Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - Najlepsze plenery fotograficzne w Europie Północnej

Najlepsze plenery fotograficzne w Europie Północnej

27.06.2022
Artykuły

Najlepsze plenery fotograficzne w Europie Północnej 

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, magiczne światło, zaskakująca przyroda, oczekiwanie na moment idealnej pogody. Znamy to wszystko od lat i przemierzamy świat wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu pięknych widoków i bajkowych krajobrazów. Tym razem wybraliśmy dla Was kilka najlepszych plenerów fotograficznych w najzimniejszych zakątkach Europy.

GÓRA REINEBRINGEN – Norweskie Lofoty

Najpiękniejszy widok na całych Lofotach. 448m.n.p.m nie powala wysokością, jednak na szczycie góra wydaje się zdecydowanie wyższa. Jeszcze do niedawna trasa na Reinebringen była dosyć trudna, strome podejścia i często śliskie od błota ścieżki odstraszały mniej zaawansowanych piechurów. Jednak od 2019 szlak dostępny jest niemal dla każdego. Przez trzy lata nepalscy Szerpowie układali kamienne stopnie, które wiodą na sam szczyt Reinebringen. W trasę wybierzcie się tak, aby do celu dotrzeć w czasie golden hour, niezapomniane wrażenia gwarantowane!

WODOSPAD SELJALANDSFOSS – Islandia

Niezwykły wodospad, który można oglądać od tyłu! Od frontu widok jest ładny, jednak dopiero kiedy wejdziemy do groty wstrzymanie oddechu murowane! Spadające tafle wody mieszające się z promieniami słońca to jeden z lepszych widoków w całej Europie! Bliskość Rejkiaviku sprawia, że w okolicach wodospadu częste są tłumy turystów. Radzimy więc wstać jak najwcześniej i wybrać się w plener bladym świtem, w okolicach godziny szóstej czy siódmej. Nie zapomnijcie o wodoodpornej kurtce i spodniach, strumienie wody spadającej z urwiska mogą nieźle Was pomoczyć.

 

TĘCZOWE GÓRY KERLINGARFJÖLL – Islandia

Bajecznie kolorowe pasmo górskie wulkanicznego pochodzenia. Między wzniesieniami wiją się gorące strumienie o temperaturze nawet powyżej 100º C. To właśnie w Kerlingarfjoll zanotowano najwyższą geotermalną temperaturę wody – aż 150º C! Cały teren spowity jest gęsta mgłą a właściwie parą wodną. Do tego z błotnych źródeł i fumaroli słyszymy ciągłe syki i bulgotania. Dolina Hveradalir oddziałuje kompleksowo na wszystkie zmysły – wrażenia jak z całkowicie innej planety. Dojazd możliwy tylko od czerwca do 20 września.

 

TROLLTUNGA – Norwegia

Język Trolla jest jednym z najpopularniejszych widoków w Norwegii. Nie dziwi nas to, zawieszona nad siedmiuset metrową przepaścią, pólka skalna jest tak malownicza, aż trudno uwierzyć, że jest prawdziwa. Szlak według norweskich standardów oznaczony jest jako expert (trasa ponad 20km). Dla wytrawnych piechurów szlak będzie łatwy, szczególnie przy dobrej pogodzie. Dla tych mniej zaawansowanych będzie po prostu długi. Na Trolltunga zmierzają spore ilości turystów, dlatego polecamy wybrać się tam na początku (czerwiec) lub na końcu (wrzesień) sezonu. Na szlak wyruszcie jak tylko wstanie słońce, wtedy macie szanse na kilka chwil sam na sam zachwycającymi górami i norweską przyrodą.

 

HAMNØY – Norweskie Lofoty

Kultowe czerwone rybackie domki na tle góry wyłaniającej się w fal. Jeden z najpopularniejszych widoków w Norwegii. Musicie przyznać, że jest bajeczny! Dawna wioska rybacka, obecnie odrestaurowana i pełna domków na wynajem. Czerwony siding rybackich chat fenomenalnie koresponduje z szarościami skał i granatami Morza Norweskiego. Jeśli dotrzecie do Hamnoy, kiedy jeszcze leży śnieg, oniemiejecie z zachwytu!

 

KANION STUÐLAGIL – Islandia

Kanion Studlagil leży w północno-wschodniej Islandii w dolinie lodowcowej Jokuldalur. Jest jeszcze ciągle nieodkrytym skarbem wyspy. Zmultiplikowane bazaltowe słupy przypominają starożytną fortecę. Studlagil jest raczej trudno dostępne. Z parkingu czeka nas 5 km wędrówka, nie mniej drogę rekompensują niesamowite widoki, przypominające plan Gry o Tron. Nic tylko poszukiwać w nich jednego ze smoków Deneris. A tak na poważnie to sprawdźcie o której wstaje słońce, włóżcie dobre buty i ruszajcie na polowanie kadrów jak z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.

Musimy przyznać, że nie jest łatwo wybrać tylko parę najlepszych plenerów w Europie Północnej. Ta zimna kraina obfituje w malarskie krajobrazy, które wywierają na podróżnikach wrażenia na całe życie. Na Islandię czy do bliższej Skandynawii można wracać bez końca i każda podróż będzie niezapomniana!

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje