Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Jordania dla aktywnych

tel: 
534 636 131
email: 

Jordania dla aktywnych

8 dni 4680 zł
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Jordanii

Spotkanie na lotnisku Warszawa-Modlin lub w Poznaniu, a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie formalności wizowe, spotkanie z przewodnikiem i opuszczamy teren lotniska. Przejazd do hotelu w Ammanie*.

* Przy locie z Warszawy-Modlin realizujemy program z ósmego dnia.

Dzień 2. Amman-Wadi Al Mujib-Akaba

Śniadanie, a następnie transfer do Wadi Al Mujib, jednego z mniej znanych, ale niezmiernie ciekawych miejsc dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Tutaj przygodową trasą (jeśli poziom wód nie jest zbyt wysoki) udamy się na kanioning, czyli połączenie trekkingu, pływania oraz wspinaczki skalnej (nie potrzeba "skałkowego" doświadczenia). Niezwykłe widoki w połączeniu ze sporą dawką adrenaliny gwarantowane! Następnie transfer do Akaby. Nad Morze Czerwone dotrzemy wieczorem, zakwaterowanie w Akabie i nocne wyjście na miasto.

Dzień 3. Plażowanie, nurkowanie i Pustynia Wadi Rum

Z rana udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (pływając lub nurkując), a pozostali oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował - to może być Wasz pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Po rejsie transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy - Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi jak nikt inny. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi, połączonego z wieloma spacerami, aby poznać jej najpiękniejsze fragmenty. Nocleg w namiotach dwuosobowych na Wadi Rum.

Dzień 4. Wadi Rum-Mała Petra

Poranek przywita nas wschodem słońca (dla chętnych przejażdżka na wielbłądzie), a następnie po śniadaniu wykwaterowanie i udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii - bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Mała Petra. Tam spacer po zakamarkach antycznej historii połączony z zachodem słońca. Zakwaterowanie przy Małej Petrze.

Dzień 5. Petra

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami, aby zobaczyć mniej znane miejsce – ołtarz poświęcony Duszarze, intrygujący Wodospad Lwów, a także Monastyr. Długość tras, którymi będziemy spacerować to sporo ponad 20 km. Następnie udamy się do Rezerwatu Biosfery Dana. Na trasie przystanki widokowe - niezwykłe Góry Edom. Wieczorem przejazd do Rezerwatu Biosfery Dana, zakwaterowanie w Dana.

Dzień 6. Wadi Ghuweir

Z samego rana udamy się na spacer po najpiękniejszej część Rezerwatu Biosfery Dana – Wadi Ghuweir. Jest to dość wymagający trekking (potrwa około 5-6 godzin), ale piękne krajobrazy i ciągle zmieniająca się sceneria na pewno to wynagrodzą. Dalej transfer do Ammanu. Wieczorne wyjście, aby poznać nocne uroki jordańskiej stolicy. 

Dzień 7. Amman-Jerash-Morze Martwe-Amman

Z samego rana jedziemy do niezwykłego Jerash (starożytna Geraza, miasta wchodzącego w skład Dekapolis) jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Tu zobaczymy pozostałości forum, cardo (główna, handlowa ulica miasta) i teatru. Z Jerash przejazd nad Morze Martwe, gdzie spędzimy ostatnie godziny relaksując się nad Morzem Martwym. Przejazd do Ammanu.

Dzień 8. Amman-Madaba-lotnisko

Z rana zwiedzanie Ammanu. Na początek udamy się do dawnej cytadeli (twierdzy) - Rabat Ammon. Dalej ruszamy do Madaby, tam zwiedzanie tego miasta mozaik, unikatowego w swej historii. Zobaczymy wspaniale zachowane przykłady sztuki wczesnochrześcijańskiej znajdujące się na terenie Parku Archeologicznego. Transfer na lotnisko do Ammanu i wylot do Polski. Lądowanie w kraju.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy a kolejność realizacji danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

21.07.2024 - 28.07.2024: 4680 PLN
04.08.2024 - 11.08.2024: 4680 PLN
18.08.2024 - 25.08.2024: 4680 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** oraz **** (pokoje dwuosobowe) oraz 2 noce na pustyni w obozowisku prowadzonym przez Beduinów;
 • pozwolenie na wjazd do Jordanii (grupy muszą taki posiadać aby legalnie przebywać w kraju);
 • opiekę miejscowego przewodnika jordańskiego (zgodnie z prawem jordańskim);
 • wszystkie przejazdy na miejscu, busem na wyłączność (w zależności od wielkości grupy – 12 (grupy 8-9 osób) lub 20 osobowy (grupy powyżej 10 osób);
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiadokolacja;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 120 USD);
 • przelotu na trasie Warszawa/Poznań-Amman-Warszawa/Poznań*
 • posiłków, poza wymienionymi w programie;
 • wstępu do Wadi Mujib (ok. 35 USD);
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD).

* W razie wysokich cen biletów z Warszawy - możliwy przelot z/do Budapesztu, zazwyczaj ceny na tej trasie są korzystniejsze. W takim wypadku możliwość pokrycia przez organizatora kosztu parkingu.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-16 osób

W przypadku braku drugiej osoby do pokoju, konieczna będzie dopłata 600 PLN za pokój 1-osobowy.

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (liczymy od daty powrotu).

W terminie kwietniowym, majowym, czerwcowym  orz 18.07 -25.07.23 loty odbywają się z lotniska w Poznaniu, natomiast w pozostałych terminach z lotniska Warszawa-Modlin.

Impreza przeznaczona jest raczej dla uczestników pełnoletnich, osoby poniżej 18 roku życia nie są wpuszczane na teren Wadi Mujib.

Podane ceny biletów lotniczych są orientacyjne, ostatecznie cena biletów zgodna jest z dniem wpłaty za bilety lotnicze.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania to raj dla miłośników aktywnego podróżowania wśród niezwykłych krajobrazów! Poznaj Bliski Wschód jadąc razem z nami! Prezentowany program zadowoli tych, którzy lubią wędrówki księżycowymi dolinami, nurkowanie w rajskim Morzu Czerwonym, wschody i zachody slońca na pustyni oraz... kanioning. 

Jordania, mimo swej niewielkiej powierzchni zachwyca – księżycowe krajobrazy, krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego, legendarna Petra. Nasza przygoda odbywa się wśród przyjaznych mieszkańców, w kraju skrywającym wiele tajemnic. Jordania dla aktywnych to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy nie lubią biernego wypoczynku, nie boją się wcześniej wstawać czy późno wrócić z forsownej wycieczki. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 16 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik aktywnego podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby Jordania mogła zostać ukazana z jak najciekawszej strony.

Kto nie słyszał o słynnym szpiegu Lawrensie z Arabii czy o bogatych karawanach przemierzających pustynie Półwyspu Arabskiego? Pewnie wielu oglądało „Marsjanina” – będąc na Wadi Rum będziemy mogli podziwiać właśnie te plenery, a przy okazji poszukamy tajemniczych inskrypcji z czasów Nabatejczyków.

W Petrze podążać będziemy śladami „Indiany Jonesa” – szlakiem ostatniej krucjaty. Zobaczymy nie tylko ołtarze poświęcone Duszarze, ale także niezwykły Wodospad Lwów, podążając dawnym szlakiem pątniczym sprzed 2 tysięcy lat.

W Akabie poznamy tajniki parzenia kawy po jordańsku i wypalimy najlepszą w Jordanii sziszę. Podczas rejsu po Zatoce Akaba rozkoszować się będziemy łagodną morską bryzą, ale także zanurkujemy aby obejrzeć jedne z piękniejszych raf świata.

Rezerwat Dana to raj dla piechurów i marzenie malarzy, z racji gry świateł na tutejszych piaskowcach. Plus spora dawka adrenaliny w Wąwozie Al Mudjib – specjalnie wybieramy takie terminy, aby można było przejść kanionem, przez który płynie zdradliwa woda (w okresie tutejszej zimy).

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać jordańską gościnność oraz przeżyć przygodę rodem z baśni o krainie tysiąca i jednej nocy.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach
 • nocleg na pustyni

 

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Marcin 17.09.2023 22:01

  Coś wspaniałego! Plan wyprawy był idealny. Mnóstwo doznań. Jestem wprost zachwycony. A przewodnik-opiekun, Sebastian, brak (wystarczająco wspaniałych) słów. Był cudowny, elastycznie reagował na potrzeby każdego, miał olbrzymią wiedzę. Z Sebastianem na koniec świata!!!

 • Róża 17.09.2023 21:49

  To była niesamowita, przepiękna i zapierająca dech w piersiach przygoda. Wszędzie gdzie byliśmy krzyczałam; chcę tu zostać! :) Jestem pod dużym wrażeniem zaplanowania tej Jordańskiej podróży i dziękuję SEBASTIANOWI za opiekę, wiedzę i uważność, którą nas obdarzył. Było CUDOWNIE! Chcę jeszcze!!!! <3

 • Ania 01.10.2022 08:17

  Wspaniała wyprawa. Zgadzam się całkowicie z Ludmiłą z którą miałam przyjemność przeżywać niezapomniane chwile. Program wspaniale wypełniony atrakcjami, emocjami, informacjami itd. Każdego dnia zastrzyk adrenaliny. Grupa wspaniałych ludzi, odkrywców i Krzysztof nasz przewodnik, który dawał nam przestrzeń, abyśmy mogli przeżywać i doświadczać po swojemu obrazy i chwile spędzone na pustyni Wadi Rum, w Petrze, czy na trekkingach w Rezerwacie Dana. Zobaczyłam wspaniałe miasta, morza i cuda przyrody. Jordania marzenie spełnione i cuda zaliczone????????potwierdzam to był niezapomniany czas. Dziękuję całej grupie, która była wspaniała :) bez tych ludzi, nie było by tak fajnie. Historia i cuda Jordanii to było to. Polecam wyprawę dla aktywnych, bo to co zdobywamy wkładając swój wysiłek daje poczucie spełnienia. Pozdrawiam

 • Ludmiła 27.09.2022 23:22

  Fantastyczny wyjazd. Mnóstwo wrażeń, pięknych widoków, ciekawych informacji przekazywanych przez przewodnika. Wiedza Krzysztofa na temat Jordanii i jej historii jest godna podziwu. Czas faktycznie spędzany bardzo aktywnie, jednak nie brakło chwil na relaks i wypoczynek. Do tego grupa wspaniałych ludzi. Ze wszystkich dni spędzonych w kanionach, morzach, na pustyni, na trekkingach czy w wymarzonej Petrze, trudno byłoby mi wybrać najlepszy. Na pewno był to natomiast jeden z najlepszych tygodni w moim życiu. Dziękuję i polecam gorąco.

 • kasia 17.09.2022 14:59

  Polecam Aktywną Jordanie. wróciłam z niej wczoraj. Program świetny, sporo aktywnie spędzonego czasu z przyrodą przesympatycznymi ludźmi. Jestem pod wrażeniem Jordanii- zarówno canyoning w wadi al Muji, wadi rum - pustynia czy reserwat Dana oraz wspaniałe widoki z agroturystyki na 1600 m. To trzeba zobaczyć .Dziękujemy Sebastianie . Pozdrawiam całą grupe 9-16.09

 • Marta 31.08.2021 20:29

  Świetna wyprawa, wszystko wspaniale zorganizowane i dograne. Sebastian jak nadopiekuńczy ojciec nad wszystkim czuwał :) można było wakacyjnie wyłączyć tryb czuwania i przestawić się na delektowanie miejscem, widokami i smakołykami. Ciekawą stroną wyjazdu było również towarzystwo przewodnika jordańskiego, z którym można było porozmawiać na różne tematy dotyczące jego ojczyzny. Wspaniały czas, urozmaicony, aktywny, ale bez zadyszki. Było wszystko, kaniony, woda, góry, morza :) Wielkie dzięki.

 • Gracjan 27.08.2021 16:47

  Świetny wyjazd! Było przepięknie! Program bardzo intensywny i ciekawy - chociaż nie zabrakło czasu na odpoczynek i relaks. Super organizacja logistyki i wszystkich technikaliów, uczestnikom pozostało tylko podziwiać widoki i cieszyć się słońcem. Zorientowanie Sebastiana zasługuje na oklaski ;) Dzięki za super wyjazd!

 • Karolina 27.08.2021 15:42

  Wróciłam parę dni temu z wyprawy i z czystym sumieniem polecam zarówno biuro jak i samą wycieczkę. Bardzo ciekawy program, odbiegający od standardowego zwiedzania, nastawiony na kontakt z przyrodą. Organizacja na miejscu rewelacyjna, cały czas przemieszczaliśmy się w kameralnym gronie busem. Grupa zgrana, wesoła, choć zróżnicowana, ale myślę, że wszyscy dobrze się bawiliśmy. Na mega uznanie zasługuje tez przewodnik Sebastian, dbał o nas do samego końca, duża wiedza historyczna, bardzo przyjazna i pomocna osoba. Polecam kanioning, pustynię Wadi Rum i rezerwat Dana. Miałam jechać z Rainbow, które odwołało moją wycieczkę więc bardzo dziękuję im za to i cieszę się, ze znalazłam wyjazd ze Zorientowani.pl. Co do intensywności, nie ma ciśnienia, jeśli ktoś tak jak ja, miał obawy aby kanionem dojść do końca mógł zawrócić i poczekać na grupę. Co do noclegów, bardzo fajne miejsca, czyste, przemyślane, "namioty" na pustyni super :) Jest czas też na odpoczynek. Pierwszy raz byłam na grupowym wyjeździe w stylu wyprawy i na pewno jeszcze skorzystam. Pozdrawiam wszystkich Karolina :)

 • Alek 27.08.2021 14:37

  bardzo ciekawy, urozmaicony i świetnie zorganizowany wyjazd Polecam

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje