Oferta - Rowerem po Teneryfie

tel: 
22 299 27 52
email: 

AKTYWNIE

Rowerem po Teneryfie

Hiszpania
Rowerowe
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski i zakwaterowanie w San Isidro

Zbiórka na lotnisku w Katowicach/Pyrzowicach (KTW). Przylot na lotnisko Teneryfa Południe (TFS). Rowery w kartonach będą przetransportowane do naszych apartamentów w San Isidro. Po zakwaterowaniu i rozpakowaniu rowerów mamy czas wolny, na relaks po podróży. 

Dzień 2. W kierunku wulkanu

Pierwszy dzień jazdy jest jednocześnie tym najtrudniejszym. Niestety aby wspiąć się na Pico del Teide musimy popedałować pod górę. Całkowity dystans dnia nie jest długi i z przerwami każdy sobie poradzi. Na szczęście tam gdzie są podjazdy, tam są i piękne widoki oraz mały ruch samochodowy. Nocujemy w hotelu w Vilaflor.
Zaczynając w San Isidro, łączny dystans tego dnia to 20 km.

Dzień 3. Zwiedzanie Pico del Teide

Po śniadaniu rozpoczynamy drugą część podjazdu pod El Teide. Do stacji pod wulkanem dzieli nas tylko 27 km częściowo pod górę, częściowo po płaskim. Kolejką wjeżdżamy prawie na samą górę, na sam szczyt wulkanu musimy dojść pieszo. Po zwiedzaniu czeka nas ponad 40 kilometrowy zjazd na północną stronę Teneryfy, do Puerto de la Cruz. Bujna roślinność i przeważnie wysoka wilgotność sprawiają, że czujemy się jakbyśmy przenieśli się na zupełnie inną wyspę. Po zakwaterowaniu w hotelu możemy pozwiedzać miasto bądź udać się na jedną z tamtejszych czarnopiaszczystych plaż i wykąpać się w oceanie. Nocujemy w hotelu w Puerto de la Cruz.
Dystans dnia: 67 km. 

Dzień 4. Puerto de la Cruz i Loro Park

Po śniadaniu udajemy się pieszo do Loro Park. Rowery i bagaże zostawiamy w hotelu. Loro Park to olbrzymi park zoobotaniczny, będący domem dla ponad 300 gatunków zwierząt. Znajduje się tu największe i najnowocześniejsze akwarium na świecie „OrcaOcean” oraz zjawiskowe pingwinarium. Loro Park jest najwyżej ocenianym zoo w Europie w rankingu Trip Advisor. Po odbiorze rowerów, przez wzgórza kierujemy się w stronę Icod de los Vinos. Po drodze podziwiać będziemy rozległe panoramy północnej części wyspy. Nocujemy w domach gościnnych w Icod de los Vinos.
Dystans dnia: 28 km.

Dzień 5. Smocze drzewa i naturalne baseny

Kolejny dzień zaczynamy od zwiedzenia Parque del Drago, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. tysiącletnie smocze drzewo. Następnie czeka nas zjazd do Garachico, miejscowości która przeszło 300 lat temu została niemal całkowicie zalana lawą. Znajdują się tam niepowtarzalne naturalne baseny, czyli zamknięte obiekty oddzielone od oceanu skałami (w tym przypadku wulkanicznymi), w których będziemy mogli się zrelaksować. Następnie wzdłuż wybrzeża w towarzystwie ogromnych plantacji bananów dojedziemy do Buenavista del Norte. Jeśli starczy nam czasu, to wybierzemy się na Punta de Teno - latarni na najdalej położonym na zachód fragmencie wyspy. Asfaltowa droga prowadzi po wszechobecnej, zastygniętej lawie. Nasza baza noclegowa będzie w okolicach Buenavista del Norte.
Dystans dnia: ok. 40 km (wliczając odwiedziny Punta de Teno).

Dzień 6. Wioska Masca i klify Los Gigantes

Rano z okolic Buenavista del Norte ruszamy na południe, w kierunku wioski Masca. To chyba najbardziej urokliwa wioska na wyspie. Przez długi czas można tam było dotrzeć tylko pieszo, droga po której będziemy jechać została wybudowana kilkanaście lat temu. Dalej kierujemy się w stronę Santiago del Teide, skąd czeka nas cudowny czternastokilometrowy zjazd do położonego na wybrzeżu miasta Los Gigantes. To tam będziemy mogli oglądać słynne na cały świat klify Los Gigantes. Wysokości niektórych z nich dochodzą do 800 m.
Dystans dnia: 35 km.

Dzień 7. Playa Abama i Costa Adeje

Jadąc dalej na południe, wzdłuż wybrzeża zatrzymamy się na jednej z plaż zachodniej części wyspy. Po drodze przejeżdżać będziemy przez małe, urokliwe nadmorskie miasteczka. Nasz dzień kończymy w Costa Adeje.
Dystans dnia: około 35 km.

Dzień 8. Park wodny Siam Park

Czas odwiedzić najwyżej notowany park wodny świata! W rankingu Trip Advisor od lat jest na pierwszym miejscu. Dla naszego komfortu rowery i bagaże zostawimy w hotelu. Późnym popołudniem przejedziemy jeszcze ok. 20 km, aby dotrzeć na noc do hotelu w San Isidro, w którym spaliśmy pierwszej nocy.

Dzień 9. 

Dzień można zaplanować według własnych preferencji - zwiedzając El Medano, wybrać się na tamtejszą długą plażę Playa de La Tejita lub nawet wypożyczyć auto i odwiedzić dowolne miejsce na wyspie.

Dzień 10.

Korzystając z możliwości pozostawienia bagażu w apartamentach mozemy wybrać sie na dłuższą, calodniową wycieczkę, aby pozwiedzać południowo-wschodnią część wyspy. Dystans do ustalenia. 

Dzień 11. Wylot do Polski

Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Cena zawiera

 • 10 noclegów w hotelu 3*/apartamentach/pokojach gościnnych;
 • śniadania (w przypadku noclegów w hotelach);
 • opiekę polskiego pilota;
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
 • warsztaty rowerowe (wieczorne spotkania na omówienie kwestii sprzętowych, technicznych, porad praktycznych);
 • pamiątkową video-relację z wyjazdu;
 • pozwolenie wejścia na szczyt wulkanu;
 • koszt transferu rowerów w kartonach na Teneryfie (lotnisko <--> hotel);
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych;
 • wyżywienia poza śniadaniami w hotelach;
 • wstępów do obiektów (Loro Park 37 EUR, Siam Park 37 EUR, Parque del Drago 5 EUR, wjazd i zjazd kolejką na Pico del Teide 27 EUR).

Zaliczka

800 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-12 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje