Oferta - Lofoty – to niemożliwe, żeby było tak pięknie!

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Lofoty – to niemożliwe, żeby było tak pięknie!

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa/Gdańsk-Bodo/Narvik

Wylot z Warszawy/Gdańska*, przylot na lotnisko w Bodo lub Narvik. Zależnie od siatki połączeń przelot bezpośredni lub z przesiadką w Oslo.

Dzień 2. Przejazd w stronę Lofotów (drogą lądową lub promem)

Naszą właściwą podróż rozpoczynamy w Bodo, jednym z kilku większych ośrodków miejskich na północy Norwegii. Naszym busikiem kierujemy się na północ w kierunku promu, który przewiezie nas przez Vestfjorden do Lodingen, położonym na wyspie Hinoya w archipelagu Vesteralen.

Dzień 3. Vesteralen-Austvagoya

Przejazd przez malowniczą Hinoyę z krótkimi przerwami na podziwianie i fotografowanie krajobrazów. Z prawej strony będziemy mijali Park Narodowy Moysalen. Przy dobrej widoczności zobaczymy inne wyspy archipelagu Vesteralen: Hadseloya i Langoya. Po przekroczeniu cieśniny Raftsunded wjedziemy na wyspę Austvagoya, będącą pierwszą z dużych wysp archipelagu Lofotów na naszej trasie i kierujemy się w stronę Svolvaer – największego miasta Lofotów. Tego dnia możliwe jest wejście na pierwszy z ikonicznych punktów widokowych na Lofotach – Floya. Kilkugodzinna, dość męcząca trasa. Za to na górze wspaniały widok, m.in. na Svolvaer rozłożony na wielu wyspach i wysepkach. Dla odważnych wejście na Djevelporten – głaz uwięziony między dwoma skałami i wiszący nad przepaścią. Trochę adrenaliny i niesamowite zdjęcia!

Dzień 4. Austvagoya-Vestvagoya

Dzień zaczniemy od wizyty w Lofotenmuseum, gdzie będziemy mogli przekonać się jak ciężkie było kiedyś życie miejscowych rybaków. Możliwe też wejście do pobliskiego akwarium, gdzie można zobaczyć wiele gatunków ryb pływających w okolicznych wodach. Można też spojrzeć w oczy wydrom i fokom, które pływają w basenach na zewnątrz. Z muzeum pojedziemy do malowniczo położonej, na kilku wyspach, miejscowości Henningsvaer. Dla chętnych możliwość wejścia na pobliski szczyt z panoramicznym widokiem na miasto i całe wybrzeże.

Tego dnia przed nami jeszcze jedna atrakcja, jaką jest wizyta w Lofotr - muzeum wikingów. Na miejscu muzeum odkopano w latach 80. fundamenty największego domu z okresu Wikingów w całej Norwegii. Dom należał do jednego z najpotężniejszych wodzów północnej Norwegii. Tuż obok odkrytych fundamentów postawiono rekonstrukcję domu w skali 1:1. Na koniec dnia pojedziemy na piękną plażę Haukland. Dla chętnych malowniczy spacer wzdłuż brzegów półwyspu do kolejnej plaży – Utakleiv.

Dzień 5. Moskenesoya

Tego dnia eksplorujemy chyba najbardziej widowiskową z dużych wysp Lofotów – Moskenesoję. Na początek dnia zawitamy w pięknym fiordzie Nusfjord i przejdziemy się po urokliwej miejscowości na jego krańcu. Następnie przed nami dwie wędrówki. Pierwsza to szlak na Ryten skąd roztacza się widok na postrzępione szczyty oraz na niezwykłą plażę Kvalvika. Druga wędrówka na Reinebringen, przy dobrej pogodzie, zaowocuje fantastycznym widokiem na Moskenesoyę, fiordy, jeziora, wyspy oraz zatokę, w której rozłożyły się miejscowości Reine i Hamnoya. Oprócz dwóch wędrówek zatrzymamy się też przy plaży Ramberg oraz odwiedzimy uroczo położoną małą hutę szkła. Dzień zakończymy w miejscowości Å, ostatniej do której można dojechać drogą. 

stępnie pojedziemy do Sorvagen, gdzie wsiądziemy na prom, którym przez kilka godzin będziemy płynąć w kierunku Bodo.

Dzień 6. Warszawa/Gdańsk

Wylot w kierunku Warszawy/Gdańska. 

* w terminie majowym wylot jest z lotniska w Krakowie 

Warunki

Składowe ceny

27.05.2022 - 01.06.2022: 3350 PLN + bilet lotniczy ok 900 PLN
02.06.2022 - 07.06.2022: 3350 PLN + bilet lotniczy ok 900 PLN
14.08.2022 - 19.08.2022: 3590 PLN + bilet lotniczy ok 900 PLN
21.08.2022 - 26.08.2022: 3590 PLN + bilet lotniczy ok 900 PLN

Cena zawiera

  • transport minibusem w Norwegii;
  • opiekę polskiego pilota;
  • 4 noclegi w domach wakacyjnych i/lub pensjonatach w pokojach 2-osobowych;
  • ubezpieczenie turystyczne;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych (wylot z Warszawy lub Gdańska*; bilety kupujemy po potwierdzeniu grupy, koszt przelotu z bagażem podręcznym to zazwyczaj ok. 900-1000 zł w 2 strony);
  • wyżywienia (miejsca w których śpimy wyposażone są w kuchnię, zatem można samemu przyrządzić posiłek, po drodze odwiedzamy sklepy spożywcze). W razie dostępności śniadań na miejscu będą one dodatkowo płatne.

* w terminie majowym wylot jest z lotniska w Krakowie

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-8 osób

* w terminie majowym wylot jest z lotniska w Krakowie


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyjazd na przepiękne LOFOTY. Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Europie, uznawane za jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie, gdzie postrzępione strome szczyty górskie schodzą prosto do morza, a u ich podnóży leżą bajkowe wioski i miasteczka zamieszkałe przez zahartowanych, a jednocześnie ciepłych i pełnych uśmiechu ludzi.

Zaczynamy w Bodo lub Tromso, dokąd można dolecieć samolotem z Warszawy lub Gdańska, a następnie jedziemy naszym busikiem na północ, gdzie wjedziemy na prom, by zacząć eksplorować Lofoty ze wschodu. Następnie będziemy przesuwali się na zachód, aż dojedziemy do Å, miejscowości, gdzie kończy się asfaltowe droga. Na koniec czeka nas podróż promem z Sorvagen do Bodo, gdzie wsiądziemy do samolotu do Warszawy/Gdańska.

Podróżujemy w małej grupie, atmosfera zawsze jest bardzo dobra. Codziennie wyruszamy na kilkugodzinnne spacery/wędrówki po to, by nasycić nasze oczy przepieknymi widokami. Oprócz tego odwiedzamy wioski i miasteczka, robimy zakupy w lokalnych sklepach i kosztujemy lokalnych specjałów w małych knajpach. Wieczorem spędzamy czas w pięknie położynych domkach, spacerujemy, rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia. 

STOPIEŃ TRUDNOŚCI

W czasie wyjazdu mamy przed sobą kilka wędrówek. Nie są to długie i wymagające przejścia, natomiast wymagają pewnego stopnia sprawności. W przypadku Floya i Ryten można dojść do połowy drogi. To wystarczy by podziwiać nieziemskie widoki. Na Reinebringen właściwie pod sam szczyt prowadzą schody jednakże jest ich ponad 1,5 tysiąca więc może to być męczące. Być może w ogóle nie będziemy wchodzić na któryś ze szczytów jeżeli okaże się, że pogoda nie sprzyja i z góry i tak nic nie będzie widać. Ostateczną decyzję podejmie pilot po konsultacji z uczestnikami wyjazdu. Celem wyjazdu nie jest trekking sam w sobie jednak żeby podziwiać widoki, które widzimy na pocztówkach należy włożyć w to pewien wysiłek. Poza tym mamy na swojej trasie wiele miejsc, które takiego wysiłku nie wymagają :) Są to piękne plaże, punkty widokowe, muzea.

CO ZOBACZYMY?

Cudowne, niepowtarzalne widoki w czasie wędrówek na Ryten, Reinebringen, Svolvaer Floya i Festvagtind. Zależnie od pogody.

Urocze rybackie wioski jak Reine, Å czy Hamnoy

Dziewicze plaże m.in. Ramberg i Haukland

Nusfjord – muzeum morskie na świeżym powietrzu

Fiordy  a jakże by inaczej, w Norwegii!

I wiele, wiele więcej!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje