Oferta - Magiczny Oman

tel: 
537 975 995
email: 

Magiczny Oman

7 dni 6500 zł
 • 26.11.2024 - 02.12.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Omanu
Przylot na lotnisko w Maskacie. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie,następnie kolacja w lokalnej restauracji. Jeśli czas pozwoli spacer promenadą Muttrah, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża.


Dzień 2. Maskat
Dziś wybierzemy się na wycieczkę po stolicy Omanu. Czeka nas wizyta w Wielkim Meczecie Sułtana Qaboosa. Jest to miejsce kultu religijnego, więc obowiązuje nas nakrycie głowy (szal), bluzka z długimi rękawami, długie spodnie/spódnica – dress code dla pań i
panów w ciemnych barwach. Opcjonalnie dla pań można wypożyczyć na miejscu abaję z szalem Po wizycie w Meczecie zwiedzimy Królewską Operę Narodową. Jest to jedyne ego rodzaju miejsce w świecie arabskim. Lunch w omańskiej restauracji, następnie udamy się pod pałac sułtana Al Alam i dalej na tradycyjny omański targ - suq Mattrah. Kolejnym punktem będzie muzeum Bait Al Zubair, gdzie będzie okazja aby zobaczyć tradycyjną biżuterię Arabii. Powrót do hotelu.


Dzień 3. Sinkhole - Wadi Shaab (+ trekking) - Sur
Dzień zaczniemy od wizyty w Sinkhole, czyli pięknym, wyrzeźbionym przez naturę leju krasowym. Tutaj też będzie możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Następnie przejazd do Wadi Shaab – najbardziej spektakularnego wadi (dolina) w Omanie. Najpierw należy przeprawimy się łodzią na drugi brzeg, później czeka nas około godzinny trekking, aby dojść do naturalnego basenu z wodą, gdzie można się kąpać. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd na obrzeża miasta Sur – tam nocleg.


Dzień 4. Sur
Na początek śniadanie w położonej na plaży restauracji. Następnie odwiedzimy
muzeum marynistyczne (Fatih Al-Khair), gdzie pokazane są między innymi tradycyjne, drewniane łodzie dhow. W Sur odwiedzimy także fort (de Sunaysilah), który jest pamiątką po czasach gdy Oman był handlową potęgą oraz suk. Następnie przejazd w kierunku Pustyni Arabskiej. Spacer po piaskach Sharqiyah oraz jazda po wydmach. Sharqiyah uznawana jest za perłę turystyczną Omanu, przede wszystkim z racji ciągnących się po horyzont wydm oraz pięknych oaz. Nocleg w Bidiyah Desert camp.

Dzień 5. Wadi Bani Khalid.
Po śniadaniu wyjazd z Bidiyah i przejazd do Wadi Bani Khalid – jednej z najpopularniejszych dolin w Omanie. Czas na kąpiel w krystalicznych wodach i wspaniała
okazja do zrobienia pięknych zdjęć wśród gajów palmowych, licznych basenów skalnych oraz płynie woda. Wyjazd z Wadi Bani Khalid i przejazd do Sinaw, tam nocleg.


Dzień 6. Sinaw-Birkat al Mouz-Nizwa
Tego dnia przejdziemy przez miasteczko Beduinów – Sinaw, gdzie odwiedzimy tradycyjny suk. Następnie pojedziemy do Birkat al Mouz, gdzie zwiedzimy ruiny miasteczka, faladż oraz gaj palmowy, a na koniec napijemy się pysznej kawy w lokalnej kawiarni. Dalej przejazd do Nizwy – zwiedzanie tradycyjnego suku oraz fortu. Następnie powrót do Maskatu, nocleg.


Dzień 7. Wadi Hoqain-Wadi Bani Awf-Wielki Kanion
Czas na dzień pełen przygód! Na początek wycieczka do Wadi Hoqain (ok. 1,5 godziny drogi). Jest to przepiękne w bardzo długie wadi - ma aż kilka różnych miejsc, w których można się kąpać. W drugiej części dnia pojedziemy do Wadi Bani Awf, gdzie przesiądziemy się do terenowych jeepów i wyruszymy w 2,5-godzinną podróż przez Wielki Kanion. Udamy się też na punkt widokowy na Jabal Shams. Powrót do Muskatu.


Dzień 8. Muskat – Warszawa
Z rana udamy się na targ rybny a następnie obejrzymy 2 forty: Al Mirani i Al Jalali. Powró do hotelu, czas na pakowanie i już Czas na wylot z Omanu i powrót do Polski.

Warunki

Składowe ceny

26.11.2024 - 02.12.2024: 6500 PLN

Cena zawiera

 • • transport lokalny na miejscu: bus z kierowcą, jeepy;
  • opiekę lokalnego przewodnika z językiem polskim przez cały czas na miejscu*;
  • zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach;
  • 1 noc w obozie na pustyni;
  • śniadania i 1 kolacja w czasie pobytu w obozie na pustyni;
  • wstęp do opery;
  • opłatę za łódkę w Wadi Shaab;
  • ubezpieczenie turystyczne
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w Maskacie.

Cena nie zawiera

 • • biletów lotniczych (różne opcje – raczej z przesiadka np. w Abu Dhabi);
  • napiwków i wydatków własnych;
  • posiłków poza śniadaniami i 1 kolacją


Bilety lotnicze kupowane są po potwierdzeniu grupy. Średni koszt biletów wynosi 2500-3000 PLN.

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Oman jest miejscem pełnym niesamowitych krajobrazów i zakątkiem niezwykle zagadkowym. Większość jego terytorium pokrywa pustynia. Pod piaskiem i kamieniami kryje się jednak wielki skarb tego kraju - ropa naftowa. Inne bogactwa Omanu to długie wybrzeże morskie, gdzie można godzinami czerpać przyjemność z tradycyjnego plażowania, oraz intrygująca kultura. Osiem dni może nie pozwoli poznać całego kraju, ale na pewno pozwoli aby nim się zauroczyć.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje