Oferta - Trekking w Swanetii / Gruzja

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Trekking w Swanetii / Gruzja

8 dni 4350 zł
 • 23.09.2021 - 30.09.2021
Trekking
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot do Gruzji
Lot z Warszawy do Kutaisi. W razie potrzeby przejazd do hostelu (w zależności od godzin przylotu).

Dzień 2Ushguli
Krajobrazowy, górski przejazd busem-marszrutką do legendarnej wioski "na końcu świata" - Ushguli (ponoć najwyżej położonej w Europie, na wysokości 2100 metrów). Trasa ok 4 h. Aklimatyzacyjny spacer wśród kamiennych wież i kościołów, figurujących na liście UNESCO. Tradycyjna obfita, swanecka kolacja, nocleg w miejscowej agroturystyce na wysokości nawet powyżej 2100 metrów.

Dzień 3. Lodowiec Shkhary
Górskie przetarcie, całodzienna wycieczka na lekko pod lodowiec Shkhary (najwyższego szczytu Gruzji i 3 szczytu Kaukazu, 5203 m n.p.m.) do punktów widokowych do nawet 2800 m n.p.m. Powrót do Ushguli. Drugi nocleg w wiosce.
Trasa: około 8 h. łagodnego szlaku.

Dzień 4. Gvibari - Gorvasi - Khalde
Przejście na lekko przez masyw Gvibari do wioski Khalde. Po drodze Przełęcz Gorvasi (2914 m) i widoki na kaukaskie lodowce, 4 i 5 tysięczne giganty: Shkharę, Shota Rustaveli i Jangitau. Nocleg w agroturystyce w wiosce Khalde na wysokości 2100 m.
Trasa: około 9 h.

Dzień 5. Khalde - Adishi
Rozpoczynamy 2-dniowe przejście na lekko na trasie Khalde - Adishi - Mulakhi. Widokowy trekking z panoramą na lodowiec Kasebi (3600 m) i wspinaczkowy gigant Tetnuldi (4858 m). Nocleg w klimatycznej, malutkiej, na wpół opuszczonej wysokogórskiej wiosce Adishi.
Trasa Khalde - Adishi: około 10 h.

Dzień 6. Adishi - Mulakhi
Trasa Adishi - Mulakhi: około 10 h.
Nocleg w agroturystyce, w sporej, zabytkowej, ale bardziej już cywilizowanej wiosce Mulakhi. Nocleg w hostelu w Mulakhi.

Dzień 7. Mulakhi - Mestia

Relaksujacy dzień w stolicy regionu. Zwiedzanie kamiennych, swaneckich wież, kościołów, zakup pamiątek. Dla chętnych lekka trasa na widokowe punkty pod słynną z lodowych piramid Ushbę /2 wierzchołki, północny 4698 m. i południowy 4700 m./. Nocleg w wygodnym pensjonacie w Mestii. Ewentualny lekki trek 4 do 5h.

Dzień 8. Mesti - Kutaisi - lot do Polski

Górska podróż marszrutką do Kutaisi. Lot do Polski

Opcjonalnie, w razie złej pogody zmieniamy kolejność odwiedzanych miejsc.

Realizacja programu jest ściśle uzależniona od pogody, warunków drogowych oraz zdrowia i kondycji uczestników.

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

23.09.2021 - 30.09.2021: 2950 PLN + bilet lotniczy ok 1400 PLN

Cena zawiera

 • opiekę polskiego pilota/przewodnika;
 • transport lokalny;
 • transport bagaży na koniach;
 • zakwaterowanie w agroturystyce/pensjonacie;
 • przynajmniej 1 noc na polu namiotowym;
 • namioty;
 • logistykę wyprawy;
 • ubezpieczenie w wersji wysokogórskiej;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelot samolotem na trasie Warszawa- Kutaisi - Warszawa. Cena ok 1400 zł + bagaż podręczny 10 kg; Dodatkowo zabieramy wspólny większy bagaż rejestrowany, do którego można coś dołożyć, np. kijki trekkingowe;
 • wyżywienia.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wędrówkę po najpiękniejszym górskim regionie Gruzji. Swanetia zachowała swoją kulturową odrębność, co widać w obyczajach, architekturze i słychać w języku. Nasza trasa wiedzie przez tradycyjne wioski z charakterystycznymi obronnymi wieżami. Docieramy do przepięknych punktów widokowych, lodowców, podziwiamy cudowne panoramy "kaukaskiego muru". Śpimy przeważnie w lokalnych agroturystykach, gdzie poznamy życie miejscowych górali i skosztujemy lokalnych potraw. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl