Oferta - Trekking w Swanetii / Gruzja

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Trekking w Swanetii / Gruzja

10 dni 3950 zł
 • 22.09.2021 - 01.10.2021
Trekking
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.
Lot z Warszawy do Kutaisi. W razie potrzeby przejazd do hostelu (w zależności od godzin przylotu).

Dzień 2.
Krajobrazowy, górski przejazd busem-marszrutką do legendarnej wioski "na końcu świata" - Ushguli (ponoć najwyżej położonej w Europie, na wysokości 2100 metrów). Aklimatyzacyjny spacer wśród kamiennych wież i kościołów, figurujących na liście UNESCO. Tradycyjna obfita, swanecka kolacja, nocleg w miejscowej agroturystyce na wysokości nawet powyżej 2100 metrów.

Dzień 3.
Górskie przetarcie, całodzienna wycieczka na lekko pod lodowiec Shkhary (najwyższego szczytu Gruzji i 3 szczytu Kaukazu, 5203 m n.p.m.) do punktów widokowych do nawet 2800 m n.p.m. Powrót do Ushguli. Drugi nocleg w wiosce.
Trasa: około 8 h łagodnego szlaku.

Dzień 4.
Przejście na lekko przez masyw Gvibari do wioski Khalde. Po drodze Przełęcz Gorvasi (2914 m) i widoki na kaukaskie lodowce, 4 i 5 tysięczne giganty: Shkharę, Shota Rustaveli i Jangitau. Nocleg w agroturystyce w wiosce Khalde na wysokości 2100 m.
Trasa: około 9 h.

Dzień 5.
Rozpoczynamy 2-dniowe przejście na lekko na trasie Khalde - Adishi - Mulakhi. Widokowy trekking z panoramą na lodowiec Kasebi (3600 m) i wspinaczkowy gigant Tetnuldi (4858 m). Nocleg w klimatycznej, malutkiej, na wpół opuszczonej wysokogórskiej wiosce Adishi.
Trasa Khalde - Adishi: około 10 h.

Dzień 6.
Trasa Adishi - Mulakhi: około 10 h.
Nocleg w agroturystyce, w sporej, zabytkowej, ale bardziej już cywilizowanej wiosce Mulakhi.

Dzień 7.
Rozpoczynamy 2-dniowe wejście z Mulakhi na lodowce Tviberi i Toti na wysokość ok. 3900 m n.p.m.. Konie zabierają namioty, gaz, śpiwory i prowiant. Nocleg w bazie namiotowej na wysokości ok. 3000 m n.p.m.. Droga bez trudności technicznych na szlaku turystycznym. Po drodze panoramy na grań Wielkiego Kaukazu i 4-tysięczniki: Totatkvimi, Bashilitan i Bodurku.
Trasa: około 11 h.

Dzień 8.
Spokojne zejście do wioski Mulakhi, panoramy na Lodowce Seri i Kitlodi (ok. 3700 m n.p.m.). Wieczorem bania, duża swanecka kolacja, relaks. Nocleg w miejscowej agroturystyce.
Trasa: około 7 h.

Opcjonalnie, w razie złej pogody 2 do 3 dni trekkingowych możemy zrealizować w Małym Kaukazie w Parku Narodowym Borżoni-Karaguali, w rejonie słynnego kurortu Borżomi. Park słynie z wielkich, subtropikalnych lasów oraz dużej ilości dzikiej zwierzyny. Nocuje sie tutaj w samoobsługowych schronach lub bacówkach. 

Dzień 9.

Poranny przejazd busem do Mestii. Relaksujacy dzień w stolicy regionu. Zwiedzanie kamiennych, swaneckich wież, kościołów oraz zakup pamiątek. Dla chętnych lekka trasa na widokowe punkty pod słynną z lodowych piramid Ushbę (2 wierzchołki, północny: 4698 m i południowy: 4700 m). Nocleg w wygodnym pensjonacie w Mestii.
Ewentualny lekki trekking: 4 do 5 h.

Dzień 10.
Górska podróż marszrutką do Kutaisi. Ostatnie zakupy, lot do Warszawy.

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacekfabis16@gmail.com lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

22.09.2021 - 01.10.2021: 3950 PLN

Cena zawiera

 • przelot samolotem na trasie Warszawa- Kutaisi - Warszawa (w limicie 1100 zł - bagaż rejestrowany 10 kg; dodatkowo wspólny większy bagaż rejestrowany, do którego można ewentualnie coś dołożyć);
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika;
 • transport lokalny;
 • transport bagaży na koniach;
 • zakwaterowanie w agroturystyce/pensjonacie;
 • przynajmniej 1 noc na polu namiotowym;
 • namioty;
 • logistykę wyprawy;
 • ubezpieczenie w wersji wysokogórskiej;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wędrówkę po najpiękniejszym górskim regionie Gruzji. Swanetia zachowała swoją kulturową odrębność, co widać w obyczajach, architekturze i słychać w języku. Nasza trasa wiedzie przez tradycyjne wioski z charakterystycznymi obronnymi wieżami. Docieramy do przepięknych punktów widokowych, lodowców, podziwiamy cudowne panoramy "kaukaskiego muru". Śpimy przeważnie w lokalnych agroturystykach, gdzie poznamy życie miejscowych górali i skosztujemy lokalnych potraw. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl