Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Sri Lanka rodzinnie

tel: 
534 636 131
email: 

Sri Lanka rodzinnie

15 dni 7300 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Polski w godzinach wieczornych. 

Dzień 2. Przylot na Sri Lankę

Przylot na Sri Lankę w godzinach popołudniowych i przejazd do miejscowości Kandy (Transfer ok. 3,5h). 

Dzień 3. Kandy

Tego dnia, udamy się na wycieczkę Tuk Tukiem po Kandy. Miasto jest pięknie położone wśród wzgórz i zieleni, a jego centrum stanowi duże, sztuczne jezioro. Podczas naszej przejażdżki po mieście, odwiedzimy różne zabytki – Świątynię Świętego Zęba Buddy – największe miejsce pielgrzymkowe dla tutejszych buddystów; Świątynia Bahirawakandy, Królewski Ogród Botaniczny w Peradeniya, a także zwiedzimy lokalne targi. Wieczorem dla chętnych pokaz tradycyjnych tańców lankijskich. 

Dzień 4. Nuwara Eliya i przejazd do Ella

Rankiem malownicza przejażdżka pociągiem z Kandy do Nuwara Eliya przez plantacje herbaty i góry (możliwość zakupu biletów na pociąg dzień wcześniej w zależności od dostępności, bez gwarancji konkretnej klasy).

W Nuwara Eliya drodze zwiedzimy plantację i fabrykę herbaty. Dowiemy się jak są zbierane liście, selekcjonowane, a następnie obrabiane, aby ostatecznie trafić na nasze stoły w postaci gorącego napoju. Następnie kontynuacja podróży do Ella.

Dzień 5. Ella

W Ella, udamy się na trekking na szczyt Little Adams Peak (ok. 30-40 min łatwej wspinaczki). Na szlaku na szczyt, znajduje się Ella Park, oferujący różne aktywności i atrakcje np. strzelanie, ściankę wspinaczkową lub zjazd tyrolką. Zobaczymy też imponujący most Nine Arch Bridge, Ella Gap oraz niesamowity wodospad Ravana Falls. 

Dzień 6. Ella – Mahiyanganaya 

Po śniadaniu przejedziemy do Mahiyanganaya (Transfer ok. 2 godz.). Po przybyciu na miejsce odwiedzamy wioskę Dambana Veddah (Lankijskich Aborygenów), gdzie poznamy starożytne metody polowania i techniki zbierania pożywienia w dżungli.

Dzień 7. Mahiyanganaya – Passikudah

Po śniadaniu opuszczamy malownicze miejsce i podróżujemy do Passikudah (Transfer ok.: 2 1⁄2 godz.). Fakultatywnie, będzie można wziąć udział w przejażdżce łodzią w Mahiyanganaya lub spływie kajakowym.

Dni 8-12. Passikudah - odpoczynek przy plaży

Kolejne cztery dni wyjazdu spędzimy w urokliwym kurorcie Passikudah, gdzie będziemy odpczywać, opalać się. Opcjonalnie będzie możliwość uprawiania sportów wodnych. 

Dzień 13. Passikudah - Polonnaruwa - Dambulla 

Po śniadaniu ruszymy w kierunku Pollonaruwa (Transfer. approx.: 2 1⁄2 hours). Zwiedzimy starożytne miasto, które była drugą stolicą Sri Lanki, zbudowaną w XI i XII wieku naszej ery (wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Zobaczymy tu ruiny Pałacu Królewskiego, Gal Viharaya, w których można zobaczyć 4 wspaniałe posągi Buddy w „pionowej”, „siedzącej” i „leżącej” pozycji wyrzeźbionej w skale, salę audiencji, łaźnie, posąg króla Parakramabahu i Parakrama Samudraya – jezioro zbudowane przez króla Parakramabahu Wielkiego.

Następnie odwiedzimy jaskinny kompleks świątynnny w Dambulla datowany na II wiek p.n.e., wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Dambulla znajduje się ponad 80 jaskiń, z których niektóre wykorzystywane są do medytacji przez mnichów. Słynna złota świątynia skalna ma pięć oddzielnych jaskiń, w których znajdują się 153 wspaniałe posągi Buddy, 3 posągi monarchów Sri Lanki i 4 bóstwa hinduskie.

Dzień 14. Dambulla - Sigiriya - Kolombo

Po śniadaniu zaczniemy dzień od podróży do wioski zwanej Hiriwadunna, aby zobaczyć, jak wygląda życie w typowej wiosce Sri Lanki. Następnie wybierzemy się do twierdzy w Sigiriya, zwanej też fortecą w chmurach oraz lwią fortecą, z uwagi na posągi lwów, które stały przy wejściu. Twierdza powstała prawdopodobnie w V w n.e.. Otoczona przez potrójną fosę wznosi się wysokiej skale. Na jej szczycie, na wysokości 180 m odnajdziemy pozostałości pałacu i ogrodów, wśród których znajdował się basen. Po drodze na szczyt będziemy mogli podziwiać freski, które przetrwały do naszych czasów.

Późnym popołudniem weźmiemy udział w safari jeepem w Parku Narodowym Minneriya / Kaudulla. Podczas safari będziemy mieli szanse zobaczyć wiele różnych zwierząt, a przede wszystkim słonie, bawoły, pawie.

Dzień 15. Kolombo 

Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko w Kolombo, skąd wylecimy do Polski (zależnie od lotów, możliwy też przejazd do Kolombo dnia wcześniejszego i nocleg w Kolombo)

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

20.07.2024 - 03.08.2024: 7300 PLN
09.11.2024 - 23.11.2024: 7300 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4*, w pokojach 2-os.;
 • śniadania i kolacje oraz lunch 13. dnia;
 • przejazdy klimatyzowanym busem;
 • pilota z Polski;
 • lokalnych przewodników;
 • wycieczkę Tuk Tukiem po Kandy
 • bilety kolejowe na pociąg Kandy – Nuwara Eliya
 • safari po Parku Narodowym
 • trekking na szczyt Little Adams
 • wizytę na plantacji i w fabryce herbaty
 • pokaz tradycyjnych tańców w Kandy
 • wizytę w wiosce Mahiyanganaya
 • zwiedzanie Lwiej Fortecy w Sigiriya
 • zwiedzanie Polonnaruwy
 • wycieczkę na Nine Arch Bridge, do Ella Gap i wodospad Ravana
 • wejście do kompleksu jaskiniowego w Dambulli
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelot samolotem na trasie Warszawa–Kolombo–Warszawa (możliwa 1 przesiadka) (ok. 2500-3000 PLN);
 • obiadów;
 • opłat za aparat fotograficzny i kamerę;
 • wizy lankijskiej (35 USD);
 • dodatkowych aktywności (Ogrodu Botanicznego Peradeniya – 16USD/os, sportów wodnych w Passikdah)
 • napiwków;
 • obowiązkowego ubezpieczenia COVID (12 USD)
 • napojów do posiłków.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi ok. 400 USD.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Cena za dzieci w wieku 6-12 - 4800 PLN + bilet lotniczy

Dzieci do 6 lat (śpiące w jednym łóżku z rodzicami) - 2800 PLN + bilet lotniczy


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zorientowani zapraszają na Sri Lankę – krainę herbaty i słoni.

Podczas naszej 15-dniowej wyprawy, będziesz miał szansę poznać Sri Lankę od wielu stron, zarówno od historycznej i kulturowej, jak również przyrodniczej. Dni pełne różnych aktywności będziemy przeplatać z tymi przeznaczonymi na błogi wypoczynek.

W ramach wycieczki zawitamy do największych miast na wyspie – Kolombo, Kandy, Galle. Aby poznać faunę i florę Sri Lanki odwiedzimy park narodowy Minneriya, gdzie znajdują schronienie dzikie zwierzęta. Na naszej trasie zobaczymy też najważniejsze świątynie i zabytki. Obowiązkowym punktem będzie  Polonnaruwa, która pozwoli poznać bliżej historię Sri Lanki. W Kandy udamy się do Świątyni Świętego Zęba Buddy – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego dla tutejszych buddystów. Odwiedzimy też plantację herbaty.  Będzie zarówno aktywnie i z dawką adrenaliny – w planie mamy trekking i rafting po rzece, jak również błogo i spokojnie podczas relaksu na rajskich plażach. A dzięki długim wybrzeżom, rozciągającym się na prawie 1600 km, jest z czego wybierać :)

Program wycieczki dostosowaliśmy dla dzieci, aby całe rodziny mogły brac udział w wyprawie.

    

Sri Lanka to idealne miejsce na wycieczkę z naszym biurem.

Stała temperatura ok. 29-31 stopni i ładna pogoda zapewnia optymalne warunki do podróży przez cały rok. Zróżnicowane krajobrazy, rajskie plaże, ciekawa kultura, pyszne jedzenie i sympatyczni mieszkańcy to przepis na udane wakacje! 

Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji i prowadzeniu wycieczek w Azji. Nad grupą będzie czuwał doświadczony polski przewodnik, który dołoży wszelkich starań, aby wyjazd był niezapomnianą i bezproblemową przygodą. Będziemy podróżować w kameralnej grupie. Podczas wyjazdu proponujemy zakwaterowanie w miejscach o najwyższej jakości – 3-, 4- i 5-gwiazdkowych obiektach. Podczas naszej wycieczki zapewniamy przejazdy klimatyzowanym busem, ale nie zabraknie też jazdy kultowym lankijskim pociągiem po bardzo malowniczej trasie z Nuwara Eliya do Ella. Zdaj się na nas i nasze doświadczenie i zapisz się już dziś!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje