Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Brama Orientu - aktywnie przez Dubaj i Emiraty Arabskie

tel: 
537 975 995
email: 

Brama Orientu - aktywnie przez Dubaj i Emiraty Arabskie

7 dni 5750 zł
 • 27.10.2024 - 02.11.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Dubaju

Przylot do Dubaju w godzinach popołudniowych. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2. Dubaj

Jednodniowe kompleksowe zwiedzanie Dubaju. W ramach wycieczki zwiedzimy najstarsze dzielnice Dubaju – Bur DubaiDeira oraz Al Fahidi. Udamy się na targi przypraw i złota. Będziemy mieli również okazje przepłynąć się przez Dubai Creek tradycyjną drewnianą taksówką wodną – Abrą.

Następnie udamy się do największej Galerii Handlowej – Dubai Mall, gdzie znajduje się m.in. lodowisko, akwarium, jak również szkielet prawdziwego dinozaura liczący ponad miliard lat. Czas wolny na zakupy, lunch. Z Dubai Mall rozpościera się jeden z lepszych widoków na Burj Khalifa – najwyższy budynek świata o wysokości 828 m. 

Fakultatywnie można udać się na platformę widokową znajdującą się na 124 piętrze wieżowca (koszt 169 AED).

Kolejnym etapem programu będzie eksplorowanie sztucznej wyspy w kształcie palmy – Palm Jumeirah. Wyspę przemierzymy jadąc kolejką Monorail, która zapewnia piękne widoki na wyspę oraz na znajdujący się na końcu hotel Atlantis.

Ostatnim elementem dnia będzie rejs tradycyjną łodzią arabską dhow, w czasie, którego będzie serwowana kolacja w formie bufetu. Jest to idealna okazja, aby zobaczyć miasto od strony morza. Trasa tego 1,5-godzinnego rejsu, obejmuje przepłynięcie Mariną oraz wypłynięcie na wody Zatoki Perskiej, dzięki czemu można podziwiać wieżowce i inne charakterystyczne punkty Dubaju tj. hotel Atlantis The Palm oraz diabelskie koło Dubai Ain.

Dzień 3. Pustynia Mleiha i Al Madam Ghost Town

Śniadanie w hotelu, czas wolny do południa.

Koło południa, udamy się na wycieczkę do opuszczonej wioski Al Madam, znajdującej się ok. 1h drogi od Dubaju. Według miejscowych, historia tego kłopotliwego miasta duchów nie jest znana. Wiadomo, że została zbudowana około 1970 roku. Jedna z teorii głosi, że wioska mogła być częścią projektu mieszkaniowego rządu kraju, który starał się zapewnić ludności Beduinów dobrze zbudowane osady. Jednak sprawy nie poszły zgodnie z planem, a brak infrastruktury i elektryczności zmusił ludzi do porzucenia domów. Powszechnie uważa się też, że wioska została opuszczona, ponieważ miejsce to jest nawiedzane przez osławioną grupę „dżinnów” – nadprzyrodzonych istot. Miejscowi wierzą również, że w piasku jest coś tajemniczego, co spowodowało, że zaatakował domy, prowadząc miejscowych do ucieczki z wioski. Opuszczona wioska jest obecnie przysypana częściowo piaskiem, co zwiększa jej tajemniczy charakter, a ponadto stanowi ciekawą atrakcję i nie lada gratkę dla turystów.

Mleiha należy do emiratu Sharjah i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oferując niezapomniane przeżycia na pustyni. Miejsce to charakteryzuje się nieziemską scenerią skalistych skamielin wystających z pomarańczowych wydm. Podczas wizyty udamy się na krótki hiking po szlaku turystycznym Fossil Rock przez dolinę góry Mleiha w kierunku płaskowyżu. Całkowita długość szlaku to 6 km w obie strony z przewyższeniem około 300 metrów. Przejście całej trasy powinno zająć 2-3 godziny. Na pustyni będziemy również podziwiać zachód słońca.

Powrót do Dubaju w godzinach wieczornych.

Dzień 4. Góry Hajar

Tego dnia wybierzemy się na całodniową wycieczkę w góry Hajar - łańcuch górski znajdujący się na terytoriach państw Omanu i częściowo Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Głównym punktem programu będzie trekking Shawka Dam Mountain Trail, wzdłuż Wadi Shawka. Wędrówka tą malowniczą trasą zajmuje ok. 3-4h, poziom trudności umiarkowany. 

Po drodze zrobimy kilka przystanków na zdjęcia.

Dzień 5. Abu Zabi

Wczesne śniadanie, check out i przejazd do Abu Zabi (ok. 2h drogi z Dubaju)

Ten dzień spędzimy na zwiedzaniu miasta. W planach obejrzenie Wielkiego Meczetu Szejka Zajida, który jest jednym z największych meczetów na świecie. W meczecie znajduje się największy na świecie żyrandol wykonany z kryształów Svarowskiego. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzenie Pałacu Prezydenckiego Qasr Al Watan. Z fasadą wykonaną z białego granitu i wapienia oraz kopułą o średnicy 37 m, pałac jest misternie zaprojektowany i bogato zdobiony. Udamy się również na plaże Corniche, skąd rozpościera się świetny widok na panoramę Abu Zabi. To miejsce będzie okazją na odpoczynek oraz lunch.

Zatrzymamy się również na sesje zdjęciową przy hotelu Place of Emirates i torze wyścigowym Formuły 1.

Kolejnym punktem programu, będzie wizyta w Jubail Mangrove Park. Drewniana promenada wijąca się po parku prowadzi przez lasy namorzynowe, pozwala odkrywać gatunki ptaków i morskich zwierząt pochodzących z Abu Zabi. Dla chętnych możliwość wypożyczenia kajaków i popływania wśród lasów (koszt 110 AED/osoba).

Dzień 6. Fossil Rocks i Salt Lakes Abu Zabi

Tego dnia udamy się na poranne pustynne safari. W pobliżu Abu Zabi znajdują się skamieniałe wydmy, które powstały na sutek stwardnienia piasku, ukształtowanego pod wpływem wiatru. Tworzą one osobliwy i bardzo fotogeniczny krajobraz. 

Będzie to również okazję do spróbowania sandboardingu i jazdy na wielbłądzie.

W pobliżu wydm, znajdują się również słone jeziora. Al Wathba Long Salt Lake to wspaniały odcinek szmaragdowo zielonych wód znajdujący się na pustynnym obszarze Abu Zabi. Słone jezioro zostało stworzone przez człowieka, a obecnie zasilane jest rurami z podziemi. Zawarte w wodzie sole mineralne krystalizują tworząc solne poduszki.

Powrót do Dubaju w godzinach wczesnopopołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu na plaży. Czas wolny do końca dnia. Możliwość relaksu na plażę lub udania się na pokaz fontann przy Burj Khalifa. 

Dzień 7. Powrót do Polski

Transfer na lotnisko i wylot do Polski w godzinach porannych. 

Warunki

Składowe ceny

27.10.2024 - 02.11.2024: 5750 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelu 3/4 *
 • śniadania, kolację drugiego dnia
 • transfery i przejazdy po Emiratach Arabskich w klimatyzowanym busie
 • wejścia do wspomnianych atrakcji (desert Safari, rejs łódką, przepłynięcie abra, przejażdżkę monorail, wejście do Qasr Al Watan i Jubail Mangrove Park)
 • pilota z Polski
 • ubezpieczenie turystyczne
 • składki na TFG

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Polska – Dubaj – Polska (bilety kupowane są po zebraniu grupy, koszt biletów: z Krakowa linią FlyDubai ok. 1200-1500 PLN, z Warszawy ok. 2000-2500 PLN)
 • posiłków poza (śniadaniami, kolacją dn. 2)
 • wejścia na Burj Khalifa (fakultatywna atrakcja – cena 169 AED)
 • wydatków własnych

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Brama Orientu - aktywnie przez Dubaj i Emiraty Arabskie

Słyszysz Emiraty Arabskie, myślisz nowoczesność, bogactwo, wieżowce, jachty? Kierunek typowo wypoczynkowy lub dla cityloversów zwiedzających Dubaj czy Abu Zabi? Oczywiście, że tak, ale czy tylko? Emiraty Arabskie, mimo niewielkiej powierzchni to kraj bardzo różnorodny, również przyrodniczo! Znajdziesz tu zarówno pustynię, góry, ale także lasy namorzynowe czy słone jeziora. Poza typowymi atrakcjami w mieście, jest tu mnóstwo aktywności dla poszukiwaczy przygód i turystyki aktywnej, i właśnie do takich miejsc Was zabierzemy podczas naszego programu!

 

Emiraty Arabskie alternatywnie to program ułożony z myślą o osobach lubiących przygodę, chcących zwiedzić ten kraj inaczej, bardziej oryginalnie i bliżej przyrody. Zwiedzanie typowych miejsc i zabytków ograniczyliśmy do minimum, ale za to zabierzemy Cię na pustynię, gdzie udają się tylko lokalni mieszkańcy, odkryjemy wspólnie zasypaną przez piach wioskę, a także przejdziemy świetnymi trasami trekkingowymi pośród wydm i w górach! 

Podczas wyjazdu będziemy spać w dobrych hotelach 3/4* w pokojach dwuosobowych. Emiraty Arabskie będziemy zwiedzać poruszając się klimatyzowanym vanem z lokalnym kierowcą i pilotem z Polski.

Emiraty Arabskie znamy od podszewki

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w pracy z lokalnymi turoperatorami, przewodnikami i atrakcjami w Emiratach Arabskich, dzięki czemu jesteśmy w stanie wynegocjować najkorzystniejsze stawki. Wielokrotne wizyty w ostatnich latach i duża znajomość kraju, pozwoliły nam wybrać najlepsze i najciekawsze miejsca do naszego programu. Nasza trasa obejmuje przede wszystkim miejsca i atrakcje bardziej lokalne, chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta. Odpowiedni dobór miejsc pozwala zmaksymalizować doświadczenia i wrażenia, przy zminimalizowaniu kosztów!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje