Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - Top 3 kierunki bez masowej turystyki

Top 3 kierunki bez masowej turystyki

01.08.2022
Artykuły

Góry - Azory (Faial, Pico, São Jorge, Graciosa i Terceira). Na tych portugalskich wyspach dopiero od niedawna pojawili się turyści. Przez małą ilość lotów docierają tam naprawdę nieliczni. Wyspy nadal są senne, bez typowo turystycznej infrastruktury. Główne atrakcje to zapierająca dech w piersiach przyroda, góry i formacje skalne. Na wyspach, poza stolicą, nie znajdziemy hoteli czy restauracji popularnych marek. Po za sezonem letnim, możecie być niemal pewni pustych szlaków. Turystów spotkacie na pewno w czasie rejsów w poszukiwaniu wielorybów i delfinów, jednak nie są to tłumy znane z topowych kierunków. Jeśli nie lubicie tłumów, restauracji i atrakcji „pod turystów”, to Azory są kierunkiem dla Was!

Morze - Cabo Verde (Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau). Ruch turystyczny w archipelagu Cabo Verde skupia się na dwóch najpopularniejszych wyspach, Sal i Boa Vista. Dla tych z Was, którzy nie przepadają za resortowymi hotelami i kulturą pod turystów, pozostają do odkrycia mniejsze wyspy. To tam możemy zasmakować słynnej kaboverdysjkiej kultury, posłuchać magicznej muzyki kreolskiej, takich sław jak Cesaria Evora czy Nancy Veira. Może uda się wam spotkać zespół lokalnych muzyków grający dla przechodniów? Małe knajpki wypełnione zapachem grillowanych owoców morza i przepysznych kozich serów. Praktycznie puste plaże i turkusowa woda oceanu, czy można chcieć czegoś więcej?

Zwiedzanie – Armenia. Kraj, który przyjął chrześcijaństwo już w 301 r. Dowody na niezwykłą historię Armenii, znajdziemy na każdym kroku. Świątynie z I w., katedry z III w., średniowiecznie monastyry wykute w skałach. Dzięki ustronnemu położeniu wśród karabaskich szczytów, ormiańskie zabytki przetrwały do dzisiejszych czasów niemal nietknięte, no może są lekko  nadgryzione zębem czasu... Armenia, w przeciwieństwie do Gruzji, nie jest jeszcze szturmowana przez fanów Kaukazu i jego kultury. Podróżując po tym kraju, będziecie zachwyceni otwartością i gościnnością Ormian. Spieszcie się, według naszych prognoz w ciągu dwóch, trzech lat Armenia stanie się turystycznym hitem.

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje