Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Indie - wzdłuż świętego Gangesu

tel: 
534 636 131
email: 

Indie - wzdłuż świętego Gangesu

15 dni 6300 zł
 • 14.10.2024 - 28.10.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

W czasie naszego wyjazdu zobaczymy wspaniałe zabytki z wielu epok, m.in. forty i pałace w Delhi i Agrze, hinduskie świątynie, wspaniałą budowlę ku chwale królowej Wiktorii w Kalkucie oraz nade wszystko największy pomnik miłości jakim jest Tadź Mahal w Agrze.

Spotkamy się również z chrześcijaństwem. Odwiedzimy miejsca związane z życiem Matki Teresy z Kalkuty, która poświęciła swoje życie dla ratowania godności biedaków z tego miasta. Indie nigdy nie pozostawiają obojętnym i zawsze zapadają w pamięć - tak będzie i tym razem.

Dzień 1. Warszawa - Delhi

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów.

Dzień 2. Delhi                                 

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej całodzienne zwiedzanie miasta z przerwą na obiad i krótką regenerację w hotelu. Tego dnia zobaczymy meczet Dźama Masdźid w Starym Delhi - największy meczet w Indiach, pochodzący z XVII wieku, piękny Grobowiec Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu, miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, a na koniec spacer w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i Bramy Indii.  

Dzień 3. Delhi - Dźajpur

Po śniadaniu przejazd autokarem do Kutb Minar – wspaniałego kompleksu ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII wieku. Następnie przejazd do Różowego Miasta, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżasthan. Po południu zwiedzanie monumentalnego fortu Amber, dawnej stolicy klanu Kaćhćhawaha, z baśniowymi pałacami na tle pięknej, górskiej scenerii. Po zwiedzaniu wizyta w emporium z biżuterią. Nocleg w Dżajpurze.

Dzień 4. Dźajpur - Agra

Po śniadaniu zwiedzanie Hawa Mahal – Pałacu Wiatrów z koronkową fasadą oraz Kompleksu Pałacowego, rezydencji maharadży i obserwatorium astronomicznego Dźantar Mantar.  Następnie przejazd w kierunku Agry. Nocleg w Agrze.

Dzień 5. Agra

Zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort, dawną cesarską siedzibę oraz pierwowzór Tadźu - filigranowy Baby Tadź

Dzień 6. Agra - Orćcha - Khadźuraho

Po śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy, skąd wyruszymy pociągiem do miejscowości Dźhansi, a następnie busem do malowniczego miasteczka Orćhha. Tutaj zwiedzimy pałace na wyspie na rzece Betwa i przespacerujemy się do monumentalnej świątyni Ćhaturbhudź. Następnie dalsza podróż do Khadźuraho. Wieczorem możliwość obejrzenia lokalnych, tradycyjnych tańców. 

Dzień 7. Khadźuraho

Rano zwiedzimy słynne przepiękne hinduskie świątynie sprzed tysiąca lat, dekorowane kunsztownymi płaskorzeźbami, w tym o tematyce erotycznej. Zaczniemy od kompleksu wschodniego, gdzie znajdują się świątynie hinduskie, następnie przejedziemy do mniejszych lecz równie pięknych świątyń dżinijskich w kompleksie zachodnim. 

Po południu przejazd do Parku Narodowego Panna, gdzie jadąc dżipami będziemy mieli możliwość obserwacji lokalnej przyrody, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć tygrysa bengalskiego. Nocleg w domkach w niezwykle przyjemnym miejscu, blisko przyrody, nad rzeką Panna.

Dzień 8. Waranasi

Przejazd pociągiem do Waranasi i kierujemy się do hotelu. Wieczorem ceremonia aarti nad rzeką Ganges. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach, w którym śmierć ma szczególne znaczenie. Oddanie swoich prochów świętym wodom Gangesu równa się oczyszczeniu duszy. Wieczorny spacer nad Ganges i uczestnictwo w pudży. 

Dzień 9. Waranasi

Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Później spacer uliczkami starego Waranasi. Po południu udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Odwiedzimy też warsztaty tkackie, gdzie powstają słynne sari z Waranasi.

Dzień 10. Waranasi - Bodhgaja

Po śniadaniu przejazd w stronę Bodhgaji przez święte miasto Gaja. Wieczorny spacer po Bodhgaji, nocleg.

Dzień 11. Bodhgaja

Bodhgaja dla buddystów z całego świata jest najświętszym miejscem na ziemi. To tutaj, pod drzewem figowym, Budda 2500 lat temu dostąpił oświecenia. Jeszcze przed stu laty miejsce to było zupełnie zapomniane. Obecnie niewielkie miasteczko nawiedzają liczni pielgrzymi, którzy odwiedzają liczącą 2 tys. lat świątynię Mahabodhi (na liście UNESCO) i modlą się pod przeszczepem oryginalnego drzewa z czasów Buddy, w miejscu gdzie miał on medytować przez wiele tygodni. Bodhgaję wypełniają dziesiątki świątyni i klasztorów reprezentujących wszystkie ważniejsze szkoły buddyzmu z Azji. Nocleg w Bodhgaji. 

Dzień 12. Bodhgaja - Kalkuta

Transfer z Bodhgaji do Kalkuty. 

Dzień 13. Kalkuta

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in. Victoria Memorial - pięknej budowli postawionej ku czci królowej Wiktorii oraz wizyta w sierocińcu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty. 

Dzień 14. Kalkuta - lot do Polski

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Kalkuty, pojedziemy m.in. do dzielnicy rzemieślników. Odwiedzimy też bazar, gdzie będzie można zrobić zakupy przed wyjazdem do Polski. Wieczorny przelot do Delhi, a następnie do Warszawy przez jeden z europejskich lub bliskowschodnich portów. 

Dzień 15. Warszawa

Przylot na lotnisko im. Chopina w Warszawie. 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

14.10.2024 - 28.10.2024: 6300 PLN

Cena zawiera

 • przelot wewnętrzny na trasie Kalkuta - Delhi;
 • zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach klasy turystycznej, w pokojach 2-os.;
 • śniadania;
 • transport lokalną komunikacją – pociągami, autobusami, rykszami, taksówkami, a gdzie trzeba wynajętym busem;
 • pociągi na trasach: Delhi - Agra, Agra - Jhansi, Satna - Waranasi, Gaja - Kalkuta, w klasie AC3;
 • opiekę polskiego, licencjonowanego pilota w trakcie całego wyjazdu;
 • przewodników lokalnych;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa (bilety są kupowane po zebraniu się grupy, ok. 3-4 tys PLN)*;
 • opłat za fotografowanie i filmowanie;
 • wyżywienia poza śniadaniami (20-40 PLN dziennie);
 • biletów wstępu do obiektów wypisanych w programie (ok. 115 USD);
 • wizy (25 USD);
 • jakichkolwiek usług nie ujętych w programie;
 • napiwków;
 • wydatków własnych.

Dopłata do pokoju 1-osobowego - 1400 PLN

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jeśli lubisz intensywnie czerpać z każdej chwili wyprawy tak, by żadna chwila Ci nie umknęła, to wycieczka “Indie - wzdłuż świętego Gangesu” jest idealna dla Ciebie!

To jeden z tych wyjazdów, który “żyje” w uczestnikach jeszcze długo po powrocie.

“To wszystko wygląda lepiej niż na zdjęciach!” - powiedziała jedna z uczestniczek, nie mogąc wyjść z zachwytu.

 

Dlaczego wyprawa “Indie - wzdłuż świętego Gangesu” jest tak wyjątkowa?

 

Słyszeć o Indiach i mieć wyobrażenie o tym kraju to jedno, a doświadczyć Indii to zupełnie co innego. A my chcemy Ci nie tylko pokazać północ Indii, ale wręcz wciągnąć w przeżywanie miejsc nasączonych historią, magią, kolorami, życiem i monumentalnością.

Indie to kraj kolorowy i niepowtarzalny, kraj pełen kontrastów, kraj o wielu twarzach, złożony z licznych kultur i religii. Indie to bogata i niezwykle skomplikowana historia, którą widać podróżując po miastach i prowincjach. Indie to również żywa tradycja sięgająca kilku tysięcy lat wstecz.

 

Nasz program, realizowany ze wspaniałymi przewodnikami-pasjonatami, sprawia, że przenosisz się w indyjską kulturą całą sobą i zapominasz o codziennym świecie.

 

Indie zachwycają od samego początku i sprawiają, że otwieramy szeroko oczy, a nie rzadko także buzię. I gdy wydaje się, że zobaczyliśmy już mnóstwo cudów świata, kolejne miejsce wydaje się jeszcze piękniejsze i wywołujące jeszcze większe emocje! Gdybyśmy mogli brać 3-miesięczne urlopy, moglibyśmy całe je poświęcić na zwiedzanie Indii, a atrakcji starczyłoby zdecydowanie na dłużej!

 

Na naszej wyprawie zobaczysz zarówno “klasyki” (czyli miejsca, które są jako tako kojarzone i znane), jak również - jak mawiają nasi klienci - “odkrycia roku”, czyli miejsca, o których pewnie nigdy byś sie nie dowiedziała, gdyby Cię tu nie było.

 

Odwiedzamy zarówno miasta i budynki, jak i ruszamy w dzikie ostępy przyrody. Zaliczamy miejsca monumentalne, jak i kameralne. Jesteśmy w ruchu, ale też zatrzymujemy się, by chłonąć. Poznajemy Indie tradycyjne, historyczne, ale także współczesne. Jesteśmy na tropie kultury i wielu religii. 

 

I jeszcze jedno! Po zasmakowaniu indyjskiej kuchni zmienisz całkiem postrzeganie tego, czym jest indyjska kuchnia. Przekonasz się, że w polskich restauracjach serwuje się zaledwie mikro-procent tego, co oferują kulinarnie Indie. Dania serwowane na miejscu uruchamiają pracę wszystkich zmysłów. To nie tylko jedzenie - to istna przygoda!

 

Jeśli zatem zależy Ci na wyprawie wypełnionej po brzegi emocjami, ciekawostkami, aktywnością i unikatowymi przeżyciami, a dodatkowo zależy Ci na zobaczeniu czegoś nowego, to koniecznie jedź z nami!“Indie - wzdłuż świętego Gangesu” to:

 • 14 dni wspaniałych przeżyć i oderwania się od codzienności

 • unikatowe na skalę światową miejsca i zabytki, do których ciągną tłumy

 • piękna i dzika przyroda, której nie doświadczysz nigdzie indziej

 • wspaniali i gościnni ludzie

 • multum przebytych kilometrów

 • praca zmysłów na najwyższych obrotach

 • wspomnienia na całe życie!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje