Oferta - Joga w Laponii

tel: 
+48533833485
email: 

Joga w Laponii

6 dni 5748 zł
  • 09.03.2024 - 14.03.2024
Wyprawy
Przyroda
Joga i fitness
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

krajobrazlaponia

Fińska Laponia – a dokładniej wioska Muotkan Ruotku położona 400 km na północ od Koła Podbiegunowego, u podnóża wzgórz Tunturis, nad rzeką Peltojoki. Otoczona przyrodą, zwana "Tunturikyla Muotkan Ruoktu" - Domem Gór Tunturis wioska została zbudowana w latach 60. przez charyzmatycznego hodowcę reniferów, Hansas Nittyvuopio i jego rodzinę Saami. Szczególnie zimą przypomina mroźną krainę jak ze snów. Przez ostatnie pół wieku była prawdziwą oazą dla podróżników szukających wrażeń z dala od utartych szlaków.

Aktywności dostępne podczas wyjazdu:

Arktyczne narty

Kilkugodzinna wycieczka na arktycznych nartach w lesie, na zamarzniętym jeziorze lub pobliskiej rzece. Dopasowana do wszystkich poziomów umiejętności.

Polowanie na zorzę

Po zmroku zapolujemy na zorzę polarną podczas wędrówki pieszej lub na nartach arktycznych. Zaplanowany przystanek przy rzece z poczęstunkiem. Do tego sesje i wskazówki fotograficzne.

Miejscowość Inari i Muzeum Saamów

Przejazd do Inari, największej miejscowości w gminie o tej samej nazwie. Odwiedziny w Muzeum Saamów z częścią wewnętrzną i zewnętrzną, gdzie można poznać historię oraz życie współczesne tego ciekawego ludu zamieszkującego północną Skandynawię. Z miejscowości rozciąga się także widok na jezioro Inari, które mieści się w top 10 największych jezior w Europie.

Relaksacja i posiłek w atmosferze Saami*

Spotkanie z lokalną ludnością Saamów i godzinna relaksacja przy dźwiękach ich tradycyjnej muzyki. Do tego posiłek przy ognisku w chatce z bali. 

Psie zaprzęgi*

Okazja aby spróbować jazdy psimi zaprzęgami – wysoka jakość etycznej hodowli, trasa wiodąca przez tajgę i tundrę, zaangażowany maszer (przewodnik psiego zaprzęgu) i co najlepsze możliwość kierowania własnymi saniami. 

Farma reniferów*

Zwiedzanie farmy reniferów i szansa na poznanie życia hodowcy. Przewodnikiem po farmie jest pasjonat Saami, opowie o historii, etycznym i odpowiedzialnym podejściu, a także jak utrzymują się poza masową turystyką. Bliski kontakt ze zwierzętami. Zaplanowana przerwa na kawę. 

A także joga, sauna, spacery, opowieści i niespodzianki gospodarza oraz wiele innych arktycznych doświadczeń:)

*dla chętnych (więcej w zakładce "Warunki")

Warunki

Składowe ceny

09.03.2024 - 14.03.2024: 5100 PLN + 150 EUR brak miejsc

Cena zawiera

• transport na miejscu;

• pełne wyżywienie

• zakwaterowanie w 4-osobowych domkach z bali;

• dostęp do saun nad rzeką;

• wycieczkę na nartach arktycznych w lesie, po zamarzniętej rzece lub jeziorze;

• wizytę w muzeum Saamów;

• opiekę polskiego pilota;

• opiekę gospodarza, który wprowadzi nas głębiej w lapoński świat

• wieczorną wędrówkę pieszą lub na nartach w poszukiwaniu zorzy z poczęstunkiem

• ubezpieczenie turystyczne;

• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

• biletów lotniczych (ok. 1400 pln w dwie strony);

• dodatkowych aktywności dla chętnych (opisanych w zakładce "Program", średnia cena to 150 euro).

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem.

Koszt przelotu z Polski do Ivalo (1 przesiadka) w tym terminie to ok. 1400-1700 PLN w dwie strony z podstawowym bagażem. Ceny zależne są od terminu.

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformować Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg to ok. 200-400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg to ok. 400-800 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty).

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-11 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Podczas całego wyjazdu towarzyszyć będzie uczestnikom polskojęzyczny pilot mający oko na wszystkie zagwozdki logistyczne i w miarę potrzeby prowadzący grupę, a także gospodarz, który chętnie opowie szerzej o życiu w Laponii, zadba o stronę merytoryczną i kulinarną wyjazdu. W tym wszystkim znajdziemy też czas na jogę, choć w nieco uproszczonej odmianie z uwagi na ograniczenia lokalowe. Możemy praktykować w tradycyjnym namiocie na skórach reniferów albo w domku czy restauracji po wcześniejszym przygotowaniu miejsca.

W arktycznej Laponii noce spędzimy w wygodnych chatkach z bali odnowionych w lokalnym duchu. Zaraz obok dostępna będzie rodzinna restauracja gospodarzy serwująca zarówno lokalne specjały, jak i dania z Polski oraz Francji. Kolejną rzeczą, z której będziemy mogli korzystać będą sauny położone nad rzeką.

Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje