierzchnia zbliżona jest do całej Europy. Tamtejsza mnogość form przyrodniczych (wraz z Alaską), oferuje więcej typów krajobrazu niż cały nasz kontynent.

Parki Narodowe w USA zwiedza się w sposób dość niecodzienny jak dla nas bo... samochodem. Przy najbardziej interesujących miejscach (punktach widokowych, wodospadach itp.) znajdują się parkingi, pozwalające zatrzymać się i ruszyć pieszo na szlak.

Co wyróżnia naszą ofertę:

- program trwa 20 dni i każdego dnia mamy dla Was prawdziwą „bombę”. Nie ma na rynku drugiej takiej oferty, która zawierałaby taką mnogość atrakcji, w tym dwudniowe zwiedzanie Parku Yellowstone,

- zakwaterowania nie opierają się na przeciętnej klasy motelach i hotelach. Postawiliśmy, w większości lokalizacji, na wynajem domów i apartamentów, które dają nam m.in. możliwość wieczornej integracji, czy sprawdzeniu na własnej skórze jak mieszkają Amerykanie. Wybór domu ma swoje plusy i minusy. Do minusów należy zaliczyć dzielone łazienki (po 2-4os na łazienkę) oraz to, że czasem sypialnie różnią się nieco od siebie wielkością lub typem łóżka. Plusem jest m.in.: duża przestrzeń wspólna (zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz), dostęp do pralki, suszarki, czy świetnie wyposażona kuchnia. Wychodząc z domu nie spotykamy innych turystów lecz "Grega" podlewającego trawnik czy "Susan" wyprowadzającą psy. Oczywiście wszyscy mówią sobie “Hey, how's it going?” i witają się z uśmiechem. Taką Amerykę chcemy Wam pokazać,

- program jest tak skonstruowany, aby w miarę możliwości ograniczyć częste zmiany zakwaterowania,

- dodatkowym atutem jest polski kierowca, który stanowi nieocenioną pomocą i pozwala pilotowi w pełni zaangażować się w prowadzenie wycieczki. Obecność kierowcy wyklucza m.in. stratę czasu na wspólne szukanie miejsc parkingowych, czy wypakowywanie bagażu przez uczestników. Dodatkowo nie trzeba też każdorazowo wracać całą grupą do auta, na miejsce startu. Kierowca może odebrać nas z innego punktu i dzięki temu zwiedzimy więcej. W praktycznie każdym miejscu możemy też podzielić się na dwie podgrupy, mając możliwość np. pójścia szlakiem o wyższym lub niższym poziomie trudności. Jeżdżąc z małymi grupami to pilot jest też zwykle kierowcą, ale ze względu na długość wycieczki i liczbę przemierzanych kilometrów, największy komfort i bezpieczeństwo zapewni nam osobny kierowca,

- program jest elastyczny i pozwala niekiedy wybrać spośród kilku atrakcji danego dnia taką, która nam najbardziej odpowiada. Możemy w ten sposób nieco spersonalizować wyjazd, dopasować go w pewnym stopniu "pod siebie",

- niektóre części programu to również ukłon w stronę fotografów, którzy nie lubią pośpiechu. Będzie czas na delektowanie się wschodami i zachodami Słońca, a dla miłośników nocnego nieba możliwość fotografowania w takich Parkach Narodowych jak Canyonlands i Łuków skalnych. Dodatkowo będzie można wziąć udział w dwóch tourach fotograficznych w trakcie trwania wyjazdu (pierwszy w okolicach White Pocket koło Kanab i drugi w Kanione Antylopy).

Dodatkowe informacje:

- Wszystkie osoby posiadające polski paszport będą mogły podróżować do USA, w celach turystycznych, po rejestracji swojej osoby w systemie ESTA (Electronic System Travel Authorization). Wiąże się to z wypełnieniem wniosku ESTA w Internecie w celu uzyskania pozwolenia na przekroczenie granicy z USA. Osoby podróżujące wcześniej do krajów takich jak Iran, Libia, Sudan, Syria, Irak, Jemen i Somalia nie mogą starać się o ESTA. Podobnie osoby, które odwiedziły Kubę po termnie 12 stycznia 2021 (data kiedy Kuba została wpisana na listę krajów wspierających terroryzm). Należy wówczas złożyć wniosek o wizę turystyczną.

- wyjeżdżając do USA nie musimy być zaszczepieni przeciw COVID-19.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje