Oferta - Rowerem z Mazur na zieloną Litwę

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Rowerem z Mazur na zieloną Litwę

9 dni 1590 zł
 • 21.08.2021 - 29.08.2021
Polska 2020
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przejazd w stronę Mazur

Wyjazd z Warszawy w stronę Gołdapi. Bus z przyczepką rowerową zabiera uczestników i rowery. W ten sposób pokonujemy pierwszy etap podróży. W Gołdapi żegnamy się z busem i kierowcą i zobaczymy ich ponownie ósmego dnia, gdy zabiorą nas na wycieczkę do Wilna, a następnie w drogę powrotną do Warszawy.

Dzień 2. Mazury Garbate

Podróż rowerem zaczynamy od jazdy Green Velo, najsłynniejszym w ostatnich latach szlakiem rowerowym w Polsce. Ruszamy na wschód od Gołdapi, obrzeżami Puszczy Rominckiej (park krajobrazowy), nazywanej polską tajgą. Trasa szlaku przeplata się ze śladem dawnej linii kolejowej, pozostałościami, po której są słynne "akwedukty" - mosty w Stańczykach. Pod koniec dnia docieramy do trójstyku granic Polski, Rosji i Litwy i wjeżdżamy na Suwalszczyznę. Nocleg w rejonie najgłębszego w Polsce jeziora Hańcza.
Dystans: do 60 km.

Dzień 3. Suwalszczyzna

Trzeciego dnia nie zwalniamy tempa jeżeli chodzi o jazdę, ale również jeżeli chodzi o atrakcje: trasa będzie przebiegać przez nadzwyczaj malownicze krajobrazy Pojezierza Suwalskiego, które "zagrały" Litwę m.in. w ekranizacji "Pana Tadeusza" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Rozstajemy się z Green Velo, żeby nie przejeżdżać przez Suwałki i dostać się do Wigierskiego Parku Narodowego. Nocleg nad jeziorem Wigry.
Dystans: do 60 km.

Dzień 4. Przez lasy, pomiędzy jeziorami

Po odwiedzeniu dawnego klasztoru kamedułów na półwyspie jeziora Wigry ruszamy na wschód, obrzeżami Puszczy Augustowskiej i Pojezierza Wschodniosuwalskiego. Droga, którą przebywamy wije się od jeziora do jeziora, doprowadzając nas do miejscowości Giby.
Dystans: do 30 km.

Dzień 5. Przez zieloną granicę na Litwę

Opuszczamy położony nad jeziorem ośrodek. Puszczańskie drogi i dukty wiodą nas pomiędzy dwoma rezerwatami przyrody i doprowadzają do granicy z Litwą. Rozpoczynamy jazdę po litewskiej stronie Puszczy Kopciowskiej. Po minięciu miasteczka Kopciowo kierujemy się do Wiejsiejskiego Parku Regionalnego. Pierwszy nocleg na Litwie wypada w rejonie parku, chroniącego mozaikę lasów, pól i jezior.
Dystans: do 48 km.

Dzień 6. Przez Dzukię nad Niemen

Kontynuujemy jazdę przez Dzukię, Litwę południową. Przez miasteczko Lejpuny wracamy na główny litewski szlak rowerowy LT 1. Szlak wiedzie nas na wschód i południowy wschód, po czym doprowadza nad Niemen. Kierując się na południowy zachód w górę rzeki, zmierzamy w kierunku Druskiennik - kurortu położonego wśród nadniemeńskich lasów.
Dystans: do 50 km.

Dzień 7. Przejazd przez Dzukijski Park Narodowy

Ostatni dzień naszej wyprawy przeznaczamy wyłącznie na jazdę przez lasy Dzukijskiego Parku Narodowego. Podróż kończymy na pograniczu litewsko-białoruskim.
Dystans: do 52 km.

Dzień 8. Wycieczka do Wilna

Ostatniego dnia rowery zostawimy w bazie i ruszymy naszym busem do Wilna. Zwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, wspaniały kompleks uniwersytetu, zajrzymy na Pl. Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława i Władysława oraz przespacerujemy się uliczkami urokliwego Starego Miasta.

Dzień 9. Powrót busem do Polski 

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Warszawy.

Warunki

Składowe ceny

21.08.2021 - 29.08.2021: 1590 PLN

Cena zawiera

 • 8 noclegów w hotelach i pensjonatach;
 • 4 śniadania;
 • przejazd busem;
 • transport rowerów przyczepką rowerową w obie strony;
 • transport bagaży pomiędzy noclegami;
 • polskiego pilota;
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turysyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza 4 śniadaniami;
 • wstępów do obiektów.

Dodatkowe informacje

W przypadku gdyby granice pozostały zamknięte pozostajemy na terytorium Polski. W takiej sytuacji planowane będą dodatkowe atrakcje lokalne.

Zaliczka: 500 zł

Minimalna liczba uczestników: 6 osób. Realizacja programu uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej oraz zaleceń prawnych Rządu.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyprawę na północno-wschodnie krańce Polski oraz litewskie Zaniemenie. Suwalszczyzna słynie nie tylko z najniższych w skali kraju temperatur zimą, ale jest także mekką turystyki rowerowej. Będziemy cieszyć oczy niespotykanymi nigdzie indziej krajobrazami i zażywać jazdy przez najczystsze rejony - w sześć dni odwiedzimy dwa parki narodowe, dwa parki krajobrazowe w Polsce i jeden park regionalny na Litwie. Na koniec wyjazdu zrobimy wycieczkę do Wilna, już bez rowerów.

Noclegi są codziennie w innym miejscu. Bagaże pomiędzy kolejnymi noclegami przewożone są samochodem.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl