Oferta - Święto radości w Indiach - święte miasta i rajskie wyspy Andamany

tel: 
534 636 131
email: 

Święto radości w Indiach - święte miasta i rajskie wyspy Andamany

16 dni 9800 zł
  • 28.10.2024 - 12.11.2024
Wycieczki do Indii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Delhi
Wylot z lotniska Warszawa Okęcie

Dzień 2. Delhi
Przylot do Delhi. Delhi to wielka aglomeracja, jedno z największych miast świata. Na dzisiejszym obszarze miasta znajduje się aż siedem wcześniejszych miast, które istniały tutaj na przełomie dwóch tysięcy lat. Nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkich ważnych miejsc, ale zobaczymy te najciekawsze. Po odprawie paszportowej udamy się najpierw do południowej części miasta, gdzie zobaczymy dwie wielkie atrakcje: Grobowiec cesarza Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu oraz Kutb Minar – wspaniały kompleks ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII wieku. Po przerwie na regenerację udamy się na dalsze zwiedzanie miasta. Pojedziemy w kierunku świątyni Akshardam, na lewym brzegu Jamuny, stosunkowo nowej, ale imponującej rozmachem świątyni. W drodze powrotnej przejedziemy obok Bramy Indii i Pałacu Prezydenckiego. Nocleg w Delhi.

Dzień 3. Ajodja
Poranny transfer na stację kolejową na pociąg do Ajodji (ind. Ayodhya). Po przyjeździe do Ajodji czas wolny i popołudniowy spacer.
Ajodja to jedno z najświętszych miast hinduizmu. To tutaj, wedle wierzeń, mieszkańców Indii, miał się urodzić bóg Rama. W tym roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowej, pełnej przepychu, świątyni Ramy, która stanęła tu po wieloletniej batalii o jej odbudowę. W Ąjodji będziemy obserwować początek święta Diwali. Całe miasto rozświetli się tysiącami świateł i fajerwerków. Nocleg w Ajodji.

Dzień 4. Ajodja - Waranasi
Wczesnym rankiem zwiedzanie świątyni, a następnie przejazd do Waranasi.
Po dotarciu do Waranasi transfer do hotelu a następnie przejazd nad Ganges, gdzie odbywa się wieczorna ceremonia puja. Waranasi – miasto Śiwy, jest najświętszym miejscem w Indiach, w którym śmierć ma szczególne znaczenie. Oddanie swoich prochów świętym wodom Gangesu równa się całkowitemu oczyszczeniu duszy oraz wyzwoleniu z kolejnych reinkarnacji. Każdy wyznawca hinduizmu chce więc tu umrzeć. Jest to miasto o długiej historii, sięgającej dwóch tysiące lat wstecz i niepowtarzalnej, niespotykanej nigdzie indziej atmosferze, którą tworzą ghaty nad Gangesem, liczne pałace, świątynie oraz tysiące pielgrzymów zjeżdżających tu z każdego dnia z całych Indii. Tylko tu nad ranem budzą Cie setki śpiewanych na ghatach świętych mantr podczas aarati. Nocleg w Waranasi.

Dzień 5. Waranasi
Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Niesamowite i jedyne widoki. Później udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. W pięknym parku razem z setkami wyznawców buddyzmu. Medytacja w Parku Jeleni. Po południu wizyta w warsztacie tkackim, gdzie powstają słynne sari z Waranasi. Wieczorem znowu udamy się na ghaty, do głównej gathy by wziąć udział w niesamowitej ceremonii puja. Nocleg w Waranasi

Dzień 6. Waranasi – Gaja - Bodhgaja
Wczesnym rankiem transfer na stację kolejową Waranasi Jn, aby wsiąść do pociągu do Gaja. Przyjazd do Gaja i transfer do hotelu w Bodhgaji.
Bodghgaja to miejsce mające szczególne znaczenie dla buddystów. To tutaj Budda po wielu latach wyrzeczeń i poszukiwań zasiadł pod drzewem bodhi i zatopiwszy się w medytacji dostąpił oświecenia. Obecnie Bodhgaja to kameralne miasteczko, do którego przybywają pielgrzymi buddyjscy z całej Azji. Najważniejszym punktem miasta jest kompleks świątynny Mahabodhi i park, który go otacza. Wokół świątynnego kompleksu rozlokowały się świątynie i klasztory należące do wszystkich buddyjskich odłamów i sekt, co daje nam fantastyczną możliwość poznania zróżnicowanej architektury i sztuki buddyjskiej. Nocleg w Bodhgaji.

Dzień 7. Bodhgaja
Spacery po Bodhgaji, medytacje i czas na poznawanie buddyjskiego dziedzictwa. Medytacja pod drzewem bodhi w kompleksie. Nocleg w Bodhgaji.

Dzień 8. Bodhgaja – Gaja - Kalkuta
Wczesnym rankiem transfer na stację kolejową Gaja. Podróż pociągiem do Kalkuty. Przyjazd do Kalkuty i transfer do hotelu. Nocleg w Kalkucie.

Dzień 9. Kalkuta
Całodzienne zwiedzanie Kalkuty. Niegdyś stolicy brytyjskich Indii, obecnie stolicy kulturalnej Indii, a jednocześnie duchowej stolicy Bengalczyków.
Zwiedzanie miasta zaczniemy od budowli Victoria Memorial, wybudowanej ku czci Królowej Wiktorii, będącej odpowiedzią Brytyjczyków na Taj Mahal. Następnie udamy się do Raj Bhavan – dawnej rezydencja brytyjskiego wicekróla Indii, niedaleko której mieszczą się kolejne ważne dzieła architektury z okresu rządów brytyjskich w Indiach przed 1947 rokiem, np. Ratusz, Budynek Pisarzy (obecnie Urząd Głównego Ministra Bengalu Zachodniego), kościół św. Jana oraz kościół św. Pawła. Przejazd do jednej z najstarszych dzielnic Kalkuty – Kalighat, w której znajduje się świątynia poświęcona niesamowitej Bogini Kali. Zobaczymy też dzielnicę rzemieślniczą, gdzie powstają posągi bogini Kali oraz innych indyjskich bogów. Nocleg w Kalkucie.

Dzień 10. Kalkuta – Port Blair – Wyspa Neil
Rano transfer na lotnisku, na lot do Port Blair. Przylot do Port Blair i transfer na przystań Phoneix Bay, aby wsiąść na prom, który zabierze nas na wyspę Neil. Nocleg na Neil..
Archipelag Andamanów leży między Zatoką Bengalską a Morzem Andamańskim i na mapie zdecydowanie bliżej mu do Birmy niż do Indii. Jest to wciąż nie do końca odkryty przepiękny świat wysp i wysepek, z których część wciąż zamieszkana jest przez plemiona będące pod ścisłą ochroną i odcięte od naszej cywilizacji. Na kilka dni zatrzymamy się tu w urokliwym ośrodku przy samej plaży i po trudach wcześniejszej podróży będziemy szukać spokoju i ukojenia.

Dni 11-13. Neil
Czas wolny na Neil. Relaks, joga, medytacja. Oprócz tego spacery i poznawanie wyspy. Nocleg na Neil.

Dzień 14. Neil – Port Blair
Rano transfer na przystań, na prom do Port Blair. Przyjazd do Port Blair i transfer do hotelu. Później zwiedzanie Port Blair, zwiedzanie historycznego więzienia Indii – The Cellular Jail. Wieczorem obejrzenie światła i dźwięku w The Cellular Jail. Nocleg w Port Blair.

Dzień 15. Port Blair-Delhi
Transfer na lotnisko w Port Blair i lot do Delhi. Przyjazd do Delhi. Transfer do hotelu. Po południe przejazd do dzielnicy sklepów i sklepików, gdzie będziemy mogli zakupić ostanie pamiątki. Nocleg w Delhi.

Dzień 16. Delhi – Warszawa
Wylot z lotniska w Delhi i przelot w stronę Polski

Warunki

Składowe ceny

28.10.2024 - 12.11.2024: 9800 PLN

Cena zawiera

  • przeloty lokalne na trasie Kalkuta – Port Blair oraz Port Blair – Delhi
  • zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3* w pokojach dwuosobowych
  • śniadania
  • pociągi na trasach Delhi – Ajodja oraz Gaja – Kalkuta w przedziałach klimatyzowanych
  • pociąg na trasie Waranasi – Gaja w klasie klimatyzowanej lub SL (zależnie od dostępności miejsc)
  • przejazdy klimatyzowanymi busami według programu
  • przejażdżkę łodzią po Gangesie w Waranasi
  • przejazd łodzią między wyspami na Andamanach
  • przewodników lokalnych w Ajodji, Waranasi, Kalkucie
  • transport lokalny rikszami lub busami
  • ubezpieczenie turystyczne
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera

  • biletów międzynarodowych na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa
  • posiłków poza śniadaniami
  • wstępów
  • wizy indyjskiej
  • prywatnych wydatków
  • napiwków

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy Was na niezwykły wyjazd do Indii. Nasza podróż przypadnie bowiem na czas najważniejszego z indyjskich świąt - święta radości Diwali, dzięki czemu odwiedzając najświętsze miejsca hinduizmu będziemy też mogli obserwować huczne świętowanie i magicznie rozświetlone miasta.


To magiczny i symboliczny czas kiedy światło przegania mrok, dobro wygrywa nad złem, a wiedza nad ignorancją. To czas symbolizujący w Indiach duchowe zwycięstwo dobra


Według Ramajamy - Rama (awatar Wisznu) tego dnia odnosi zwycięstwo nad demonem Rawaną. Wraz z bratem Lakszamnem i królem małp Hanumanem Rama pokonując siłę zła i ciemności ratuje swoją żonę Sitę, która uosabia tu szczęście i dobrobyt. Uradowany lud po wygranej bitwie według podań oświetla swym bohaterom lampkami oliwnymi drogę do domu.


Do dziś Hindusi, mieszkańcy północnych Indii na znak pokonania sił ciemności przez pięć dni dekorują swoje domy, budynki, place, ulice, całe miasta oraz strumienie i rzeki setkami tysięcy lampek i świec oraz kwiatów. To niezapomniany magiczny i niezwykły widok. Oprócz symboliki rozświetlania ciemności jest także Diwali świętem wielkiej radości. To czas odprawiania rytuałów Lakshmi Puja, podczas których ma na uczestników spłynąć wszelki dobrobyt i zdrowie.


Jako, że według podań książę Rama z uratowaną z mocy zła żoną Sitą wraca do miasta Ayodhi to właśnie tam Święto Świateł jest najbardziej niesamowite. Oprócz świętych hinduskich miejsc jak Ajodja czy Waranasi odwiedzimy miejsca związane z Buddą – Sarnath i Waranasi, gdzie zobaczymy pielgrzymów z całego buddyjskiego świata. Z koleji Kalkuta to oddech wielkiego kosmopolitycznego miasta, miasta, które od zawsze postrzegane jest jako kulturalna stolica Indii. Podróż zakończymy na pięknych i mało jeszcze znanych Andamanach, wśród bujnej zieloności tamtejszej przyrody, szafirowego morza i bieli piasku.

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje