Aktualności - Nauka angielskiego nad Morzem Śródziemnym

Nauka angielskiego nad Morzem Śródziemnym

10.05.2017
Artykuły

Dlaczego Malta?

Wyspiarskie państwo, jakim jest Malta przez ponad półtora wieku było jedną z kolonii brytyjskich. Nic więc dziwnego, że język angielski jest mocno zespolony z tym krajem. Obecnie jest on oprócz języka maltańskiego drugim językiem urzędowym na wyspie. Okres, kiedy na wyspie panowali Brytyjczycy pozostawił po sobie wiele angielskich zwyczajów i przepisów. Do dziś dnia na wyspie obowiązuje podobnie jak w Wielkiej Brytanii ruch lewostronny. Na uliczkach tego kraju, podobnie jak w Londynie można zobaczyć słynne, czerwone budki telefoniczne, oraz charakterystyczne angielskie skrzynki na listy. Na Malcie używa się takich samych wtyczek elektrycznych z charakterystycznym trzecim bolcem jak w Wielkiej Brytanii.


Wszystko to sprawia, że gdyby nie pogoda zgoła odmienna od tej brytyjskiej można by poczuć się tam jak w Anglii. Angielska pogoda słusznie kojarzona jest z częstymi opadami, oraz mgłami, to jeden z bardziej pochmurnych krajów na świecie. Natomiast pogoda na Malcie to aż trzysta słonecznych dni w ciągu roku i temperatura wynosząca średnio 23 stopnie Celsjusza. Ta średnioroczna temperatura jest ponad dwa razy większa jak ta w Wielkiej Brytanii.


Nic, więc dziwnego, że mając do wyboru Wielką Brytanię i Maltę, jako miejsce do nauki języka angielskiego, wielu z uczących się wybiera słoneczną Maltę. Należy dodać, że kraj ten to nie tylko wspaniała pogoda przez większą część roku. Na Malcie znajdują się cudowne, piaszczyste i kamieniste plaże. To, co zachwyca najbardziej to przepiękne widoki, liczne zatoki z krystaliczną wodą, gdzie można oddawać się nurkowaniu. Malta to także bardzo bogata historia i wiele miejsc stanowiących gratkę dla turystów interesujących się historią. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć megalityczne Świątynie. Zaliczane są one do najstarszych budowli kamiennych na świecie.


Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się między innymi takie jak:


- kompleks świątyń w Ġgantija liczący około 5800 lat


- prehistoryczne świątynie w Mnajdra


- ruiny świątyń w Żebbiegħ


Ze względu na wyspiarskie położenie Malty do dziś dnia zachowały się tam liczne wieże strażnicze i obserwacyjne, oraz reduty.


Kraj ten obfituje także w bardziej współczesne atrakcje turystyczne takie jak delfinaria, oceanaria, ogrody zoologiczne. Spragnieni rozrywki turyści mają do swojej dyspozycji nie tylko maltańskie plaże, ale również liczne Aquaparki. Najpopularniejsze z nich to:

  • Bugibba Water Park
  • Splash & Fun Waterpark

Jednym z miasteczek, gdzie bawić można się przez całą noc jest St. Julian’s, a jego konkretnie dzielnica Paceville gdzie znajduje się mnóstwo klubów muzycznych, barów, dyskotek, kin.


Na Malcie można znaleźć wszystko to, co najlepsze, aby spędzić pełne wrażeń wakacje. Panuje tam duża różnorodność i każdy może wybrać taki sposób spędzania wolnego czasu, jaki odpowiada mu najbardziej. Na wyspie można znaleźć zarówno spokój, ciszę, zabytkowe obiekty, miejsca bogate przyrodniczo jak i wiele atrakcji dla sportowców, nurkujących i lubiących spędzać czas aktywnie. Wśród sportów wodnych najczęściej uprawiane są takie jak: surfing, kitesurfing. Na Malcie znajdują się także liczne centra handlowe, które oprócz przyjemności zakupów dają możliwość sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego w praktyce.


Warto wspomnieć również kilka słów o kuchni maltańskiej, która jest mieszanką kuchni śródziemnomorskiej, włoskiej, oraz brytyjskiej. Do najbardziej znanych przysmaków należą: timpana - zapiekanka makaronowa, aljotta – zupa rybna, kawlata – zupa warzywna, hobz biz – zejt – chleb maltański z oliwą, kwarezimal – ciasto migdałowe, oraz napój kinnie, idealny na upały.


Nauka języka angielskiego na Malcie


Na Malcie panuje wyjątkowa atmosfera sprzyjająca nauce, znajduje się tam wiele szkół językowych. Jedną z nich jest wyróżniana przez międzynarodową organizację EAQUALS, Maltalingua. Szkoła otrzymała najwyższe wyróżnienia między innymi za: nauczanie, koncepcje zajęć, warunki nauczania, zarządzanie i administrację, jakość. Najwyższy standard gwarantuje również coroczna kontrola rady monitorującej EFL. Partnerem szkoły jest Wyższa Szkoła Europejska im ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Poznaj szkołę języka angielskiego Maltalingua w ofercie której znajdują się kursy językowe na Malcie na różnych poziomach zaawansowania, oraz kursy biznesowe, które prowadzi doświadczona kadra native speakerów. Wszystkie kursy języka angielskiego dla dorosłych (np. kurs intensywny, standardowy, biznesowy oraz indywidualny) rozpoczynają się w każdy poniedziałek.

Zakwaterowanie jest dostosowane do możliwości finansowych osób uczących się i może ono być u rodzin anglojęzycznych, w hotelach, a także w apartamentach. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością, ponieważ są one najlepsza opcją na niezależny pobyt na Malcie. Apartamenty znajdują się w niedalekiej odległości od szkoły, składają się zazwyczaj z trzech-czterech sypialni.


Budynek szkoły mieści się St. Julian’s, z jego okien podziwiać można piękny widok na zatokę. Na dachu zabytkowego, odnowionego budynku znajduje się taras i basen. Jest to miejsce, gdzie uczestniczący w kursach chętnie spędzają swój czas wolny. Na terenie całej szkoły jest darmowy, szybki Internet. Wszystkie sale lekcyjne są klimatyzowane, wyposażone w nowoczesny sprzęt taki jak tablice interaktywne, oraz projektory. Na terenie szkoły znajdują się kawiarnie, a także pomieszczenia do samodzielnej nauki. Jednak to, co najważniejsze, co wyróżnia szkole to wyjątkowa, miła i serdeczna atmosfera. Zajęcia w szkole odbywają się od dziewiątej rano i trwają w zależności od rodzaju kursu, albo do 12.30, lub przy kursie intensywnym do godziny 15.00. Czas po zajęciach można przeznaczyć na wycieczki, zwiedzanie i inny interesujący dla siebie sposób. Szkoła zatrudnia osobę, która zajmuję się organizowaniem wycieczek, oraz udziela wszystkich informacji dotyczących atrakcji na Malcie. Uczestnicy kursów to międzynarodowe społeczeństwo, najwięcej osób jest z Niemiec i Włoch.


Kursantami są również uczniowie z Polski, Francji, Hiszpanii, Rosji a nawet z takich odległych zakątków świata jak Madagaskar. Szkoła ma ciekawą ofertę dla nauczycieli, oraz osób pracujących w placówkach edukacyjnych. Osoby takie mogą starać się o dofinansowanie przyjazdu z programu Erasmus +. Nauka angielskiego na Malcie jest o wiele przyjemniejsza niż w zimnej, mglistej i deszczowej Anglii.

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl