Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Gruzja aktywnie

tel: 
534 636 131
email: 

Gruzja aktywnie

8 dni 4190 zł
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Kutaisi-Tbilisi

Przylot na lotnisko w Kutaisi, stąd transfer do Tbilisi. Odpoczynek, nocleg w Tbilisi.

Dzień 2. Tbilisi-region Kachetii-Tbilisi

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kachetii, który zwany jest "krainą wina". Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino - apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozpościera się piękny widok na Dolię Alazańską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które zostało idealnie zachowane jeszcze z XVII wieku. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta w domowej winnicy, degustacja wina i czaczy (gruziński bimber), połączona z suprą - tradycyjną obiadokolacją z toastami i muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.

Dzień 3. Tbilisi-twierdza Ananuri-trekking na Gergeti-Kazbegi

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu, słynną Gruzińską Drogą Wojenną, na północ kraju. Po drodze zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy Ananuri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, zakwaterowanie. Następnie czas na trekking (ok. 3,5 godziny w obie strony, poziom: łatwy) do kościoła św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti (w warunkach dobrej widoczności) można zobaczyć szczyt Kazbek (5054 m n.p.m.), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do miasteczka, obiadokolacja, nocleg w Kazbegi.

Dzień 4. Dolina Truso

Po śniadaniu przejazd samochodami terenowymi do miejscowości Kobi, gdzie bierze swój początek dolina Truso - jedno z najładniejszych miejsc w okolicy miejscowości Kazbegi. Dolina ciągnie się aż do granicy osetyjskiej a do samego końca można dotrzeć zarówno pieszo, jak i samochodami. W dolinie można spotkać pozostałości po niegdyś zamieszkałych wioskach, które teraz używane są jedynie przez okolicznych pasterzy, szukających schronienia w złą pogodę. Na samym końcu szlaku znajdują się dwa monastyry: męski i nieco dalej żeński. Są one praktycznie odcięte od cywilizacji, szczególnie zimą, kiedy droga robi się tu nieprzejezdna. Trekking* w głąb doliny, powrót tą samą ścieżką do punktu początkowego. Powrót do Kazbegi, obiadokolacja i nocleg. 

* Długość trekkingu zależy od grupy, przejście całej doliny do granicy oraz powrót zajmuje ok. 5-6 godzin. Trekking można rozpocząć w dowolnym punkcie, samochody terenowe mogą przyjechać po grupę w dowolne miejsce. 

Dzień 5. Kazbegi-wioska Juta-Tbilisi

Śniadanie, wyjazd samochodami terenowymi w kierunku zabytkowej wioski Juta (łączna trasa ok. 20 km), po drodze podziwianie niesamowitych widoków. Przystanek we wsi Sno, która znana jest jako miejsce urodzenia gruzińskiego patriarchy Ilii II oraz ze swoich źródeł wód mineralnych. Dojazd do wioski Juta, treking w kierunku lodowca Czauchu (poziom: średniozaawansowany, długość: 3-4 godz. w obie strony). Powrót do Kazbegi, wyjazd do Tbilisi, pożegnalna obiadokolacja, nocleg w Tbilisi. 

Dzień 6. Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi - spacer uliczkami starego miasta, zwiedzanie cerkwi: Metechi oraz Anczischati (najstarszej cerkwi z VI wieku), wjazd kolejką linową do twierdzy Narikala, zbudowanej na wzgórzu nad miastem, skąd rozciąga się piękna panorama. Krótki spacer do dzielnicy dawnych spa z przerwą na gruzińską herbatę. Wieczorem szczególny posiłek - wieczór gruziński, czyli supra, ze słynnymi toastami, energetyczną muzyką i tańcami narodowymi. Spróbujemy również chaczapuri. Przejazd do hotelu. 

Dzień 7. Upliscyche, Gori

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu a następnie przejazd w kierunku Morza Czarnego. W drodze zwiedzanie Upliscyche, czyli skalnego miasta. Zatrzymamy się także w Gori. Zahaczymy o lokalną winnicę, aby poznać tajniki powstawania gruzińskiego wina - jest to najstarsza na świecie technologia. Powrót doo hotelu i nocleg.

Dzień 8. Powrót do Polski

Rankiem śniadanie, następnie przejazd na lotnisko w Kutaisi i przelot do Polski. 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

18.08.2024 - 25.08.2024: 4190 PLN
11.09.2024 - 18.09.2024: 4190 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 2* i 3* według programu;
 • śniadania i kolacje;
 • wszystkie przejazdy na miejscu (bus na wyłączność);
 • wycieczki na miejscu i wstępy;
 • polskojęzyczni przewodnicy lokalni w Gruzji;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa (ok. 600-1000 PLN);
 • opłat bagażowych i napiwków;
 • napojów do posiłków;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego 110 EUR;
 • wydatków własnych.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników: 5 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyrusz z nami do Gruzji! Organizujemy wycieczki objazdowe od A do Z

Zapraszamy do legendarnej Gruzji, dawnej Albanii Kaukaskiej. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa. Również wino narodziło się tutaj, niedaleko Araratu, gdzie Noe zasadził pierwszą winorośl. Można tutaj zapoznać się z oryginalnym folklorem, podziwiać egzotyczną przyrodę, a przede wszystkim degustować wspaniałą kuchnię… W czasie blisko 2 tygodni poznamy najciekawsze atrakcje Kaukazu Południowego.

Wycieczki po Gruzji organizujemy od lat, za każdym razem odkrywając przed naszymi Podróżnikami jeszcze piękniejsze zakątki tych wyjątkowych miejsc. Zachwycające widoki, niepowtarzalne dania regionalne, plażowanie i spacery obfitujące w widoki, jakich nie sposób sobie wyobrazić… Koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym programem, w którym opisaliśmy każdy dzień wycieczki.

Pełna wrażeń wycieczka do Gruzji? Tylko z biurem Zorientowani Travel Club!

Jesteśmy przekonani, że bogaty plan naszej wycieczki obejmujący zwiedzanie, relaks i odkrywanie nieznanych regionów, przypadnie Ci do gustu! Ta objazdowa wycieczka spodoba się miłośnikom górzystych terenów, dziczy i aktywnego wypoczynku, przeplatanego plażowaniem. To propozycja dla aktywnych turystów, głodnych odkrywania nieznanych terenów, położonych na pograniczu dwóch kontynentów: Europy i Azji.

Wycieczka rozpocznie się w Tbilisi, czyli największym mieście w Gruzji. To tam będziesz mieć okazję zwiedzenia ważnych punktów na mapie stolicy. Kolejne dni naszej wycieczki będą tylko ciekawsze: planujemy zwiedzanie łączone z degustacją najlepszych specjałów regionalnych i noclegi w urokliwych miejscowościach.

Jeżeli interesują Cię kraje kaukaskie, wycieczka objazdowa z naszym biurem podróży to idealna propozycja dla Ciebie. Byliśmy w tych rejonach już wielokrotnie i dobrze wiemy, które zakątki są warte odwiedzenia – pokażemy Ci Kaukaz, jakiego sobie nie wyobrażasz! Jeszcze dziś zgłoś się na wyjazd lub zapytaj nas o szczegóły. W kategorii /warunki/ znajdziesz ważne informacje dotyczące wycieczki. Sprawdź, co przygotowaliśmy tym razem i ruszaj z nami w nieznane!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki państw kaukaskich
 • możliwość spróbowania wielu lokalnych potraw
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2osobowych w sprawdzonych miejscach
 • korzystna cena i brak konieczności poniesienia dodatkowych kosztów

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje