Oferta - Na krańcach Europy - Nordkapp i Laponia

tel: 
+48533833485
email: 

Na krańcach Europy - Nordkapp i Laponia

8 dni 6600 zł
Przyroda
Wyprawy
Kajaki
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

nordkapp

Dzień 1. Tromsø

Po przylocie do Tromsø i zakwaterowaniu pojedziemy przepięknym mostem na drugi brzeg fiordu, gdzie będzie możliwość wjazdu kolejką gondolową na szczyt Storsteinen, skąd podziwiać można panoramę Tromsø. Odwiedzimy też modernistyczną polarną katedrę, zwaną tak z uwagi na kształt, który przypomina nachodzące na siebie bryły lodu. Następnie wrócimy do centrum. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 2. Alpy Lyngeńskie

Po śniadaniu udamy się na wschód od Tromsø. Czeka nas kilka przepraw promowych pomiędzy fiordami, a także przepiękna droga krajobrazowa wzdłuż Alp Lygneńskich aż do miasteczka Russelv skąd wyruszymy pieszo na najdalej wysunięty na północ punkt widokowy półwyspu i latarnię Lyngstuva.

Kontynuujemy drogę na wschód wśród górskich krajobrazów, nocleg w okolicach Alty.

Dzień 3. Alta i Nordkapp

Dzień zaczniemy od spaceru po Alcie, a następnie udamy się w głąb fiordu, aby obejrzeć prehistoryczne malowidła i ryciny sięgające czasów osady sprzed 8000 lat, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Dalsza trasa na północ prowadzi malowniczym wybrzeżem półwyspu Porsanger. Zanim przedostaniemy się podmorskim tunelem na wyspę Magerøya będzie wiele okazji aby uchwycić te piękne widoki. Kolejnym przystankiem będzie Nordkapp – Przylądek Północny, jeden z najdalej wysuniętych na północ przylądków Europy. Na nocleg zjedziemy na południe w okolice Olderfjord.

Dzień 4. Karasjok

Pierwszym punktem w programie tego dnia będzie przejazd do stolicy norweskiej Laponii – Karasjok (nazwa lapońska Kárášjohka). To tutaj mieści się siedziba Parlamentu Sami (Samediggi), której budynek odwiedzimy razem z kościołem luterańskim z początku XIX wieku. Jest to zarazem najstarszy jak i jedyny kościół w Finnmarku, który przetrwał II wojnę światową.

Opuszczamy Norwegię i wkraczamy na teren fińskiej Laponii. Dwie kolejne noce spędzimy w wiosce Muotkan Ruotku u podnóża wzgórz Tunturis, która została zbudowana w latach 60. przez charyzmatycznego hodowcę reniferów, Hansas Nittyvuopio i jego rodzinę Saami. Po zakwaterowaniu kilkugodzinna wędrówka po lapońskiej tajdze.

Dzień 5. Inari i Lemmenjoki

Większość dnia przeznaczymy na spływ kajakowy (lekkie, przenośne kajaki) jedną z pobliskich rzek. Zahaczymy również o Park Narodowy Lemmenjoki – największy park narodowy Finlandii oraz razem z przylegającym norweskim Parkiem Ovre Anarjokka największy obszar chroniony w całej Europie, a także miejsce występowania rosomaka tundrowego.

W ten dzień odwiedzimy także miejscowość Inari – największą miejscowość w pobliskiej gminie o tej samej nazwiei Muzeum Saamów - Siida, gdzie można poznać historię oraz życie współczesne tego ciekawego ludu zamieszkującego północną Skandynawię. Z miejscowości rozciąga się widok na jezioro Inari, które mieści się w pierwszej 10-tce największych jezior w Europie.

Dzień 6. Trzy granice

Po ostatnim śniadaniu po fińskiej stronie Laponii udamy się z powrotem do części norweskiej, a dokładniej do Kautokeino, w którym odwiedzimy przede wszystkim warsztat i galerię rodziny Juhls, a także przespacerujemy się po miasteczku. Kolejny przystanek będzie już po części szwedzkiej, mimo, że będziemy musieli raz jeszcze minąć granicę fińską zanim dojedziemy do Idivuoma, gdzie można będzie chwilę odsapnąć i rzucić okiem na tamtejszy kamienny most z początku XX wieku.

Przejeżdżając przez kolejne dzikich terenów północnej Szwecji docieramy do Kiruny. Dla chętnych możliwość odwiedzenie największej na świecie podziemnej kopalni rudy żelaza. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 7. Abisko

Dzień zaczynamy od przejazdu z Kiruny do Abisko, blisko którego znajduje się kolejny park narodowy na naszej trasie. To tutaj także zaczyna się Kungsleden, czyli szwedzki Szlak Królewski zmierzający dalej na południe kraju. Większość dnia spędzimy na świeżym powietrzu, czeka nas trekking w Parku Abisko, a także na jednym z pobliskich szlaków górskich.

Na koniec dnia przejazd do Narwiku, wieczorny spacer po mieście.

Dzień 8. Powrót do Polski

Poranny przelot na lotnisko i powrót do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

17.06.2024 - 24.06.2024: 6600 PLN termin bliski potwierdzenia
11.09.2024 - 18.09.2024: 6600 PLN

Cena zawiera

• transport na miejscu;

• śniadania

• zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hostelach/pensjonatach/domkach letniskowych;

• spływ kajakowy w naturalnych terenach fińskiej Laponii (kajaki pneumatyczne)

• opiekę polskiego pilota;

• opiekę gospodarza, który wprowadzi nas głębiej w lapoński świat (podczas pobytu w Laponii fińskiej)

• ubezpieczenie turystyczne;

• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

• biletów lotniczych (ok. 1300-1700 pln w dwie strony);

• wstępów do odwiedzanych obiektów;

• wyżywienia poza śniadaniami.

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-8 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje