Oferta - Trekking w Swanetii / Gruzja

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Trekking w Swanetii / Gruzja

11 dni 3950 zł
  • 22.08.2020 - 01.09.2020
Trekking
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.
Lot z Krakowa do Kutaisi. W razie potrzeby przejazd do hostelu (w zależności od godzin przylotu).

Dzień 2.
Krajobrazowy, górski przejazd busem-marszrutką do legendarnej wioski "na końcu świata", Ushguli (ponoć najwyżej położonej w Europie, na wysokości 2100 m). Aklimatyzacyjny spacer wśród kamiennych wież i kościołów, figurujących na liście UNESCO, tradycyjna obfita, swanecka kolacja, nocleg w miejscowej agroturystyce na wysokości nawet powyżej 2100 m.

Dzień 3.
Górskie przetarcie, całodzienna wycieczka na lekko pod lodowiec Shhkary (najwyższego szczytu Gruzji i 3 szczytu Kaukazu, 5203 m n.p.m.) do punktów widokowych do nawet 2800 m n.p.m. Powrót do Ushguli. Drugi nocleg w wiosce.
Trasa: ok. 8 h łagodnego szlaku.

Dzień 4.
Przejście na lekko przez masyw Gvibari do wioski Khalde. Po drodze Przełęcz Gorvasi 2914 m i widoki na kaukaskie lodowce, 4 i 5 tysięczne giganty: Shkharę, Shota Rustaveli i Jangitau. Nocleg w agroturystyce w wiosce Khalde na wysokość 2100 m.
Trasa: ok. 9 h.

Dzień 5.
Rozpoczynamy 2-dniowe przejście na lekko na trasie Khalde - Adishi - Mulakhi. Widokowy trekking z panoramą na lodowiec Kasebi (3600 m) i wspinaczkowy gigant Tetnuldi (4858 m). Nocleg w klimatycznej, malutkiej, na wpół opuszczonej wysokogórskiej wiosce Adishi.
Trasa Khalde - Adishi: ok. 10 h.

Dzień 6.
Trasa Adishi - Mulakhi: ok. 10 h. Nocleg w agroturystyce, w sporej, zabytkowej, ale bardziej już cywilizowanej wiosce Mulakhi.

Dzień 7.
Rozpoczynamy 2-dniowe wejście z Mulakhi na lodowce Tviberi i Toti na wysokość ok. 3900 m n.p.m. Konie zabierają namioty, gaz, śpiwory i prowiant. Nocleg w bazie namiotowej na wysokości ok. 3000 m n.p.m.. Droga bez trudności technicznych na szlaku turystycznym. Po drodze panoramy na grań Wielkiego Kaukazu i 4-tysięczniki: Totatkvimi, Bashilitan i Bodurku.
Trasa: ok 11 h.

Dzień 8.
Spokojne zejście do wioski Mulakhi, panoramy na Lodowce Seri i Kitlodi (ok. 3700 m n.p.m.). Wieczorem bania, duża swanecka kolacja, relaks. Nocleg w miejscowej agroturystyce.
Trasa: ok 7 h.

 

Opcjonalnie, w razie złej pogody 2 do 3 dni trekkingowych możemy zrealizować w Małym Kaukazie w Parku Narodowym Borżoni-Karaguali w rejonie słynnego kurortu Borżomi. Park słynie z wielkich, subtropikalnych lasów oraz dużej ilości dzikiej zwierzyny. Nocuje sie tutaj w samoobsługowych schronach lub bacówkach. 

 

Dzień 9.  oraz
Poranny przejazd busem do Mestii. Relaksujacy dzień w stolicy regionu. Zwiedzanie kamiennych, swaneckich wież, kościołów oraz zakup pamiątek. Dla chętnych lekka trasa na widokowe punkty pod słynną z lodowych piramid Ushbę (2 wierzchołki, północny: 4698 m i południowy: 4700 m). Nocleg w wygodnym pensjonacie w Mestii.
Ewentualny lekki trekking: 4 do 5 h.

Dzień 10.
Górska podróż marszrutką do Kutaisi. Ostatnie zakupy, lot do Krakowa.

Warunki

Składowe ceny

22.08.2020 - 01.09.2020: 3950 PLN

Cena zawiera

- przelot samolotem na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa (w limicie 1100 zł - bagaż podręczny)

- opiekę polskiego pilota/przewodnika

- transport lokalny

- transport bagaży na koniach

- zakwaterowanie w agroturystyce / pensjonacie

- przynajmniej 1 noc na polu namiotowym

- namioty

- logistykę wyprawy

- ubezpieczenie w wersji wysokogórskiej

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

- wyżywienia

 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wędrówkę po najpiękniejszym górskim regionie Gruzji. Swanetia zachowała swoją kulturową odrębność, co widać w obyczajach, architekturze i słychać w języku. Nasza trasa wiedzie przez tradycyjne wioski z charakterystycznymi obronnymi wieżami. Docieramy do przepięknych punktów widokowych, lodowców, podziwiamy cudowne panoramy. "kaukaskiwgo muru" Śpimy przeważnie w lokalnych agroturystykach, gdzie poznamy życie miejscowych górali i skosztujemy lokalnych potraw. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl